دلایل و درمان توهم شنوایی یا توهم شنیداری

دلایل و درمان توهم شنوایی یا توهم شنیداری

بروز رسانی : ۱۳ دی ۱۴۰۲

توهم شنوایی نوعی اختلال است که در آن فرد صداهایی را می شنود که در حقیقت وجود ندارند. این اختلال می تواند علل مختلفی داشته باشد. مصرف بیش از حد الکل، بیماری های مغزی مانند صرع، استعمال موارد مخدر و بیماری هایی مانند آلزایمر از دلایل توهم شنیداری به شمار می روند. در بسیاری از موارد این اختلال با توهم بینایی همراه می باشد. برای تشخیص توهم شنیداری، انجام آزمون هایی مانند الکترو انسفالوگرافی و آزمون های شنوایی بسیار کمک کننده می باشد. درمان این اختلال بستگی به عامل به وجود آورنده آن دارد.

توهم شنوایی چیست و چه علل و راه درمانی دارد؟

برخی مواقع ممکن است صدایی را بشنوید که در واقع وجود خارجی ندارد و حتی اطرافیان نیز آن را نمی شوند. این امر ممکن است توهم شنوایی باشد. این صدا می تواند صدایی ساده یا یک موسیقی بسیار واضح باشد. با اینکه هیچ منبع صدایی مانند رادیو یا بلندگو، در اطراف وجود ندارد.

با این حال، نوع صدا اهمیت چندانی ندارد. در این شرایط بهتر است به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید، تا روند تشخیص و درمان مشکل شنوایی برای شما هرچه زودتر شروع شود.

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

توهم شنوایی

دلایل توهم شنوایی

بیماری روانی یکی از علل شایع توهم شنوایی است. با این حال دلایل دیگری نیز برای این اختلال ذکر شده است که به آن ها اشاره می کنیم.

توهم شنیداری بر اثر مصرف زیاد الکل

مصرف بیش از حد الکل می تواند علاوه بر توهم شنیداری، توهم بینایی را نیز به دنبال داشته باشد. در توهم بینایی، فرد چیز هایی را می بیند که وجود خارجی ندارند. این اختلالات بینایی و شنوایی، ممکن است مدت ها بعد از نوشیدن الکل نیز در فرد ایجاد شود.

تاثیر آلزایمر و زوال عقل بر توهم شنوایی

توهم شنیداری در مراحل پیشرفته ی آلزایمر محتمل است. شرایط مشابهی مانند دمانس بدن لوئی (Lewy body dementia) نیز می تواند باعث این اختلال شود. با این حال توهمات بینایی در این نوع از دمانس رایج تر می باشد. برای برخی افراد صداها بسیار واقعی به نظر می رسند، به طوری که با آنها ارتباط برقرار می کنند.

توهم شنیداری ناشی از تومور مغزی

تجربه توهم شنوایی لزوما به معنای داشتن تومور مغزی نیست. با این حال این اختلال شنیداری ممکن است یکی از عوارض تومور های مغزی (مخصوصا آن هایی که در نواحی شنوایی مغز ایجاد می شود) باشد. در این حالت ممکن است هر چیزی را از اصوات تصادفی تا صداهای واقعی بشنوید. از دیگر عوارض تومور مغزی می توان به کم شنوایی و وزوز گوش اشاره کرد.

توهم شنوایی بر اثر مصرف مواد مخدر

برخی از مواد مخدر، مانند اکستازی و LSD، ممکن است توهم شنوایی و حتی بینایی را به دنبال داشته باشد. این اختلالات ممکن است هنگام مصرف یا حتی مدت ها بعد از ترک آن، ایجاد شود.

تاثیر صرع در توهم شنوایی

در صورتی که تشنج ناشی از صرع بر ناحیه ای از مغز که شنوایی را پردازش می کند تأثیر بگذارد، ایجاد توهم شنیداری یا وزوز گوش محتمل است. در بعضی موارد، شنیدن این اصوات بسیار دشوار و پیچیده می باشد. یکی از دلایل، این است که این اصوات وضوح و بلندی زیادی ندارند.

کم شنوایی

افراد مبتلا به کم شنوایی ممکن است در یک یا هر دو گوش خود، شنیدن انواع مختلفی از صداها را تجربه نمایند. اصواتی که هیچ کدام وجود خارجی ندارند.

توهم شنوایی ناشی از تب بالا و عفونت

برخی از عفونت ها مانند آنسفالیت و مننژیت ممکن است توهم شنیداری را به عنوان یکی از نشانه های خود بروز دهند. ابتلا به تب های شدید نیز ممکن است باعث توهم شنوایی شود.

استرس شدید و توهم شنوایی

یکی از پیامد هایی که ممکن است به دنبال حوادث ناخوشایند ایجاد شود، استرس است. توهم شنوایی، یکی از علائم و نشانه های استرس شدید به شمار می رود. شنیدن صدای دوستی نزدیک، پس از مرگ آن بسیار رایج می باشد.

توهم شنوایی در اسکیزوفرنی یا بیماری روانی

توهم شنیداری، یکی از علائم اسکیزوفرنی می باشد. در این بیماری منشاء اصوات می تواند داخلی (داخل سر) یا بیرونی (مانند صدای تلویزیون) به نظر برسند. در بسیاری از مواقع افراد دارای اسکیزوفرنی با اصوات خیالی ارتباط برقرار می کنند. این ارتباط خیالی ممکن است به صورت مشاجره باشد. علاوه بر این ارتباطات ممکن است برای افراد الهام بخش بوده و یا صرفا آنچه که اتفاق می افتد برای فرد توصیف شود. برخی از بیماری های روانی دیگر مانند اختلال شخصیت مرزی، اختلال افسردگی اساسی، اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)، اختلال اسکیزوفکتاتیک و اختلال دو قطبی می توانند منجر به توهم شنوایی شوند.

میگرن و توهم شنوایی

برخی از انواع بیماری میگرن ممکن است توهمات بینایی و شنوایی را به دنبال داشته باشند. با این حال در این موارد توهم شنوایی نسبت به بینایی مخصوصا در صورت ابتلا به افسردگی رایج تر می باشد.  

توهم شنوایی بر اثر بیماری پارکینسون

بیماری پارکینسون به احتمال زیاد باعث می شود چیز هایی را ببینید و یا بشنوید که در واقع وجود ندارند.

درمان توهم شنوایی

عوارض داروها بر توهم شنوایی

تجربه توهم شنوایی به دنبال شروع مصرف یک داروی جدید محتمل است. دلیل این امر می تواند تجویز این دارو در دوزهای بالا باشد. این مساله اغلب در افراد مسن مشاهده می شود.

توهم شنوایی در خواب

شنیدن برخی اصوات خیالی درست هنگام خوابیدن یا  هنگام بیدار شدن بسیار معمول است. البته در بسیاری از مواقع، در مراحل اولیه نیازی به مشورت با پزشک نمی باشد. بیدار شدن ناگهانی از خواب (narcolepsy) و یا بی خوابی، می توانند منجر به توهم شنیداری شوند. درصورتی که به مدت طولانی با این علائم درگیر هستید، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بیماری تیرویید و توهم شنوایی

Myxedema یا میکزدم یک بیماری نادر مربوط به غده تیروئید می باشد. در این بیماری سطح هورمون های تیروئیدی شدیدا کاهش پیدا می کند که این شرایط می تواند خطرناک باشد. یکی از نشانه های این بیماری، توهم شنیداری می باشد.

توهم شنیداری بر اثر وزوز گوش

اغلب پزشکان معتقدند وزوزگوش، توهم شنوایی محسوب نمی شود. با این حال این زنگ گوش می تواند یکی از علل زمینه ای برای ایجاد توهم شنیداری تلقی شود. بروز این اتفاق در صورت وجود افسردگی بیشتر نیز می شود .

درمان توهم شنوایی

نحوه تشخیص توهم شنیداری چگونه است؟

اطلاع از سابقه و تاریخچه پزشکی، برای تشخیص هرگونه بیماری، از جمله توهم شنیداری الزامی می باشد. برخی از سوالات در آگاهی از وضعیت فرد بسیار کمک کنننده است. روند تشخیص توهم شنیداری با پرسیدن سوالات زیر آغاز می شود.

 • چه نوع صدایی را می شنوی؟ وزوز و یا صداهای دیگر؟
 • توهم شنیداری چه زمانی شروع شد؟
 • این اصوات در چه زمان هایی بیشتر شنیده می شود؟
 • آیا علائم دیگری در زمان وقوع آن وجود دارد؟
 • چگونه صداهایی را می شنوید؟ تهدیدآمیز، بی ادبانه، خوش آیند و یا عادی؟
 • چه دارویی مصرف می کنید؟

پس از آن با تشخیص توهم شنوایی و صلاح دید پزشک، انجام آزمایشاتی به شما توصیه می شود. همچنین در برخی مواقع برای بررسی دقیق تر اختلال و تشخیص علت آن مراجعه به روانپزشک پیشنهاد می شود. برخی از آزمایشات شامل موارد زیر می باشد.

الکتروانسفالوگرافی(EEG)

الکتروانسفالوگرافی سیگنال های الکتریکی را در مغز شما اندازه گیری می کند. این آزمون می تواند برای تشخیص بیماری هایی مانند صرع مورد استفاده قرار گیرد.

تست های شنوایی سنجی

آزمون شنوایی سنجی وضعیت عملکرد شنوایی گوش شما را بررسی می کنند. همچنین برای ارزیابی وزوز نیز می توان از این آزمون ها بهره مند شد.

تشخیص توهم شنوایی

درمان توهم شنوایی

درمان توهم شنیداری تا حد زیادی به علت آن بستگی دارد. در برخی موارد رفع علت اصلی بیماری، اختلال شنیداری را برطرف کرده و یا آن را تا حد زیادی کاهش می دهد. در بعضی موارد پایین آوردن دوز داروی مصرفی می تواند به سادگی مشکل را رفع نماید. با این حال ممکن در مواردی نیز درمان های پیچیده تری نیاز باشد. شاید برای پیدا کردن بهترین راه درمان توهم شنوایی، امتحان چندین روش لازم باشد. به عنوان مثال در بیماری اسکیزوفرنی، ترکیبی از داروها و سایر مراقبت ها برای درمان ضروری به نظر می رسد.


این مقاله را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره

email

مطالب مشابه

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک های own اتیکن رده های مختلفی دارند که در این مقاله قصد داریم به ویژگی و انواع مدل های آن‌ها بپردازیم.

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی از شایع ترین عفونت های گوش است.

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

کلینیک تخصصی حس دوم امکان خرید سمعک اقساطی را برای کاربران دارای کم شنوایی فراهم کرده است. با استفاده از این شرایط ویژه، امکان استفاده از بهترین سمعک ها برای تمام اقشار جامعه فراهم شده است.

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

سمعک های داخل گوشی همواره مورد نظر افراد دارای افت شنوایی بوده و هست. کمپانی های مختلف در زمینه تولید این مدل رقابت سنگینی دارند. به همین دلیل در این مقاله سه مورد از بهترین سمعک های داخل گوشی در سال 2022 را به شما معرفی می کنیم

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

بسیاری از افراد دارای افت شنوایی برای انتخاب بین سمعک داخل گوشی و پشت گوشی تنها به فاکتور ظاهر و نامرئی بودن سمعک توجه می کنند اما بهتر است برای انتخاب بهتر با مزایا و معایب هر کدام بیشتر آشنا شویم

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

کم شنوایی یک طرفه یکی از معضلات بزرگ برای فرد و ادیولوژیست است زیرا سمعکی که بتواند افت شنوایی عمیق در یک گوش را جبران کند معمولا با نتیجه مناسبی همراه نیست. اما سمعک های جدید کراس برای درمان کم شنوایی یک گوش بسیار جوابگو هستند

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

سمعک های جدید زیمنس یعنی نسل AX نسخه ارتقا یافته و بهبود یافته نسل قبلی یعنی Xperience است و تفاوت های زیادی را برای کاربران به ارمغان آورده است. در این مطلب بیشتر با این نسل سمعک آشنا می شویم

نکات طلایی برای خرید سمعک

نکات طلایی برای خرید سمعک

انتخاب و خرید سمعک مناسب از مواردی است که اکثر افراد اطلاعات زیادی درباره آن ندارند و معمولا در این پروسه دچار سر درگمی می شوند. با ما همراه باشید تا نکات مهم حین خرید و انتخاب مدل مناسب سمعک را برایتان بازگو کنیم

 عفونت گوش + درمان، عوارض، علائم و انواع آن

عفونت گوش + درمان، عوارض، علائم و انواع آن

عفونت گوش واژه کلی است که به انواع التهاب در قسمت های مختلف گوش و سیستم شنوایی مربوط می شود. آگاهی از علائم و نشانه ای این عفونت ها به ما کمک می کند تا به موقع برای درمان آن اقدام کنیم

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 • mohammad

  سلام . من ۲۶ سالمه . بیشتر شبا توهم شنیدن دو تا بچه گربه رو دارم که از روی بالشتم تا دور لحافم راه می‌روند. مشکل بیماری خاصی هم ندارم . به جز من کسی دیگه هم هست داخل خونه ولی نمیشنوه ... شیشه هم مصرف میکنم احتمالش هست از این باشه ؟

 • لنا آرا

  سلام من ۱۵ سالمه... چند شبه اصلا خوابم نمیبره و کلافه م میکنه... توی حالت خواب و بیداری صدای یه زن رو میشنوم که جیغ های آروم ولی کش دار میکشه و به این ترتیب ۲۰ ،۲۵ بار این صدا با همون ریتم توی گوشمه... حدود ۱۰ دقیقه دیگه صداش نمیاد ولی بعد دوباره همون صدای جیغ رو ۲۰،۲۵ بار میشنوم... من دچار افسردگی شدم و اغلب اوقات توی خودمم... آیا این میتونه دلیلش باشه؟ مصرف الکل و مواد مخدر هم که ندارم... لطفا کمک کنید دارم میترسم کم کم.

 • hooshi

  فکر کنم این صداها آزار و اذیتهای هوش مصنوعی و امواج مایکروویو باشه که با تشخیص چهره رو گوشی برخی ها هک میشه یکسال و نیم این صداها و فحشها کلافه ام کرده

 • Falcon.Gray

  سلام من 14 سالمه و صدای عجیبی میشنوم تو سرمه این صدا گاهی وقتا که با خودم حرف میزنم تو تنهایی میاد میگه خفه شو ولی میدونم صدا تو سرمه نه جای دیگه جدیدا بیشتر باهم حرف میزنه قبلا یه کلمه میگفت تو یه روز ولی الان زیاد حرف میزنه و عصبانی میکنه که یه صدایی نمیذاره راحت باشم

 • مهدیه

  سلام من ۱۸ سالمه معمولا آخر شب ها تا صبح صدای پیانو می‌شنوم و هر چند دقیقه حدود ۲۰ دقیقه (کمتر یا بیشتر)بعد دوباره همون ریتم ۴ ثانیه‌ای تکرار میشه همه چیز مثل دفعهات قبل تکرار میشه من اوایل فکر می‌کردم یکی از همسایه‌ها پیانو داره و قصدش تمرینه اما الان یکم عجیب شده برام که هر شب این اتفاق می‌افته این صدا رو اکثر مواقع تو اتاق خودم شنیدم صدا واضحه و به شدت طبیعیه برام چون متوجه ریتم تکراریش می‌شم ولی هیچ وقت باعث نشده وقتی که خوابم این صدا بیدارم کنه خستگی و استرس آنچنانی هم ندارم با این حال یکم احتمال می‌دم که شاید خوابم عمیق نیست و باعث خستگی مغزم میشه چون ‌صبح‌ها که از خواب بیدار می‌شم سردرد دارم انگار سرم روی سنگ بوده تا بالش ازتون خواهش می‌کنم که نظرتونو در این باره با من به اشتراک بذارین .

 • Negar

  سلام خسته نباشید. من چند ساله توهم دارم و افکار عجیب که ی زن اومده با دستگاهی از راه دور ، صداشو می‌فرسته تو گوش من و مدام داره حرف میزنه تو سرم و عذابه،... حالا میخام بدونم من داروهای اسکیزوفرنی ای که در گوگل تجویز شده برای مث کلوزاپین و هالوپریدول رو بخورم مشکلی نداره

 • Matin gholamian

  سلام خسته نباشید اگه میشه یه راهنمایی کنین متوجه بشم که چه مشکلی دارم ۱۷ سالمه و از وقتی که یادمه میتونم به خواست خودم تو یه صدایی رو بشنوم یعنی هر وقت میخوام صداش مثل ویز ویز یا جیر جیر نیست یه طوریه نمیشه با دهن ایجاد کرد که بنویسمش و اینکه هر وقت صدای اطرافم زیاد باشه و من بخوام این شدا رو بشنوم صداش کمه انگار و لی وقتی سکوت باشه بلند و واضح میشنوم کاملا هم اختیاری میتونم بشنومش یه طوریم نیستکه انگار از بیرون مینوم اگار از داخل خود گوشم این صدا رو میشنوم بعد نمیتونم مدت زیادی به گوش دادن ادامه بدم وقتی میخوام نفس بکشم صداش قطع میشه یه راهنمایی اگه میشه بهم بکنین

 • حمید رضا درودیان

  سلام من به مدت 9 ماهه صدای صحبت چند مرد با صدای مختلف اوایل فکر میکردم از کانال کولر باهام صحبت میکنن ولی بعدا فهمیدم هر جا میرم این صداها میاد واقعا خیلی واقعی هست فحش میدن تحقیر میکنن درباره کارهای گذشته صحبت میکنن انتقاد میکنن صداهای فامیل های نزدیک رو در میارن بخصوص اخر شب تا صبح صداها بسیار واضح هستند وقتی هواکش خونه یا دسشویی رو روشن میکنم صدا ها واضح تر میشه خواهش میکنم راهنمایی کنید

  مم

  منم همینطور دقیقا ولی من شک دارم که سمعک باشه

 • سارا محمدی

  سلام و خسته نباشید مدتهاست به دنبال علت این مشکل بودم خیلی خوشحالم از اینکه سایت شما رو پیداکردم ازتون خواهش میکنم کمکم کنید مادرم 15 سال پیش وقتی خونه جدید ساخته بودیم مدام احساس سرو صدا های عجیب میکرد و شرایط مالی خوبی هم به خاطر ساخت خونه نداشتیم خیلی اذیت میشد کم کم کار به روانپزشک رسید اما مشکلی مشاهده نشد این رو هم بگم که مادرم در سن بیست سالگی دچار افسردگی بوده ولی هیچ کاری نکرده تا با ازدواج و بچه دار شدن کم کم اون افسردگی از بین رفته اما بعد از پنج سال اون اتفاقا تکرار شده الان به مدت 7 ساله که وقتی وارد جمعی میشیم بسیار آرومه و با کمتر کسی حرف میزنه بعد از اینکه برمیگردیم میگه دیدی فلانی سر سفره چی بهم گفت ؟و حالا منی که کل مدت رو سعی میکنم کنارش باشم و هیچ حرفی رو نمیشنوم اوایل شک کردم به خودم که شاید مشکل از منه که نمیشنوم !اما یکسالی هست که فهمیدم هیچ کدوم از اون حرفایی که مادرم میگه درست نیستن یعنی خونواده پدرم چنین آدمایی نیستن که این حرفارو بزنن و کلا حرفا نامربوطه و خداروشکر چون مادرم آدم آرومیه و همه دوستش دارن جواب کسی رو نمیده یعنی جواب اون حرفای ساختگی رو خیلی اذیت میشه توی جمع و مدام استرس داره وقتی ازش میپرسم چرا میگه چون جوابشونو نمیدم عصبی میشم به خدا نمیدونم چی کار کنم دیگه خسته شدم و حتی وقای این مطالب سایتتون رو براش خوندم مسخرم کرد و گفت یعنی تو حرفایی که فلانی زدو نشنیدی؟گاهی هم حتی میگه فلانی ازم دفاع کرده چون اون حرفو یکی زده )تازگی ها به پدرم هم گیر داده ولی جواب اونو میده و بعد پدرم میگه چرا این حرفو زدی مادرم در جواب میگه چون خودت حرف بدی زدی و حالا قسم و قرآن که من این حرف رو نزدم ولی مادرم زیر بار نمیره این رو هم بگم که مادرم و پدرم هر دو انسانهای بسیار مومن و باخدایی هستن ترو خدا بهم بگید چیکار کنم

 • مهسا عباسی

  سلام من حدودا یک ماه هست که شبا صداهای ناواضحی مثل صحبت کردن چند نفر به صورت آشفته یا صدایی مثل جیک جیک پرنده ها و یا صداهای ناواضحی به طوری که انگار یک نفر داره توی میکروفون از یه فاصله زیاد فریاد میزنه میشنوم و من هیچ مصرف دارویی،مخدر و الکلی ندارم

 • hatamrostami

  سلام دوستان من خودم تاهمین چنروزپیش بشدت دچاراین عارضه نچندان مهم هستم ببینیددوستان من بشخصه بمدت دوسال بصورت دائم دچاراین توهم بودم میگم توهم چون واسه من براثرمصرف بیش ازحدانواع موادمخدروصعنتیوروانگرداناک تویع سالیان متمادی حدوداشایداز15سالگی من مصرف الکل وبعدهاگلوماری جواناحشیشومشتقاتش ک تاجایی ک میتونم قسم بخورم انواع اقسام موادای موجودتوکشورومصرف کردم واعتیاداکثرشونم داشتم ب لطف خدا.ب لطف کمکای خانوادم الان دوسه ماهی هست ک پاک شدم امااین توهموازجایی متوجهش شدم یاگریبانگیرم شدک بصورت دائم هرروزمصرف انفتامینامخصوصاشیشه روداشتم ک بعدش شدهروئینوامثالش سورچه اشک اینچیزااماتوزمان مصرف شیشه این توهماسراغم اومدن ک هرروزشدتش بیشتروبیشترشدک بخوده خداقسم بطورکلی یدوره کاملازندگیمونابودکردتاسرحدمرگ تاسرحدررسواشدن توجامعه ای ک توش زندگی میکردم پیش رفتم وهنوزم نگاهابمن بصورت یه ادم غیرعادی وروانی هستش ک تمام ایناتاثیرات مخبرب خودشوروزندگیم گذاشته البته ک الان اصلاواسم مهم نیست وخودمودرگیرقضاوتای دیگران نمیکنم منه جوون29ساله عذابهاییوسرهمین صداهاک براثرنااگاهی خودم بودن متحمل شدم ک یدرصدش میتونه کلازندگی یه انسانوازهرجهت کاملانابودکنه چون تواون تایم واسه من کاملاغیرقابل درکوتصوربودک اصلااینابخادتوهم باشن وشدیداباهمه ادمای اطراف ازجمله عزیزترین کسام یوقتامتنفروفراری میشدم ک میگفتم همه دشمنن میخان ازاین راه منودیوانه کنن بهم توهم بدن ابروموببرن توجامعه توانزارعموم بگندابن توهمیه روانیه مریضه خطرناکه معتاده وازاین جوربرچسباک درواقع زاییده ذهن خودم بودن من توطول این ده پونزده سال دچارانواعواقسام اختلالات بصورت مقطعیوبعضی وقتاطولانیم شدم وهستم وباتمام این اطلاعاتی ک ازخودم ازبیماریم دارم گاهابطورکاملاناخوداگاه دچارش میشم ک کاملاکنترل همچیوازدست میدم ودقیقاهمون رفتارای قبلوک تواوج این داستان بودموانجام میدمدک بعدش واسم قابل باورنیستن ک من دوباره بااین که میدونستم این توهمه این همش قابل کنترله امابازم اون لحظه نتونستم کنترلش کنم وخیلیم وحشتناکوبدبودیجورک چندروزه روم نمیشه برم ازخونه بیرون چون که فقط اگاهیشوداشتم امابازم نشدک کنترل کنم البته خیلیم گاهاپیش میادکنترلش میکنم ردمیشه میره امامن خودم انواع اختلالای عصبیوسایکوتیکوروان پریشیو اسکیزوفرنی دوقطبی جنون و.. تجربه کردم انواع اقسام باهراسمودلیل پزشکیشوچ توزمان مصرف چ زمانیم ک مصرف نمیکردم ونمیکنم واسم اتفاق میوفته عین حمله پانیک شایدم کسی واقعاباورنکنه امااین عین حقیقته ک هرگزم درگیرمصرف داروعواین چیزام زیادنبودیازیادمشاورم نرفتم الان بجایی رسیده خودم مشاورخودمم خودم میدونم الان این مشکل پیش بیادکدوم نوعه بیماریه چطورکیتونم خودم مشاوره خودم باشموحال خوب کنم وایناعزیزان دوستان باورکنیدچیزایی نیستن ک بخایم بگیم ای وای نابودشدم روانی شدم دیگه کارم تمومه فقطوفقط اگاهیتونسبت ب بیماریت وعلتش بالاببرخودتوسعی کن درست بشناسی صادق باشی باخودت بخدافقط خودتی ک میتونی بزرگترین کمکوبخودت بکنی فقط خودت حالتومیتونی خوب کنی کافیه اگاهیتوبالاببری ازشون فرارنکنی اون لحظه بپذیریش وحشت نکنی اظطرابواسترستوکنترل کنی بدونی این همش یه فکره ک خودتم انتخابش نکرده یهووارده ذهنت شده پس میتونی خیلی راحتم باهاش کناربیای وازش عبورکنی وبری سراغ چیزایی ک دوسداری بهشون فکرکنی چیزای خوبومثبت ذهنیت اشفته ووسواس فکری نداشته باشی دائم تجزیه تحلیل غلط نکنی یاهمون نشخوارفکری ازش ردشوهواستوپرت چیزای دیگه کن قدم بزن سعی کن عضلاتتومنبسط نکنی رهاکن خودتونفس عمیق بکش ورزش کن مدتیشن کن بخداوصل باش ازادمای انرژیخاردوری کن ازتغییرنترس هیچ فکری دائمیوکشنده نیست مگه اینکع خودت دائمیوکشندش جلوه بدیودائم بهش فک کنیوناامیدباشی شادباش اززندگیت لذت ببراینوبدون عین منوتوخیلی زیادن وتوتنهانیستی ودرک میشی باخانواده اطرافیانت درموردش حرف بزن وازشون بخاه اونام باشناخت این بیماریااگاهی داشته باشنوبتونن بهت کمک کنن والبته این کمک دوطرفس ومیتونین روهم تاثیرمثبت بذاریدزندگیوتحت هیچ شرایطی سخت نگیریدهمچی قابل بازگشت ودرست شدنه کمااینکه هرچقدرم اوضاع بدباشه مهم اول ازهمه سلامتیوحال خوبوانرژیه مثبته واین انرژی مثبتوحال خوب ب گوش کائنات میرسه وخودت میبینی چقدرهرروز اتفاقای بهتری واست میوفته ودرای جدیدبروت بازمیشن ازکوچیکترین داشته هات بزرگترین استفاده روبکن وبابتشون شکرگزارباش همین اینکه زنده ای ومیتونی نفس بکشی وهرروزویه تولددوباره بدون وبابتش شکرگزارخالقت باش چون یروزدیگه این فرصت بهت دادهدشده تواین دنیای زیبازندگی کنیوازش لذت ببریوبتونی تغییرایجادکنی توخودت تودنیایدخودت وهرروزب نسخه بهتری ازخودت ازهرلحاظ روحی روانی اجتماعی اقتصادی تبدیل بشیورسالت خودتوبدونیوب تکامل روحیومعنوی بیشتری برسی اینکه کی هستی چراافریده شدی وماموریتت ازاین زندگی روی این سیاره بعنوان انسان موجودروحی چی میتونه باشه تابابالابردن ارتعاشات وانزژیکیه خودت بتونی ب اگاهیوبیداری وتکاملورسیدن ب ابعادبالاتربشی چون تمام ماانسانهاتویه عصرانرژیکی بسیارمتفاوت وبالاتری ازهرزمان دیگه ای ازاین سیاره تحت عنوان عصراکواریوس قرارداریم زمین واردابعادجدیدی شده ک باعث اگاهیوبیداری جمعی میشه تاباکمک به همه موجودات این جهان بادادن عشق بی قیدوشرط نورواگاهیوایمانوبیداری بتمام موجودات این جهان هممون تومسیرجاودانگیوسعادت بهم کمک کنمیم تااینکه نوربرتاریکی پیروزخاهدشدباارزوی بهتریناواسه همتون ارزوی سلامتی پایداری ورهایی ازظلموبی عدالتوسرشارازنوروعشق باشیدوهرکسی کوچیکترین کمکی تونست این گفته هام ک درصدی ازتجربه هامه بخام هزاران صفحه کتاب مینویسم ازاین اتفاقاک پرازدرس بوده واسه کن پرازامتحان بوده پرازحضورپروردگاربوده ک همجاودرهرلحظه زندگیه من و همه ماهابوده وهست وخاهدبودفقط کافیه وصل باشیدب این منبع عظیم انرژی ک گویی تودرجهانوجهان درون توست وخداهم درقلبودردرونمونه ب این چرخه الهی وصل باش همونطورک میبینیدپرازغلط املاییه پرازرعایت نکردن فعلوانفعالاته دستوریه زبان فارسیه وجالب اینکه اونقدرنتونستم منظورموبصورت کامل توضیح بدم چون یچیززمان بریه ک ب سلامت کامل خودت برسی تمرکزتوبالاببری حافظتوقوی کنی افکارمشوشت مانع این نشن ک نتونی منظورخودتوراجب ب یه موضوعی ک دوس داری اونجوری ک واقعا هستودرموردش اطلاعاتوتجربه داری بیان کنی ومیبینی تهش اصلانتونستی مطابق انتظارت عمل کنی وبازم خوبه حداقل سعیتوکردی ایناباتمرینوتکراردرست میشن ودرطول یه زمانبدیه درست ک واس خودت درنظربگیری تااینکه باجدیدت بتونی رواین اختلالاکارکتی تابهتربشی تاکاملاتمرکزتوبالاببری دقت من خیلی کمه الان خیلی نقاط ضعف زیادی دیدم توخودم ک قبلاخیلی بهتربودم اماحتمارونقطه ضعفام کارمیکنم بهترمیشم عدم تمرکز عدم توجه ب افکاردرستی ک توذهنتیه ضعف حافظه افکارمشوش کم بودن هشیاری اینایه بخشی ازچیزاییه ک باعث میشه توفک کنی خیلیم درواقع همچی اکیه حالتم خوبه داری کاملاعادی عین همیشه عمل میکنی حالاتوهرچیزی توحرف زدن یاارتباط برقرارکردن بابقیه یاحتی خیلی ازارتباطای ساده روزمره ک نیازب توجه زیادم نداره یجورایی اکثرمون طبق غریزه یااموزه هامون فرهنگون جایگاه اجتماعیمون جغرافیامون.سطح سوادمون وخیلی چیزای دیگه بامردم ارتباط سطحی وروزمره داریم میونه تاثیرگذارباشه ک من پرازنقصوپرازخالیم????بقول سقراط ک میگه بااینکه تقریباهمچیومیدونم اماهیچی نمیدونم هرروزبایدفقط هممون.واسه رشدوپیشرفتمون فقط سعی کنیم بیشتریادبگیریم تااینکه توهم دانایی داشته باشم

 • nn

  سلام .من ی مدته صدای بوق میشنوم (شبیه صدای بوقی هست که وقتی کلید ماشین حسابو فشار میدیم) هی این صدارو میشنوم، پشت سر هم. حواسم همش پرت میشه بخاطر این صدا که کسی جز من نمیشنوه. داروی خاصی هم مصرف نمیکنم الکل و مواد مخدر هم تاحالا استفاده نکردم. ممکنه بخاطر استرس باشه؟

 • رضا ابراهیمی

  سلام رضا هستم من با مصرف شیشه و ایجاد صدای وز وز در گوشم متوجه شدم کسی در سرم حرف میزنم الان 1سال پاک هستم ولی صداها وجود دارد فحش وناسزا میدهند دعوت به نماز میکنن در ذهنم با چشم بسته تصاویری میبینم که فردا یا چند روز دیگر با آنها سرو کار دارم در واقعیت میبینم تصاویری از شیطان وجن در ذهنم میبینم در اطرافم حضور کسی را با موهای بلند حس میکنم که گاهی با بدنم حس میشود لطفا راهنمایی کنید

 • رونا نظری

  رونا نظری سلام من نزدیک به دوسال میشه صدای بقیه رو می‌شنوم اول فکر میکردم صدا از در یا دیوار رد میشن به دلیل استاندارد بودنش ولی کم کم متوجه شدم همه ی صداها رو می‌شنوم هرچی میگن حتی هم زمان و خیلی جدیدا اذیتم میکنه سرم سنگین شده حتی حس میکنم یکی همش نگام میکنه مطمئنم نگام میکنه هیچ دارویی مصرف نمیکنم حتی نمیتونم نماز بخونم یعنی طوری شدم که هیچ علاقه وتمایل به رفتن اماکن مقدس ندارم ودرونم احساس سنگینی میکنم مثل قفسه سینه وخیلی اذیت میشم بگم که صدای مردم رو می‌شنوم چی میگن اصلا خوشم نمیاد و تصویری ازخودمو میبینم جلو جلو که باعث میشه کمی حس کلافه بودن بهم دست بده

  علی

  سلام ، جای هیچ نگرانی نیست ، علت اول این موضوع تاثیر مواد شیمیایی در درون مغز هست ، با مصرف داروهای بنزودیازپین البته حتما و حتما زیر نظر روانپزشک و همچنین قطع مصرف غذاهایی که طبق طب سنتی باعث ایجاد سودا در بدن میشوند ، ان شاالله بزودی خوب میشید ، و اما مهمترین دلیل شدت گرفتن این موضوع ، اهمین دادن به آن و ترسیدن هست ، توجه داشته باشید اگر تمام داروهای ممکن را مصرف کنید و تغذیه صحیح انجام دهید که سودا در بدن کاهش یابد ، باز هم اگر اهمیت بدهید و بترسید احتمال درمان شما کاهش پیدا میکند ، ولی اگر اهمیت ندهید و نترسید حتی بدون دارو هم رفته رفته درمان خواهید شد، تا خدا نخواهد نه کسی به شما میتواند آسیبی برساند نه میتواند منفعتی برساند ، لطفا به جای ترسیدن و نگران شدن توکل بر خدا کنید ، لازم نیست التماس کنید فقط بر خدا توکل کنید یعنی رها کنید و همه را به خدا بسپارید و زندگی عادی خود را آغاز کنید ،اگر به آن اهمیت ندهید رفته رفته ان شاالله از بین میرود. موفق باشید،

  حسین ش

  سریعا به روانپزشک مراجعه کن

 • نرگس خادمی

  هنگام بیدارشدن و یا هنگام خواب رفتن صدای یکی رو میشنوم که یه جمله ی کامل میگه یا منو صدا میزنه

  دنیس

  دقیقا من اینطوریم ک وقتی میخوام یکم استراحت کنم و ارامش داشته باشم یهو تو مغزم یک نفر یا دونفر شروع میکنن صحبت کردن درباره هر چرت و پرتی ،منو صدا نمیزنن ولی خیلی حرف میزنن گاهی باعم دعوا میکنن ، به هم دلداری میدن میخندن و... همه چی اما این کاملا ناخودآگاهه ینی من مثلا یه جا نشستم دارم سوال ریاضی حل میکنم بعد ب خودم میام میبینم تو مغزم چن نفر دارن حرف میزنن و بهشون گوش میدم میبینم من اصلن نمیدونم درباره‌ی چی حرف میزنن ینی هیچی دست من نیست فقط میشنوم

 • علی رحیم حانی

  سلام خانم من چندساله علایم میگرن داره یعنی سردرد و حساسزت به بو و صدا در ضمن مصرف خود سرانه قرص اهن .الان چند روزیه دچار توهم شده و هم چین دچار خنده های بی دلیل و بی اختیار شده میخواستم سوال کنم ایا این توهم و خنده های عصبی میتونه بخاطر میگرن یا مصرف اهن باشه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر اظهار نظر درباره ایشون به عهده پزشکشون هست

 • سالار سعدی

  سلام من هر شب ساعت سه صداهایی می‌شنوم که کسی نمیشنوه .همه میگن دیوونه شدم .کمکم کنین....

 • سما

  سلام. من ۱۷ سالمه و الان حدود ۳ ماه هست که در طول روز که سرگرم کاری هستم صدای زنگ تلفن خونه یا تلفن همراهم یا بیشتر صدای زنگ خونمون رو می‌شنوم و از جام که بلند میشم میبینم هیچکس نیست. هیچ داروی خاصی مصرف نمیکنم و مواد مخدر و مشروب هم تا الان استفاده نکردم. الان من دقیقا نمی‌دونم باید چیکار کنم ؟ به کدام متخصص باید مراجعه کنم ؟ میتونه دلیلش فقط استرس من باشه؟ استرس درس و امتحان ... ولی آخه قبلا ها استرس که داشتم هیچ وقت اینجوری نمی‌شدم

 • علی سعادت

  سلام منم اینجوری هستم و صبح که از خواب بیدار میشم ذهن مشغولی دارم و همش توی ذهنم با خودم حرف میزنم و من تحقیر میکنه که خودت بکش و انگار توی رویام و نمیدونم کی هستم با نزدیک شدن به شب بهتر میشم و ذهنم آروم میگیره آیا ربطی به جن داره ممنون کسی میدونه پاسخ بده

  رامین حسین زاده

  سلام علی جان . ربطی به جن نداره و مربوط به اختلالات جزیی مغز میباشد . به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید و به ورزش و تمدد اعصاب و یوگا بپردازید .

 • محمدحسین

  سلام دوستان من جدیدا ساعت ۲ صبح یا ۲ صبح از خواب می پرم و صدای اذان ممتد می‌شنوم البته ضعیفه و بهتر بگم انگار خیالی هست فقط انگار یه اذان هست که داره از مسجد پخش میشه ولی نمیذاره من بخوابم کلا خیلی اذیت میشم اگه کسی می دونه لطفا بهم کمک کنه با تشکر.

  پارمیدا

  منم دقیقا صدای اذان می‌شنوم ولی از وقتی هوا تاریک میشه صدامو دور و برم می‌شنوم. در طول روز هم صدای بوف تلفن می‌شنوم انگار دارم به یکی زنم میزنم. نمیدونم باید چیکار کنم

  رامین حسین زاده

  سلام دوست عزیز . من هم در گذشته اینطوری بودم ولی از صدای اذان غیر واقعی لذت میبردم . با مراجعه به متخصص مغز و اعصاب و استفاده از دارو برطرف شد ولی بجایش وزوز گوش شروع شد که از آن لذتی نمیبرم . ولی با استفاده از شربت ب کمپلکس و B12 و آهن صدای وزوز گوش از بین میرود و هرگاه دوباره وزوز گوش بشنوم مجددا اقدام به مصرف همین شربت تقویتی میکنم

 • Alighanbari

  سلام ببخشید مزاحم شدم برادر بزرگم یه مشکلی براش پیش اومده تغریبا تو این ۴۰روزه بدتر شده میگه احساس میکنم یکی داره باهام حرف میزنه یا کنارم وایستاده حتی میخوابه یه دفعه ایی بیدار میشه میگه داره صدام میکنه حتی پیش دکتر سنتی هم بردیم یه تعداد دارو داد ۲هفته خوب شد دوباره برگشت مثل قبل شده راستی اینم بگم هیچ اعتیادی هم نداره چیکار کنم اگه راهی داره خواهش میکنم بگید ۳۴سالش هم هست بعضی وقتا میگه یکی داره منو داخل حفره میکشه

  صادق فتاحی

  به پزشک روانشناس خوب مراجعه کن احتمال اسکیزوفرنی هست چون یکی از خانواده خودم داره تقریبا علائم همینجوریه

 • حمیدرضا انوری

  ینی چی توهوم شنوایی دکتر خیلی بی ادبن هیچی ازشون بر نمیاد من رفتم پیش یه دکتر واسم دعا خونند وقتی میخوند نفس میگرفت هزارتا دکتر رفتم قرصا الکی میدادن اما این دکتر قشنگ دعا میخوند نفس تنگی من بیشتر میشد گف تسخیر شدی بد دکترا بی ادب ک متوجه نمیشن میگن توهوم مرده شور این دکترا رو ببرن قد خر سرشون نمیش ولی اون دکتر منو با دعا قران حالمو خوب کرد

  محمدرضاائمه دوست

  سلام شبتون بخیر من حدود دوسه ساله دارم این عذابو تحمل میکنم پیش صدتا دکترودعانویس رفتم ولی دریغ از کوچکترین کاری ک بتونه حتی حالمو بهتر کنه من چنساله دارم با چند نفر زنودخار مستقیما مکالمه میکنم ک از وقتی متوجه شدم دارن باهام حرف میزنن و فکرمو میخونن کل زندکیم زیخته بهم قفله قفل شدم ن ازدواج ن تحصیل و ن خیلی چیرای دیگه رو نزاشتن ک انجام بشه و نمیدونم‌چیکار کنم‌نمیخام صداشونوبشنوم نمیخام باهاشون حرف بزنم فقط میخام برن نباشن صدام‌نزنن خستم کردن توروخدا اگه کسی رو میشناسید ک بتوکه کمکم کنه خبر بدین بهم

  داود نصیری

  سلام دوست عزیز بسیار ممنونم که با نظر سنجی خودتان کمک حال این بنده حقیر شدید..... بنده حدود یک سال هستش که با این موضعل دارم دست و پنجه نرم میکنم...بخدا خیلی میترسم که حتی درمورده این موضوع با خانواده ام صحبت کنم..چونکه یک بار مطرح کردم.. کم کم داشتم سر از تیمارستان در میاورم...شمارا بخدا قسم میدم من یه دختره پنج ساله دارم..و همسره خوبی دارم..از مرگ نمی‌ترسم هر لحظه ای که باشه ازخدامه....ولی دیوانه خطاب شدن برایم دوشواره..این شماره تلفن من هستش اگر لطف بفرمایید آدرس ویا شماره تماس این دکتری را که رفتی و نتیجه خوبی هم گرفته ای ..را برایم بفرستید سپاسگزارتان خواهم شد....سپاس

  مشاور خانواده

  این علائم احتمالا مربوط به شروع اسکیزوفرنی هست ،شما باید به روانپزشک مراجعه کنید و داروی مخصوص رو بصورت دوره ای مصرف کنید ،اگر دیر بجنبید بیماری پیشروی میکند و عواقب خوبی برای خودت و اطرافیانت ندارد ،این مساله ربطی به دعا و جادو و جنبل ندارد ،وقت خودت را صرف این کارها نکن.

 • بهار فرهمند

  سلام من مدام در طول روز و شب صدای یه جیغ خیلی بلند می شنوم و که اوایل که تو گوشمِ بلندِ بعد کم کم صداش تو گوشم کم میشه یعنی یه جیغ بلند که صداش ذره ذره کم میشه و ناخوداگاه حتی وقتی سرگرمم و ذهنم مشغولِ یهو این صدای جیغ میاد تو گوشم و حس میکنم یه نفر داره ازم یه چیزی می خواد منم همش اذیت میشم ...

 • مانیا ساریحانی

  سلام وقت بخیر من از بچگی تجسم میکردم یک صدایی توی ذهنم هست که باهاش حرف میزنم چون میخواستم یکی باشه که باهاش حرف بزنم اون اولا خیلی خوب بود باهم نقاشی می‌کشیدیم و کلی کار های خوب میکردیم ولی جدیدا خیلی بد شده فش میده و بعضی وقتا عصبانی میشه و حرفای بدی بهم میزنه که باعث میشه حس بدی بگیرم بعضی وقتا چند نفر حرف میزنن بعضی وقتا یک نفر.. به نظرتون باید چیکار کنم؟

  مریم

  دقیقا منم همینطور خصوصا توی بارداریم یه نفس صداشو میشنیدم توی مهمونی و شرایط خاص یه نفس بهم میگفت بلند شو بزن زیر جیغ خصوصا توی جاهایی که تارف داشتم و خیلی باید با احترام میشنسم ین صدا هرگز نتونست کاری کنه که من رفتار غیر عادی کنم ولی مطمعنم توی چهرم اثر منفی گذاشته بوده اون لحظه یا مثلا لبخند غیر عادی انگار ک صدایی نیست و از ترس کع مبادا غیر عادی بودنم رسوا شه

  محمد مهدی نورانی

  منم دقیقا از بچگی اینجوری بودم خیلی خوب بود ولی این چند وقت بیش از حد چراتو پرت میگه یکسره با لحنای مختلف ادمای مختلف تهمت میزنه من از همون ادما پرسیدم در صورتی که اونا اصلا تو همچین فکری فازی نبودی این یه مثالشه یه چند ماهی میشی کلا تغیر کرده صدای ذهنم

 • .

  سلام خسته نباشید ببخشید من گاهی اوقات یعنی اینطوری بگم خیلیییی خیلییی کم شاید سالی یکبار چند ماه یکبار وقتی خسته هستم یا استرس دارم ممکن از چیزی ترسیده باشم یه صداهایی درون ذهنم میشنوم میدونم خودم از بیرون نیس توجه که نمیکنم از بین نمیره خیلی خیلی کم پیش میاد یعنی برای من قابل کنترل اصلا اونجوری نیست که مدام باشه اذیتم کنه عیبی ندارد یعنی ممکن طبیعی باشه بخاطر خستگی با گاهی اوقات برا همه باشه؟

 • Saharrmim

  درود دوستان منهم توهم دیداری وشنیداری داشتم خيلی قرص خوردم خوب نشدم بعد بافردی آشنا شدم بهم ثابت شد اینا ارواح هستند وبهم یاد داد از شرشون خلاص شم فقط کلاسهای عرفان نرید که بدتر میشه

  فاطمه

  آره درست میگی، اینا اجنه هستند که اذیت می‌کنن و دردسر درست میکنن. کلاسهای عرفان، ارتباط با اوناس که حال آدم رو بدتر می‌کنه.

  فاطمه ابراهیمی

  سلام عرض ادب دختر منم چند ساله همین مشگلوداره خیلی دارو استفاده کرده خوب نبوده شما که میگید خوب شودین میشه آدرس اون شخص رو بهم بدین دخترم و ببرم پیشش

  علی

  باسلام من از این صداها خیلی میشنوم همراه با تصویر ارواح که میگند در اصل تو داری با همزاد خودت حرف میزنی خسته ام کردند چند دوره داروهای اسکیزوفرنی را خوردم خوب شدم ولی دوباره شروع شده و واقعا کلافه کننده هستند

  رضوان قربانزاده

  سلام دوست خوبم ،پسرم چندساله این مشکل روداره خیلی دنبال درمان باداروبودیم هیچ نتیجه نگرفت ولی دعا تاثیر بیشتری داشته اما کامل خوب نشده اگه کسی رو میشناسید به ماهم معرفی کنید ممنونم

 • امیر متین

  سلام من همش احساس میکنم یکی صدام میزنه مخصوصا ساعت ۳ نصف شب البته بعد از ظهر هم می‌شنوم ولی شبا بیشتره بنظرتون جنه؟ ????????

 • مرضیه حسینی

  س به خدا خسته شدم از این بیخوابی وشنیدت صدا مثل شیر اب که بازه چی کار کنم از ترس این که بهم بگن دیونه دارم تحمل میکنم تورو خدا جوابم بدین

 • Aynaz

  سلام جالب بود نظراتو خوندم اکثرن گفتن صداهایی که تو سرشونن واضحن و میفهمن زنن مردن و یا چی میگن ولی من فرق داره یکم با بقیه من‌از بچگی یه صداهای میشینیدمم مثه پچ پچ که انگا چن نفر دارن تو سرم وزز وزز میکنن حرف میزنن ولی توری که من نمیشنوم چی میگن حرف میزنن فق صدا پچ‌ پچ شون میاد بلنددددد ولی معلوم نی چی میگن ولی صدا کر کندسس ت گوشم نمیدونم میگیرید منظورمو یا ن از اینکه هم صدا مثه پچ‌ پچه و در گوشی حرف زدن چن نفر باهمه و هم بلند و کر کندس توسرم رو خلاصه این صداها باعث میشن تا سرم سنگین بشه و اینکه سرم انگا در صدم ثانیه میچخره گیج میره بخاطر صدها صداهای نامفهوممم‌پچچ پچچ اینقد که بلندن دوس دارم جیغ بزنم خلاثه این گیجی سر ادامه داره تا صداها برن واقعا نمیدونم چیکا کنم یدفع پیداشون میشه

 • مبینا

  کامنتارو که خوندم مشکلاتتون خیلی پیش پا افتاده بود الکی خودتونو ترسوندید من چندوقته صدایی رو داخل ذهنم میشنوم که باهام صحبت میکنه ولی صدای من نیست و حرفای منو نمیزنه اذیتم میکنه مثلا یبار که گریه میکردم صدای داخل ذهنم بهم گفت انقدر به ادما اعتماد نکن همه تهش ولت میکنن اصلا از کجا معلوم مامانتم بخواد کنارت بمونه اونم ولت میکنه تو احمقی به ادما وابسته نشو خدا شاهده انقدر گفتم خفه شو تهش بلند تو ذهنم داد زدم تا صدا متوقف شد چون هربار با گفتن خفه شو انتقاد بیشتر میشد و بیشتر تحت فشارم میزاشت

  میلاد

  منم دقیقا فکر کنم مدرسه نمیرفتم اون موقع ،سرم رو میزاشتم رو زمین گیج میرفت و همون موقع صدایی که نه زن بود نه مرد میشنیدم انگار از تو دریچه کولر بود بهم یچیزی میگفت همیشه داشتم اینو و کی تموم شد یادم نیست بمرور زمان کم شد و محو شد تا الان که ۳۱ سالمه دیگه نشنیدمش

 • آقا

  سلام من توهم شنوایی و دیداری دارم چکار کنم ؟ دکتر دارو داد بهتر نشدم۰

 • ماری کوری

  سلام من وقتی میخوام درس بخونم یا کار مهمی انجام بدم ناخود آگاه تو ذهنم آهنگ پخش میشه انگار مغزم وقتی تو محیط یک موسیقی پخش میشه ظبط میکنه و تو موقعیت های خاص پخش میکنه قابل کنترل هست ولی هی پخش میشه فکر میکنم این منم که ناخود آگاه خودم تو ذهنم اون وهنگ رو میکنم آخه دلم نمیاد قطعش کنم علتش چیه ؟ وسواس فکری هم دارم

 • سارا

  سلام خسته نباشید من یه مشکلی دارم که هر چی میگردم نمیفهمم برای چیه خیلی بچه بودم زیر ده سال که یهو سرم سنگین میشد ضعف میکردم و صداها توی گوشم بم میشد الان بعد از بیست سال دوباره همون حسو دارم سرم سنگین میشه و صداها توی گوشم بمه و احساس میکنم انگار تو یه مکان دیگه ای هستم

 • اقبال جلالی

  سلام من مبتلا به توهم شنوایی هستم در طول شب و روز این صدا اذیتم میکنه افکارمو میخونه وقتی به موضعی فکر میکنم جلوتر برام بیان میکنه همیشه این صدا تحقیرم میکنه احساس میکنم کسی دیگه تو وجودم هست که اجازه زندگی و تصمیم درست رو از من سلب کرد خواستم ببینم را درمان دارد شبا موقع خواب گوشم صدایی شبیه اهنگ مشغولی تلفن رو دارد با تشکر

 • عرشیا

  من صدا هایی که نمیشنوم فکر میکنم فش میدن اینم توهم شنوایی

 • میر علی موسوی

  اول فقط صدای تس تس سسسس میدادو بدنم از ترس میلرزید. اول گفتن اعصابه یا ترسیده، رفتم دکتر اعصاب دارو داد خوردم خوب شدم بعد که دیگه نخوردم صدایه ادمایی که قبلا باهام حرف زدنو میشنوم. تو صدا های زیاد یا تو سکوته وقت خواب اینجوری میشم یا تو صداهای مثلا چکش زدن یعنی متداوم. روزانه هم ۱۵ باری میشه و خیلی ترسناکه اخیرا شنیدم میگن با جمع شدن اب تو گوش میانی هم اینجور صدا ها ادم میشنوه. ممنونم که خوندی لطفا نگو زنگ بزن.

 • Unknown

  سلام من یه ۱سال میشه صداهایی که دارن باهام حرف میزنن رو میشنو هتا بعضی وقتا چیزایی میگن که من میخام اونارو بگم جواب سوالامو میدونن نمیدونم این چیه بعضی وقتا هتا میخوام جوابشونو بدم و وقتی که جوابشونو نمیدم فش میرن میشه بگید باید چیکار کنم

  کارشناس

  سلام وقتتون بخیر با این شرایطی که میگیداگه هر روز توهم صدا دارید و باهم دیگه درگیرید ممکن اسکیزوفرنی رو تجربه کنید حتما با یک روانشناس مشورت کنید وگرنه اوضاع از دستتون به زودی خارج میشه

  مینو

  منم دقیقا مشابه همین تجربه رو دارم به صورت گسترده تر..برای شما ازبین رفت؟

 • اسماعیل رسولی

  سلام. من حدودا سه ماه پیش پشت گوش چپم دو سه روز شروع کرد به درد کردن که می گرفت و ول میکرد، بعد که درد تموم شد شروع کرد به زنگ زدن. چهار با دکتر رفتم آخریش متخصص گوش بود که بعد معاینه و نوار شنوایی گفت گوشت هیچ مشکلی نداره شاید بخاطر اعصاب باشه. هر کدوم داروهایی دادند و بعد از مصرف کمی صدا کم شد و الان احساس میکنم صدای زنگ در گوشم از بین رفته ولی احساس صدا در سر دارم، صدای که گاه ممتد و گاها قطع و وصل داره، یه چیزی شبیه مدل صدای جیرجیرک. صدایی که میشنوم این مدلیه تس تس تس. بخش مهمش اینجاس که وقتی سرم رو بالا یا چپ و راست میچرخونم زیاد میشه، دهنم رو باز میکنم زیاد میشه، موقع خوردن یه کم زیاد میشه. بعضی وقتا هم حس میکنم صدا قطع شده، تا یادم میفته دوباره شروع میشه. ممنون میشم راهنماییم کنید

  رضا ابراهیمی

  سلام شما مصرف مواد مخدر صنعتی هم دارید اگر چنین است حتما به NA جهت ترک مواد بروید

 • سلام من چندین وقته ینی از بچگی این مشکلو داشتم ک هزاران صدا ک حرفاشونو قبلا شنیده بودم توی مغزم باز گو میشن مثلا از ی نفر شنیده باشم ک تو فلان ایرادو داری تا سالها این صدا برام بازگو میشه انقدر صداها زیاد هستن ک حتی صداهای دورمو نمیشنوم حتی اگه کسی با من صحبت کنه میخواستم ببینم دلیلش چیه؟

  Mrnfa

  منم همینطوری که میگی کسی روداشتم این صداهاروبشنوه ،بامن در تماس باش،ادرس جیمیلم,amirrezafatahi137@gmail.com

 • ..

  همیشه وقتی تنها هستم صدای یکیو میشنوم که صدام میزنه یبار صدای زن یبار مرد دارم دیوونه میشم

 • هانیه

  من حدود دو هفته ای میشه فقط صدای در زدن می‌شنوم????وقتی میگم در زدن؟عیچکسی نشنیده

  Mi

  منم همینطور تاژه وقتی خابم یهو بیدار میشم

 • شیوا دادگر

  سلام من چند سال هست که صدای آدم های مختلف و می‌شنوم و خییییلی اذیت میشم ، لطفاً راهنماییم کنید به یک دکتر حاذق و درست و حسابی که بهم کمک کنه تا این صداها قطع بشه ، ممنونم ????

  Ramin

  من چندسال درگیر این صدا ها هستم ،از زمانیکه قرص نصفی لورازپام و نصفی قرص آلانزاپین می خورم صدا خیلی کمتر شده ولی کاملا قطع نشده است,حتما به دکتر مراجعه کنید

 • مریم احمدی

  سلام خسته نباشید من چند سالی هست که صدا های عجیب میشنوم مثلا یکبار هیچکسی توی خونه نبود و من خواب بودم بعد بیدار شدم و صداهایی میشنیدم که فکر میکردم خوانوادم توی خونه هستند حتی برای سلام دادنم بیرون رفتم ولی خیلی تعجب کردم که هیچکس نیست خیلی واقعی بود صداها یا شبا وقتی همه خوابن احساس میکنم یکی وارد خونم شده و میخواد دزدی کنه برای همین خوابم کم شده ,یا همش احساس میکنم حال خانوادم بد شده مثلا صدای افتادن یه ادم یا نفس نفس زدنشو میشنوم به نظرتون دلیلش چیه؟

 • فردین فقیهی

  سلام یصدایی همش تو سرم بم میگه برو پسر همسایتون و بکش چکار کنم من

 • ساحل

  سلام من نمیدونم کی این توهمات شنیداری شروع شد وله اوایل زیاد بود بعد قطع شد وله الان دوباره برگشته معمولا موقع خواب اتفاق میوفته صداهای مثل بوق ماشین همهمه و صدای حرف زدن همکلاسی هام وصداها خیلی بلند و وقتی چشمام رو میبندم شروع میشع و تا وقتیکه چشمام رو باز نکنم تموم نمیشع و موقعی که می خوام چشمام رو باز کنم نمیتونم و انگار بدنم فلج میشه نمیتونم تکون بخورم وقتی چمام رو بازمیکنم هم تا چتد دقیقه بدنم بی حسه

 • یغما

  سلام وقتتون بخیر من ۱۹ سالمه من صدای آلارم گوشیم رو توی خواب میشنوم و وقتی بیدار میشم که برم خاموشش کنم میبینم هنوز ۲ ساعت مونده این دلیلش اضطرابه؟؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. احتمال اینکه مشکلتون ناشی از اضطراب باشه از باقی احتمالات بیشتر هست

 • داود اسکن

  سلام من مصرف کمیکال داشتم بعده ترکش این صدا ها اومد سراغمو یه سالی هست که با چندتا دختر و زن پسر تو سرم هر روز به دعوا و جروبحث و مقصرکردن و دخالت تو کارام دارم اذیت میشم رفتم دکتر اولا یکم بهتر شدم ولی الان بدتر شدم روزو شبمو حالیم نیستو فقط فکر فرار از صدا ها هستمو بعضی وقتا باهاشون ارتباط میگیرم میدونم حقیقی نیستن .ولی... واقعا ناامید شدم تازگی هم رو اوردم به شیشه از تنهایی و افسردگی شدید

  داریوش شریفی

  من هم این مشکل راداشتم.علت مصرف شیشه است فقط ترک مشکل حل میکنه من یک سال نکشیدم از روزسوم کامل خوب شدم بعدازیک سال یه دود گرفتم دوباره شروع شد فقط NA چاره سازه

  رامین

  شیشه نکش ،که این صداها خیلی زیاد میشه و به جایی می رسد قابل درمان نباشد.

  رامین حسین زاده

  با استفاده از مواد مخدر بدتر میشید . پیش متخصص مغز و اعصاب برید

 • مژگان جهاندیده

  سلام من چند روزه که شیشه نمیکشم ولی بازهم صدای چندتا زن که همش دارن برای من تصمیم میگیرند یا همش فوش میدند به من یا بدگویی منو میکنن چیکار کنم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. اثرات مصرف مواد روانگردان با چند روز ترک مصرف از بین نرفته و گاها تا یکسال برای دیدن نشانه های بهود نیاز به زمان هست

  آرمان

  سلام ببخشین چند روزه که‌نمیکشین .. نکشیدنتون تاثیری هم داشته براتون ..منم خیلی اذیت میشم

  داریوش شریفی

  فقط.. صبر .. صبر..صبر.. یک عمر ویران کردیم حالامیخای باچند روز نکشیدن همه چیز خوب بشن.صبور باش صبور

 • حنا

  سلام. من حدود یکسالی هست گاهی اوقات صداهای کوچیک رو مثل صدای مهیب میشنوم مثلا صدای کتری رو مثل اینکه بیرون توی خیابون یه بمب ترکیده میشنوم و میترسم و باید چند لحظه با دقت گوش کنم تا متوجه بشم این صدای ضعیفه کتریه. اینم بگم بسیار آدم استرسی هستم و داروی ضد استرس مصرف میکنم. سابقه تومور مغزی هم در خانوادمون داریم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. احتمال کمی داره که مشکل شما ریشه در شنوایی داشته باشه و استرس و اضطراب عامل موثر تری برای وضعیت شما میتونه باشه

 • Parnaz

  سلام من الان تازگی ها بعضی موقع ها صدای جیغ بچه می‌شنوم میگه کمک کنید کمکم کنید ممکنه بعد از نیم ساعت قطع بشه نمیدونم چیکار کنم آخه اولین بار از خواب پریدم صدای بچه رو شنیدم می‌گفت کمک کنید بعد داد زدم گفتم مامان صدای بچه میاد پشت پنجره رو نگاه کرد دید کسی نیست. یا اینکه چراغارو خاموش میکنیم که بخوابیم دوباره صداشو می‌شنوم کنار مامانم می‌خوابم شبا بازم صداشو می‌شنوم ولی اون موقع زودتر تمام میشه مامانم میگهچیزیت نیست دارم اذیت میشم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. مشکل شما میتونه ریشه در اضطراب مزن و استرس حین خواب داشته باشه. در هر صورت برای بررسی بیشتر به پزشک اعصاب و روان مراجعه بفرمایید

 • Parsa mm

  سلام من حدود پنج شیش ماهه هرشب تا صبح بخاطر توهم شنیداری که دارم خواب به چشمم نمیاد چون همش صدای ضعیف یه زن رو میشنوم که انگاره داره نفس عمیق میکشه یا چندثانیه یبار صدای آهو ناله یا کلمه هایی رو که جوابش اماده دارم تو ذهنم میگه جوری که انگار واقعا وجود خارجی داره ولی با اینکه میدونم توهم شنیداری هست ولی بعضی وقتا انقدر واقعیه که میام جواب بدم بعد حواسم پرت میکنم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. پیشنهاد میشه برای بررسی وضعیتتون به یک روانکاو ماهر و حاذق مراجعه کنید

  امید خادمی

  سلام منم همینجوری هستم حدود چهارسالی میشه بعد از ترک اعتیادم هنوز عوارضش مونده همش احساس میکنم یکی صدای دلم رو میشنوه یا اینکه یکی قبل از من زودتر حرفم رو میزنه بعد طرف مقابلم ک واکنش نشون میده احساس شدیدی بهم میگه ک صدای دلت رو شنید حقیقت داره بنظرتون

 • اسم مستعار = محمد

  سلام وقت بخیر ، من یه مشکلی دارم که با هیچکس نمیتونستم درمیانش بذارم و خواهش میکنم کمکم کنید. من در کل ادم مثبت اندیش و شاد و اجتماعی و خونگرمی هستم ولی در بین دوستان و در محیط کار که میرم احساس میکنم بهم حسادت میکنندو پشت سرم بهم دیگه اشاره میکنند و یا فحش میدند ، گاهی ممکنه حرفی نزنند ولی من فکر میکنم زیر لبی یه فحشی داد و من که بهش میگم چی گفتی میگه هیچی و میخوان بزنن زیرش ، خیلی تحت فشارم و نمیدونم مشکلم چیه ولی یه مقدار مشکل کم شنوایی دارم و فکر نمیکنم همه این مشکلا بخاطر کم شنوایی باشه. حسابی گیج شدم و دارم از اجتماع فاصله میگیرم‌.

  M. G

  باید بروید روانشناس و فکراتو بنویسی. هر چی به ذهنت میرسه بنویس.

  مبینا

  ممکنه پارانوئید باشه دوست عزیز

 • مهی عبدی

  من جدیدا همش مثلا همین یکم پیش صدای افتادن ی چیز بزرگ رو شنیدم که مطمئنم فقط توی سرم شنیدمش ینی توی خونه اتفاق نیوفتاد اصا ممکنه از کم خوابی باشه؟ خیلی وقتا یهو یه صدای اتفاقی رو میشنوم ک‌ نیومده صداش تو واقعیت ، مثلا روزای بارون قبل از شروع رعد و برق من صداشو تو سرم میشنوم و خیلی پیش میاد که گوشم زنگ بزنه! اکثرا صدای افتادن چیزیو میشنوم یا شکستن شیشه بازم افتادن یه‌چیزی بعد صدای شکستن شیشه!!! کارمم توی تالاره و همش صدای موزیک خیلی بالاس حدودا از ۶ شب به بعد تا ۱۲ شب من هیچی جز موزیک خیلی بالا نمیشنوم و خوابمو خیلی بهم ریخته چونکه تا مدتها صدای موزیک رو تو سرم حس میکنم و جدا از اون اگر چیزی ببینم اتفاقی یا فیلم یا حتی یه بازی تمام شب خوابشو به طور شدیدا واضح میبینم که انگار توی خواب اگر فیلم‌معمایی باشه تمام مدت خواب دارم توی خواب اون معما رو حل میکنم یا اگه بازی جنگی و شوتری چیزی باشه کل شب دارم دشمن فرضی رو‌میکشم-_- اینقد تاثیر گذاشته روم که حتی مثلا ی جرو بحث ساده توی طول روز رو من توی خواب میبینم اگه نبینم میشنوم!

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. با توجه به وسعت این مشکل در ذهن شما لازمه با روانشناس صحبت کنید. در حین کار در تالار هم تا جای ممکن از محافظ شنوایی استفاده کنید

 • Hamid Ahmadi

  سلام وقتتون بخیر ..عذر میخوام الان نزدیک ب ۲ ماه هست که وقتی تو خونه هستم ..احساس میکنم یک خانم و ۳ مرد تو سرم ی بند فوش میدن .. واقعا دیونم کردن .. سره غذا خوردن تلوزیون دیدن قران خوندن ..معذرت میخوام ..بخصوص تو سرویس بهداشتی که میرم ..دیگه دیونم میکنن .. ناگفته نماند یکی دوبار هم اونقدر دقت کردم که ببینم واقعا دارم میشنوم یا توهم زدم ..بعدشم با گوش پاک کن اومدم گوشم و پاک کنم که دیدم گوش پاک کن خونی شد در کل این موضوع داره ضربه بدی ب زندگیم میزنه

 • یغما

  سلام من صدای آلارم گوشیم رو توی خواب میشنوم و وقتی بیدار میشم که برم خاموشش کنم میبینم هنوز ۲ ساعت مونده این دلیلش اضطرابه؟؟

 • ندا

  سلام یکی از دوستان کیمیکال مصرف میگرده و توهم شنیداری داشته جوری که میگفت توی سرش از خونه یکی از دوستانش میکروفن کار گذاشتن و صدای تمام اعضای اون خانواده رو میشنوه حدود یه سال از ترک وردنش میگذره اما صداها همچنان باقی ماندن ام ار ای چیزی نشون نداده توهم انقدر شدیده که میگه باید به پدر اون خانواده اسیب بزنم چون داره با بقیه بد رفتاری میکنه توی این شرایط دوستاش چی کار باید بکنن با خانوادش صحبت کنن یا با روانپزشک ؟ دوستاش خیلی ترسیدن و نگران اسیبی هستن که ممکنه به بقیه بزنه

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. مسلما این صحبت ها ریشه در اعصاب و روان ایشون داره و حتما باید توسط روانشناس و روانپزشک معاینه بشه

  داریوش شریفی

  فقط یک سال کمپ ترک اعتیادی که نون هم به زورپیدا کنه بدونه ملاقات .حسابی درست میشه

 • S.a

  من ۱ ساله موقع خواب گاها بدنم فلج میشه و توانایی حرکت ندارم بزور میتونم چشمامو باز کنم و ی چیزایی میبینم ک شبیه ادمه انگار مغزم سعی داره با اشیا دوروبرم این توهماتو ایجاد کنه وقتی هم ک بدنمو بزور تکون میدم همشون میرن جدیدا این اتفاق همراه با صدا بوده یعنی صدای ی پسر بود که داشت باهام حرف میزد هرچقدر فکر کردم ک اون صدارو شاید یجا شنیدم ولی ن کامالا نا اشنا بود و مدام دوتا کلمه رو تکرار میکرد و انگار میخواست بیدارم کنه مثل اینکه تکونم میداد

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. مشکل شما علاوه بر شنوایی دارای تظاهرات بینایی هم بوده و پیشنهاد میشه در این مورد با متخصص اعصاب و روان و روانشناس صخبت کنید

 • reza ghajar

  سلام من ۳۴ ساله هستم و توهم شنیداری دارم چند سال هست که با چند صدایی که در گوش من هستند زندگی میکنم گاهی جر و بحث گاهی سرزنش و گاهی هم فحش و ناسزا واقعا نتوانستم به کسی راجب این موضوع حرفی بزنم ولی این امر باعث گوشه گیری من شده و از روابط اجتماعی دور شده ام

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. این موضوع به طور مشخص ریشه در آرامش فکری شما داره. صحبت با روانپزشک متخصص میتونه تاثیر خیلی زیادی در راحتی شما داشته باشه

  ناشناس

  اول باید بری دکتر مغز و اعصاب و یک ام آر آی از مغزت بگیرند ببینند که تومور مغزی یا مشکلی نداری و اگر جواب منفی بود و مشکلی نبود تو مبتلا به اسکیزوفرنی هستی باید تحت مداوا قرار بگیری و بهتره این کار را هر چه زودتر انجام بدهی و تا آخر عمر هم تحت نظر پزشک باشی و اگر تنبلی کنی و خسیس بازی در بیاری و این کار را سبک بشماری زندگیت به فنا می رود و یک زندگی سراسر درد و رنج و سختی پیش رو خواهی داشت که جان به لب میشی و زندگی برایت تیره و تار می شود و من هم حدود 24 سال همین مشکل را دارم که زندگی برایم تبدیل به جهنم شده بود و تحت مداوا و نظر پزشک (روانپزشک ) هستم ولی تجربه خودم را در اختیارت می گذارم تا شاید به دردت بخورد. بهتره این قضیه را سرسری نگیری که از نان شب تو هم واجب تر است 1- خوردن هر گونه ادویه تحریک آمیز مثل فلفل - زردچوبه - زنجفیل - زعفران را کنار بگذار و غذایی که می خوری هم نباید این ادویه ها را داشته باشد 2 - هر غذایی که می خوری بعد از آن توجه کن ببین چه تاثیری رویت دارد اگر اذیت شدی و بیماریت عود کرد و شدید شد دیگر آن غذا را نخور (به ادویه ها دقت کن) مثل کوکو سبزی - تخم مرغ زیاد - ماهی زیاد و تن ماهی - (خیلی کم آن تاثیر کمتری دارد که می توانی بخوری ولی نخور) 3 - خوردن بعضی از میوه ها و سبزیجات باعث تشدید این قضیه میشود که با تجربه خودت آنها را پیدا کن و دیگر نخور مثل انار - نارنگی - پرتقال - نارگیل - سبزی شاهی - و بعضی از سبزیهای معطر که باید خودت آنرا پیدا کنی 3 - باید دارو مصرف کنی که دکتر باید با تشخیص خودش به تو بدهد ولی من به تجربه فهمیدم می توانی روزی 15 عدد عناب بخوری که اگر شانس بیاری و بهت جواب بدهد دیگر این توهمات قطع می شود و از خوردن داروی شیمیایی راحت می شوی و باید تا آخر عمر هم بخوری و با توجه به گیاهی بودن آن عوارض دارو شیمایی را ندارد(می توان 10 عدد صبح و 10 عدد شب بخوری) که با تجربه خودت تعداد آن را بدست بیاور ولی فکر کنم روزی 6 عدد صبح و 6 عدد شب هم جواب بدهد که با تجربه به دست بیاور تا هزینه ات هم کم بشود اصلا سیگار نکش و قلیون و دخانیات که به طرز وحشتناکی این قضیه را تشدید می کند و مواد مخدر - ترامادول - قهوه - نوشابه زیاد - کافئین - اصلا نخور - بعضی از داروهای اعصاب هم در تشدید این قضیه نقش دارد که با تجربه خودت می توانی آنها را پیدا کنی

 • دنياي بي تلاطم

  من هم توهم شنيدارم يه ماهه… هم باهاش حرف ميزنم…هم آزموناي روان شناسي ك دادم درصد سلامت روانم رو در حد ناسالم نشون داده.. اينا يه ماهه بعد مشكلات كاريمو احساسيمو و گرفتاري هاي پشت هم به وجود اومده… الان فقط ميخوام قطع شه مغزم داره ميتركه..

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. بهترین روش در حال حاضر برای شما کار کردن روی احساسات و فشارهای منفی خودتون هست. مسلما با سپری کردن این بحران فکری مسئله توهم شنیداری شما بهبود پیدا میکنه

 • مرجان رحیم پور

  سلام،خوبید ، خواهری دارم ۴۳ ساله ، که مرتب به یه نقطه خیره میشه ، یه دفعه گریه می کنه ، یه دفعه می خنده . بهش می گیم چرا گریه می کنی ، میگه فلانی زده توی گوشم ، ، اون هم که اصلا توی اون محل نیست ، از هر روشی هم رفتیم جواب نگرفتیم،علت چیه و راه درمانش چیه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. مورد خواهر شما نیاز به بررسی های تخصصی توسط روانپزشک و روان درمانگر داره

 • نجمه محمدهادی

  سلام دختر ۱۳ ساله ام هر شب نمیتونه بخوابه همش تو فکر میره چیزهایی میبینه یا میشنوه که ما نمیبینیم و نمیشنویم چیکار کنم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. ایشون باید تحت نظر روانپزشک بررسی کامل بشن چون توهمات ایشون هم بینایی و هم شنوایی هست

 • آتنا

  سلام من به صورت ناخودآگاه حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه احساس میکردم صدای پیانو توی گوشم هس نوع ریتم و صدای پیانو کاملااا نااشنا برام بودن یعنی قبلا این مدل پیانو زدن رو‌نشنیده بودم ریتم غمناکی داشته که هر پنج ثانیه یه نت زده میشد چرا این اتفاق برای من افتاد هنوز دلیلش رو نفهمیدم!☹️ لطفا جواب بدید چرا این اتفاق افتاد ؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. دلیل این اتفاق در صورت تکرار مجدد با بررسی کامل قابل تشخیص هست

 • Bakhtiari

  سلام وقت بخیر دوستم ده روز توهم شنیداری داره و رفته دکتر ،دکتر بهش گفته قرص بهت نمیدم تا طبیعی بخوابی ،اما متاسفانع هر روز که میگذره تعداد صداها بیشتر میشه ؟باید چکار کنه

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. آیا اصواتی که می شنوند معنا و مفهومی داره یا فقط اصوات بی معنی و پراکنده هست؟

 • P.a

  سلام من مادرم در طی روز بار ها صدا میزند که کسی زنگ خانه را زده یا اینکه من صدایش کردم این توهمه و اینکه راه درمانش چیه ؟ من خیلی ناراحتم از این بابت ممنون میشم راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام دوس عزیز. باید ابتدا ارزیابی های کامل شنوایی و عصبی انجام بشه تا بشه با اطمینان نظر داد

 • زینب قدیمی

  سلام پسر ۱۴ ساله ی من ساعت ۳صبح از خواب بیدار شد و گفت احساس میکنه کسی پشت سرشه و صدای خودش رو درخواب شنیده که بهش میگه اونجاس پسرم به شدت استرسی هستش نمیدونم باید چکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. با یک بار بروز این مشکل نمیشه به قطع عنوان کرد که این مشکل توهم شنیداری هست و باید در دفعات مکرر دیده بشه و معاینات کامل هم انجام بشه

  ناشناس

  هرگونه علائم توهمی که دارید چه توهم شنیداری و چه توهم دیداری فقط و فقط باید تحت نظر پزشک درمان شود و چون داروهای درمانی این نوع بیماری فقط نقش کنترلی دارد و علائم را کاهش می دهد باید تا آخر عمر این داروها مصرف شود و باید تحت نظر یک دکتر روانپزشک یا مغز و اعصاب باشید و تحت هیچ عنوان حرف مردم را گوش نکنید که برو پیش جن‌گیر و جادوگر و دعا نویس و غیره چون یک عالمه آدم سودجو(تو این مسیر کمین کرده اند تا سر کیسه تان کنند و جیب شما را خالی کنند) هرگونه توهم شنوایی و دیداری چه آنهایی که منطقی هست و چه آنهایی که غیر منطقی هست تحت هیچ عنوان با این توهمات ارتباط برقرار نکنید وگرنه یک زندگی سراسر درد و رنج خواهید داشت فقط و فقط دکتر تحصیل کرده در این زمینه می تواند کمک کند و اگر کوتاهی بخرج بدهید و خسیس بازی کنید و این قضیه را سرسری بگیرید باید بگم با پای خودتان وارد یک جهنم واقعی شده اید در ضمن تحت هر شرایط باید دارو مصرف کنید حتی اگر امام رضا هم تو خواب و بیداری اومد سراغتان که شفا دادم تو رو باز باید تحت نظر دکتر باشید چون بعضی از این توهمات طوری است که انگار برنامه ریزی شده و واقعی است در هر حالت و در هر صورت اگه می خوای بدبخت نشوی تحت هیچ شرایط باور نکن و با این توهمات ارتباط برقرار نکن حتی اگه از آسمان فرشته ای اومد و واقعا تو رو برد اصلا باور نکن هیچی و هیچ جور چون شرط اول عود و پیشرفت این توهمات چه توهم شنوایی و چه توهم بینایی یا حسی باور کردن تو هست چون این یک واکنش در مغز توست

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس