درمان شگفت انگیز وزوز گوش با 20 روش مختلف

درمان شگفت انگیز وزوز گوش با 20 روش مختلف

درمان قطعی وزوز گوش یا زنگ گوش

درمان وزوز گوش توسط شنوایی شناس و متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود. وزوز به صدا هایی گفته می شود که در نقطه ای از سر یا در گوش ها و یا در یک گوش شنیده می شود. این صدا ها معمولا بدون معنی خاص و به صورت زنگ یا سوت یا صدای باد شنیده می شود. سوت گوش منبع خارجی نداشته به همین دلیل است که به غیر از خود فرد، کسی آن ها را نمی شنود. در ادامه به راه های درمان قطعی وزوز گوش می پردازیم.

درمان وزوز گوش با سمعک

آیا وزوز گوش قابل درمان است؟

درمان وزوز گوش مراحل خاصی دارد. گاهی طی کردن این مراحل نیازمند زمان زیادی است. برای این که بتوانیم زنگ یا صدای باد در گوش را درمان کنیم ابتدا باید علت به وجود آمدن آن را پیدا کنیم. در برخی از موارد صدای اضافی در گوش ها به دلیل مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون و بیماری های دیگر رخ می دهد. در چنین شرایطی با درمان مشکلات و از بین بردن عامل ایجاد کننده، وزوز گوش هم از بین می رود. در صورتی که علت بروز وزوز گوش مشخص نباشد باید به کنترل و کاهش آن روی آورد. در این شرایط درمان قطعی وزوز گوش حداقل با یافته های علمی امروزی ممکن نیست و باید به توانبخشی وزوز و کنترل آن پرداخت.

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09120245946      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

بهترین دکتر برای درمان وزوز گوش

برای درمان وزوز و بررسی علت آن باید به دکتر متخصص شنوایی شناس یا متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه و به صورت کامل مورد ارزیابی قرار گرفت. اگر به صورت مزمن دچار وزوز یا صدای اضافی در گوش هستید برای بررسی باید به متخصص مراجعه کنید. این تخصص ‌ها شامل متخصص ENT، شنوایی شناس، متخصص مغز و اعصاب، قلب و عروق و... هستند. ریشه ایجاد وزوز گوش می تواند در حیطه تخصصی هر یک از این پزشک ها باشد و باید بررسی شود. بهترین دکتر وزوز گوش ابتدا به دنبال پیدا کردن علت بروز این مشکل است و برای تصمیم گیری نهایی تمامی تست ها و آزمایشات لازم را انجام می دهد. در صورتی که فرد در کنار وزوز دچار کم شنوایی هم باشد باید برای او سمعک تجویز شود. فرد متخصص باید بر اساس وضعیت بیمار بهترین روش درمانی را انتخاب کند تا وزوز گوش او کنترل شود.

درمان دارویی وزوز گوش

در برخی موارد از درمان دارویی برای وزوز گوش استفاده می شود. این داروها بررسی شده و به صورت تئوری قابل قبول هستند. باید دقت داشت که درمان دارویی وزوز تا پیدا نشدن علت اصلی و دقیق آن چندان موثر واقع نخواهد شد. در مواردی از داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب استفاده می شود چرا که این موارد می تواند علت بروز صدای اضافی گوش باشد.

در صورت تشخیص متخصص از هورمون میزوپروستول هم می توان استفاده کرد. برخی از متخصصین معتقدند که استفاده از لیدوکائین هم برای وزوز می تواند موثر واقع شود. استفاده از این داروها تنها و تنها باید با توصیه پزشک و زیر نظر او انجام شود. انواع ویتامین ها هم از دیگر درمان های مرسوم برای وزوز گوش است و فرض بر این است که با تنظیم جریان و فشار خون و عملکرد عروق می تواند وزوز گوش را کمتر کند.

درمان وزوز گوش با سمعک شگفت انگیزترین راه حل است

یکی دیگر از راه های توانبخشی و درمان قطعی وزوز گوش، استفاده از سمعک است. این روش برای افرادی توصیه می ‌شود که دارای کم شنوایی هستند. با وجود کم شنوایی، اعصاب شنوایی به تدریج ضعیف شده و سطح عملکرد آن ها کاهش می یابد. برخی تحقیقات عنوان می کنند که در این شرایط عصب با فعالیت خود به خود باعث شنیده شدن اصوات بی معنی و سوت مانند تحت عنوان وزوز می شود. در نتیجه با استفاده از سمعک و منظم کردن فعالیت عصب می توان وزوز گوش را درمان کرد. درمان سوت گوش با سمعک از طرف دیگر باعث می شود توجه بیمار به وزوز و صدای اضافی کاهش پیدا کرده و به صداهای محیط جلب شود. همچنین زمانی که فرد با دیگران صحبت می ‌کند به گفتار آنها بیشتر توجه دارد و وزوز گوش تا حد قابل توجهی کنترل می شود. علاوه بر اثر تقویتی سمعک می توان با کمک فناوری های پوشش وزوز که در سمعک های جدید و هوشمند تعبیه شده است، قدم موثری برای کنترل صدای گوش برداشت. از جدیدترین تکنولوژی های سمعک برای درمان زنگ گوش، فناوری ناچ تراپی یا صدای معکوس برای کاهش وزوز و همینطور اصوات پوشاننده و نویز سفید است.

بهترین سمعک برای وزوز گوش توسط متخصص شنوایی شناس مشخص می شود. شنوایی شناس علاوه بر شنوایی سنجی ارزیابی دقیقی روی صدای گوش انجام می دهد. 

روش های درمان قطعی وزوز گوش غیر سمعک

علاوه بر سمعک روش های دیگری برای برطرف کردن صدای گوش وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

درمان وزوز گوش با مولد های صوتی

درمان وزوز گوش با استفاده از مولد های صوتی یا صدا درمانی برای افرادی کاربرد دارد که تنها دچار صدای اضافی در گوش هستند و شنوایی آنها مشکلی نداشته باشد. در این روش برای درمان صدای اضافی گوش از یک دستگاه شبیه به سمعک استفاده می شود. این دستگاه که ساند ژنراتور نام دارد فقط مخصوص وزوز گوش است. درمان صدای باد در گوش (یا صدای زنگ و غیره) با مولد صوتی به اینگونه است که نویز ایجاد شده توسط دستگاه با شدتی بسیار پایین و در برخی موارد غیر قابل تشخیص برای فرد پخش شده و توجه وی را به صدای زنگ گوش خود کاهش می دهد. در این شرایط و بسته به وضعیت فرد ممکن است تا چند ساعت بعد از برداشتن مولد هم صدای وزوز شنیده نشود که علت آن تطبیق پذیری اعصاب شنوایی و گوش است. صدا درمانی برای وزوز گوش در مقاله جداگانه ای کاملا توضیح داده شده است.

همه چیز درباره درمان وزوز گوش

درمان قطعی وزوز با روشCBT 

درمان وزوز گوش با رفتار درمانی، روش سی بی تی نیز نامیده می شود. زمانی که افراد دچار وزوز گوش می شوند ممکن است دچار افسردگی، اختلال در خواب، اضطراب و... شوند. در این شرایط وزوز باعث تشدید این مشکلات و خود این مشکلات هم باعث تشدید وزوز گوش می شوند و یک چرخه معیوب ایجاد می شود. درمان وزوز گوش با CBT به فرد کمک می کند در چنین شرایطی بتواند آرامش خود را حفظ کند. در واقع این روش مستقیما با وزوز گوش کاری نداشته اما به بیمار می آموزد که چگونه در این شرایط می تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد و راهکارهای ذهنی بی توجهی و مقابله با صدای سوت گوش را به فرد آموزش می دهد. درمان قطعی وزوز با رفتار درمانی باید توسط یک مشاور و درمانگر با تجربه و در همکاری با ادیولوژیست و شنوایی شناس فرد انجام شود. بیمار باید هفته ای یک جلسه به متخصص مراجعه کند. از این روش برای درمان افسردگی و اضطراب هم استفاده می شود.

درمان شگفت انگیز وزوز گوش با تحریک الکتریکی یا  TDCS

در این روش در فاصله نزدیک گوش الکترود هایی قرار داده می شود. این الکترود ها محرک ‌های الکتریکی را به حلزون گوش می فرستند. به اینگونه درمان وزوز با TDCS انجام می شود. درباره میزان اثر پذیری این روش در میان متخصصین مختلف اختلاف نظر وجود دارد. این روش برای درمان وزوز با شاک تراپی تفاوت زیادی دارد و شدت و جریان ارائه شده کاملا بر اساس وضعیت فرد انجام می شود.

درمان وزوز با روش PTM

PTM یا progressive tinnitus management یا مدیریت پیشرفت وزوز گوش یکی از روش هایی است که در ابتدا برای درمان وزوز گوش سربازان برگشته از جنگ در آمریکا استفاده می شد. این روش امروزه برای افراد غیر نظامی مبتلا به وزوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش بیشتر روی واکنش فرد به وزوز گوش تمرکز شده و با گذشت زمان آزاردهندگی صدای اضافی گوش را برای وی کمتر می کند. درمان قطعی وزوز با روش PTM یکی از روش های رایگان درمانی است که برای برخی از افراد موثر واقع می شود.

درمان قطعی سوت گوش با درمان مشکلات آناتومیکی

گاهی اوقات علت ایجاد وزوز می تواند یک مشکل بسیار پیش پا افتاده مانند جرم گوش باشد که درمان آن ساده و موثر است. وزوز یا صدای اضافی گوش می تواند به علت اختلالات آناتومیکی مانند اختلال مفصل تمپورو مندیبولار یا TMJ رخ دهد. در این حال درد در اطراف گوش و صدای تق تق گوش هم علاوه بر وزوز قابل انتظار است. همچنین دیده شده است که برخی عفونت های دندانی هم باعث مقداری وزوز و صدای اضافی در گوش شده اند. به همین دلیل اولین قدم برای درمان قطعی وزوز گوش، معاینه توسط پزشک گوش و حلق و بینی و بررسی علت اصلی ایجاد وزوز است.

تمرینات ذهنی

یکی دیگر از روش های درمان یا به عبارت صحیح تر، مدیریت وزوز، استفاده از تکنیک های ذهن آگاهی و مراقبه مانند یوگا است. در این روش فرد می تواند به وروردی های ذهنی خود مسلط شده و به طور آگاهانه به صدای وزوز خود بی تفاوت باشد. همانطور که می بینید این روش درمانی وزوز بر اساس تکنیک های ذهنی و مدیریت فرد شکل گرفته و از تکنیک مشابه روش های دیگر بهره می برد.

روش های درمانی ترکیبی

واقعیت این است که درمان قطعی برای وزوز گوش چه از نظر دارویی و یا جراحی وجود ندارد و دلیل اصلی این مسئله متفاوت بودن علت ایجاد وزوز در افراد مختلف و همینطور ویژگی ها و شدت های بروز مختلف در مبتلایان است. در اکثر موارد برای اینکه بتوانیم به طور قطعی وزوز را درمان کنیم باید ترکیبی از روش های درمانی را به کار ببریم. به این گونه که برای درمان سوت گوش از روش هایی مانند استفاده از سمعک،CBT، مولد های صوتی و... به طور همزمان استفاده می شود. در مواردی هم که وزوز به دلیل مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون، بیماری کلیوی، تومور گوش و سر و گردن، مشکلات دندان و... به وجود آید می توان با از بین بردن این مشکلات به طور قطعی وزوز گوش را هم درمان کرد.

دستگاه درمان وزوز گوش

دستگاه درمان وزوز گوش که مورد سوال بسیاری از مراجعین ما است در واقع همان دستگاه مسکر یا پوشاننده است که با تولید اصوات خاص و هدفمند برای فرد می تواند تمرکز وی را از صدای اضافی گوش پرت کرده و تمرکز وی را بازگرداند. به جز مسکر و سمعک که برای صدا درمانی و ساند تراپی استفاده می شوند، دستگاه دیگری برای درمان قطعی وزوز وجود ندارد.

جدیدترین راه های درمان وزوز گوش در دنیا

از جدیدترین روش های درمان وزوز گوش در سال 2021 می توان به روش bimodal neuromodulation اشاره کرد. این روش درمانی سوت گوش دسته ای از سلولهای مغزی که به صورت غیرعادی فعالیت می کنند را هدف می گیرد. پیش تر طی تحقیقات انجام شده در انسان و حیوانات نشان داده شده بود که تحریک الکتریکی نورون های حساس به لمس در زبان و صورت می تواند نورون های خاصی در سیستم شنوایی انسان را فعال کند. به نظر می رسد این روش می تواند چرخه های مغزی مرتبط با وزوز گوش را مجددا تعریف نماید. این روش درمانی جدید برای وزوز گوش در حال تست و بررسی است اما در واقع می تواند نورون های مسئول وزوز گوش را با تقویت بیشتر دیگر نورون های سیستم شنوایی، تضعیف کند.

درمان قطعی وزوز گوش

باورهای اشتباه درباره درمان وزوز گوش

به دلیل ماهیت ناشناخته وزوز و مشخص نبودن علت بروز آن برای همه افراد، ممکن است موارد نادرستی به عنوان درمان قطعی وزوز شناخته شود که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم. توجه داشته باشید که صحت علمی، اعتبار و اثربخشی هیچ کدام از این موارد تایید نشده است و ممکن است حتی ضرر و زیان هم برای فرد استفاده کننده به همراه داشته باشد. توصیه ما این است که برای درمان وزوز گوش خود به پروتکل های درمانی اعتماد کرده و با امتحان کردن روش های غیر تخصصی و اثبات نشده خود را در معرض خطر قرار ندهید. 

قطره درمان وزوز گوش

برای درمان صدای اضافی گوش یا همان وزوز گوش هیچگونه قطره ای وجود ندارد. این فقط یک باور اشتباه است که برخی از افراد گمان می کنند می توانند با استفاده از قطره ای خاص، وزوز گوش را درمان کنند‌. در برخی موارد جرم گوش و گرفتگی کامل مجرای شنوایی می تواند زمینه ساز صدای گوش باشد که با استفاده از قطره نرم کننده و شستشوی گوش این مشکل را برطرف کرد.

درمان وزوز گوش با حجامت

گفته می شود حجامت برای درمان وزوز گوش موثر است و می تواند فشار خون را برطرف کند. باید توجه داشت که با برداشت مختصر خون نمی توان جریان خون را کنترل کرد و برای درمان وزوز گوش ضربانی حاصل از فشار خون و جریان خون نامنظم باید به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کرد.

درمان وزوز گوش با طب سنتی

درمان های ارائه شده توسط طب سنتی هم در مواردی برای درمان وزوز استفاده می شود که صحت علمی و روش درمانی آن در هیچ منبعی بررسی و تایید نشده است.

درمان وزوز گوش با لیزر

در برخی تحقیقات تاثیر استفاده از لیزر های کم توان بر وزوز گوش و بلندی آن مطرح شده و مورد امتحان قرار گرفته و تئوری این است که لیزر می تواند با افزایش خون رسانی به سلول های مویی، شدت وزوز فرد را کاهش دهد. این روش در زمینه درمان وزوز و آسودگی فرد تاثیر نداشته است و در این زمینه باید تحقیقات بیشتر و متمرکز بر علت ایجاد وزوز صورت گیرد.

درمان وزوز گوش با عسل

مطالب و روش های متفرقه تحت عنوان درمان وزوز با عسل هم در منابع مختلف مطرح می شود که اساسا پایه علمی نداشته و تاثیری بر وزوز فرد نخواهد داشت.

درمان وزوز گوش با پیاز

از دیگر مواردی که به هنوان درمان خانگی و قطعی وزوز گوش عنوان می شود، استفاده از پیاز به شکل موضعی و ترکیبی است که هیچ تاثیری برای آن تا این لحظه ثبت و گزارش نشده است.

درمان وزوز گوش با زالو

در این روش زالو هایی در ناحیه هایی از صورت و بدن قرار داده شده خون کثیف بدن جدا می ‌شود. این روش هم جز درمان های تبلیغاتی مشابه حجامت است و نمی توان بر روی تاثیر آن حساب کرد.

درمان وزوز گوش با هومئوپاتی

هومئوپاتی هم یکی از روش ‌های سنتی درمان است که اکثر متخصصان آن را تایید نمی ‌کنند. البته در برخی از موارد ممکن است برخی از داروهای این روش بر کنترل وزوز گوش تاثیر بگذارند.

درمان وزوز گوش با هیپنوتیزم

یک روش جانبی دیگر که برای درمان وزوز گوش پیشنهاد می شود، هیپنوتیزم است. هیپنوتیزم تراپی در بیشتر موارد برای کنترل استرس و اضطراب موثر است و تاثیر مستقیمی بر خود وزوز گوش ندارد. بعلاوه اینکه باید توسط متخصص تایید شده هیپنوتیزم انجام شود.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

 1. محمد احمدی

  سلام خسته نباشید بنده ۲۳ سالمه در خدمت سربازی بر اثر تیر اندازی دچار وزوز گوش شدم که رفتم پیش متخصص گفتن درمانی ندارد البته شنواییم مشکلی نداره ، داشتم جواب کامنتارو میخوندم انگار درمانی هست! اگر لطف کنید وقت مشاوره چطوری میتونم بگیرم من واقعا گیج شدم اگه درمانی هست پس چرا دکترا هیچی نمیگن چنتا قرص ضد افسردگی و ویتامین مینویسن ، خواهش میکنم جوابم رو بدید ممنون ، واقعا زندکی غذاب اوره برام

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر دوست عزیز. لطف کنید برگه سنجش شنوایی خودتون رو به واتساپ حس دوم ارسال بفرمایید

 2. حسین حیدری

  سلام پرده گوش من یک سال پیش پاره شد متخصص دارو تجویز کردن منم استفاده کردم الان مگن هنوز خوب نشده شبا سرگیجه خیلی شدید دارم وزوز گوشم شدید هست چه باید کرد

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز نکته مهم برای شما اجازه ندادن به ورود آب به داخل مجرای گوشتون هست. ممکن هست عفونت یا التهاب ایجاد شده باشه که نیاز به معاینه حضوری داره. هر چه زودتر انجام بدین

 3. سعید کریمی

  سلام و عرض خسته نباشید حدود دو سال قبل بعد از بیدار شدن از خواب که زیر باد مستقیم کولر خوابیده بودم متوجه شدم گوش چپم کیپ شده به وضوح حس کردم فشار باد کولر از مجرای دهن به مجرای گوش چپم وارد شده از همون لحظه بیدار شدن صداها رو در گوش چپم به صورت قیس قیس می شنیدم مثل اینکه نوار کاست در دستگاه صدا می پیچه به دکتر گوش حلق بینی مراجعه کردم گفتش پرده گوشت مشکلی نداره چند تا قرص تجوز کرد که اصلا تاثیری نداشت حدود شش ماه گشت که کم کم صدای قیس قیس خوب شد ولی گوشم هنوز مقداری کیپ بود حدود یک سال قبل در گوش چپم صدای وزوز رو حس کردم اوایل کم بود و باهاش کنار می آمدم تا اینکه خیلی اذیتم می کرد مجددا به دکتر مراجعه کردم و نوار گوش دادم که مشخص شده گوش چپم 30 درصد شنوایش رو در فر کانس پایین از دست داده و در فرکانس بالا مشکلی نداره می خواستم این چه بیماری و یا نارسایی در گوش هست ؟ آیا امکان درمان وجود داره و اساسا می شه این صدای وزوز رو کاهش داد و از بین برد و آیا شنوایی برمی گرده یا خیر ؟ ممنون و متشکر

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. لطف کنید نتیجه کلیه ارزیابی های شنوایی خوتون رو برای ما ارسال کنید تا راهنمایی های لازم صورت بگیره

 4. الياس

  با سلام و احترام؛ من مدت زمان ٢ هفته ست كه گوش راستم دچار افت شنوايي و سوت كشيدن شده،به متخصص گوش و حلق و بيني مراجعه كردم،گفتند دچار سكته گوش شدم،كورتون تراپي و تزريق در گوش انجام دادن اما متاسفانه بهبودي حاصل نشد،اديومتري هم انجام دادم در تشخيص اصوات با صداي زير مشكل داشتم،خواهشمنداست راهنمايي بفرماييد.

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. با افت شدید در فرکانس های بالا که در اثر سکته گوش رخ میده احتمال وزوز بسیار بالا میره. باید منتظر باشید و ببینید که کورتون تراپی چه نتیجه ای به دنبال داره و در صورت ادامه وزوز برای توانبخشی با سمعک اقدام کنید

 5. محمدمهدی خانی

  سلام عصربخیر،گوشه سمت راسته من الان تقریبا 8ماه که داره24ساعته صدامیده ووزوز میکنه هنوزم خوب نشده و حتی همین 3ماه قبل هم به دکتره متخصص جراح وحلق وبینی مراجعه کردم قطره شم تو هردو گوشام ریختم و دارو هاشم مصرف کردم ولی اما که بهبود پیدا نکرد که هیچ بلکه هم بدترم شده من فکر کنم تو جاهای گرم که هواگرمه باشم گوشه سمت راستم بدترمیشه و گاهی وقتها که حالم خیلی خوبه خیلی کم وزوز میکنه وصدامیده آخه داروی اعصاب م 7ساله دارم مصرف میکنم ولی نمیدونم باید چیکار کنم ومن باید تاکی باید وزوزگوش داشته باشم؟

  1. مدیر سایت

   سام دوست عزیز. مسئله عصبی شما در حال حاضر محتمل ترین دلیل برای وزوز هست اما باید ارزیابی های ادیولوژیک هم انجام بشه تا به راه حل قطعی برسیم

 6. حسین

  سلام وقت بخیر من صدای سیستم ماشین زیاد بود تو جاده اول گوشم گرفت بعدش ک باز شد صدای وز و سود از گوشم میومد الان دو هفتس دارم دیونه میشم میخواستم بدونم اگ سمعک بزنم دائمی باید از سمعک استفاده کنم یا بعد چند مدت درمان میشه

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. گرفتگی گوش و احساس کیپی در جاده طبیعی هست. وزوز گوش شما میتونه ناشی از عملکرد نادرست شیپور استاش باشه ولی برای اظهار نظر دقیق نیاز به بررسی های بیشتر هست

 7. امیرمحمد نعیمی

  سلام و وقت بخیر ببخشید من چند ساله گوش سمت راستم ویز ویز می کنه و شنوایی هم کم شده و عفونت کمی هم داره گاها، 6 سال پیش رفتم پیش متخصص گوش گفتن میتونی کاری باهاش نداشته باشی و کنار بیای باهاش. ولی من تمرکز ندارم با این صدا. لطفا راهنمایی کنید چکار باید بکنم

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. اگر سنجش شنوایی انجام دادید نتیجه رو برای ما ارسال کنید

  1. امیرمحمد نعیمی

   ممنون از پاسخ خیر سنجش شنوایی انجان ندادم. اما شنوایی من کم شده و اگر گوش سمت چپ رو با دستم بگیرم تقریبا صداهای کوچک رو نمیشنوم مگر بلند صحبت بشه.

 8. ح ک

  سلام مدتی هست صدای اضافه در گوش میشنوم و افت شنوایی هم دارم یک دکتر دارو تجویز کرد و بعد مصرف دارو تاثیری نداشت دکتر جدید رفتم با تزریق و قرص کورتون درمان را شروع کردن یک هفته گذشته تا الان تاثیری نداشته بنظرتون ادامه بدم درمان با کورتون را چکار باید بکنم

  1. مدیر سایت

   با سلام اگر وزوز و و صدای گوشتون به یکباره ایجاد شده و زمان زیادی نگذشته باشه میشه از کورتون تراپی به عنوان درمان موثر یاد کرد اما اگر به مدت طولانی درگیر این مشکل هستید بهتره برای تینیتوس تراپی با سمعک اقدام کنید. برگه سنجش شنوایی خودتون رو برای حس دوم ارسال کنید

 9. امین صانعی

  سلام وقت بخیر از دوستان پیش سوت گوش راست شروع شده و روند صعودی ادامه دارد سه با ر شنوایی سنجی شدم و یکبار mriمغز بدون تزریق، و هر سه بار ‌همچنین دکتر مغز و اعصاب و دکتر گوش میگویند چیزی نمیبینیم و البته کاهش شنوایی را تایید میکنند ولی همچنان روند صعودی سوت گوش ادامه دارد لطفا راهنمایی میفرمایید

  1. مدیر سایت

   سلام لطفا نتیجه تست شنوایی خودتون رو برای واتساپ حس دوم ارسال کنید

 10. ژیلا محمد علی

  سلام من بر اثر ضربه وزوز گوش داشتم و پنج ماه تمام سایتهای خارجی و ایرانی رو خوندم و ناامید شدم و تصادفا امروز مشکلم حل شد . تازه سکوت رو تجربه کردم

  1. مدیر سایت

   سلام خیلی خیلی خوشحال هستیم که مشکلتون برطرف شده

  1. فرهاد مردانی

   سلام، من بر اثر ترقه شدید یکسال و دوماه هست که دچار سوت کشیدن در سرم شدم و حدود 60 الی 70 درصد صداش کم شده و روزها صدای سوت کشیدن رو نمیشنوم ولی شبها هنگام خواب اذیتم میکنه، کاش منم مثل این خانم که گفت بعد از 5 ماه سکوت رو تجربه کرده، بشم.ممکنه ایمیل یا شماره تلفن این خانم رو برای من بفرستید09133843194

  1. فرهاد مردانی

   در ضمن سه بار در سه مرکز متفاوت، تست ادیومتربک و تست تمپونو متری هم گرفتم که هر سه بار نرمال بود، اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

 11. علیرضا پرندین

  باسلام بنده سال۷۱ دراثر تیراندازی درحین خدمت سربازی گوش چپم آسیب دیده ودچاروزوز شده الان بعداز۳۰سال وزوزش زیادشده و افت شنوایی هم دارم و گوش راستم هم وزوزش زیاد شده تکلیف چیست

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. لطفا برگه سنجش شنوایی خودتون رو برای ما ارسال کنید و سریعا برای دریافت سمعک اقدام کنید تا هم کم شنوایی و هم وزوز کنترل و برطرف بشه

 12. نرگس حمزه

  سلام من یک ماهی هست که دچار وزوز به شکل صوت در گوش راست شدم نوار گوش افت ده درصد شنوایی رو نشون میده ، روان پزشک هم مراجعه کردم قرص هالوپریدول بگاپنتن و سرترالین داد کمی تاثیر گذاشت و حتی یک روز کامل قطع شد اما دوباره شروع کرد ، میگن سمعک وزوز رو قطع می‌کنه ،لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

  1. مدیر سایت

   سلام لطفا نوار گوش و شرح حال مختصر از وضعیتتون رو برای کارشناسان حس دوم ارسال کنید تا راهنمایی های لازم رو بگن خدمتتون

 13. زهرا فرخی

  سلام خسته نباشید من حدودا یکساله گوش چپم تق تق میکنه کلی ازمایش دادم میگن سالمی و اینم بگم قبل اینکه این گوشم صدا بده ب مدت ۲ هفته سردرد هایی در ناحیه پیشانی و چشمهام داشتم و اینکه من ۱۰ سال پیش بلض پالسی شدم فلج عصب هفتم ک عمل کردم موندم ک از چیه این صداها من ساکن اهوازم لطفا بهم کمک کنید من جوانم واقعا همش فکر مرگم ادامه زندگی برام سخت شده هیچ انگیزه ای ندارم

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. لطف خلاصه ای از اقدامات درمانی و آزمایشاتی که انجام دادین رو برای ما بفرستید

 14. مرتضی سلیمانی

  عرض سلام و ادب. بنده حدود 4ماه پیش دندان عقلم رو کشیدم. احساس دارم موقع کشیدن دندان عقل مفصل گیجگاهی-فکی آسیب دیده. از اون روز تا الان گوش سمت راستم صدای هیس میده. بیشتر وقتی پیاده روی میکنم با هر بار قدم برداشتن یک صدای هیس هیس تو سرم و گوشم شنیده میشه. این حالت وقتی سرم رو پایین میگیرم تقریبا صدا کم میشه. اما وقتی موقع قدم زدن با هر قدم یه صدای هیس میشنوم. علت و درمانش چیه؟؟ در ضمن شنوایی من اصلا کم نشده. سپاس

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. لطفا به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا از سلامت مفصل فک اطمینان حاصل بشه

 15. ایمان

  سلام.من 8سال پیش بر اثر ضربه به گوشم پرده گوشم پاره شد واز همون زمان صدای وزوز شبیه باد درگوشم ایجاد شد شنوایی کم نشد ،عمل پرده گوش انجام دادم ولی صدا رفع نشد ایا راهی برای درمان وزوزمن وجود داره ،خیلی اذیتم میکنه ،دچار افسردگی شدم

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر قربان. لطف کنید مدارک پزشکیتون رو برای کارشناسان ما ارسال کنید

 16. ادریس رحمانی

  سلام ادریس هستم.یه هفته پیش با یکی دعوام شد اونم با سیلی زد تو گوشم الآن همون گوشم که ضربه خورده وزوز داره و صدا رو هم کم میشنوه..ولی نسبت به روز های اول خوبه..روز اول صدا رو اصلا نمیشنید..ولی الآن یکزره خوبه اما گوشم وزوز داره..نظریات شما قابل قدر اس بفرماین؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. بعد از ضربه باید سریعا به دکتر مراجعه می کردین. احتمال پارگی پرده گوش در اثر باروتروما و همینطور ضربه صوتی وجود داره

 17. آزی ناصر

  سلام همسرم ۳۷سالشه حدود یکساله گوش چپش وزوز می‌کنه و حدود ۳ماه وقتی وزوز شروع میشه سرگیجه وحالت تهوع میگیره به چندتا دکتر مراجعه کردیم ولی نتیجه نگرفتیم گوشش یکم افت شنوایی داشت الان افتش بیشتر شده لطفا راهنمایی کنید

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. در موارد وزوز گوش بکطرفه نیاز هست تا بررسی های کامل انجام بشه. باید تست MRi سر و گردن هم انجام بشه تا با کنار هم گذاشتن ارزیابی ها دلیل مشکل هم مشخص بشه. به پزشک گوش و حق و بینی مراجعه کنید تا براشون MRI و آزمایشات لازم رو درخواست کنن

 18. شیرین حاجی زاده

  سلام من مادرم وزوز گوش داره رفتم پیشه دکتر گفته هیچ وقت خوب نمیشه این راه هایی شما گفتین یعنی وزوز و خوب میکنه؟

  1. مدیر سایت

   سلام. بستگی به نوع وزوز گوششون داره. بیشتر مواقع وزوز قابل درمان هست. لطفا عکس سنجش شنواییشون رو واتساپ کنید.

 19. معصومه

  سلام من 38 سال سن دارم و صبح ها که از خواب بلند میشم یکم سرگیجه دارم بعد گوش سمت راستم شروع میکنه به سوت کشیدن میشه لطفا راهنمایی کنید که من باید چی کار کنم ؟

  1. مدیر سایت

   سلام. در درجه اول شما باید تست ادیومتری و الکتروکوکلئوگرافی انجام بدین تا وجود یا عدم وجود بیماری منیر مشخص بشه. در غیر این صورت اقدامات تکمیلی تر هم انجام خواهد شد. 

 20. رسول

  سلام وقت بخیر ایا این راه هایی که برای درمان وزوز نوشته شده کاملا باعث رفع وزوز میشه؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. بستگی به نوع وزوز گوشتون داره. باید ابتدا ارزیابی دقیقی روی وزوز گوشتون انجام بشه بعد میشه نتیجه گیری کنیم.

 21. کبرا

  سلام مادر من حدود 3 ساله که وزوزگوش دارند وقتی عصبی میشن صدا داخل گوششون بیشتر ایا راه حلی هست تا این وزوز قطع بشه؟

  1. مدیر سایت

   سلام. لطفا عکس سنجش شنواییشون رو برای ما ارسال کنید. باید ارزیابی دقیق وزوز انجام بشه تا ببینیم رفع میشه یا نه

 22. سید خدارحم شکیبا

  سلام پنج ماه پیش تصادف کردم.لکه خون رفت رومغزم.گوش راستم ضربه دید که منجربه کم شنوایی زیاد وصدای باد درگوشم میشوداین صدا باعث حالت ویبره درسرم میشود قرص بتاهستین جینکو تیدی..واهورا جینکورا استفاده میکنم اما درمان نشدم.هنوز حالت منگی ووسبکی سر دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. کلا زمانی که افت شنوایی وجود داشته باشه هیچ راه درمانی بجز سمعک برای رفع وزوز گوش وجود نداره. حتما به مرکز ما مراجعه کنید وزوزتون رو برطرف خواهیم کرد.

 23. الهه

  سلام. من 23 سال دارم و تقریبا از 14 سالگی وز وز گوشم شروع شد ابتدا به صورت منقطع بود ولی بعد دائمی شد حدود 3 سال پیش هم دچار سرگیجه و حالت تهوع زیادی میشدم که دکتر قرص betaserc داد و کم شد بعد ی مدت اما وز وز گوشم هنوز هست گاهی شدتش زیاد میشه و غیر قابل تحمل هر سری دکتر رفتم و نوار گوش گرفتم برام آرام بخش تجویز کرد به نظر شما راهی برای قطع شدن وز وز گوشم هست؟ :(

  1. مدیر سایت

   سلام الهه عزیز. برای روند درمانی بهتر به اطلاعات بیشتری از یک یا دو گوشی بودن، ویژگی های سرگیجه و وضعیت شنوایی هم نیاز هست. لطفا اطلاعات تکمیلی رو برای متخصصین ما ارسال کنید

 24. sahar

  slm bebkhshid aya shoma clinic darid?

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. بله مرکز ما در میدان ونک هست. برای دریافت نوبت و آدرس با ما تماس بگیرید

 25. حسین

  سلام حدود سه ماه هستش که صدای سوت دایمی در گوش چپم دارم.به متخصص گوش و مغز مراجعه گردم و ام آر ای مغز گرفتم.میگن مشگلی ندارم.ولی من همچنان صدای سوت رو دارم؟ ممنون از شنا

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. برای مشخص شدن وضعیت وزوز به ارزیابی های ادیومتریک نیاز دارید. با ما تماس بگیرید تا مشاوره و راهنمایی لارم رو خدمتتون اعلام کنیم

 26. کوروش قیصری نیا

  با اسلام من ۴۹ سالم هست و مدت سه ساله که یکباره به وزوز گوش دچار شده و این صدا انقدر شدید است که بر روی تمام زندگی من اثر منفی گذاشته و هیچکدام از متخصصین گوش و حلق بینی نتوانسته اند برای من کاری کنند و هر بار که مراجعه میکنم کلی دارو و امپول برایم تجویز میکنند که منم تمام دوره های درمانی داویی را گذرانده ام ولی هیچ اثری از بهبهودی حاصل نشده است برخی متخصصین میگویند دچار پیرگوشی شده ام در صورتیکه سن من زیر پنجاه سال هست و اصلا شغل من اداری بوده و در معرض صداهای بلند قرار نداشتم ، لطفا بگویید چکار کنم تا از شر این وزوز گوش خلاص شوم به زندگی عالی برگردم

  1. مدیر سایت

   سلام قربان وقت شما بخیر. وزوز گوش در موارد بسیار محدود به درمان دارویی پاسخ میده. برای بررسی بیشتر با مرکز حس وم تماس بگیرید تا ارزیابی های کامل شنوایی و وزوز و تاثیرات سمعک بر وزوز شما انجام بشه و به راه حل نهایی دست پیدا کنیم. شما اولین مراجع ما نیستید که از درمان های رایج نتیجه مناسب رو نگرفتین

 27. مهدی

  من از وقتی ک از تیراندازی اومدم گوش چپم وزوز میکنه؟ درمانش چیه؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. ضربات صوتی مانند تیراندازی باعث تظاهرات شنوایی مانند وزوز میشن و معمولا بسته به شدت و مدت ضربه صوتی این مورد از چند ساعت تا چند روز طول میکشه. اگر بعد از چند روز برطرف نشد برای معاینه حضوری تشریف بیارین

 28. نوبر پناهی

  ببخشید من ازشهرستان هستم چندین از ۳۹ سالگی تا الان که ۴۷سال سن دادم وزوز گوش دارم لطفا ی مرکز معتبر ومدرن و پیشرفته درتهران برا مراجعه حصوری من معرفی کنید ممنونم

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. برای دریافت مشاوره لطفا مدارک پزشکیتون رو برای متخصصین حس دوم ارسال کنید تا بعد از مشاوره برای معاینه و درمان حضوری نوبت دهی انجام بشه

 29. علی

  سلام بنده ضربه ای به سرم وارد شد و صدای زنگ در گوشم ایجاد شد دکتر رفتم چن جلسه rtms نوشت میخواستم بدونم تاثیر داره؟

  1. مدیر سایت

   سلام. اگر کم شنوایی براتون ایجاد نشده باشه ممکنه جوابگو باشه. لطفا عکس سنجش شنواییتون رو ارسال بفرمایید

 30. ابوالفضل فایده

  با سلام و عرض ادب خدمت مشاور محترم من حدود دوماه پیش کرونا گرفتم و بعد از مدتی بخاط جرم گوش شستشوی گوش تنجام دادم دقیقا روز بعد صدای زنگ در گوش سمت راست احساس میکنم روز که اصلا متوجه نمیشوم فقط شبها دچار اختلال خواب میشم بهدکتر متخصص گوش حلق وبینی مراجعه کردم و ایشون بعد از معاینه فرمودند مشکلی نیست و یک داروی آرم بخش نورتریپتلین تجویز کردن و گفتند به مرور مشکل شما حل خواهد شد ، بعد از 4 روز استفاده فعلا تغییری حاصل نشده ضمنا کم شنوایی هم ندارم و 52 سال سن دارم خواهشمند است راهنمایی بفرمایید

  1. مدیر سایت

   سلام وقت شما بخیر. اخیرا مواردی از تاثیر کرونا در اختلالات شنوایی دیده شده. در مورد شما ممکنه تاثیر منفی کرونا بر عروق و جریان خون این مشکل رو ایجاد کرده باشه. برای بررسی و مشاوره با حس دوم تماس بگیرید

 31. لیلی

  سلام . تقریبا چهار ماهه دجار وزوز گوش شدم . به ندت یکسال هم مواقعی صدای تق تق ریز گاهی اوقات کنار گوشم میشنیدم . خیلی دکتر رفتم . ازمایشات زیادی دادم . شنوایی همون گوشم که صدا میده کمی پایینه . البته فکر میکنم از خیلی سال پیش پایین بوده . ولی این وز وز خیلی ازارم میده . آیا درمانی براش هست . اعصابمو خراب کرده . آرامش ندارم ازش . مخصوصا موقع استراحت

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز.. ممنون از ثبت نظر شما به احتمال قوی وزوز گوش شما بعلت بروز کم شنوایی ایجاد شده. معمولا این موارد رو با درمانهای ترکیبی شامل سمعک، تحریک الکتریکی و ... برطرف می کنیم. حتما برای ارزیابی وزوز گوش به مرکز ما مراجعه کنید.

 32. سعید محمدی

  سلام و خسته نباشید.من چند روزی هست توی گوش چپم صدای سوت سس می‌شنوم نوار گوشم انجام دادم افت شنوایی نشون داده میشه راهنماییم کنید

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. ممنون از اینکه سوال پرسیدین. سوال مهمی که وجود داره این هست که ایا افت شنوایی و وزوز گوش همزمان ایجاد شده یا خیر؟ لطفا عکس نوار گوشتون رو برای واتساپ ما ارسال بفرمایید.

 33. فاطمه

  سلام ببخشید من نزدیک ۶ ساله درگیر صدای گوش حالت ضربانی صدای طبل گوشام دارن و ۸۰ درصد مواقع هم موقع خواب دکتر مغز اعصاب خلق و بینی اعصاب وروان طب سنتی رفتم تمام آزمایش های لازم ام ار ای نوار مغز شنوایی سمجی انجام دادم و مشکلی نبوده دارو خیلی زیاد مصرف کردم ولی تاثیر نزاشت و روز به روز دارم بدتر میشم ممنون میشم کمکم کنید خواهش میکنم جواب بدین

  1. مدیر سایت

   سلام. شما باید از روشهای غیردارویی نظیر تحریک الکتریکی و rtms استفاده کنید. عکس سنجش شنواییتون رو هم برای ما ارسال کنید. 

 34. رها

  سلام من ۱۷ سالمه یه ماهی میشه وز وز گوش دارم اولش دای نبضمو میشنیدم بعد چند روز صدای باد هم اضافه شد فقط رفتم گوش و حلق و بینی گفت ۱۰درصد افت شنوایی داشتم ولی چون کم بوده ربطی به وز وز نداره فرستاد به دکتر مغز و اعصاب یسری قرص داده صدا داره بلند تر میشه و غیرقابل تحمل دکتر مغژ پیشنهاد لیزر داد من‌نمیدونم چیکار کنم دارم روانی میشم

  1. مدیر سایت

   سلام. لطفا عکس سنجش شنواییتون رو ارسال بفرمایید تا راهنماییتون کنیم. دارو تاثیری در درمان وزوز شما نداره. 

 35. مرتضی

  سلام. ممنون از مطلب خوبتون. من چند ساله که وزوز گوش دارم. با پیشنهاد متخصص شما سمعک تهیه کردم و این دو سه ماه خیلی نتیجه گرفتم ازش و وزوزم خیلی کمتر شده. دیگه ازارم نمیده.

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. خداروشکر. آیا کم شنوایی هم دارین؟ روزانه چند ساعت از سمعک استفاده می کنید. ممنون میشم که از تجربیات خوبتون برای دیگران بگین.

  1. مرتضی

   بله. مشکل شنوایی حسی عصبی متوسط در هر دو گوشم دارم. خداروشکر هم وزوزم برطرف شده هم کیفیت زندگی و روابط شغلی و اجتماعیم بالا رفته. تکنولوژی های وایرلس هم که عالیه.

 36. محمدرضا

  سلام. ممنون از مطلب خوبتون. من وزوز گوش داشتم. البته کم شنوایی هم دارم. از وقتی سمعک میزنم وزوز گوشم درمان شده. یه سوال که برام پیش اومده این هست که آیا این صداها ممکنه بازم برگرده؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. اگر سمعک رو کنار نذارید به احتمال خیلی قوی وزوز گوشتون برنمیگرده. به نظرتون سمعک چند درصد بهتون کمک کرده؟

  1. محمدرضا

   سلام. بنظر من 80 درصد به بالا. قبلا بخاطر صدای گوشم دائما مشکلات خواب و عصبی برام پیش میومد. حتی بارها به دلایل خیلی پیش پا افتاده با خانمم دعوا می کردم. اما الان خوب شده همه چی.

 37. MARYAM

  سلام. کسی که وزوز گوش داره و همزمان فشار خون و مشکل شنوایی کمی هم داره باید چیکار کنه؟ tdcs امتحان کردیم جواب نداد. متخصص گفتن که چون علت وزوز کم شنواییه باید حتما به دنبال رفعش باشین و گفتن سمعک تهیه کنین. ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. مدیر سایت

   سلام. روش tdcs بیشتر برای افرادی هست که مشکل شنوایی ندارن یا اگر مشکل شنوایی دارن حتما از سمعک استفاده کرده باشن. متخصص شما دقیقا درست گفتن. با شماره های داخل صفحه تماس بگیرید و از متخصصین سمعک راهنمایی بگیرین.

 38. مسعود رضایی

  سلام. من گوشم صدای باد میده. شغلم پیک موتوریه و وقتایی که تو شلوغی هستم و اعصابم خورد میشه شب صدای گوشم خیلی بیشتر میشه. لطفا راهنمایی کنید.

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. باید حتما به مطب مراجعه کنید و اول از نظر شنوایی و بعد از نظر وزوز گوش تست هایی براتون انجام بشه.

 39. اسماعیل

  بیش از ۴۰ ساله صدای سر آزارم میده مشکل شنوایی ندارم نوار مغز و شنوایی سالم است در ۱۰سالگی سنگ بزرگ به سرم خورده الان ۵۵ سال دارم متخصص مغز و اعصاب وگوش وحلق بینی رفتم نتیجه نگرفتم لطفا راهنمایی کنید.

  1. مدیر سایت

   سلام. لطفا تصویر اخرین برگه شنوایی سنجیتون رو به واتساپ 09120245946 ارسال فرمایید.

 40. منصور ساروقی

  وزوزگوش حدود۵ماه بعد از بیماری کرونا سرم صدای سوت میدهدوروی اعصابم تاثیر گذاشته پیش پزشک مغزو اعصاب رفتم داروی اعصاب داده خوردم تحمل ام بیشتر شده ولی صدا همچنان ادامه داره ضمنا دریچه قلبم نیز فلزی و وارفالین میخورم دیابن نوع۲ هم دارم دارو مصرف میکنم آسپرین هم الان ۵ماه قطع کردم بخاطر وز وز چکارکنم

  1. مدیر سایت

   سلام. شما حتما باید سنجش شنوایی انجام بدین. یکی از عوارض نادر کرونا کم شنوایی و وزوز گوش هست. بعد از انجام تست لطفا عکس نوار گوشتون رو برای شماره 09120245946 واتساپ کنید.

 41. صادق

  سلام یک روز نشسته بودم که گوشم که خیلی جرم تولید می‌کنه گرفت و همزمان به شدت صدای سوتی احساس کردم و وزوز شروع شد. بعد از پاکسازی هم خوب نشد و نزدیک یک سال هست. گاهی بیشتر حسش می‌کنم و گاهی فراموشش می‌کنم. از ناشنوایی دائمی انقدر می‌ترسم که از الان برای مرگم برنامه‌ریزی کردم. مشکل شنوایی پیدا نکردم ولی این وزوز هست...

  1. مدیر سایت

   سلام. لطفا اطلاعات تست های شنوایی (نوار گوش) خودتون رو برای شماره 09120245946 واتساپ کنید. برای پاسخ به شما نیاز به بررسی بیشتری هست.

 42. مدرسی

  سلام حدود یک ماه مادرم وزوز گوش داره دکتر گوش حلق بینی رفتیم اما اولین دکتر گفتن عصب گوش ضعیف شده دکتر دوم که نوار گرفتن گفتن نه مشکلی نیست ولی هنوز صدا قطع نشده واقعا نمیدونم چکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  1. مدیر سایت

   سلام. لطفا نوار گوششون رو برای شماره واتساپ 09120245946 ارسال کنید تا راهنماییتون کنن.

 43. بهزاد رستمی

  سلام.من سال ۸۸ با اصابت سنگ به سرم .پرده گوشم پاره شد .وبعد آن صدای سوتی در گوشم احساس میکردم که بعد از چند روز خوب شد ..و دوباره بعد اینکه پرده گوشم را عمل کردم .دوباره صدای سوت به گوشم افتاد دیگه قطع نشد الان نزدیک ۱۲ ساله .میخواستم ببینم درمان داره

  1. مدیر سایت

   سلام. لطفا عکس اخرین برگه شنوایی سنجیتون رو برای شماره 09120245946 ارسال بفرمایید.

 44. علی

  بعضی اوقات حواسم نیست مثلا سرگرم چیز دیگم انگاره احساس نمیکنم خیلی صداشو ولی وقتی فکرش دارم خیلی صداش زیاد میشه 15سالم هست

  1. مدیر سایت

   سلام. سنجش شنوایی انجام بدین دوست عزیز و نتیجش رو ارسال کنید.

 45. علی رضا کریمی

  بنده در کودکی عصب گوش چپم بواسطه بیماری حصبه از بین رفته بود، حدود سه ماه پیش در حالی که خواب بودم با شنیدن صدای ناگهانی زنگ پیامک موبایل در مجاور گوش راستم دچار سکته شنوایی شدم و با وجود درمانهای متعدد انجام شده که عمدتا با تزریق کورتون انجام گردید نتیجه محسوسی نگرفتم ولی از آن زمان تاکنون چیزی که بیش از ضعف شنوایی آزارم میدهد وزوز دایمی (به شکل سوت خفیف) در گوش راستم است که در مواقع استفاده از سمعک صدای سوت مذکور قطع نشده و تبدیل به صدای باد شدید می شود و آن هم به شکل دیگری باعث اذیت و ایجاد اختلال در شنوایی می شود. آیا در این شرایط راهی برای درمان وزوز گوش راستم وجود دارد.

  1. مدیر سایت

   سلام. باید تشریف بیارین دقیقا تست انجام بشه.

 46. رضا

  سلام من 28 سالمه و از 13 14 سالگی وقتی داشتم تو خونه ورزش میکردم یک لحظه ناگهان تمام بدنم سنگین شد انگار که وزنه ها چند تنی به دست ها و پاها و. بدنم وصل کردن و چشمهام همه چی رو چند برابر بزرگتر میدید و سوت ممتد تو گوشم میشنیدم و این حالت و سنگینی جوری بود که کنترل بدنمو نداشتم و کلا بی اختیار روی زمین افتادم و نمیتونستم حرکت کنم بعد از چند دقیقه با تلاش زیاد تونستم خودمو تکون بدم و البته بعد از چند دقیقه همه حالتهام رفع شد ولی سوت گوشم تا الان باهام موند پیش چند تا دکتر رفتم ولی عملا همشون گفتن خودش خوب میشه و بعضیا میگفتن عصبیه و خودش خوب میشه و... البته نوار و اینام گرفته بودم اولین بار 30 درصد کم شنوایی ایجاد شد ولی دفعات بعد کنترلم رو صداها بیشتر شد و همون کم شنوایی هم خیلی کم شد... بنظرتون راه درمان و قطعی این صدا هست؟ چون واقعا دارم به جنون میرسم تو سکوت صداش زیاد میشه... میخوام رفع بشه نمیخوام کنترلش کنم چون فایده نداره...

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز شما میتونین از روش tdcs استفاده کنین.

 47. فاطمه به نهاد

  سوال ۱۲ ساله مبتلا به بیماری زنگ گوشم تا کنون مانی ریافت نکردم ۱۱سال پیش دکتر بعد از دیدن نوار گوش گفت مبتلا به من زیر هستی همین و درمان ندارد.

 48. علی افشارمنش

  سلام.حدودا ۳ماه پیش جراحی دیسک کمرانجام دادم.به محض اینکه بهوش اومدم گوش سمت چپم دچار افت شنوایی وگرفتگی شد.دکترمتخصص مراجعه کردم انواع روشها وداروها وتزریق انجام دادم خیلی کم بهتر شد.طی ۲نوارگوشی که برای بار اخر گرفتم تغییری حاصل نشدههمچنان دچار گرفتگی و وزوز شدید هستم.دکتر داروها قطع کردن وسمعک تجویز کردن.

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. احتمالا تاثیر داروهای بیهوشی بوده. بعد از تاثیر گذار نبودن مصرف دارو تنها راه بدتر نشدن شنوایی و وزوز استفاده از سمعک هست. حتما در اولین فرصت تهیه کنید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید با شماره 09120245946 تماس بگیرید.

 49. الهه

  سلام. من 23 سال دارم و تقریبا از 14 سالگی وز وز گوشم شروع شد ابتدا به صورت منقطع بود ولی بعد دائمی شد حدود 3 سال پیش هم دچار سرگیجه و حالت تهوع زیادی میشدم که دکتر قرص betaserc داد و کم شد بعد ی مدت اما وز وز گوشم هنوز هست گاهی شدتش زیاد میشه و غیر قابل تحمل هر سری دکتر رفتم و نوار گوش گرفتم برام آرام بخش تجویز کرد به نظر شما راهی برای قطع شدن وز وز گوشم هست؟ :(

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز... شما میتونید چند جلسه از روش تحریک الکتریکی استفاده کنید. خیلی تاثیرگذار هست خصوصا مواقعی که افت شنوایی وجود نداشته باشه و فقط وزوز باشه. در صورتیکه مایل به انجام این کار هستین عکس سنجش شنواییتون رو برای شماره 09120245946 ارسال بفرمایید.

 50. حمیدی

  سلام ۱۴سالم هست خیلی دکترهای مختلف رفتیم و داروهای مختلف استفاده کردیم ولی اثری نداشتن گوشم۲۴ساعته سوت میکشه و برام آزار دهنده هستش روی شنواییم هم تاثیری نداشته.دوباره تست شنوایی سنجی دادم و نوار مغز،دکتر قلب و عروق هم بخاطر این مشکل رفتیم ولی بازهم خوب نشدم

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. شما میتونید از روش تحریک الکتریکی قشر مغز استفاده کنید. لطفا از طریق واتساپ عکس سنجش شنواییتون رو برای شماره 09120245946 ارسال کنید.

  1. Asma

   سلام خسته نباشید من از شهرستانم ببخشید چن ماهی میشه من از وزوز گوش سمت چپم رنج میبرم چن بارم رفتم دکتر قرص دادن اثر نکرد مخصوصا شبا که همه جا ساکته بیشتر صداشو حس میکنم و خابم نمیبره ینی یجوری شده که دیگ انگیزه ای برا زندگی ندارم واقعا اذیت میشم امروزم رفتم پیش متخصص گوش و حلق و بینی نوار گرفتن و گفتن مشکلی نداره طبیعیه و قطع میشه صدای گوشم ینی ارزومه یه شب راحت بخوابم این صدارو حس نکنم لطفا راهنماییم کنید

 51. سارا بنانی

  سلام وقتتون بخیر، ببخشید برای کسی که عصب گوشش آسیب دیده بخاطر ضربه و الان صدای زنگ داخل گوشش حس میکنه آیا سمعک باعث قطع شدن صدا میشه این صدای زنگ بخاطر عصب گوشش هست آیا عقب گوش درمانی داره؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. در شرایطی که کم شنوایی و وزوز بصورت همزمان وجود داشته باشه اولین راه درمان و اولویت اصلی سمعکه. در 90 درصد از موارد سمعک کارساز هست.

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس