قیمت سمعک ضدآب برندهای مختلف چقدر تفاوت دارد؟

قیمت سمعک ضدآب برندهای مختلف چقدر تفاوت دارد؟

قیمت انواع سمعک ضدآب

قیمت سمعک ضدآب برخلاف انتظار ارزانتر از آن چیزی است که کاربران تصور می کنند. پوشش ضد آب یکی از قابلیت ها و ویژگی های مهم در تولید سمعک است. این قابلیت امکان بروز مشکلات ناشی از نفوذ رطوبت به داخل سمعک را به صفر می رساند. قابلیت ضد آب یکی از عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت انواع سمعک است و در این مطلب به طور کامل تر به این موضوع می پردازیم.

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09120245946      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

آیا سمعک ضد آب، واقعا ضد آب است؟

سمعک های ضد آب به سمعک هایی گفته می شود که اجازه نفوذ رطوبت را به داخل سمعک نمی‌ دهند و این موضوع کار را برای افراد کم شنوا بسیار راحت کرده است. برای ضدآب کردن لایه هایی از نانو روی سطح بیرونی و همچنین سیم کشی های الکترونیکی سمعک کشیده می شود که نقش دافع برای مولکول های آب خواهد داشت. سیستم ضد آب به قدری مهم است که امروزه برخی از برند ها در تمام تولیدات خود این قابلیت را اضافه کرده اند. فرد با استفاده از سمعک ضدآب می ‌تواند با خیال راحت به انجام فعالیت ‌هایی که باعث تعریق بیشتر می شوند بپردازد و همینطور از بارش باران و برف نگرانی نداشته باشد. در گذشته سمعک ها این قابلیت را نداشته و افرادی که بیشتر از حد عرق می‌ کردند هر چند وقت یک‌ بار مجبور بودند سمعک خود را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کنند. کاربران می توانند با استفاده از انواع سمعک های ضد آب با خیال راحت در زیر باران قدم بزنند.

خرید سمعک ضدآب تهران

قیمت سمعک ضد آب به چه عواملی بستگی دارد؟

موارد زیادی در تعیین هزینه سمعک ضدآب موثر هستند. ممکن است برای خرید مدل های ضدآب با رقم های گوناگونی مواجه شوید که علت آن برندهای مختلف و سطوح کیفی مختلف است. از جمله عوامل موثر بر هزینه سمعک ضدآب موارد زیر هستند.

درجه مقاومت در برابر آب و انواع IP برای پوشش سمعک

منظور از IP  مجموعه آزمایش هایی است که در شرایط مختلف انجام شده و پوشش ضد آب سمعک و ضد گرد و غبار آن را مورد بررسی قرار می دهند. روی تمام سمعک ها عددی دو رقمی به عنوان IP سمعک هک شده است. قسمت یکان این عدد مقاومت در برابر آب را نشان می دهد و قسمت دهگان آن مقاومت در برابر گرد و غبار را نشان می دهد. معمولاً سمعک هایی که IP57، IP67 و IP68 دارند، در برابر آب دوش و ریزرش مختصر آب مقاوم هستند. بهترین سمعک مقاوم در برابر رطوبت مدل هایی هستند که دارای IP68 هستند. این سمک ها در صورتی که برای زمان مشخص در عمق 1.5 متری آب قرار گیرند دچار مشکل نمی شوند. آی‌ پی و مقدار مقاومت نفوذ ناپذیری در تعیین قیمت سمعک ضدآب بسیار موثر است.

برند سازنده سمعک ضدآب

یک عامل دیگر که در تعیین هزینه خرید سمعک ضدآب موثر است، برند تولید کننده می باشد. هر برند سازنده سمعک از پروتوکل های ساخت و فناوری های خاصی هم در مدل های ضدآب خود استفاده می کند که می تواند هزینه نهایی را تغییر دهد. قیمت سمعک ضدآب برندهای مختلف در ادامه مورد بحث قرار می گیرد. بهترین سمعک ها در زمینه تولید محصولات ضد آب پیشرو هستند.

تکنولوژی سمعک ضدآب

تکنولوژی به کار رفته در سمعک ضد آب در تعیین قیمت آن بسیار حائز اهمیت است. همچنین هزینه هر سمعک بر اساس میزان نفوذ ناپذیری رطوبت در سمعک بستگی دارد که در بخش ‌های قبل به آن اشاره شد.  در برخی از مدل ها علاوه بر این سیستم از قابلیت های وایرلس و استریم صدا در سمعک استفاده شده است که این سمعک ها دارای هزینه بیشتری هستند. همچنین هر چه سیستم پردازشی قوی تر بوده و صداها شفاف تر و بهتر به بیمار برسد، هزینه نهایی بیشتر می شود.

هزینه خرید سمعک ضدآب چقدر است؟

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09120245946      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

قیمت سمعک ضد آب زیمنس

زیمنس یا سیگنیا یکی از برند های تولید کننده موفق در زمینه ساخت محصولات ضد آب است. قیمت سمعک زیمنس ضد آب از چهار و نیم میلیون تومان شروع می شود. مدل های جدید سمعک زیمنس دارای پوشش نانو و هیدروفوبیک هستند که اجازه ورود آب و چربی را به داخل سمعک نمی دهد. سمعک قابل شارژ سری X سیگنیا از یک شارژر مخصوص که قابلیت رطوبت زدایی از سمعک را دارد نیز بهره می برند.

قیمت سمعک ضدآب زیمنس یا سیگنیا

قیمت سمعک ضد آب ریساند

ریساند در تمامی محصولات خود از قابلیت ضد آب استفاده کرده است. این کمپانی از سال 2014 تمام تولیدات خود را با قابلیت ضد آب روانه بازار کرد و در زمینه تولید سمعک های مقاوم در برابر آب دارای سابقه طولانی است. قیمت سمعک ریساند از دو میلیون تومان شروع می شود. در مواردی که علاوه بر این سیستم از قابلیت های هوشمند استفاده شده باشد هزینه این سمعک ها افزایش می یابد.

قیمت سمعک ضدآب ریساند

قیمت سمعک ضد آب ویدکس

هزینه سمعک های با قابلیت ضد آب ویدکس از حدود 4 میلیون تومان آغاز می شود. مدل MOMENT یکی از سمعک های هوشمند و ضدآب ویدکس است. در سمعک های مقاوم به آب ویدکس و مدل های جدید از سیستم وایرلس استفاده شده است که قیمت سمعک ویدکس را بیشتر می کند.

قیمت سمعک ضدآب ویدکس

قیمت سمعک ضد آب اتیکن

سمعک های مقاوم به آب برند اتیکن در مدل های مختلف تولید می ‌شوند. این سمعک ها علاوه بر مقاومت در برابر رطوبت دارای سیستم پردازشی عالی، سیستم وایرلس پیشرفته، مقاومت بالا و سایز مناسب هستند. این عوامل هر کدام به نوعی در تعیین قیمت سمعک اتیکن موثرند. سمعک OPN S از مدل های ضدآب اتیکن است و قیمت آن از 5 میلیون تومان شروع می شود.

قیمت سمعک ضدآب اتیکن

قیمت سمعک ضد آب فوناک

فوناک در اکثر تولیدات جدید خود از پوشش نانو استفاده کرده است. قیمت سمعک فوناک ضد آب از پنج میلیون تومان شروع می ‌شود. علاوه بر این قیمت سمعک فوناک تحت تاثیر عواملی همچون تکنولوژی، مدل، سایز، کیفیت، دوام و... است. خانواده Belong  فوناک از جمله سمعک های ضدآب فوناک با IP 68 است که در مدل ها و رنج های متنوع تولید می شود.

قیمت سمعک ضدآب فوناک

قیمت سمعک ضد آب استارکی

استارکی یکی از بهترین شرکت های تولید کننده محصولات کمک شنوایی ضد آب است. جدید ترین تولیدات استارکی از پوشش مخصوصی به نام HydraShield® بهره می برند که تمام اجزای سمعک را در برابر رطوبت و آب نفوذ ناپذیر می کند. قیمت سمعک استارکی ضدآب از 6 میلیون تومان به بالا است و با افزایش تکنولوژی بیشتر می ‌شود.

قیمت سمعک ضد آب یونیترون

سمعک یونیترون یکی از معدود شرکت هایی است که در اکثر تولیدات جدید خود از سیستم ضد آب استفاده کرده است. تمام محصولات خانواده Moxi  دارای IP 68 هستند به جز مدل Moxi Kiss  که IP 57 دارد. قیمت سمعک یونیترون ضد آب حداقل سه و نیم میلیون تومان است. این شرکت قیمت محصولات خود را بر اساس درصد مقاومت در برابر رطوبت، سیستم پردازشی، وایرلس، کیفیت پردازش صدا و... تعیین می ‌کند.

قیمت سمعک نامرئی ضد آب

ساخت سمعک نامرئی ضدآب به دلیل جنس پوسته و ظریف بودن بسیار دشوارتر از مدل های پشت گوشی است. در واقع اکثر سمعک های نامرئی تنها مقاوم در برابر نفوذ آب هستند و باید مراقبت بیشتری از آن ها کرد. قیمت سمعک های داخل گوشی ضد آب مقداری بیشتر از سمعک های معمولی است. مدل های نامرئی در عمق مجرای گوش قرار گرفته و بیشتر در معرض رطوبت، چربی پوست و گرد و غبار هستند. یک عامل تعیین کننده در قیمت سمعک نامرئی ضدآب، برند سازنده سمعک است. سمعک های نامرئی معمولا از پیشرفته ترین تکنولوژی های کمپانی ها استفاده می کنند و این امر باعث گران شدن آن می شود. قیمت سمعک نامرئی ضدآب به طور میانگین از شش میلیون تومان شروع می شود.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس