درمان شگفت انگیز وزوز گوش با 20 روش مختلف

درمان شگفت انگیز وزوز گوش با 20 روش مختلف

بروز رسانی : ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

درمان قطعی وزوز گوش امروزه دستخوش تبلیغات زیادی شده است. انواع و اقسام روش هایی که با هم کوچکترین ارتباطی ندارند برای درمان این مشکل به فرد پبشنهاد می شود. در این مطلب به روش های مختلف درمانی زنگ گوش مانند سمعک، صدا درمانی، تحریک الکتریکی و .. می پردازیم.

درمان قطعی وزوز گوش یا زنگ گوش

درمان وزوز گوش توسط شنوایی شناس و متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود. وزوز به صدا هایی گفته می شود که در نقطه ای از سر یا در گوش ها و یا در یک گوش شنیده می شود. این صدا ها معمولا بدون معنی خاص و به صورت زنگ یا سوت یا صدای باد شنیده می شود. سوت گوش منبع خارجی نداشته به همین دلیل است که به غیر از خود فرد، کسی آن ها را نمی شنود. در ادامه به راه های درمان قطعی وزوز گوش می پردازیم.

درمان وزوز گوش با سمعک

آیا وزوز گوش قابل درمان است؟

درمان وزوز گوش مراحل خاصی دارد. گاهی طی کردن این مراحل نیازمند زمان زیادی است. برای این که بتوانیم زنگ یا صدای باد در گوش را درمان کنیم ابتدا باید علت به وجود آمدن آن را پیدا کنیم. در برخی از موارد صدای اضافی در گوش ها به دلیل مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون و بیماری های دیگر رخ می دهد. در چنین شرایطی با درمان مشکلات و از بین بردن عامل ایجاد کننده، وزوز گوش هم از بین می رود. در صورتی که علت بروز وزوز گوش مشخص نباشد باید به کنترل و کاهش آن روی آورد. در این شرایط درمان قطعی وزوز گوش حداقل با یافته های علمی امروزی ممکن نیست و باید به توانبخشی وزوز و کنترل آن پرداخت.

مشاوره تخصصی وزوزگوش

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09354353539      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

بهترین دکتر برای درمان وزوز گوش

برای درمان وزوز و بررسی علت آن باید به دکتر متخصص شنوایی شناس یا متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه و به صورت کامل مورد ارزیابی قرار گرفت. اگر به صورت مزمن دچار وزوز یا صدای اضافی در گوش هستید برای بررسی باید به متخصص مراجعه کنید. این تخصص ‌ها شامل متخصص ENT، شنوایی شناس، متخصص مغز و اعصاب، قلب و عروق و... هستند. ریشه ایجاد وزوز گوش می تواند در حیطه تخصصی هر یک از این پزشک ها باشد و باید بررسی شود. بهترین دکتر وزوز گوش ابتدا به دنبال پیدا کردن علت بروز این مشکل است و برای تصمیم گیری نهایی تمامی تست ها و آزمایشات لازم را انجام می دهد. در صورتی که فرد در کنار وزوز دچار کم شنوایی هم باشد باید برای او سمعک تجویز شود. فرد متخصص باید بر اساس وضعیت بیمار بهترین روش درمانی را انتخاب کند تا وزوز گوش او کنترل شود.

درمان دارویی وزوز گوش

در برخی موارد از درمان دارویی برای وزوز گوش استفاده می شود. این داروها بررسی شده و به صورت تئوری قابل قبول هستند. باید دقت داشت که درمان دارویی وزوز تا پیدا نشدن علت اصلی و دقیق آن چندان موثر واقع نخواهد شد. در مواردی از داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب استفاده می شود چرا که این موارد می تواند علت بروز صدای اضافی گوش باشد.

در صورت تشخیص متخصص از هورمون میزوپروستول هم می توان استفاده کرد. برخی از متخصصین معتقدند که استفاده از لیدوکائین هم برای وزوز می تواند موثر واقع شود. استفاده از این داروها تنها و تنها باید با توصیه پزشک و زیر نظر او انجام شود. انواع ویتامین ها هم از دیگر درمان های مرسوم برای وزوز گوش است و فرض بر این است که با تنظیم جریان و فشار خون و عملکرد عروق می تواند وزوز گوش را کمتر کند.

درمان وزوز گوش با سمعک شگفت انگیزترین راه حل است

یکی دیگر از راه های توانبخشی و درمان قطعی وزوز گوش، استفاده از سمعک است. این روش برای افرادی توصیه می ‌شود که دارای کم شنوایی هستند. با وجود کم شنوایی، اعصاب شنوایی به تدریج ضعیف شده و سطح عملکرد آن ها کاهش می یابد. برخی تحقیقات عنوان می کنند که در این شرایط عصب با فعالیت خود به خود باعث شنیده شدن اصوات بی معنی و سوت مانند تحت عنوان وزوز می شود. در نتیجه با استفاده از سمعک و منظم کردن فعالیت عصب می توان وزوز گوش را درمان کرد. درمان سوت گوش با سمعک از طرف دیگر باعث می شود توجه بیمار به وزوز و صدای اضافی کاهش پیدا کرده و به صداهای محیط جلب شود. همچنین زمانی که فرد با دیگران صحبت می ‌کند به گفتار آنها بیشتر توجه دارد و وزوز گوش تا حد قابل توجهی کنترل می شود. علاوه بر اثر تقویتی سمعک می توان با کمک فناوری های پوشش وزوز که در سمعک های جدید و هوشمند تعبیه شده است، قدم موثری برای کنترل صدای گوش برداشت. از جدیدترین تکنولوژی های سمعک برای درمان زنگ گوش، فناوری ناچ تراپی یا صدای معکوس برای کاهش وزوز و همینطور اصوات پوشاننده و نویز سفید است.

بهترین سمعک برای وزوز گوش توسط متخصص شنوایی شناس مشخص می شود. شنوایی شناس علاوه بر شنوایی سنجی ارزیابی دقیقی روی صدای گوش انجام می دهد. 

روش های درمان قطعی وزوز گوش غیر سمعک

علاوه بر سمعک روش های دیگری برای برطرف کردن صدای گوش وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

درمان وزوز گوش با مولد های صوتی

درمان وزوز گوش با استفاده از مولد های صوتی یا صدا درمانی برای افرادی کاربرد دارد که تنها دچار صدای اضافی در گوش هستند و شنوایی آنها مشکلی نداشته باشد. در این روش برای درمان صدای اضافی گوش از یک دستگاه شبیه به سمعک استفاده می شود. این دستگاه که ساند ژنراتور نام دارد فقط مخصوص وزوز گوش است. درمان صدای باد در گوش (یا صدای زنگ و غیره) با مولد صوتی به اینگونه است که نویز ایجاد شده توسط دستگاه با شدتی بسیار پایین و در برخی موارد غیر قابل تشخیص برای فرد پخش شده و توجه وی را به صدای زنگ گوش خود کاهش می دهد. در این شرایط و بسته به وضعیت فرد ممکن است تا چند ساعت بعد از برداشتن مولد هم صدای وزوز شنیده نشود که علت آن تطبیق پذیری اعصاب شنوایی و گوش است. صدا درمانی برای وزوز گوش در مقاله جداگانه ای کاملا توضیح داده شده است.

همه چیز درباره درمان وزوز گوش

درمان قطعی وزوز با روشCBT 

درمان وزوز گوش با رفتار درمانی، روش سی بی تی نیز نامیده می شود. زمانی که افراد دچار وزوز گوش می شوند ممکن است دچار افسردگی، اختلال در خواب، اضطراب و... شوند. در این شرایط وزوز باعث تشدید این مشکلات و خود این مشکلات هم باعث تشدید وزوز گوش می شوند و یک چرخه معیوب ایجاد می شود. درمان وزوز گوش با CBT به فرد کمک می کند در چنین شرایطی بتواند آرامش خود را حفظ کند. در واقع این روش مستقیما با وزوز گوش کاری نداشته اما به بیمار می آموزد که چگونه در این شرایط می تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد و راهکارهای ذهنی بی توجهی و مقابله با صدای سوت گوش را به فرد آموزش می دهد. درمان قطعی وزوز با رفتار درمانی باید توسط یک مشاور و درمانگر با تجربه و در همکاری با ادیولوژیست و شنوایی شناس فرد انجام شود. بیمار باید هفته ای یک جلسه به متخصص مراجعه کند. از این روش برای درمان افسردگی و اضطراب هم استفاده می شود.

درمان شگفت انگیز وزوز گوش با تحریک الکتریکی یا  TDCS

در این روش در فاصله نزدیک گوش الکترود هایی قرار داده می شود. این الکترود ها محرک ‌های الکتریکی را به حلزون گوش می فرستند. به اینگونه درمان وزوز با TDCS انجام می شود. درباره میزان اثر پذیری این روش در میان متخصصین مختلف اختلاف نظر وجود دارد. این روش برای درمان وزوز با شاک تراپی تفاوت زیادی دارد و شدت و جریان ارائه شده کاملا بر اساس وضعیت فرد انجام می شود.

درمان وزوز با روش PTM

PTM یا progressive tinnitus management یا مدیریت پیشرفت وزوز گوش یکی از روش هایی است که در ابتدا برای درمان وزوز گوش سربازان برگشته از جنگ در آمریکا استفاده می شد. این روش امروزه برای افراد غیر نظامی مبتلا به وزوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش بیشتر روی واکنش فرد به وزوز گوش تمرکز شده و با گذشت زمان آزاردهندگی صدای اضافی گوش را برای وی کمتر می کند. درمان قطعی وزوز با روش PTM یکی از روش های رایگان درمانی است که برای برخی از افراد موثر واقع می شود.

درمان قطعی سوت گوش با درمان مشکلات آناتومیکی

گاهی اوقات علت ایجاد وزوز می تواند یک مشکل بسیار پیش پا افتاده مانند جرم گوش باشد که درمان آن ساده و موثر است. وزوز یا صدای اضافی گوش می تواند به علت اختلالات آناتومیکی مانند اختلال مفصل تمپورو مندیبولار یا TMJ رخ دهد. در این حال درد در اطراف گوش و صدای تق تق گوش هم علاوه بر وزوز قابل انتظار است. همچنین دیده شده است که برخی عفونت های دندانی هم باعث مقداری وزوز و صدای اضافی در گوش شده اند. به همین دلیل اولین قدم برای درمان قطعی وزوز گوش، معاینه توسط پزشک گوش و حلق و بینی و بررسی علت اصلی ایجاد وزوز است.

تمرینات ذهنی

یکی دیگر از روش های درمان یا به عبارت صحیح تر، مدیریت وزوز، استفاده از تکنیک های ذهن آگاهی و مراقبه مانند یوگا است. در این روش فرد می تواند به وروردی های ذهنی خود مسلط شده و به طور آگاهانه به صدای وزوز خود بی تفاوت باشد. همانطور که می بینید این روش درمانی وزوز بر اساس تکنیک های ذهنی و مدیریت فرد شکل گرفته و از تکنیک مشابه روش های دیگر بهره می برد.

روش های درمانی ترکیبی

واقعیت این است که درمان قطعی برای وزوز گوش چه از نظر دارویی و یا جراحی وجود ندارد و دلیل اصلی این مسئله متفاوت بودن علت ایجاد وزوز در افراد مختلف و همینطور ویژگی ها و شدت های بروز مختلف در مبتلایان است. در اکثر موارد برای اینکه بتوانیم به طور قطعی وزوز را درمان کنیم باید ترکیبی از روش های درمانی را به کار ببریم. به این گونه که برای درمان سوت گوش از روش هایی مانند استفاده از سمعک،CBT، مولد های صوتی و... به طور همزمان استفاده می شود. در مواردی هم که وزوز به دلیل مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون، بیماری کلیوی، تومور گوش و سر و گردن، مشکلات دندان و... به وجود آید می توان با از بین بردن این مشکلات به طور قطعی وزوز گوش را هم درمان کرد.

دستگاه درمان وزوز گوش

دستگاه درمان وزوز گوش که مورد سوال بسیاری از مراجعین ما است در واقع همان دستگاه مسکر یا پوشاننده است که با تولید اصوات خاص و هدفمند برای فرد می تواند تمرکز وی را از صدای اضافی گوش پرت کرده و تمرکز وی را بازگرداند. به جز مسکر و سمعک که برای صدا درمانی و ساند تراپی استفاده می شوند، دستگاه دیگری برای درمان قطعی وزوز وجود ندارد.

جدیدترین راه های درمان وزوز گوش در دنیا

از جدیدترین روش های درمان وزوز گوش در سال 2021 می توان به روش bimodal neuromodulation اشاره کرد. این روش درمانی سوت گوش دسته ای از سلولهای مغزی که به صورت غیرعادی فعالیت می کنند را هدف می گیرد. پیش تر طی تحقیقات انجام شده در انسان و حیوانات نشان داده شده بود که تحریک الکتریکی نورون های حساس به لمس در زبان و صورت می تواند نورون های خاصی در سیستم شنوایی انسان را فعال کند. به نظر می رسد این روش می تواند چرخه های مغزی مرتبط با وزوز گوش را مجددا تعریف نماید. این روش درمانی جدید برای وزوز گوش در حال تست و بررسی است اما در واقع می تواند نورون های مسئول وزوز گوش را با تقویت بیشتر دیگر نورون های سیستم شنوایی، تضعیف کند.

درمان قطعی وزوز گوش

باورهای اشتباه درباره درمان وزوز گوش

به دلیل ماهیت ناشناخته وزوز و مشخص نبودن علت بروز آن برای همه افراد، ممکن است موارد نادرستی به عنوان درمان قطعی وزوز شناخته شود که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم. توجه داشته باشید که صحت علمی، اعتبار و اثربخشی هیچ کدام از این موارد تایید نشده است و ممکن است حتی ضرر و زیان هم برای فرد استفاده کننده به همراه داشته باشد. توصیه ما این است که برای درمان وزوز گوش خود به پروتکل های درمانی اعتماد کرده و با امتحان کردن روش های غیر تخصصی و اثبات نشده خود را در معرض خطر قرار ندهید. 

قطره درمان وزوز گوش

برای درمان صدای اضافی گوش یا همان وزوز گوش هیچگونه قطره ای وجود ندارد. این فقط یک باور اشتباه است که برخی از افراد گمان می کنند می توانند با استفاده از قطره ای خاص، وزوز گوش را درمان کنند‌. در برخی موارد جرم گوش و گرفتگی کامل مجرای شنوایی می تواند زمینه ساز صدای گوش باشد که با استفاده از قطره نرم کننده و شستشوی گوش این مشکل را برطرف کرد.

درمان وزوز گوش با حجامت

گفته می شود حجامت برای درمان وزوز گوش موثر است و می تواند فشار خون را برطرف کند. باید توجه داشت که با برداشت مختصر خون نمی توان جریان خون را کنترل کرد و برای درمان وزوز گوش ضربانی حاصل از فشار خون و جریان خون نامنظم باید به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کرد.

درمان وزوز گوش با طب سنتی

درمان های ارائه شده توسط طب سنتی هم در مواردی برای درمان وزوز استفاده می شود که صحت علمی و روش درمانی آن در هیچ منبعی بررسی و تایید نشده است.

درمان وزوز گوش با لیزر

در برخی تحقیقات تاثیر استفاده از لیزر های کم توان بر وزوز گوش و بلندی آن مطرح شده و مورد امتحان قرار گرفته و تئوری این است که لیزر می تواند با افزایش خون رسانی به سلول های مویی، شدت وزوز فرد را کاهش دهد. این روش در زمینه درمان وزوز و آسودگی فرد تاثیر نداشته است و در این زمینه باید تحقیقات بیشتر و متمرکز بر علت ایجاد وزوز صورت گیرد.

درمان وزوز گوش با عسل

مطالب و روش های متفرقه تحت عنوان درمان وزوز با عسل هم در منابع مختلف مطرح می شود که اساسا پایه علمی نداشته و تاثیری بر وزوز فرد نخواهد داشت.

درمان وزوز گوش با پیاز

از دیگر مواردی که به هنوان درمان خانگی و قطعی وزوز گوش عنوان می شود، استفاده از پیاز به شکل موضعی و ترکیبی است که هیچ تاثیری برای آن تا این لحظه ثبت و گزارش نشده است.

درمان وزوز گوش با زالو

در این روش زالو هایی در ناحیه هایی از صورت و بدن قرار داده شده خون کثیف بدن جدا می ‌شود. این روش هم جز درمان های تبلیغاتی مشابه حجامت است و نمی توان بر روی تاثیر آن حساب کرد.

درمان وزوز گوش با هومئوپاتی

هومئوپاتی هم یکی از روش ‌های سنتی درمان است که اکثر متخصصان آن را تایید نمی ‌کنند. البته در برخی از موارد ممکن است برخی از داروهای این روش بر کنترل وزوز گوش تاثیر بگذارند.

درمان وزوز گوش با هیپنوتیزم

یک روش جانبی دیگر که برای درمان وزوز گوش پیشنهاد می شود، هیپنوتیزم است. هیپنوتیزم تراپی در بیشتر موارد برای کنترل استرس و اضطراب موثر است و تاثیر مستقیمی بر خود وزوز گوش ندارد. بعلاوه اینکه باید توسط متخصص تایید شده هیپنوتیزم انجام شود.


این مقاله را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره

email

مطالب مشابه

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک های own اتیکن رده های مختلفی دارند که در این مقاله قصد داریم به ویژگی و انواع مدل های آن‌ها بپردازیم.

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی از شایع ترین عفونت های گوش است.

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

کلینیک تخصصی حس دوم امکان خرید سمعک اقساطی را برای کاربران دارای کم شنوایی فراهم کرده است. با استفاده از این شرایط ویژه، امکان استفاده از بهترین سمعک ها برای تمام اقشار جامعه فراهم شده است.

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

سمعک های داخل گوشی همواره مورد نظر افراد دارای افت شنوایی بوده و هست. کمپانی های مختلف در زمینه تولید این مدل رقابت سنگینی دارند. به همین دلیل در این مقاله سه مورد از بهترین سمعک های داخل گوشی در سال 2022 را به شما معرفی می کنیم

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

بسیاری از افراد دارای افت شنوایی برای انتخاب بین سمعک داخل گوشی و پشت گوشی تنها به فاکتور ظاهر و نامرئی بودن سمعک توجه می کنند اما بهتر است برای انتخاب بهتر با مزایا و معایب هر کدام بیشتر آشنا شویم

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

کم شنوایی یک طرفه یکی از معضلات بزرگ برای فرد و ادیولوژیست است زیرا سمعکی که بتواند افت شنوایی عمیق در یک گوش را جبران کند معمولا با نتیجه مناسبی همراه نیست. اما سمعک های جدید کراس برای درمان کم شنوایی یک گوش بسیار جوابگو هستند

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

سمعک های جدید زیمنس یعنی نسل AX نسخه ارتقا یافته و بهبود یافته نسل قبلی یعنی Xperience است و تفاوت های زیادی را برای کاربران به ارمغان آورده است. در این مطلب بیشتر با این نسل سمعک آشنا می شویم

نکات طلایی برای خرید سمعک

نکات طلایی برای خرید سمعک

انتخاب و خرید سمعک مناسب از مواردی است که اکثر افراد اطلاعات زیادی درباره آن ندارند و معمولا در این پروسه دچار سر درگمی می شوند. با ما همراه باشید تا نکات مهم حین خرید و انتخاب مدل مناسب سمعک را برایتان بازگو کنیم

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 • سعیدانصاری

  بنام انصاری قبلا در مورد وزوزگوش پیام دادم ایا میتونم تستها رو براتون بفرستم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. بله به واتساپ ما ارسال بفرمایید

 • سعید انصاری

  سلام یکماهه از سمت گوش چپ صدای سوت میاد ایا در کلینیک شما قابل درمان هست؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. باید مورد معاینه قرار بگیرید ابتدا توسط پزشک گوش و حلق و بینی و سپس توسط متخصصین ما

 • اسفنديار تباح فر

  من دو سال پيش سكته گوش زدم وگوش راستم كاملاً ناشنوا شده و اصلاً شنوايي ندارم و از آن زمان تاكنون صداي صوت ممتد درگوشم هست چنان شدت ميگيره كه سمت راست سرم بي حس ميشه ودرد ميكيره وخيلي جاها هم براي درمان شنوايي و صدا رفتم و فقط دارو نوشتن كه اثري نداشته است حالا من از صداي صوت داخل گوشم رنج مي برم شنوايي زياد مهم نيست چون يك گوشم خداراشكر مي شنود مي خواستم بدونم صداي صوت داخل گوشم كه شنوايي ندارد قابل درمان هست يا خير؟؟ ممنونم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. بسته به شدت افت شنوایی در گوش بدتر میشه از سمعک های مختلف استفاده کرد تا با تقویت و تحریک عصب شنوایی تا حدی از آزاردهندگی وزوز کم بشه. لطفا نتیجه شنوایی سنجی خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • محمود

  سلام آقای دکتر . ببخشید بنده روز 1403/01/03 (تعطیلات عید) بعد از بیدارشدن از خواب متوجه گرفتگی گوش چپم شدم. دکتر متخصص نبود دکتر عمومی رفتم گفتن جرم داره و اورژانسی نیس .بعد تعطیلات ساکشن کن . بعد از یک ماه ساکشن کردم ولی درست نشد. مجددا به متخصص دیگری مراجعه کردم گفتن احتمالا حساسیته . و قرص سپرو هپتادین و اسپری نازوفرین و یک اسپری دیگه دادن .که دوباره چاره ساز نشد. مجددآ به کلینیک گوش تهران ( روبروی بیمارستان دی) مراجعه کردم. بعد از گرفتن شنوایی سنجی گفتن سکته گوش کردی و الان بعد از گذشت 40 روز دیر مراجعه کردی. به هرحال داروی کورتن دادن و گفتن احتمال برگشت 10% است . الان سه روزه مصرف می کنم . وزوز گوش دارم و احساس می کنم بدتر شدم. اگه شنوایی بر نگرده با این داروها آیا راهکار دیگه ای برای برگشت شنوایی و قطع وزوز وجود داره ؟ ممنون میشم راهنمایم کنین.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. دوره طلایی برای درمان سکته گوش شما متاسفانه طی شده و اگر کورتون تراپی برای شما پاسخگو نباشه باید از راه حل توانبخشی مثل سمعک استفاده بشه و برای کاهش و تخفیف وزوز گوش شما نیاز به زمان و تقویت عصب شنوایی هست. لطفا نتیجه شنوایی سنجی خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • علی دریانی

  سلام یه مدتییه توی گوش راستم سوت میکشه رفتم دکتر میگه گوشت یه مقادر ضعیف شده نمیشه کاری کرد باید باهاش بسازی میشه لطفا راهنمایی کنید. این سوت از موقعی شروع شد که معدم میکروب گرفت الالنم قرص معده میخورم ربطی داره

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. در مورد ارتباط وزوز گوش با مشکل معده نمیشه نظر داد. لطفا برای بررسی نتیجه آزمایشات شنوایی خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • مجید کریمی

  سلام ابتدا گوش راستم درد گرفت بعد گوش چپ . رفتم دکتر گفت التهاب کرده ... قطره داد بعد چند روز خوب شد . ولی گوش چپم بسته شد . دکتر ساکشن کرد و گفت برو شنوایی سنجی . با دستگاه پازیون گوشام ر‌و چک کرد . از غروب همون روز یه هو گوشام صدا به زنگ زدن کرد . و تا الان 2 هفته هست . صدای وزوز می‌کنه هم دو گوش اما سمت راست بیشتر هست وقتی زیر لاله گوش رو فشار میدم و یا دندون هامو روی هم فشار میدم صدای وزوز در گوش راستم بیشتر میشه ضمنا شنوایی سنجی با دستگاه گفت خوبه ولی روی کاغذ دکتر گفت عصب گوش راستت یکم ضعیف شده ... آیا درمانی هست ؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. احتمال وجود التهاب و عفونت در گوش همچنان وجود داره و نیازه تا تمپانومتری انجام بشه و وضعیت گوش میانی و پرده گوش بررسی بشه کاملا. برخی موارد هم بعد از گذشت یک ماه بعد از درمان عفونت ممکنه صدای وزوز وجود داشته باشه و به مرور از بین بره. پیشنهاد میشه مجددا به متخصص گوش و حلق و بینی و ادیولوژیست برای بررسی بیشتر مراجعه کنید

 • علی زمانی

  سلام آقای دکتر اگه مشکل از عصب گوش باشه میشه درمان کرد و وز رو ؟؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. بستگی به ماهیت مشکلی داره که روی عصب شوایی تاثیر گذاشته. در موارد وزوز گوش، یافتن منشاء بخش زیادی از درمان رو تشکیل میده. برای بررسی بیشتر لطفا نتایج آزمایشات خودتون رو ارسال بفرمایید

 • میثم

  سلام . ۳۴ سالمه و چند ماهی داخل یه کارخانه تولید لبنیات کار میکنم . سه چهار ماه اول از گوشی ایمنی هدفونی استفاده نمیکردم و فقط گوشی های معمولی داخل گوش فرو میکردم. چند وقت پیش التهاب حلزون گوش گرفتم و انگار گوشم سنگین بود و سوت میکشید . دکتر رفتم نوار گرفت و اینا که شنوایی سالم بود یه دونه آمپول دپومدرول زدم که کاملا خوب شدم و علائم برطرف شد . بعد از ۱۸ روز مجدد به محل کار برگشتم ولی مرتب از گوشی ایمنی هدفونی استفاده میکنم . حتی محل کارمم یه جای خیلی آرومتر بردم . ولی متاسفانه بازم گوشام شروع به سوت کشیدن کرده و انگار تو عمق گوشم حس عفونت و التهاب دارم . نمیدونم کلا کار رو رها کنم یا نه. کلا گوشی زدن و رفتن به کارخونه انگار علائم رو داره تشدید میکنه. صبحها تا دو سه ساعت بعد از بیدار شدن خواب صدای سوت شدیده

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. با توجه به مواردی که ذکر کردین به تنهایی نمیشه تشخیص داد و باید پزشک متخصص از همه جهات سلامت سیستم شنوایی و عصبی شما رو بررسی کنند. بعد از بررسی ها لطفا نتایج آزمایش رو برای ما ارسال کنید

 • میثم کسایی

  با سلام.میثم هستم از همدان.نزدیک به یک ساله ک دچار وزوز هردو گوش شدم.اوایل رفتم دکتر و نوارگوش گرفتم و یه مقدار دارو بهم داد ک اثری نداشت.الان یه ماهی میشه ک صدا بیشتر شده.لطفا راهنمایی کنید!ایا میشه خودم بدونه مراجعه به پزشک یدونه سمعک نویز سفید تهیه کنم و استفاده کنم یا حتما باید خدمت برسم برای معاینه ی نخصصی؟؟ توی همدان متخصص کاربلد نداریم و باید بیام تهران خدمت شما چون واقعا دیگه داره عصبیم میکنه

  مدیر سایت

  سلام دسوت عزیز. سعی کنید مطلقا برای وزوز گوش، خودتون وارد عمل نشین و تحت نظر متخصص باشید. برای بررسی بیشتر لطفا نتایج آزمایشات رو برای ما ارسال کنید تا مشاوره لازم خدمتتون داده بشه

 • احسان تقوائی

  باسلام مدتی پیش به دلیل سینوزیت ودرد هردوگوش به دکترمراجعه کردم مدتی آنتی بیوتیک مصرف کردم کمی بهترشدولی مجدد نزدیک دوماه هست دردگوش بیشترشده همراه باسردردهای شدید وسوت کشیدن شدید هردوگوش میشه راهنماییم کنید چکارکنم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. نشانه هایی که میفرمایین باید توسط پزشک گوش و حلق و بینی بررسی بشه. احتمال عود مجدد عفونت وجود داره

 • حسن نظری

  با سلام و عرض ارادت دقیقا به تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ بر اثر فشار کاری شدید در یک جای بسیار پر سر و صدای ادارمون در کمیته امداد زنجان بعد از کلی پیگیری حضوری و نامه نگاری با مسولین ادارمون و متاسفانه بی توجهی آنها به مشکل کاری و محیطی اینجانب بعد انجام و پایان کارم در فرق سرم یک صدای زنگ شدید احساس کردم به اندازه ای که نشاندنم وسط سالن از آن موقع تا به امروز این صدای آزار دهنده را تحمل میکنم پیش هر متخصص و روانشناسی رفتم اما هیچ کدام موثر واقع نشد جدیدا هم یک مورد دیگر به آن اضافه شده اینکه هر از چند گاهی احساس حمله عصبی در مغز سرم احساس میکنم جوری که تا حدی تعادلم را ازم می‌گیرد و چشام بسته می‌شود و بعد از ۳-۴ ثانیه به حالت عادی بر می‌گردد آزمایش خون دادم کلا خوب و نرمال بود ولی به دلیل تعطیلات نوروزی برای چندمین بار پیش متخصص مغز و اعصاب نتونستم بروم . لطفا برای خلاصی از این وضعیت بسیار آزاردهنده که حدود ۱۰ سال است تحمل میکنم این جانباز در راه خدمت در کمیته امداد را راهنمایی بفرمایید . با تشکر فراوان

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. وقت بخیر. برای وضعیت شما باید بررسی کامل انجام بشه گویا وضعیت شما با حمله عصبی شدید شروع شده و ماهیت مشکل با آسیب شروع شده. لطفا نتایج آزمایشات خودتون رو ارسال بفرمایید

 • علی آخوندی

  سلام وقت شما بخیر نزدیک یک سال هست در گوش چپم صدای صوت ممتد دارم نوار گوش، ام آرای، گرفتم ودکتر گوش وحلق وببنی هم رفتم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم لطفاً راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیزو در موارد وزوز یا صدای گوش یکطرفه بیاد حتما ام آر آی دقیق انجام بشه. لطفا نتیجه تست خودتون رو ارسال کنید تا متخصصین حس دوم بررسی کنند

 • امیر

  سلام.حدود پانزده ساله که دچار وزوز گوش در هردو گوش هستم.با فاصله یکروز بعداز گوش اولم گوش دوم هم شروع به وزوز کرد.شصت ساله هستم.در دوران جنگ سرباز توپخانه بودم و همیشه در معرض موج انفجار...ولی وزوز گوشهام بیست سال بعداز دوران سربازیم شروع شد و همچنان بدون حتی لحظه ای قطع شدن ادامه داره فقط به ندرت کمی ضعیفتر ویا قوی تر میشه...اوایل شروع وزوز ،پزشک متخصص رفتم و گفت که به گوش میانی مربوط میشه و سرگیجه و احساس عدم تعادل هم شروع خواهد شد که البته برای من اتفاق نیفتاد،نه سرگیجه ونه احساس عدم تعادل.فقط وزوز گوش ممتد دارم که البته نمیشه بهش عادت کرد ولی تاحدودی باهاش کنار اومدم...دوسه جور قرص داده بود که حدود یکماه مصرف کردم ولی اثری نداشت و دیگه ادامه ندادم.آیا مشکل من بخاطر لطمه به عصب شنواییست؟آیا درمانی به غیر از استفاده از سمعک های مخصوص وزوز وجود داره؟ با تشکر

  مدیر سایت

  سلالم وقت بخیر دوست عزیز. آسیب به عصب شنوایی در اثر امواج پر قدرت و اصوات بلند ناگهانی میتونه باعث ایجاد وزوز به صورت ممتد بشه. برای اظهار نظر کامل باید سنجش شنوایی انجام بشه و بر اساس اون تشخیص روش درمانی مناسب برای شما داده بشه

 • ساناز بالازاده

  سلام خسته نباشین ۴۰سالمه و۱۲ساله دچار وزوزگوش در گوش چپم هستم دقیقا بعد از عمل سزارین واقعا عذاب میکشم

  مدیر سایت

  سلام وقت شما بخیر. وزوز گوش یکطرفه نیاز به بررسی و تصویربرداری دقیق داره. لطفا برای بررسی ها یبیشتر به پزشک گوش و حلق و بینی و برای بررسی شنوایی و شدت وزوز به ما مراجعه کنید تا راه حل خدمتتون ارائه بشه

 • ش.ر

  سلام من حدود ۳ هفته پیش یک ضربه به صورت سیلی به صورتم خورد مستقیم به گوشم هم نبود همون موقع گوش سمت چپم یک صدایی داد و قطع شد بعدش چیزی حس نکردم فردا شبش که میخواستم بخوابم صدای وزوز توی گوشم حس کردم که روزای بعد بیشتر شد الان کمتر شده بیشتر توی سکوت حسش میکنم ولی هنوز هست خیلی نگرانم دکتر هم رفتم گفت پرده گوشت سالمه. میخواستم بدونم دلیلش چیه؟ خوب میشه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای بررسی دلیل ایجاد وزوز باید معاینات بیشتری انجام بشه.ممکن هست ناشی از شوک باشه و یا ضربه ای به قسمتی از سر وارد کرده باشه. برای بررسی بیشتر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید

 • بیژن صالح پور

  سلام دکتر من ۴۵ سالمه الان چند وقته که گوش راستم صوت میکشه وشنوایی کم شده واحساس میکنم موم اضافه تو گوشمه اگه ممکنه یه راه کار نشون بدید البته تصمیم دارم پیش پزشک برم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای بررسی و درمان وزوز گوش حتما به پزشک گوش و حلق و بینی برای معاینه گوش و متخصص شنوایی برای تست شنوایی مراجعه کنید تا ریشه مشکل مشخص بشه

 • رقیه حسنلو

  سلام 43سالمه بعداز پنج روز احساس صدای باد در گوش سمت راستم احساس کردم شنوایی گوش سمت راستم ضعیف شده متخصص مراجعه کردمنوار گوش گرفتن گفتن عصب گوشت ضعیف شده اصطلاح سکته کرده گوشت وشنواییش 70درصد مونده دارو تجویز کردن و آزمایش چکاپ نوشتن وگفتن بعداز دوهفته مجدد مراجعه کنم ونوار گوش بگیرن .من هندزفری استفاده کردم با صدا خیلی زیاد بود امکانش هست بعد از مصرف داروها شنواییم خوب بشه ممنون میشم راهنماییم کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. برای پیش بینی بهبود شنوایی بعد از سکته گوش یکی از عوامل مهم زمان هست و هرچه زودتر اقدام کرده باشید احتمال موفقیت بیشتر هست. تحت نظر پزشک باشید

 • حسین شعبانی

  سلام تقریبا ۵ سالی هست تو سرم صدای وزوز (سوت ممتد) احساس میشه، که بعضی مواقع شدتش خیلی زیاده و آزاردهنده است و تابحال هم قطع نشده.و چند بار هم به متخصص گوش حلق بینی مراجعه کرده ام که بعد از انجام نوار گوش مطرح کرده اند که شنواییتون کمی آسیب دیده و دلیلش همون میتونه باشه. الان سوال من اینه که این بیماری( تینیتوس) چطور از طریق علم پزشکی قابل اثبات هست تا من این مشکلم رو تو محل کارم مطرح کنم، آیا گواهی پزشکی لازمه یا اینکه باآزمایش خاصی قابل اثبات هست؟ و آیا قابل درمان هست؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا نتایج آزمایشات شنوایی تون رو برای ما ارسال بفرمایید

 • سمیه ق

  سلام وقتتون بخیر من حدود دوساله وزوز گوش شدید دارم نوار گوشم هم افت شنوایی رو نشون میده گوشم هم ضربان داره تو تمام سرم ضربان رو حس میکنم جوری که کلا تعادلم رو خیلی وقت ها بهم میزنه . خیلی وقت ها هم سرگیجه شدیدهمراه با حالت تهوع دارم باید چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید. گوش چپ سن ۳۳ امارایی و سیتی اسکن هم مشکلی رو نشون نداد گفتن فقط مایع یک طرف سر بیشتره .بیصبرانه منتظر راهنماییتون هستم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. علائم شما به بیماری منیر شباهت داره اما برای اظهار نظر دقیق باید آزمایشات EChoG رو انجام داده و به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • حسین

  سلام من ۲۸ سالمه حدود ۴ماه پیش دچار سرگیجه تعادلی شدم. بعد از مراجعه به متخصصین مختلف و انجام ازمایشات متخصص گوش بهم بتاسرلیک داد. بعد از مصرفش حدودا یک ماه پیش دچار صدای وزوز تو گوشم شدم. چندین بار هم تست شنوایی انجام دادم . الان سرگیجه کمتر شده اما صدای گوش بیشتر اذیتم میکنه . خواستم ببینم ایا این نشانه بهبودی یا بابد براش چیکار کنم؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز لطفا نتایج کامل آزمایشات و تشخیص هایی که براتون داده شده رو برای ما ارسال کنید تا از لحاظ شنوایی بررسی بشه

 • زهرا

  سلام وقت بخیر همسرم چندماه پیش کرونا گرفتن بعدش دچار فلج بلز شدن و گوش سمت راستشون ناشنوا شد اول گفتن بخاطر فلج بلز هست اون ک بهبود پیدا کنه گوش هم درس میشه ما ب این امید پیگیری نکردیم فلج بلز خوب شد ولی گوش خوب نشد پنجاه روز گذشت رفتیم دکتر و سه دوز کورتون تزریق کردن ی ماه بعد تزریق از نود سه دسی بل اومد ب هفتاد هشت دسی بل ولی دیگه تغییر نکرد و عملا گوش سمت راست شنوایی ندارع و هیچ صدایی متوجه نمیشن میخواستم ببینم آیا بهبود پیدا می‌کنه راه حلی داره چون زندگیش مختل شده هر صدایی ک فقط از سمت چپ میاد رو می‌شنوه و خیلی اذیت میشه و سر کار دچار مشکل شده. ممنون میشم راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. حتما راه حلی برای ایشون هست . لطفا نتایج شنوایی سنجی ایشون رو برای ما ارسال کنید

 • علی

  سلام من چن سالع گوشم سوت میکشه یکسره ک موقع خواب بیشتر میره رو مخم ولی ت شنواییم تاثیری ندارع ولی برا استخدام دچار مشکل میشم ممنون میشم کمکم کنید فردا هم نوبت ادیومتری دارم چکار میتونم بکنم ک منع استخدام نخورم؟!

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر اگر روی شنوایی بی تاثیره پس برای آزمون استخدام هم مشکلی ایجاد نخواهد کرد براتون

 • ایمان

  سلام باعرض تشکر مفید وآگاه کننده است.سلامت وشاد باشید.

 • الهه

  سلام وقت بخیر من یک ساله دچار وزوز گوش شدم انواع و اقسام دکترها رو رفتم . هیچ راهی نیست چی کار کنم؟ تست شنوایی سنجی سالم هست ولی تست وزوز دادم هردو گوش وزوز داشت .اگر راهی هست لطفا کمک کنید خسته شدم دیگه مخصوصا صبح ها که از خواب بیدار میشم شدتش بیشتر هست

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا نتایج آزمایشات خودتون رو برای ما ارسال کنید

  حمید احمدخانی

  منم مشکل شمارو دارم شنوایی سنجم سالمه

 • عباس محضر

  سلام ، ضمن تشکر از توضیحات مفیدتان ؛من ۸۴ ساله هستم ، چند سالی است که در اثر مبتلا شدن به سرگیجه ی شدید گوش راستم علاوه بر اینکه شنواییش بسیار کاهش یافته است صدای وز وز پیدا کرده . چنانچه راهی برای درمان وجود دارد راهنمایی فرمایید . با تشکر .

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر قربان. لطفا نتیجه شنوایی سنجی خودتون رو برای ما ارسال بفرمایید

 • سید محمدرضا نبوی

  سلام وقت بخیر من ۲۳ سالمه گوش سمت چپم کلا نمیشنوه ۲ ۳ بار هر ۵ ۶ ماه یه بار دچار سردرد و سرگیچه و سوت گوش میشدم که با چند تا قرص تقوینی حالم خوب میشد ۱۰ روز قبل حالم بد ولی گوش راستم ممتد سوت میکشه دلیلش چیه؟ آیا موقتی هست از بین میره؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. مورد شما باید کاملا بررسی بشه و احتمال بیماری هایی مثل منیر رد بشه براتون. لطفا نتیجه شنوایی سنجی خودتون رو هم برای ما ارسال کنید

 • ماهر باقرزاده

  سلام.خیلی وقت است که طرف راست سرم سوت ممتد دارم که آرامش وخواب را از من گرفته یا همان بهتر بگویم وزوز گوش دارم از زمانی شروع شد که طرف راست فکم بعد از کشیدن دندان عفوفی شد و کلا قفل شد

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. بر ای بررسی این مورد بهتره به متخصص فک و صورت مراجعه کنید

 • هدیه

  سلام وقت بخیر ببخشید کن 15روزه گوش چپم وزوز میکنه چهارمین روز وزوز گوشم پیش متخصص گوش و حلق و بینی رفتم که نوار گوش برام نوشت وبعد گفت مشکل آنچنانی ندارد برام قرص تقویت عصب شنوایی نوشت که یکم گوشم خوب شد ولی هنوز وزوزی در گوش چپم هست وواقعا خیلی توی شب ها در هنگام خواب اذیتم میکنه به نظرتون اگر خوردن اون قرص رو ادامه بدم وزوز گوشم برطرف میشه لطف میفرمایید راهنمایی کنید.

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. پیشنهاد میشه درمان پزشکتون رو ادامه بدین و برای معاینه مجدد مراجعه کنید بهشون

 • مهدی سهرابلو

  سلام چهار ماهه درگیر وزوز گوشم پیش دوتا دکتر رفتم جفتشونم جوابم کردن گفتن هیچ درمانی نداره روغن سداب میریزم تو گوشم شنوایی یه کم قوی تر شده یه کم طب سوزنی هم گزینه بعدیمه که برم که به نظر خودم شاید جواب بده

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا معاینات کامل شنوایی انجام بدین و توصیه میشه از درمان های خانگی و سنتی جدا پرهیز کنید

 • تقی محمدی

  سلام چند وقت کههردو گوشم وزوز وصدایی حالت پرپر واحساس سبکی سر وبیحالی دارم

  مدیر سایت

  سلام وقت شما بخیر. لازمه برای بررسی و معاینه حضوری به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • عباس دارستان

  با سلام من۴۸ساله هستم و بیش از دو سال هست که دچار سوت در گوش چپم شده ام که در خلوت و سکوت آزار دهنده هست .ادیو متری کردم .پیش پزشک متخصص هم رفتم و مشکل شنوایی ندارم و با توصیه پزشک ده جلسه بیوفیدبک با دستگاه انجام دادم ولی بازم صدای سوت هست .ایا روش دیگری هست که لااقل این صدای سوت رو احساس نکنم . ۰۹۱۲۷۵۷۴۲۶۳.این تلفن منه هر راهکاری که دارین بگین من انجام میدم .با تشکر

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا نتیجه آزمایشات خودتون رو برای بررسی برای ما واتساپ کنید

 • هدیه گلشن

  سلام وقت بخیر من ۳۷ سالمه و متاسفانه سال پیش بعداز دوز سوم واکسن سینوفارم یکی دوبار توی سکوت شب احساس کردم صدای ضعیفی میشنوم که فکرکردم حساس شدم و صدای محیطه و پیگیری نکردم چون فقط دوبار توی شب متوجه اش شده بودم.بهمن سال پیش امیکرون گرفتم بعد ازیک ماه وزوز گوشم شدید شد و کم شنوایی پیدا کردم اول یه گوشم بیشتر بود الان هردوشدیده و گوش راستم شنواییش خیلی کم شده درحدی که گوشیم رو بزارم کنار گوشم احساس میکنم صدای طرف از ته چاه میاد و ناواضحه!دکترهای زیادی رفتم یکی گفت سکته ی گوشه و سیناریزین و کورتون و یه قرص دیگه داد که نخوردم و رفتم دکتر دیگه ای گفت سکته چیه سیناریزین بخور دردرازمدت خوب میشی ولی دیدم دارم بدترمیشم دکتردیگه ای رفتم گفت باید کورتون تزریق کنی اونم اگه ۱ماه بیشتر نگذشته باشه به هرحال توی هر دوگوشم سه دوز کورتون تزریق کردن.یه ماه تمام من سرگیجه های شدید داشتم طوری که سرم رو نمیتونستم بچرخونم.گوشم با آب دهن قورت دادن صدامیخورد و هنوزم این مشکل برام مونده.تو دماغی حرف میزدم و صدام توی گوشم میپیچید که هنوز هم هست.تهران کلینیک گوش رفتم گفتن کاریش نمیشه کرد سمعک بزار اگه اذیتی.البته MRIندادم چون میترسم فقط نوار گوش و ABRدادم چندبار.صدای گوشم مثل صدای باد کولر یا بارون شددددیدِ.گاهی صدای کلیک و زنگ و سونم توش هست.صدای تلویزین و صداهای ضعیف رو اصن نمیتونم بشنوم و گاهی وقتها ضعیف میشنوم که قابل فهم نیستن.پیش دکتر خیراندیش هم رفتم گفتن درمان میشی ولی متاسفانه الان بعد ۶ ماه دارم بدترمیشم و اصلا خوب نشدم.متاسفانه یکی از اقوام عزیزم فوت شد و توی این مدت احساس میکنم خیلی بدترشدم و گوش راستم صدایی مثل صدای مراسم و شلوغیه مسجدی از راه دورومیشنوم یا یه چیزی مثل زمزمه کردن یه ریتم خاصی که آهنگ داره.صبح ها به شدت صدای گوشم بدترمیشه.وقتی یکم حرف بزنم یا چیزی بخورم یعنی فکم حرکت کنه یکم بهترمیشم. به نطرتون باید چیکار کنم؟تا چندوقت دیگه فکرکنم کامل ناشنوابشم.اصن نمیتونم خودمو راضی کنم سمعک بگیرم.ازطرفی فکرمیکنم MRIباید بدم حتما شاید مشکل فک یا استخوان داخل گوشم باشه با جراحی خوب بشه ولی واقعا میترسم.

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. لطفا نتایج کلیه آزمایشاتی که تا حالا انجام دادین رو برای ما ارسال کنید

 • هدیه گلشن

  سلام وقت بخیر من ۳۷ سالمه و متاسفانه سال پیش بعداز دوز سوم واکسن سینوفارم یکی دوبار توی سکوت شب احساس کردم صدای ضعیفی میشنوم که فکرکردم حساس شدم و صدای محیطه و پیگیری نکردم چون فقط دوبار توی شب متوجه اش شده بودم.بهمن سال پیش امیکرون گرفتم بعد ازیک ماه وزوز گوشم شدید شد و کم شنوایی پیدا کردم اول یه گوشم بیشتر بود الان هردوشدیده و گوش راستم شنواییش خیلی کم شده درحدی که گوشیم رو بزارم کنار گوشم احساس میکنم صدای طرف از ته چاه میاد و ناواضحه!دکترهای زیادی رفتم یکی گفت سکته ی گوشه و سیناریزین و کورتون و یه قرص دیگه داد که نخوردم و رفتم دکتر دیگه ای گفت سکته چیه سیناریزین بخور دردرازمدت خوب میشی ولی دیدم دارم بدترمیشم دکتردیگه ای رفتم گفت باید کورتون تزریق کنی اونم اگه ۱ماه بیشتر نگذشته باشه به هرحال توی هر دوگوشم سه دوز کورتون تزریق کردن.یه ماه تمام من سرگیجه های شدید داشتم طوری که سرم رو نمیتونستم بچرخونم.گوشم با آب دهن قورت دادن صدامیخورد و هنوزم این مشکل برام مونده.تو دماغی حرف میزدم و صدام توی گوشم میپیچید که هنوز هم هست.تهران کلینیک گوش رفتم گفتن کاریش نمیشه کرد سمعک بزار اگه اذیتی.البته MRIندادم چون میترسم فقط نوار گوش و ABRدادم چندبار.صدای گوشم مثل صدای باد کولر یا بارون شددددیدِ.گاهی صدای کلیک و زنگ و سونم توش هست.صدای تلویزین و صداهای ضعیف رو اصن نمیتونم بشنوم و گاهی وقتها ضعیف میشنوم که قابل فهم نیستن.پیش دکتر خیراندیش هم رفتم گفتن درمان میشی ولی متاسفانه الان بعد ۶ ماه دارم بدترمیشم و اصلا خوب نشدم.متاسفانه یکی از اقوام عزیزم فوت شد و توی این مدت احساس میکنم خیلی بدترشدم و گوش راستم صدایی مثل صدای مراسم و شلوغیه مسجدی از راه دورومیشنوم یا یه چیزی مثل زمزمه کردن یه ریتم خاصی که آهنگ داره.صبح ها به شدت صدای گوشم بدترمیشه.وقتی یکم حرف بزنم یا چیزی بخورم یعنی فکم حرکت کنه یکم بهترمیشم. به نطرتون باید چیکار کنم؟تا چندوقت دیگه فکرکنم کامل ناشنوابشم.اصن نمیتونم خودمو راضی کنم سمعک بگیرم.ازطرفی فکرمیکنم MRIباید بدم حتما شاید مشکل فک یا استخوان داخل گوشم باشه با جراحی خوب بشه ولی واقعا میترسم.

 • بهنوش

  سلام من چند ماهه از صدایی شبیه جریان الکتریکی در یکی از گوشهایم رنج میبرم گاهی خیلی زیاد میشه و گاهی وقتی میخوابم نمیشنومش قبلا در سکوت میشنیدم الان در محیط با سر و صدا هم میشنومش سه بار دکتر رفتم میگن بهش بی توجه باش هیچی نمیدونه نمیشه به صدایی که دایم تو گوشمه بی توجه باشم امروز میخواستم گریه کنم از این رنجی که میکشم چطور میتونم جواب شنوایی سنجی را براتون فرستم تا راهنمایی کنید؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر لطفا به شماره های داخل سایت واتساپ کنید

 • زهرا خیراندیش

  سلام وقت بخیر بنده مدتی عصب گوشم از کار افتاده گوش راستم ناشنوا شده در حد نود سه دسی با و کورتون تزریق کردم ولی بهبودی حاصل نشده و وز وز و سوت کشیدن شدیدی احساس میکنم به حدی ک آستانه تحملم در برابر همه چیز کم شده آیا راه درمانی هست و هم چنین آیا امکان برگشت شنوایی برام هست ؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. امکان بازگشت شنوایی بعد از درمانی که انجام دادین بسار کمه. نتیجه شنوایی سنجی خودتون رو برای ما ارسال لنید تا با تجویز سمعک مناسب از اثرات منفی افت شنوایی ناگهانی مثل وزوز گوش خلاص بشین

 • صمد عیوضیان

  سلام من تقریبا پانزده سال پیش کنار گوش چپم بادکنک ترکید از اون موقع گوشم وزوز میکند والان هم ضعیف شده وهم این صدا ازیتم می‌کند لطفاً مرا راهنمایی کنید ممنون

  مدیر سایت

  سلام لطفا نتیجه شنوایی سنجی خودتون رو برامون ارسال کنید

 • مرضیه کرمانی

  سلام ۴۶سالمه مدت ۶ماهه صدای سوت یکسره در گوش چپم امان منو بریده تست شنوایی دادم خوب بوده دکتر گوش و حلق و بینی هم رفتم مشکلی نبوده ولی کلافه ام کرده میفرمایید چیکار کنم ام آر آی مغز هم گرفتم مشکلی نبوده

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز لطفا نتایج آزمایشات رو برای ما ارسال کنید

 • رضا بابایی

  سلام آقای دکترمن عصب گوشام ضعیفه الان حدود ۱ماه هست وزوز گوش دارم شدید شب می‌خوابم وحدود ساعت ۳ازخواب بیدار میشم آنقدر سوت می‌کشه واسترس بهم وارد می‌کنه به طوری که شب نمی‌ذاره بخوابم وحالت تهوع دارم خواستم بدونم چه کار کنم ممنون از شما

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر لطفا عکس نوار گوش خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • مهدی جاویدیان

  با سلام بنده 34سالمه تقریبا 4سال پیش گوشم وزوز داشت و دکتر زیاد رفتم متخصص ،مغزاعصاب،و تهش گفتن درس نمیشه باید بسازی باهاش.یه دکتری اون موقع یه قرصی نوشت به اسم کارمابازبین که استفاده کردم یا خوب شدم یا باعث شد از ذهنم بره وزوز.وچند سال گذشت الان باز دوباره بعد یک سرماخوردگی گوشام گرفت و دوباره وزوز اومد سراغم با یه ذره شدت بیشتر که احساس میکنم هردو گوشم الان سوت میکشن.نوار گوش میگه یه ذره گوش چپم ضعیف شده.الان این همه راه درمان بنظرتون من چیکار کنم.؟؟واقعا عذاب اوره.

  مدیر سایت

  سلام دسوت عزیز. لطفا نتایج آزمایشات خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • فاطمه

  عرض سلام و خسته نباشید گوش بنده مدت دو سال است که دارای وز وز شده‌است اما تاکنون موفق به درمان نشده ام به پزشکان زیادی هم مراجعه کردم صدای گوش بنده مثل صدای پمپاژ خون در رگ است و بوسیله افراد دیگر هم قابل شنیدن است آیا این نوع وزوز درمان دارد؟ لطفاً اگر پاسخ مثبت است شیوه درمان چیست؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر وزوز شما جزو وزوز ضرباندار هست و میتونه ناشی از فشار خون بالا و یا مشکلات قلبی و عروقی باشه که باید بررسی بشه توسط متخصص مورد نظر

 • امیر

  سلام، 42سال دارم ،مدت دوسال است زنگ گوش گرفتم ، اعصاب و روانم خراب است، دو فرزند صغیر دارم، از بی خواب قصد جان خود را دارم ، ولی دو بچه دارم، شب بی خوابی روز سرکار، خسته ام، دکتر سمعک نوشته ، در بازار نیست و اگر هم هست گران است توان خرید ندارم، با این نوشته ها آرام می شوم ،لطفا کمک کنید حداقل اعصابم راحت شود، همه با دید یک انسان سالم نگاهم می کنند ،ولی سالم نیستم،لطفا رهنمایی کنید،

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا عکس برگه سنجش شنوایی تون رو ارسال کنید تا مدل مناسب خدمتتون معرفی بشه. با شرایط مناسب براتون تجویز میشه که توانایی پرداخت رو داشته باشید

 • علی کرمی

  سلام وقت بخیر من ۵۶ سال سن دارم و الان مدت دو هفته است که صدای سوت در سرم به صورت مداوم هست دو تا پزشک متخصص ENTرفتم دارو هایی که دادن سیناریرین و اسید نیکوتینک بود امروز رفتم تست شنوایی سنجی گفتن پرده های گوش خیلی شله و عصب شنوایی ضعیفه آیا درمانی هست ؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا نتیجه شنوایی سنجی خودتون رو برای ما بفرستید تا نظر قطعی داده بشه

 • سعید

  سلام من ۲۰ سالمه و حدود ۷ ماه پیش پرده گوش من بر اثر ضربه سیلی پاره شد که خدا رو شکر بعد از ۲۰ روز خودش خوب شد و وزوز گوش دارم. اوایل کم و زیاد میشد ولی الان زیاد شده.تست شنوایی انجام دادم مشکلی نداشت و شنواییم کم نشده..خیلی استرس و اضطراب دارم میشه لطف کنید بفرمایید درمان داره یا نه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. وزوز گوش به دنبال پارگی پرده و ترمیم اون تا حد زیادی طبیعی هست و با گذر زمان برطرف میشه. سعی کنید بهش دقت نکنید

 • مریم بشیری

  سلام من چندسالی بودسرگیجه داشتم وفکرمیکردم افت فشاردارم ولی جدیداسرگیجه هام باحالت تهوع بودرفتم دکترگوش بعدازشستشو ونوارگوش برام دیازپام ودیلتیازیدوتریامترن اچ داد واقعیتش من کلاازداروخوشم نمیادو ازاسم دیازپام وازخواب آلودگیش میترسم چه برسه به خوردنش آقای دکترآیاراه حل دیگه ای وجودداره

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. اظهار نظر در مورد مشکل شما به عهده پزشکی هست که معاینه تون کرده. بهتر هست به تشخیص ایشون اعتماد کنید

 • علی

  با سلام بچه های جنگ که به علت موج دچار وزوز گوش و کاهش شنوایی هستند. و همراه صوت مداوم در گوش اثرات موج هم دارند، ایا راهی برای درمان وود دارد

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. وقتی شروع کاهش شنوایی با آسیب باشه مقداری کار سخت تر میشه اما میشه با تجویز سمعک مناسب وضعیت رو بسیار بهتر کرد

 • ماه بیگم یکتاپرست

  سلام وقت بخیر هشت ساله وزوز گوش دارم دکتر رفتم گفت عصب شنوایی ضعیف شده شنوایی آیا درمان داره ؟؟؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. در صورت وجود افت شنوایی استفاده از سمعک میتونه هم وزوز رو کاهش بده و هم کم شنوایی رو براتون جبران کنه

 • شيوا فتاحى

  سلام وقتتون بخير اقاى دكتر ميشه فورى به من كمك كنين؟ من بيست روز پيش سرما خوردم يهو گوشم گرفت اولش يه دكتر گفت عفونته شستشو داد بعدش داروى سفكسيم و قطره و .. خوب نشدم اومدم پيش يه دكتر سرشناس نوار گوش گرفتم گفت گوشت ١٠ درصد از عضلاتش ضعف داره يه تزريق اسيد فوليك توى گوشم انجام داد و گفت اگر خوب نشى بايد تزريق رو ادامه بدى هم هزينه تزريق خيلى بالا بود و هم اينكه دردش خيلى زياد بود نميدونم بايد چيكار كنم اين تزريق موثر هست؟

  مدیر سایت

  سلام وقت شما بخیر دوست عزیز. برای اظهار نظر درباره وضعیت شما نیاز به معاینه هست. اما پیشنهاد میشه به نظر متخصص خودتون اهمیت بدین و درمان رو دنبال کنید

 • سامی د

  با سلام. ٣١ سالمه و حدود ١۵ ساله گوشم سوت میکشه ولی با صدای آروم و الان برام عادی شده و باهاش مشکلی ندارم. ولی مدت یک ساله که گاهی یک سوت خیلی بلند می‌کشه برای چند ثانیه و بعدش قطع میشه که گاهی باعث سر درد هم میشه. این مدت سر درد های عجیبی هم دارم. ممکنه مشکل از گوشم باشه یا از سرم یا از استرس و اعصاب؟پیش چه دکتری برم؟از نظر شنوایی مشکلی ندارم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. وزوز گوش بیش ازر 20 علت مختلف میتونه داشته باشه و باید از همه جنبه ها بررسی بشین تا بشه دلیل اصلی رو بیان کرد

 • رامين موسايى

  بادرود وخسته نباشى حدود بيست ودو سال پيش خدمت سربازى در ميدان تير هنگام تيراندازى دچار وز وز گوش شدم تا به الان پيش متخصص هم رفتم تست شنوايى هم دادم به من گفت در آن زمان كه درمان خاصى وجود ندارد بايد همينطورى به زندگى عادى ادامه بدى در واقع همه صداها رو مى شنوى ولى اين وز وز با تو خواهد بود مى خواستم بدانم با توجه به شرايط روز آيا درمان خاصى در رابطه با وزوز گوش بر اثر تيراندازى مهيا گرديده ؟ سپاس فراوان

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا مدارک پزشکی که دارید رو برای ما ارسال کنید تا بهتر بشه درباره وضعیتتون اظهار نظر کرد

 • رضا

  سلام من حمام کرم بعد از حمام کردن گوشم رو پاک نکردم و هنسفری گذاشتم بعد اون گوشم وز وز زیادی داشت ولی بعد ۱روز الان وزوز کمی داره به نظر شما چه کار کنم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیزو باید وضعیت  مجرای گوشتون توسط متخصص بررسی بشه

 • فائزه میرزایی

  سلام آقای دکتر .مشکل کم شنوایی مادرزادی داره.هردو گوشش ضعیف هستش.و عصب گوشش هستش.چند روزه گوشاش کامل گرفته و نمیشنونه.بنظرتون دارویی هست که مصرف کنه تا گوشاش باز بشه. و یا اینکه کم شنواییش درمانی داره درضمن خیلی هم از هندزفری استفاده می‌کنه

  مدیر سایت

  سلام برای اظهار نظر هم برگه سنجش شنوایی لازم هست و هم معاینه حضوری

 • معین

  سلام آقای دکتر خسته نباشی بنده مادرم حدودا ۷۳ سالشه اما مدتیه یکی از گوشاش وز وز میکنه شبا نمیزاره بخوابه روزا هم وز وز خودشو داره چند جا دکتر بردمش دارو نوشت اما خوب نشد یه متخصص بردم گفت گوشش نیاز ب سمعک هم نداره چون شنوایش خوبه سمعک بزارین فایده ی نداره من ازتون خواهش میکنم ی راه حل درست حسابی بهم بگین بخدا قسم مادرم شبا اصلا نمیخابه یعنی شب و روز نداره الانم چند روزه حتی زیر چشماش هم ورم کرده بخاطر بی خابیه ممنونم ازتو آقای دکتر راهنمایی کنید من چیکار کنم ک وز وز گوش مادرم خوب شه با تشکر از شما

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز وقت بخیر. باید تک تک مواردی که باعث ایجاد وزوز میشن در مورد مادرتون بررسی بشه. وزوز گوش اگر ناشی از کم شنوایی و ضعف عصب نباشه میتونه ده ها دلیل دیگه داشته باشه

 • امین

  سلام خسته نباشید.گوش من دایما سوت میکشه اصلا قطع نمیشه از وختی بیدار میشم تا بخوابم. هر روز دوازده ساعت نزدیک اره برقی کار میکنم. الان صدای اره برقی قطع شده. دکترها هم راه درمان مناسب پیشنهاد ندادن .دیگه موندم چیکار کنم.

  مدیر سایت

  سلام لطفا اگر برکه سنجش شنوایی دارید برای ما ارسال کنید

 • جواد هاشمی

  سلام بنده۲۱ ساله هستم . حدود چهار ماه پیش میخواستم تویه شرکت استخدام بشم برا همین یه تست شنوایی دادم و متوجه شدم یه افت ملایم تو فرکانس ۴ و ۶ هزار دارم اما مشکلی نداشتم . الان بعد از سه چهار ماه بخاطر سر و صدایی که توی محیط کار بود استفا دادم و اومدم بیرون . از حدود سه هفته پیش گوشهام شروع کرده به سوت کشیدن البته کمه و توی سه چهار روز اخیر حس میکنم کمتر هم شده . اما زمانی که ایستاده هستم حس میکنم سوت گوشهام خیلی کمتره و وقتی دراز میکشم حس میکنم بیشتر میشه . ضمنا قبل از سوت کشیدن چندبار حمام رفته بودم و گوشهامو شسته بودم و یه مقدار اب تو گوشهام رفته بود اما داخل گوشمو خشک کرده بودم الان احتمال داره یه مقدار سوت گوشهام مربوط به این باشه که اب داخل گوشهام مونده باشه؟؟ نمیدونم چرا یهو دچار این مشکل شدم . داروی خاصی هم مصرف نمیکنم فقط روزی یک عدد ب کمپلکس که شامل همه ویتامین های گروه ب هست میخورم . ضمنا مجدد تو ماهه قبل تست شنوایی دادم که با اولی فرقی نداشت . میشه نظرتون رو بفرمایید خیلی ممنونم بابت وقتی که میذارید

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا نتایج آزمایشت شنوایی خودتون رو برای ما ارسال کنید. ممکن هست فشار خون نقشی در وزوز شما داشته باشه اما برای اظهار نظر دقیق به معاینه نیاز هست

 • جواد هاشمی

  سلام وقت بخیر بنده ۲۱ ساله هستم چهار ماهه پیش میخواستم تو یه شرکت استخدام بشم تست شنوایی دادم یه افت ملایم تو فرکانس ۴ و ۶ هزار تو هردوتا گوشهام داشتم . مشکلی نداشتم ولی وقتی مشغول شدم محیط کار کمی پر سر و صدا بود واذیت میشدم برا همین استفا دادم الان حدود سه هفتس یکم صدای سوت تو هردوتا گوشام میشنوم البته یه سه چهار روزه که احساس میکنم کمتر شده ولی موقعی که ایستادم بهترم و تا دراز میکشم صدای سوت بیشتر میشنوم . داروی خاصی هم مصرف نمیکنم فقط قرص ب کمپلکس که شامل همه ویتامین های گروه ب هست و دکتر پوست و مو برام نوشته مصرف میکنم . ضمنا توماه قبل یه تست شنوایی دادم که با تست قبلی یکی بود . البته اینم بگم قبل از اینکه صدای سوت احساس کنم حمام بودم و گوشهامو شستم و اب رفت داخل هردو گوشهام و بعد خشک کردم داخل گوشمو . الان احتمال داره اب رفته باشه داخل گوشم و مونده باشه ؟؟ گوشهامم پارسال شست وشو دادم تمیز هست ممنون بابت وقتی که میذارید.

 • سعید

  سلام من دیشب یه عروسی بودیم که به علت بلندی صدای باند گوشم به وزوز افتاده آیا راهی هست که زود خوب بشم؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. معمولا آسیب های صوتی موقت مثل تجربه ای که داشتید به صورت موقت وجود دارند و بعد از مدتی بهتر میشه. در صورت ادامه دار بودن مشکل به پزشک متخصص مراجعه کنید

 • حبیبی

  سلام امید که حوب باشید من تقریبا مدت یک سال دارو ها روماتیزم مفصلی خوردم چونکه روماتیزم داشتم حالا دو سال میشود که وزوزگوش دارم و خیلی و مضطرب و افسرده ام کرده و به کمک شما ضرورت دارم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا نتایج آزمایشات خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • Dana

  سلام خسته نباشید عفونت گوش داشتم. عمل انجام دادم فکرکنم پرتز داخل گوش راستم گذاشته دوماه خوب بود بعد از دوماه الان چهار ساله که شب وروز صدا میده لطفا راهنمایم کنید با تشکر

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. اگر پروتز براتون گذاشته باشن یعنی عمل اتوسکلروز انجام دادین و احتمالش هست که بعد از این عمل کم شنوایی و به دنبال اون وزوز وجود داشته باشه. لطفا برگه سنجش شنوایی خودتون رو برای ما راسال کنید

 • امیر

  سلام یک پسر ۱۵ ساله دارم به دلیل گوش دادن اهنگ در هندفری گوشش بعد از ان عفونت کرد رفتیم پیش دکتر دارو نوشت الان ۲تقریبا ۲ روزی میشه صدای وز وز میشنود بنظرتون خوب میشه صدای وزوز یا نه چون گوشش عفونتم داره؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. معمولا با درمان شدن و از بین رفتن کامل عفونت، صدای وزوز برطرف میشه

 • طاهره آخوندنیا

  سلام ودرود هر راهی که بوده شمارد کردید سنتی حجامت زالو ووووپس چکنین من الان 10ساله گرفتارم خیلی اذیتم گاهی صدابقدری شدیدوکلافه میشم که زبونم سنگین میشه صداصوت صدا باد انگار توی تونل هستم کرج رفتم بیپارستان نور اما دارو خشک کننده و آرام بخش نوشت که بدتر شدم ممنون مبشم کمکم کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. متاسفانه درمان های هالستیک رایج برای وزوز گوش در بیشتر موارد باعث بدتر شدن وضعیت شدن. تاریخچه بیماری و آزمایشات خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • مهدی اسدی

  سلام بنده هنگام قورت دادن اب دهانم گوشام تقتق میکنه و وفشار و درد تو گوشم احساس میکنم گوش راستم صدای همچون فسس زود پز میده و تو سرم صوت میکشه یکه از فرکانسهای شنوایی سنجی شهرستان هستیم دکتر خوب نیست و شنوایی سنجی رفتم کفت کم شنوایی دارین در گوش حدود 30 درصد اما فکر گنم در اثر این حالت ویز که برام افتاده یک شب خواب بودم از خواب پریدم دو گوشم به شدت صوت کی کشید و کم کم کم شد کم شد الانم فقط گوش راست اینجوره 09361012669 لطفا کمکم کنین

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا برگه سنجش شنوایی خودتون رو برای ما ارسال بفرمایید

 • هادی ش

  سلام معذرت اگه میشه راهنماییم کنین من مادرم حدود ۶۷ سالشه در دوران بچگی گوشش با ضربه اسیب میبینه هم کم شنوا میشه هم وز وز گوش پیدا میکنه البته الان که سنش بیشتر شده سرصدا زیادی درون گوشش هستش چندها بار بردمش دکتر و متخصص میگن فشارش بالا هستش هرچی قرص فشار هم بهش میدیم فشارش یکی دو تا میاد پایین ولی بازم همون صدا هستش فشارش بالا رو ۲۱ میره وقتی دارو بهش بدیم میاد رو ۱۷ و ۱۸ اصلا هرچی و هر نوعی قرص فشار واسش میاریم فشارش کم نمیشه اگه میشه راهنمایی کنین ممنون از لطفتون

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز برای مشکل شنواییشون باید از سمعک استفاده کنند و در کنارش باید برای مسئله فشارشون درمان کاملی انجام بدن. چرا که خونرسانی بیش از حد به ارگان شنوایی یکی از دلایل ایجاد وزوز در افراد هست

 • ابوذرکشاورز

  با سلام وعرض ادب بنده سال۷۹ سربازبودم براثر تیراندازی همزمان دو گوشم کامل بسته شد به متخصص مراجعه کردم گفت اشکال نداره تا۴۸ساعت اینده برطرف میشود بعدازچندروز گوش راستم درست شد ولی گوش چپم کمی وز وز میکرد باز به متخصص مراجعه کردم گفت مدتی طول می کشد سربازی به اتمام رسبد بعداز۵سال خوب نشد به متخصص مراجعه کردم بازهم تاثیری نداشت وفقط دارو تجویز کردند.ازسال۷۹تاکنون درکیر وزوز هستم متاسفانه هرچه نیگذرد صدای وزز وز را بیشتر حس میکنم بخصوص درمحیط ارام وشب ها هنگام خواب...گوش راست هم کمی وزوز داره بسیارکم...خلاصه روی اعصابم هست لطفا راهنمایی بفرمایید.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لازمه سنجش شنوایی جدید انجام بدین تا وضعیت الان گوش و عصب گوشتون مشخص بشه. لطفا نتیجه رو برای ما ارسال کنید

 • بلندی

  سلام و وقت بخیر. فریدون هستم. من حدود سه ماه هست که وزوز گوش دائمی دارم. تست نوار گوش دادم سالم بوده، شنوایی من هم خوب بوده. آزمایش کامل خون هم دادم که خداروشکر خوب بوده. قرص بتاهیستین مصرف کردم اصلا تاثیر نداشت، الان حدود ۲۵ روز هست دارم قرص دپاکین ۵۰۰ میخورم ولی تاثیر خاصی نداشته. آیا وزوز گوش من درمان میشه؟؟ ممنون . متشکرم.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. مسئله مهم برای شما تشخیص علت اصلی ایجاد وزوز هست تا بشه به دنبال راه درمان بود. لطفا نتایج آزمایشات خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • ایمان

  سلام خدمت شما بنده حدود ۵ ماهه که دچار وزوز گوش راست و سوت کشیدن در سر هستم به متخصصین زیادی مراجعه کردم که در نهایت آخرین مراجعه بنده به یک فوق تخصص گوش بود که پس از معاینه به بنده گفتن گوش من هیچ مشکلی نداره و این مشکل بر اثر شوک عصبی ایجاد شده و دو درمان به من دادن ابتدا خودشون یه کپسول تقویت عصب گوش و دو تزریق دادن که خداروشکر الان اصلا صدا تو گوش هام ندارم و صدا فقط تو سرم هست و برای درمان سوت سر بنده رو به متخصص مغز و اعصاب معرفی کردن که ایشون دارو دادن که در حال استفاده هستم و یه سمعک با قابلیت پوشاننده وزوز دارم استفاده میکنم خواستم از شما بپرسم آیا سوت سرم با دارو و استفاده از سمعک از بین میره.ممنون از شما

  مدیر سایت

  سلام قربان وقت بخیر. خیلی خوشحالیم که درمانتون نتیجه داده. بله استفاده از سمعک و دارو رو ادامه بدین حتما نتیجه میگیرین

  آرامی

  سلام وقت بخیر و سلامتی من پیام شما را در.مورد درمان وزوز گوشتون خوندم خیلی خوشحالم که صدای گوشتون رفته. من متاسفانه دوساله درگیرم و نتیجه یی نگرفتم لطفا دکتر متخصصی که پیششون رفتین و برای گوشتون دارو داده بودن را به من هم معرفی میکنید????

  تینا مینوفر

  سلام ممنون میشم دکترتون رو به من معرفی کنید منم گوشم هیچ مشکلی نداره ولی همچنان صدای باد در گوش چپم حس می کنم

  زینب نجیبی

  لطفا نام داکتر را و شماره واتس اپ شان را بففرستید من هم دچار وزوز هسستم بدبختانه

  رها احمدوند

  میشه بدونم پیش کدوم دکتر رفتید مادر من خیلی وقته این مشکل و دارن و هیچ درمانی جواب نداده

 • معصومه شمسی اصفهان

  باسلام وخسته نباشیدمن هشت ماه پیش عمل ترمیم پرده گوش انجام دادم ولی وزوزگوشم اصلاخوب نشده قبل ازعمل هم وزوزداشتم ولی حالابیشترشده واقعاخسته شدم توروخداکمکم کنیدبنده ازاصفهان هستم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. بسته به علت وزوز ممکن هست بعد از عمل بهتر بشه و یا تغییری نکنه. لطفا آخرین نتیجه سنجش شنوایی خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • شیما باوی

  سلام من ۱۰ یا ۱۱سال بیشتر که دچار وزوزگوش شدم و نوار داخلی گوش و سیتی اسکن از سر انجام دادم و اما دکتر گفته سالم مدارک هم دارم هنوز خواستم بدونم راه درمان داره ؟؟؟؟؟

  مدیر سایت

  سلام لطفا مدارک کاملتون رو برای ما ارسال کنید

 • علی اکبر

  سلام وقت بخیر بند۴۰سال ام من ۱۵ روز پیش رفتم برای عصب کشی دندانم به دندانپزشکی رفتم که در حین عصب کشی مایع ضد عفونی کانال دندان توسط پزشک به داخل حلق ام ریخت شد که در همین حین احساس سوزش داخل گوش راستم کردکه بعداز اتمام کار گوش راستم گرفت که روز بعد به پزشک عمومی رفتم گفتن گوش میانی تون عفونت کرده ودارو تجویز کردکه بعداز چند روز که گرفتگی گوشم کمتر شداحساس وز وز داخل گوشم شدم که سه روز قبل به پزشک متخصص ش حلق بینی رفتم که داخل گوشم کورتون تزریق کرد ولی هنوز وزوز آن بر طرف نشده لطفا راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدم چون اقعا از وزوز گوشم کلاف شدم با تشکر

 • کیوان نوروزی

  باسلام و عرض ادب، من 40 سالمه. در 23 سالگی بدلیل بیماری منییر دچار سرگیجه های شدید میشدم (عوارضم فقط سرگیجه بود و اصلا وزوز نداشتم) که با خوردن قرص بتاهستین مشکل سرگیجه کاملا برطرف شد. هفته گذشته بدلیل اسپاسم و گرفتگی عضله پشت گردن با تجویز پزشک آمپول متوکاربامول و قرص باکلوفن استفاده کردم . قرص یاکلوفن 10 به مدت 3 روز و روزی 2 بار، که بعد آن مشکل سوت کشیدن گوش سمت راستم شده که شبها موقع خوابیدن بسیار آزار دهنده است. به متخصص گوش حلق بینی مراجعه کردم، داخل گوشم رو با ساکشن تمیز کردند و بعد تست شنوایی سنجی انجام دادم. که وضعیت شنوایی گوش سمت راستم 100 درصد بود. البته باید عرض کنم گوش سمت چپم به صورت مادرزادی افت شنوایی بسیار زیادی داشته است. در حال حاضر پزشک برام قرص اکتوسرک 8 روزانه 1 عدد صبحها و قرص جینکوگل 2 عدد در روز برام تجویز کردند . الان 5 روز از مصرف قرصها می گذرد ولی وضعیت تغییری نکرده است. مشکل اصلی در زمان شب و موقع خوابیدن است. لطفا مرا راهنمایی بفرمایید. آیا با استفاده از سمعک با برنامه Tinnitus Manager امکان درمان هست یا راه حل های دیگری پیشنهاد می کنید. ممنونم

  مدیر سایت

  سلام قربان وقت بخیر. افت شنوایی گوش چپ، اسپاسم عضلات گردن، مشکلات مهره گردن و برخی دیگر از مشکلات عمومی بدن میتونه باعث ایجاد وزوز شما بشن. برای شخیص دقیق نیاز به بررسی بیشتر هست از لحاظ ادیولوژیک و تاریخچه بیماری. مسلما برنامه های مسکر سمعک و دریافت تقویت میتونه بخش زیادی از مسکلاتتون رو برطرف کنه

 • سجاد

  با عرض سلام حدود 3 روز که وزوز در گوش و در سر دارم ولی افت شنوایی یا کم شنوایی ندارم جایی هم آسیب ندیده فقط من قبل از این گوش هام پر شنوا بود از حالت عادی یه مقدار فرکانس بیشتر بود به همین خاطر به صدا ها خیلی حساسیت نشون میدادم و قبلا ها به آهنگ خیلی گوش می‌دادم با صدای بلند مخصوصا شبا به همین خاطر فکر کردم افت شنوایی دارم ولی افت شنوایی نیست

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای اظهار نظر دقیق باید ارزیابی های ادیولوژیک براتون انجام بشه. به کلینیک شنوایی مراجعه کنید و وضعیت گوشتون رو بررسی و نتیجه رو برای ما ارسال کنید

 • سید مرتضی اسدی

  سلام وقت بخیر من ۷ ساله که تو یه شرکتی مشغول کار هستم .گوش چپم از اول و قبل از ورود به شرکت کم شنوا بود و خیلی کم سوت میکشید.بعد از گذشت چند سال گوش چپم داره افت شنوایی میشه و گوش راستمم داره سوت میکشه خصوصا شبها وقتی میخوام بخوابم خیی زیاد میشه.و افت شنوایی پیدا کردم تو فرکانسهایی پایین. وقتی به کاری مشغول میشم و فکرم درگیر صدا نیست اصلا متوجه نمیشم ولی همینکه به صدا فکر میکنم صدای سوت مدام شروع میشه. دیگه داره عصبانیم میکنه و....

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. محیط کارتون پر سرو صدا هست؟ و لطفا نتیجه ارزیابی های غربالگری شنوایی خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • ...

  سلام 15 سالمه چند روز قبل رفتم حمام بعد از اینکه اومدم بیرون گوشام سنگین شدن و سوت میکشیدن یه روز گذشت اما بهتر نشدم رفتم دکتر گوشمو معاینه کرد گفت مشکلی نداره ولی بهم قطره و شربت داد یکروزه استفاده میکنم اما اصلابا بهتر نشدماز و انگار بدتر هم شدم مدارس هم، شروع شده و خیلی نگرانم این مطلب به درسم اسیب بزنه ،به نظرتون باید برم دوبارع مراجعه کنم یا نه شاید بهتر بشم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. آزمون شنوایی انجام بدین تا هم وضعیت گوش میانی و هم حلزون گوشتون مشخص بشه و بشه با دقت اظهار نظر کرد

 • محمد پوریا

  سلام بیشتر از دوسال است که به تینیتوس مبتلا شده ام. مشکل شنوایی ندارم . آزمایشهای شنوایی سنجی و همچنین MRI و غیره انجام شده است ولی مشکل خاصی در این آزمایش ها دیده نشده، هر چند تینیتوس به قوت خود باقی است. آیا وسیله لنیر (Lenir) که در بالا اشاره نموده اید که مربوط به bimodal neuromodulation است در کلینیک شما مورد استفاده قرار می گیرد؟

 • محمد احمدی

  سلام خسته نباشید بنده ۲۳ سالمه در خدمت سربازی بر اثر تیر اندازی دچار وزوز گوش شدم که رفتم پیش متخصص گفتن درمانی ندارد البته شنواییم مشکلی نداره ، داشتم جواب کامنتارو میخوندم انگار درمانی هست! اگر لطف کنید وقت مشاوره چطوری میتونم بگیرم من واقعا گیج شدم اگه درمانی هست پس چرا دکترا هیچی نمیگن چنتا قرص ضد افسردگی و ویتامین مینویسن ، خواهش میکنم جوابم رو بدید ممنون ، واقعا زندکی غذاب اوره برام

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. لطف کنید برگه سنجش شنوایی خودتون رو به واتساپ حس دوم ارسال بفرمایید

 • حسین حیدری

  سلام پرده گوش من یک سال پیش پاره شد متخصص دارو تجویز کردن منم استفاده کردم الان مگن هنوز خوب نشده شبا سرگیجه خیلی شدید دارم وزوز گوشم شدید هست چه باید کرد

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز نکته مهم برای شما اجازه ندادن به ورود آب به داخل مجرای گوشتون هست. ممکن هست عفونت یا التهاب ایجاد شده باشه که نیاز به معاینه حضوری داره. هر چه زودتر انجام بدین

 • سعید کریمی

  سلام و عرض خسته نباشید حدود دو سال قبل بعد از بیدار شدن از خواب که زیر باد مستقیم کولر خوابیده بودم متوجه شدم گوش چپم کیپ شده به وضوح حس کردم فشار باد کولر از مجرای دهن به مجرای گوش چپم وارد شده از همون لحظه بیدار شدن صداها رو در گوش چپم به صورت قیس قیس می شنیدم مثل اینکه نوار کاست در دستگاه صدا می پیچه به دکتر گوش حلق بینی مراجعه کردم گفتش پرده گوشت مشکلی نداره چند تا قرص تجوز کرد که اصلا تاثیری نداشت حدود شش ماه گشت که کم کم صدای قیس قیس خوب شد ولی گوشم هنوز مقداری کیپ بود حدود یک سال قبل در گوش چپم صدای وزوز رو حس کردم اوایل کم بود و باهاش کنار می آمدم تا اینکه خیلی اذیتم می کرد مجددا به دکتر مراجعه کردم و نوار گوش دادم که مشخص شده گوش چپم 30 درصد شنوایش رو در فر کانس پایین از دست داده و در فرکانس بالا مشکلی نداره می خواستم این چه بیماری و یا نارسایی در گوش هست ؟ آیا امکان درمان وجود داره و اساسا می شه این صدای وزوز رو کاهش داد و از بین برد و آیا شنوایی برمی گرده یا خیر ؟ ممنون و متشکر

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. لطف کنید نتیجه کلیه ارزیابی های شنوایی خوتون رو برای ما ارسال کنید تا راهنمایی های لازم صورت بگیره

 • الياس

  با سلام و احترام؛ من مدت زمان ٢ هفته ست كه گوش راستم دچار افت شنوايي و سوت كشيدن شده،به متخصص گوش و حلق و بيني مراجعه كردم،گفتند دچار سكته گوش شدم،كورتون تراپي و تزريق در گوش انجام دادن اما متاسفانه بهبودي حاصل نشد،اديومتري هم انجام دادم در تشخيص اصوات با صداي زير مشكل داشتم،خواهشمنداست راهنمايي بفرماييد.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. با افت شدید در فرکانس های بالا که در اثر سکته گوش رخ میده احتمال وزوز بسیار بالا میره. باید منتظر باشید و ببینید که کورتون تراپی چه نتیجه ای به دنبال داره و در صورت ادامه وزوز برای توانبخشی با سمعک اقدام کنید

 • محمدمهدی خانی

  سلام عصربخیر،گوشه سمت راسته من الان تقریبا 8ماه که داره24ساعته صدامیده ووزوز میکنه هنوزم خوب نشده و حتی همین 3ماه قبل هم به دکتره متخصص جراح وحلق وبینی مراجعه کردم قطره شم تو هردو گوشام ریختم و دارو هاشم مصرف کردم ولی اما که بهبود پیدا نکرد که هیچ بلکه هم بدترم شده من فکر کنم تو جاهای گرم که هواگرمه باشم گوشه سمت راستم بدترمیشه و گاهی وقتها که حالم خیلی خوبه خیلی کم وزوز میکنه وصدامیده آخه داروی اعصاب م 7ساله دارم مصرف میکنم ولی نمیدونم باید چیکار کنم ومن باید تاکی باید وزوزگوش داشته باشم؟

  مدیر سایت

  سام دوست عزیز. مسئله عصبی شما در حال حاضر محتمل ترین دلیل برای وزوز هست اما باید ارزیابی های ادیولوژیک هم انجام بشه تا به راه حل قطعی برسیم

 • حسین

  سلام وقت بخیر من صدای سیستم ماشین زیاد بود تو جاده اول گوشم گرفت بعدش ک باز شد صدای وز و سود از گوشم میومد الان دو هفتس دارم دیونه میشم میخواستم بدونم اگ سمعک بزنم دائمی باید از سمعک استفاده کنم یا بعد چند مدت درمان میشه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. گرفتگی گوش و احساس کیپی در جاده طبیعی هست. وزوز گوش شما میتونه ناشی از عملکرد نادرست شیپور استاش باشه ولی برای اظهار نظر دقیق نیاز به بررسی های بیشتر هست

 • امیرمحمد نعیمی

  سلام و وقت بخیر ببخشید من چند ساله گوش سمت راستم ویز ویز می کنه و شنوایی هم کم شده و عفونت کمی هم داره گاها، 6 سال پیش رفتم پیش متخصص گوش گفتن میتونی کاری باهاش نداشته باشی و کنار بیای باهاش. ولی من تمرکز ندارم با این صدا. لطفا راهنمایی کنید چکار باید بکنم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. اگر سنجش شنوایی انجام دادید نتیجه رو برای ما ارسال کنید

  امیرمحمد نعیمی

  ممنون از پاسخ خیر سنجش شنوایی انجان ندادم. اما شنوایی من کم شده و اگر گوش سمت چپ رو با دستم بگیرم تقریبا صداهای کوچک رو نمیشنوم مگر بلند صحبت بشه.

 • ح ک

  سلام مدتی هست صدای اضافه در گوش میشنوم و افت شنوایی هم دارم یک دکتر دارو تجویز کرد و بعد مصرف دارو تاثیری نداشت دکتر جدید رفتم با تزریق و قرص کورتون درمان را شروع کردن یک هفته گذشته تا الان تاثیری نداشته بنظرتون ادامه بدم درمان با کورتون را چکار باید بکنم

  مدیر سایت

  با سلام اگر وزوز و و صدای گوشتون به یکباره ایجاد شده و زمان زیادی نگذشته باشه میشه از کورتون تراپی به عنوان درمان موثر یاد کرد اما اگر به مدت طولانی درگیر این مشکل هستید بهتره برای تینیتوس تراپی با سمعک اقدام کنید. برگه سنجش شنوایی خودتون رو برای حس دوم ارسال کنید

 • امین صانعی

  سلام وقت بخیر از دوستان پیش سوت گوش راست شروع شده و روند صعودی ادامه دارد سه با ر شنوایی سنجی شدم و یکبار mriمغز بدون تزریق، و هر سه بار ‌همچنین دکتر مغز و اعصاب و دکتر گوش میگویند چیزی نمیبینیم و البته کاهش شنوایی را تایید میکنند ولی همچنان روند صعودی سوت گوش ادامه دارد لطفا راهنمایی میفرمایید

  مدیر سایت

  سلام لطفا نتیجه تست شنوایی خودتون رو برای واتساپ حس دوم ارسال کنید

 • ژیلا محمد علی

  سلام من بر اثر ضربه وزوز گوش داشتم و پنج ماه تمام سایتهای خارجی و ایرانی رو خوندم و ناامید شدم و تصادفا امروز مشکلم حل شد . تازه سکوت رو تجربه کردم

  مدیر سایت

  سلام خیلی خیلی خوشحال هستیم که مشکلتون برطرف شده

  فرهاد مردانی

  سلام، من بر اثر ترقه شدید یکسال و دوماه هست که دچار سوت کشیدن در سرم شدم و حدود 60 الی 70 درصد صداش کم شده و روزها صدای سوت کشیدن رو نمیشنوم ولی شبها هنگام خواب اذیتم میکنه، کاش منم مثل این خانم که گفت بعد از 5 ماه سکوت رو تجربه کرده، بشم.ممکنه ایمیل یا شماره تلفن این خانم رو برای من بفرستید09133843194

  فرهاد مردانی

  در ضمن سه بار در سه مرکز متفاوت، تست ادیومتربک و تست تمپونو متری هم گرفتم که هر سه بار نرمال بود، اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  پریسا محمدی

  سلام من بعداز ابتلا به کرونا دچار صدای سوت در گوش شدم.خیلی اذیت میشم الان حدود سه ماهه.میشه لطفا راهنمایی بفرمائید

 • علیرضا پرندین

  باسلام بنده سال۷۱ دراثر تیراندازی درحین خدمت سربازی گوش چپم آسیب دیده ودچاروزوز شده الان بعداز۳۰سال وزوزش زیادشده و افت شنوایی هم دارم و گوش راستم هم وزوزش زیاد شده تکلیف چیست

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا برگه سنجش شنوایی خودتون رو برای ما ارسال کنید و سریعا برای دریافت سمعک اقدام کنید تا هم کم شنوایی و هم وزوز کنترل و برطرف بشه

 • نرگس حمزه

  سلام من یک ماهی هست که دچار وزوز به شکل صوت در گوش راست شدم نوار گوش افت ده درصد شنوایی رو نشون میده ، روان پزشک هم مراجعه کردم قرص هالوپریدول بگاپنتن و سرترالین داد کمی تاثیر گذاشت و حتی یک روز کامل قطع شد اما دوباره شروع کرد ، میگن سمعک وزوز رو قطع می‌کنه ،لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

  مدیر سایت

  سلام لطفا نوار گوش و شرح حال مختصر از وضعیتتون رو برای کارشناسان حس دوم ارسال کنید تا راهنمایی های لازم رو بگن خدمتتون

 • زهرا فرخی

  سلام خسته نباشید من حدودا یکساله گوش چپم تق تق میکنه کلی ازمایش دادم میگن سالمی و اینم بگم قبل اینکه این گوشم صدا بده ب مدت ۲ هفته سردرد هایی در ناحیه پیشانی و چشمهام داشتم و اینکه من ۱۰ سال پیش بلض پالسی شدم فلج عصب هفتم ک عمل کردم موندم ک از چیه این صداها من ساکن اهوازم لطفا بهم کمک کنید من جوانم واقعا همش فکر مرگم ادامه زندگی برام سخت شده هیچ انگیزه ای ندارم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. لطف خلاصه ای از اقدامات درمانی و آزمایشاتی که انجام دادین رو برای ما بفرستید

 • مرتضی سلیمانی

  عرض سلام و ادب. بنده حدود 4ماه پیش دندان عقلم رو کشیدم. احساس دارم موقع کشیدن دندان عقل مفصل گیجگاهی-فکی آسیب دیده. از اون روز تا الان گوش سمت راستم صدای هیس میده. بیشتر وقتی پیاده روی میکنم با هر بار قدم برداشتن یک صدای هیس هیس تو سرم و گوشم شنیده میشه. این حالت وقتی سرم رو پایین میگیرم تقریبا صدا کم میشه. اما وقتی موقع قدم زدن با هر قدم یه صدای هیس میشنوم. علت و درمانش چیه؟؟ در ضمن شنوایی من اصلا کم نشده. سپاس

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا از سلامت مفصل فک اطمینان حاصل بشه

 • ایمان

  سلام.من 8سال پیش بر اثر ضربه به گوشم پرده گوشم پاره شد واز همون زمان صدای وزوز شبیه باد درگوشم ایجاد شد شنوایی کم نشد ،عمل پرده گوش انجام دادم ولی صدا رفع نشد ایا راهی برای درمان وزوزمن وجود داره ،خیلی اذیتم میکنه ،دچار افسردگی شدم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر قربان. لطف کنید مدارک پزشکیتون رو برای کارشناسان ما ارسال کنید

 • ادریس رحمانی

  سلام ادریس هستم.یه هفته پیش با یکی دعوام شد اونم با سیلی زد تو گوشم الآن همون گوشم که ضربه خورده وزوز داره و صدا رو هم کم میشنوه..ولی نسبت به روز های اول خوبه..روز اول صدا رو اصلا نمیشنید..ولی الآن یکزره خوبه اما گوشم وزوز داره..نظریات شما قابل قدر اس بفرماین؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. بعد از ضربه باید سریعا به دکتر مراجعه می کردین. احتمال پارگی پرده گوش در اثر باروتروما و همینطور ضربه صوتی وجود داره

 • آزی ناصر

  سلام همسرم ۳۷سالشه حدود یکساله گوش چپش وزوز می‌کنه و حدود ۳ماه وقتی وزوز شروع میشه سرگیجه وحالت تهوع میگیره به چندتا دکتر مراجعه کردیم ولی نتیجه نگرفتیم گوشش یکم افت شنوایی داشت الان افتش بیشتر شده لطفا راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. در موارد وزوز گوش بکطرفه نیاز هست تا بررسی های کامل انجام بشه. باید تست MRi سر و گردن هم انجام بشه تا با کنار هم گذاشتن ارزیابی ها دلیل مشکل هم مشخص بشه. به پزشک گوش و حق و بینی مراجعه کنید تا براشون MRI و آزمایشات لازم رو درخواست کنن

 • شیرین حاجی زاده

  سلام من مادرم وزوز گوش داره رفتم پیشه دکتر گفته هیچ وقت خوب نمیشه این راه هایی شما گفتین یعنی وزوز و خوب میکنه؟

  مدیر سایت

  سلام. بستگی به نوع وزوز گوششون داره. بیشتر مواقع وزوز قابل درمان هست. لطفا عکس سنجش شنواییشون رو واتساپ کنید.

 • معصومه

  سلام من 38 سال سن دارم و صبح ها که از خواب بلند میشم یکم سرگیجه دارم بعد گوش سمت راستم شروع میکنه به سوت کشیدن میشه لطفا راهنمایی کنید که من باید چی کار کنم ؟

  مدیر سایت

  سلام. در درجه اول شما باید تست ادیومتری و الکتروکوکلئوگرافی انجام بدین تا وجود یا عدم وجود بیماری منیر مشخص بشه. در غیر این صورت اقدامات تکمیلی تر هم انجام خواهد شد. 

 • رسول

  سلام وقت بخیر ایا این راه هایی که برای درمان وزوز نوشته شده کاملا باعث رفع وزوز میشه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. بستگی به نوع وزوز گوشتون داره. باید ابتدا ارزیابی دقیقی روی وزوز گوشتون انجام بشه بعد میشه نتیجه گیری کنیم.

 • کبرا

  سلام مادر من حدود 3 ساله که وزوزگوش دارند وقتی عصبی میشن صدا داخل گوششون بیشتر ایا راه حلی هست تا این وزوز قطع بشه؟

  مدیر سایت

  سلام. لطفا عکس سنجش شنواییشون رو برای ما ارسال کنید. باید ارزیابی دقیق وزوز انجام بشه تا ببینیم رفع میشه یا نه

 • سید خدارحم شکیبا

  سلام پنج ماه پیش تصادف کردم.لکه خون رفت رومغزم.گوش راستم ضربه دید که منجربه کم شنوایی زیاد وصدای باد درگوشم میشوداین صدا باعث حالت ویبره درسرم میشود قرص بتاهستین جینکو تیدی..واهورا جینکورا استفاده میکنم اما درمان نشدم.هنوز حالت منگی ووسبکی سر دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. کلا زمانی که افت شنوایی وجود داشته باشه هیچ راه درمانی بجز سمعک برای رفع وزوز گوش وجود نداره. حتما به مرکز ما مراجعه کنید وزوزتون رو برطرف خواهیم کرد.

 • الهه

  سلام. من 23 سال دارم و تقریبا از 14 سالگی وز وز گوشم شروع شد ابتدا به صورت منقطع بود ولی بعد دائمی شد حدود 3 سال پیش هم دچار سرگیجه و حالت تهوع زیادی میشدم که دکتر قرص betaserc داد و کم شد بعد ی مدت اما وز وز گوشم هنوز هست گاهی شدتش زیاد میشه و غیر قابل تحمل هر سری دکتر رفتم و نوار گوش گرفتم برام آرام بخش تجویز کرد به نظر شما راهی برای قطع شدن وز وز گوشم هست؟ :(

  مدیر سایت

  سلام الهه عزیز. برای روند درمانی بهتر به اطلاعات بیشتری از یک یا دو گوشی بودن، ویژگی های سرگیجه و وضعیت شنوایی هم نیاز هست. لطفا اطلاعات تکمیلی رو برای متخصصین ما ارسال کنید

 • sahar

  slm bebkhshid aya shoma clinic darid?

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. بله مرکز ما در میدان ونک هست. برای دریافت نوبت و آدرس با ما تماس بگیرید

 • حسین

  سلام حدود سه ماه هستش که صدای سوت دایمی در گوش چپم دارم.به متخصص گوش و مغز مراجعه گردم و ام آر ای مغز گرفتم.میگن مشگلی ندارم.ولی من همچنان صدای سوت رو دارم؟ ممنون از شنا

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای مشخص شدن وضعیت وزوز به ارزیابی های ادیومتریک نیاز دارید. با ما تماس بگیرید تا مشاوره و راهنمایی لارم رو خدمتتون اعلام کنیم

 • کوروش قیصری نیا

  با اسلام من ۴۹ سالم هست و مدت سه ساله که یکباره به وزوز گوش دچار شده و این صدا انقدر شدید است که بر روی تمام زندگی من اثر منفی گذاشته و هیچکدام از متخصصین گوش و حلق بینی نتوانسته اند برای من کاری کنند و هر بار که مراجعه میکنم کلی دارو و امپول برایم تجویز میکنند که منم تمام دوره های درمانی داویی را گذرانده ام ولی هیچ اثری از بهبهودی حاصل نشده است برخی متخصصین میگویند دچار پیرگوشی شده ام در صورتیکه سن من زیر پنجاه سال هست و اصلا شغل من اداری بوده و در معرض صداهای بلند قرار نداشتم ، لطفا بگویید چکار کنم تا از شر این وزوز گوش خلاص شوم به زندگی عالی برگردم

  مدیر سایت

  سلام قربان وقت شما بخیر. وزوز گوش در موارد بسیار محدود به درمان دارویی پاسخ میده. برای بررسی بیشتر با مرکز حس وم تماس بگیرید تا ارزیابی های کامل شنوایی و وزوز و تاثیرات سمعک بر وزوز شما انجام بشه و به راه حل نهایی دست پیدا کنیم. شما اولین مراجع ما نیستید که از درمان های رایج نتیجه مناسب رو نگرفتین

 • مهدی

  من از وقتی ک از تیراندازی اومدم گوش چپم وزوز میکنه؟ درمانش چیه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. ضربات صوتی مانند تیراندازی باعث تظاهرات شنوایی مانند وزوز میشن و معمولا بسته به شدت و مدت ضربه صوتی این مورد از چند ساعت تا چند روز طول میکشه. اگر بعد از چند روز برطرف نشد برای معاینه حضوری تشریف بیارین

 • نوبر پناهی

  ببخشید من ازشهرستان هستم چندین از ۳۹ سالگی تا الان که ۴۷سال سن دادم وزوز گوش دارم لطفا ی مرکز معتبر ومدرن و پیشرفته درتهران برا مراجعه حصوری من معرفی کنید ممنونم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای دریافت مشاوره لطفا مدارک پزشکیتون رو برای متخصصین حس دوم ارسال کنید تا بعد از مشاوره برای معاینه و درمان حضوری نوبت دهی انجام بشه

 • علی

  سلام بنده ضربه ای به سرم وارد شد و صدای زنگ در گوشم ایجاد شد دکتر رفتم چن جلسه rtms نوشت میخواستم بدونم تاثیر داره؟

  مدیر سایت

  سلام. اگر کم شنوایی براتون ایجاد نشده باشه ممکنه جوابگو باشه. لطفا عکس سنجش شنواییتون رو ارسال بفرمایید

 • ابوالفضل فایده

  با سلام و عرض ادب خدمت مشاور محترم من حدود دوماه پیش کرونا گرفتم و بعد از مدتی بخاط جرم گوش شستشوی گوش تنجام دادم دقیقا روز بعد صدای زنگ در گوش سمت راست احساس میکنم روز که اصلا متوجه نمیشوم فقط شبها دچار اختلال خواب میشم بهدکتر متخصص گوش حلق وبینی مراجعه کردم و ایشون بعد از معاینه فرمودند مشکلی نیست و یک داروی آرم بخش نورتریپتلین تجویز کردن و گفتند به مرور مشکل شما حل خواهد شد ، بعد از 4 روز استفاده فعلا تغییری حاصل نشده ضمنا کم شنوایی هم ندارم و 52 سال سن دارم خواهشمند است راهنمایی بفرمایید

  مدیر سایت

  سلام وقت شما بخیر. اخیرا مواردی از تاثیر کرونا در اختلالات شنوایی دیده شده. در مورد شما ممکنه تاثیر منفی کرونا بر عروق و جریان خون این مشکل رو ایجاد کرده باشه. برای بررسی و مشاوره با حس دوم تماس بگیرید

 • لیلی

  سلام . تقریبا چهار ماهه دجار وزوز گوش شدم . به ندت یکسال هم مواقعی صدای تق تق ریز گاهی اوقات کنار گوشم میشنیدم . خیلی دکتر رفتم . ازمایشات زیادی دادم . شنوایی همون گوشم که صدا میده کمی پایینه . البته فکر میکنم از خیلی سال پیش پایین بوده . ولی این وز وز خیلی ازارم میده . آیا درمانی براش هست . اعصابمو خراب کرده . آرامش ندارم ازش . مخصوصا موقع استراحت

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز.. ممنون از ثبت نظر شما به احتمال قوی وزوز گوش شما بعلت بروز کم شنوایی ایجاد شده. معمولا این موارد رو با درمانهای ترکیبی شامل سمعک، تحریک الکتریکی و ... برطرف می کنیم. حتما برای ارزیابی وزوز گوش به مرکز ما مراجعه کنید.

 • سعید محمدی

  سلام و خسته نباشید.من چند روزی هست توی گوش چپم صدای سوت سس می‌شنوم نوار گوشم انجام دادم افت شنوایی نشون داده میشه راهنماییم کنید

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. ممنون از اینکه سوال پرسیدین. سوال مهمی که وجود داره این هست که ایا افت شنوایی و وزوز گوش همزمان ایجاد شده یا خیر؟ لطفا عکس نوار گوشتون رو برای واتساپ ما ارسال بفرمایید.

 • فاطمه

  سلام ببخشید من نزدیک ۶ ساله درگیر صدای گوش حالت ضربانی صدای طبل گوشام دارن و ۸۰ درصد مواقع هم موقع خواب دکتر مغز اعصاب خلق و بینی اعصاب وروان طب سنتی رفتم تمام آزمایش های لازم ام ار ای نوار مغز شنوایی سمجی انجام دادم و مشکلی نبوده دارو خیلی زیاد مصرف کردم ولی تاثیر نزاشت و روز به روز دارم بدتر میشم ممنون میشم کمکم کنید خواهش میکنم جواب بدین

  مدیر سایت

  سلام. شما باید از روشهای غیردارویی نظیر تحریک الکتریکی و rtms استفاده کنید. عکس سنجش شنواییتون رو هم برای ما ارسال کنید. 

 • رها

  سلام من ۱۷ سالمه یه ماهی میشه وز وز گوش دارم اولش دای نبضمو میشنیدم بعد چند روز صدای باد هم اضافه شد فقط رفتم گوش و حلق و بینی گفت ۱۰درصد افت شنوایی داشتم ولی چون کم بوده ربطی به وز وز نداره فرستاد به دکتر مغز و اعصاب یسری قرص داده صدا داره بلند تر میشه و غیرقابل تحمل دکتر مغژ پیشنهاد لیزر داد من‌نمیدونم چیکار کنم دارم روانی میشم

  مدیر سایت

  سلام. لطفا عکس سنجش شنواییتون رو ارسال بفرمایید تا راهنماییتون کنیم. دارو تاثیری در درمان وزوز شما نداره. 

 • مرتضی

  سلام. ممنون از مطلب خوبتون. من چند ساله که وزوز گوش دارم. با پیشنهاد متخصص شما سمعک تهیه کردم و این دو سه ماه خیلی نتیجه گرفتم ازش و وزوزم خیلی کمتر شده. دیگه ازارم نمیده.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. خداروشکر. آیا کم شنوایی هم دارین؟ روزانه چند ساعت از سمعک استفاده می کنید. ممنون میشم که از تجربیات خوبتون برای دیگران بگین.

  مرتضی

  بله. مشکل شنوایی حسی عصبی متوسط در هر دو گوشم دارم. خداروشکر هم وزوزم برطرف شده هم کیفیت زندگی و روابط شغلی و اجتماعیم بالا رفته. تکنولوژی های وایرلس هم که عالیه.

 • محمدرضا

  سلام. ممنون از مطلب خوبتون. من وزوز گوش داشتم. البته کم شنوایی هم دارم. از وقتی سمعک میزنم وزوز گوشم درمان شده. یه سوال که برام پیش اومده این هست که آیا این صداها ممکنه بازم برگرده؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. اگر سمعک رو کنار نذارید به احتمال خیلی قوی وزوز گوشتون برنمیگرده. به نظرتون سمعک چند درصد بهتون کمک کرده؟

  محمدرضا

  سلام. بنظر من 80 درصد به بالا. قبلا بخاطر صدای گوشم دائما مشکلات خواب و عصبی برام پیش میومد. حتی بارها به دلایل خیلی پیش پا افتاده با خانمم دعوا می کردم. اما الان خوب شده همه چی.

  مجتبی

  سلام اقارضا خوبی . دوست عزیز سمعکتون چه مارکی هست و چه مدلی؟

 • MARYAM

  سلام. کسی که وزوز گوش داره و همزمان فشار خون و مشکل شنوایی کمی هم داره باید چیکار کنه؟ tdcs امتحان کردیم جواب نداد. متخصص گفتن که چون علت وزوز کم شنواییه باید حتما به دنبال رفعش باشین و گفتن سمعک تهیه کنین. ممنون میشم راهنمایی کنین.

  مدیر سایت

  سلام. روش tdcs بیشتر برای افرادی هست که مشکل شنوایی ندارن یا اگر مشکل شنوایی دارن حتما از سمعک استفاده کرده باشن. متخصص شما دقیقا درست گفتن. با شماره های داخل صفحه تماس بگیرید و از متخصصین سمعک راهنمایی بگیرین.

 • مسعود رضایی

  سلام. من گوشم صدای باد میده. شغلم پیک موتوریه و وقتایی که تو شلوغی هستم و اعصابم خورد میشه شب صدای گوشم خیلی بیشتر میشه. لطفا راهنمایی کنید.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. باید حتما به مطب مراجعه کنید و اول از نظر شنوایی و بعد از نظر وزوز گوش تست هایی براتون انجام بشه.

 • اسماعیل

  بیش از ۴۰ ساله صدای سر آزارم میده مشکل شنوایی ندارم نوار مغز و شنوایی سالم است در ۱۰سالگی سنگ بزرگ به سرم خورده الان ۵۵ سال دارم متخصص مغز و اعصاب وگوش وحلق بینی رفتم نتیجه نگرفتم لطفا راهنمایی کنید.

  مدیر سایت

  سلام. لطفا تصویر اخرین برگه شنوایی سنجیتون رو به واتساپ 09120245946 ارسال فرمایید.

 • منصور ساروقی

  وزوزگوش حدود۵ماه بعد از بیماری کرونا سرم صدای سوت میدهدوروی اعصابم تاثیر گذاشته پیش پزشک مغزو اعصاب رفتم داروی اعصاب داده خوردم تحمل ام بیشتر شده ولی صدا همچنان ادامه داره ضمنا دریچه قلبم نیز فلزی و وارفالین میخورم دیابن نوع۲ هم دارم دارو مصرف میکنم آسپرین هم الان ۵ماه قطع کردم بخاطر وز وز چکارکنم

  مدیر سایت

  سلام. شما حتما باید سنجش شنوایی انجام بدین. یکی از عوارض نادر کرونا کم شنوایی و وزوز گوش هست. بعد از انجام تست لطفا عکس نوار گوشتون رو برای شماره 09120245946 واتساپ کنید.

 • صادق

  سلام یک روز نشسته بودم که گوشم که خیلی جرم تولید می‌کنه گرفت و همزمان به شدت صدای سوتی احساس کردم و وزوز شروع شد. بعد از پاکسازی هم خوب نشد و نزدیک یک سال هست. گاهی بیشتر حسش می‌کنم و گاهی فراموشش می‌کنم. از ناشنوایی دائمی انقدر می‌ترسم که از الان برای مرگم برنامه‌ریزی کردم. مشکل شنوایی پیدا نکردم ولی این وزوز هست...

  مدیر سایت

  سلام. لطفا اطلاعات تست های شنوایی (نوار گوش) خودتون رو برای شماره 09120245946 واتساپ کنید. برای پاسخ به شما نیاز به بررسی بیشتری هست.

 • مدرسی

  سلام حدود یک ماه مادرم وزوز گوش داره دکتر گوش حلق بینی رفتیم اما اولین دکتر گفتن عصب گوش ضعیف شده دکتر دوم که نوار گرفتن گفتن نه مشکلی نیست ولی هنوز صدا قطع نشده واقعا نمیدونم چکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  مدیر سایت

  سلام. لطفا نوار گوششون رو برای شماره واتساپ 09120245946 ارسال کنید تا راهنماییتون کنن.

 • بهزاد رستمی

  سلام.من سال ۸۸ با اصابت سنگ به سرم .پرده گوشم پاره شد .وبعد آن صدای سوتی در گوشم احساس میکردم که بعد از چند روز خوب شد ..و دوباره بعد اینکه پرده گوشم را عمل کردم .دوباره صدای سوت به گوشم افتاد دیگه قطع نشد الان نزدیک ۱۲ ساله .میخواستم ببینم درمان داره

  مدیر سایت

  سلام. لطفا عکس اخرین برگه شنوایی سنجیتون رو برای شماره 09120245946 ارسال بفرمایید.

 • علی

  بعضی اوقات حواسم نیست مثلا سرگرم چیز دیگم انگاره احساس نمیکنم خیلی صداشو ولی وقتی فکرش دارم خیلی صداش زیاد میشه 15سالم هست

  مدیر سایت

  سلام. سنجش شنوایی انجام بدین دوست عزیز و نتیجش رو ارسال کنید.

 • علی رضا کریمی

  بنده در کودکی عصب گوش چپم بواسطه بیماری حصبه از بین رفته بود، حدود سه ماه پیش در حالی که خواب بودم با شنیدن صدای ناگهانی زنگ پیامک موبایل در مجاور گوش راستم دچار سکته شنوایی شدم و با وجود درمانهای متعدد انجام شده که عمدتا با تزریق کورتون انجام گردید نتیجه محسوسی نگرفتم ولی از آن زمان تاکنون چیزی که بیش از ضعف شنوایی آزارم میدهد وزوز دایمی (به شکل سوت خفیف) در گوش راستم است که در مواقع استفاده از سمعک صدای سوت مذکور قطع نشده و تبدیل به صدای باد شدید می شود و آن هم به شکل دیگری باعث اذیت و ایجاد اختلال در شنوایی می شود. آیا در این شرایط راهی برای درمان وزوز گوش راستم وجود دارد.

  مدیر سایت

  سلام. باید تشریف بیارین دقیقا تست انجام بشه.

 • رضا

  سلام من 28 سالمه و از 13 14 سالگی وقتی داشتم تو خونه ورزش میکردم یک لحظه ناگهان تمام بدنم سنگین شد انگار که وزنه ها چند تنی به دست ها و پاها و. بدنم وصل کردن و چشمهام همه چی رو چند برابر بزرگتر میدید و سوت ممتد تو گوشم میشنیدم و این حالت و سنگینی جوری بود که کنترل بدنمو نداشتم و کلا بی اختیار روی زمین افتادم و نمیتونستم حرکت کنم بعد از چند دقیقه با تلاش زیاد تونستم خودمو تکون بدم و البته بعد از چند دقیقه همه حالتهام رفع شد ولی سوت گوشم تا الان باهام موند پیش چند تا دکتر رفتم ولی عملا همشون گفتن خودش خوب میشه و بعضیا میگفتن عصبیه و خودش خوب میشه و... البته نوار و اینام گرفته بودم اولین بار 30 درصد کم شنوایی ایجاد شد ولی دفعات بعد کنترلم رو صداها بیشتر شد و همون کم شنوایی هم خیلی کم شد... بنظرتون راه درمان و قطعی این صدا هست؟ چون واقعا دارم به جنون میرسم تو سکوت صداش زیاد میشه... میخوام رفع بشه نمیخوام کنترلش کنم چون فایده نداره...

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز شما میتونین از روش tdcs استفاده کنین.

 • فاطمه به نهاد

  سوال ۱۲ ساله مبتلا به بیماری زنگ گوشم تا کنون مانی ریافت نکردم ۱۱سال پیش دکتر بعد از دیدن نوار گوش گفت مبتلا به من زیر هستی همین و درمان ندارد.

 • علی افشارمنش

  سلام.حدودا ۳ماه پیش جراحی دیسک کمرانجام دادم.به محض اینکه بهوش اومدم گوش سمت چپم دچار افت شنوایی وگرفتگی شد.دکترمتخصص مراجعه کردم انواع روشها وداروها وتزریق انجام دادم خیلی کم بهتر شد.طی ۲نوارگوشی که برای بار اخر گرفتم تغییری حاصل نشدههمچنان دچار گرفتگی و وزوز شدید هستم.دکتر داروها قطع کردن وسمعک تجویز کردن.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. احتمالا تاثیر داروهای بیهوشی بوده. بعد از تاثیر گذار نبودن مصرف دارو تنها راه بدتر نشدن شنوایی و وزوز استفاده از سمعک هست. حتما در اولین فرصت تهیه کنید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید با شماره 09120245946 تماس بگیرید.

 • الهه

  سلام. من 23 سال دارم و تقریبا از 14 سالگی وز وز گوشم شروع شد ابتدا به صورت منقطع بود ولی بعد دائمی شد حدود 3 سال پیش هم دچار سرگیجه و حالت تهوع زیادی میشدم که دکتر قرص betaserc داد و کم شد بعد ی مدت اما وز وز گوشم هنوز هست گاهی شدتش زیاد میشه و غیر قابل تحمل هر سری دکتر رفتم و نوار گوش گرفتم برام آرام بخش تجویز کرد به نظر شما راهی برای قطع شدن وز وز گوشم هست؟ :(

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز... شما میتونید چند جلسه از روش تحریک الکتریکی استفاده کنید. خیلی تاثیرگذار هست خصوصا مواقعی که افت شنوایی وجود نداشته باشه و فقط وزوز باشه. در صورتیکه مایل به انجام این کار هستین عکس سنجش شنواییتون رو برای شماره 09120245946 ارسال بفرمایید.

 • حمیدی

  سلام ۱۴سالم هست خیلی دکترهای مختلف رفتیم و داروهای مختلف استفاده کردیم ولی اثری نداشتن گوشم۲۴ساعته سوت میکشه و برام آزار دهنده هستش روی شنواییم هم تاثیری نداشته.دوباره تست شنوایی سنجی دادم و نوار مغز،دکتر قلب و عروق هم بخاطر این مشکل رفتیم ولی بازهم خوب نشدم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. شما میتونید از روش تحریک الکتریکی قشر مغز استفاده کنید. لطفا از طریق واتساپ عکس سنجش شنواییتون رو برای شماره 09120245946 ارسال کنید.

  Asma

  سلام خسته نباشید من از شهرستانم ببخشید چن ماهی میشه من از وزوز گوش سمت چپم رنج میبرم چن بارم رفتم دکتر قرص دادن اثر نکرد مخصوصا شبا که همه جا ساکته بیشتر صداشو حس میکنم و خابم نمیبره ینی یجوری شده که دیگ انگیزه ای برا زندگی ندارم واقعا اذیت میشم امروزم رفتم پیش متخصص گوش و حلق و بینی نوار گرفتن و گفتن مشکلی نداره طبیعیه و قطع میشه صدای گوشم ینی ارزومه یه شب راحت بخوابم این صدارو حس نکنم لطفا راهنماییم کنید

 • سارا بنانی

  سلام وقتتون بخیر، ببخشید برای کسی که عصب گوشش آسیب دیده بخاطر ضربه و الان صدای زنگ داخل گوشش حس میکنه آیا سمعک باعث قطع شدن صدا میشه این صدای زنگ بخاطر عصب گوشش هست آیا عقب گوش درمانی داره؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. در شرایطی که کم شنوایی و وزوز بصورت همزمان وجود داشته باشه اولین راه درمان و اولویت اصلی سمعکه. در 90 درصد از موارد سمعک کارساز هست.

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس