صدای اضافی و تق تق گوش و درمان آن

صدای اضافی و تق تق گوش و درمان آن

تق تق گوش، دلایل و درمان آن

همگی ما ممکن است برخی اوقات شنیدن صداهای غیرمعمول را تجربه کنیم. شنوایی گنگ و نامفهوم، وزوز گوش، صدای خش خش، و یا زنگ زدن، از جمله این اصوات محسوب می شوند.

یکی دیگر از اصوات غیر معمول می تواند صدای تق تق باشد. تق تق گوش، اغلب با صدایی که بعد از ریختن شیر روی یک ظرف برنج ایجاد می شود، مقایسه می شود. عوامل و شرایط مختلفی می تواند به تق تق گوش منجر شود.

دلایل تق تق گوش راست و چپ

شرایط مختلفی وجود دارد که ممکن است تق تق گوش راست یا چپ را به تنهایی به دنبال داشته باشد که آن ها را بررسی می کنیم.

اختلال در عملکرد شیپور استاش

شیپور استاش لوله ای کوچک و باریک است. این مجرای باریک، گوش میانی را به قسمت پشت بینی و حلق فوقانی وصل می کند. در هر گوش، شیپور استاش مجزایی وجود دارد. لوله های استاش چند وظیفه اصلی را بر عهده دارند. یکسان نگه داشتن فشار بین گوش میانی و محیط بیرون، تخلیه مایعات از گوش میانی و جلوگیری از ایجاد عفونت در گوش میانی از جمله این وظایف محسوب می شوند.

علت صدای تق تق گوش

لوله های استاش به طور معمول بسته هستند و اعمالی مانند خمیازه، جویدن یا عمل بلع، می تواند باعث باز شدن این مجاری شود. همچنین ممکن است هنگام سفر با هواپیما، باز بودن آنها را احساس کنید. اختلال عملکرد شیپور استاش هنگامی اتفاق می افتد که این لوله ها به درستی باز یا بسته نشوند. این مساله می تواند صدای تق تق گوش را ایجاد نماید. علائم دیگر اختلال عملکرد شیپور استاش احساس پر بودن یا گرفتگی در گوش، درد گوش، کم شنوایی و سرگیجه است.

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09120245946      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

علل اختلال عملکرد شیپور استاش

عوامل متعددی باعث اختلال شیپور استاش می شوند که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

 • عفونت هایی مانند سرماخوردگی یا سینوزیت
 • آلرژی
 • بزرگ شدن لوزه ها یا آدنوئیدها
 • مواد تحریک کننده در هوا، مانند دود سیگار یا آلودگی
 • شکاف کام
 • پولیپ بینی
 • تومورهای بینی

هر یک از این عوامل می تواند با ایجاد التهاب یا انسداد در شیپور استاش، از عملکرد صحیح آن جلوگیری کند.

اوتیت مدیای حاد

اوتیت مدیای حاد نوعی عفونت در گوش میانی است. این بیماری در کودکان شایع تر از بزرگسالان است. اختلال در عملکرد لوله استاش می تواند در ایجاد اوتیت مدیای حاد نقش داشته باشد. در واقع هنگامی که لوله های استاش تنگ یا مسدود می شوند، مایعات می توانند در گوش میانی تجمع یابند. تجمع مایعات در گوش میانی زمینه را برای رشد میکروب ها و سایر عوامل بیماری زا فراهم می کند.

افراد مبتلا به اوتیت مدیای حاد ممکن است تق تق گوش را تجربه نمایند. دلیل این مساله انسداد شیپور استاش و اختلال در باز و بسته شدن آن می باشد. سایر علائم و نشانه های شایع اوتیت مدیای حاد در بزرگسالان، درد گوش، ترشح مایعات از گوش و کاهش شنوایی می باشد. همچنین ممکن است در کودکان، علائم دیگری مانند سردرد، تب، تحریک پذیری یا گریه بیش از حد، کم اشتهایی و مشکلات خواب ایجاد شود.

تق تق و عفونت گوش

تجمع جرم گوش

جرم گوش به روان سازی و محافظت از کانال گوش شما در برابر عفونت کمک می کند. این ترشحات توسط غدد موجود در مجرای شنوایی ساخته می شود.

معمولاً موم گوش به طور طبیعی خارج می شود. با این وجود، بعضی اوقات ممکن است در مجرای گوش گیر کرده و مسیر کانال گوش را مسدود نماید که به دنبال آن صدای تق تق گوش حس می شود. در بسیاری از اوقات دلیل این موضوع استفاده از وسایلی مانند دستمال پنبه ای، برای تمیز کردن مجرای گوش است. پاکسازی خود سرانه موم گوش، می تواند به جرم موجود در کانال فشار وارده کرده و آن را به قسمت های عمیق تر مجرا منتقل کند.

همچنین برخی اوقات، جرم گوش، بیش از حد مجاز تولید می شود. ساخته شدن بیش از حد جرم گوش توسط غدد مربوطه، تجمع این ماده را در کانال گوش در پی خواهد داشت.  تق تق گوش از علائم و نشانه های تجمع جرم محسوب می شود. با این حال افت شنوایی جزئی، ناراحتی و درد گوش، خارش و احساس پر بودن گوش، از علائم دیگر تجمع جرم در مجرای شنوایی خارجی می باشد.

اختلالات مفصل تمپورومندیبولار (TMJ)

مفصل تمپورومندیبولار (TMJ) فک را به جمجمه متصل می کند. در هر طرف سر یکی از این مفاصل وجود دارد. این مفاصل درست در جلوی گوش قرار دارند.

می توان گفت این مفصل به عنوان لولا عمل می کند. مفاصل همچنین می توانند حرکات کشویی انجام دهند. دیسک غضروفی که بین دو استخوان قرار دارد، به صاف نگه داشتن حرکت این مفاصل کمک می کند.

آسیب دیدن مفصل یا فرسایش غضروف، می تواند اختلالات TMJ را به دنبال داشته باشد. یکی از نشانه های اختلال TMJ، تق تق گوش، به ویژه هنگام جویدن و باز کردن دهان می باشد. درد در فک یا گوش، محدود شدن دامنه حرکت فک، سفت شدن عضلات و قفل شدن فک، از دیگر نشانه های اختلال مفصل TMJبه شمار می رود.

اختلال مفصل فک و تق تق گوش

میوکلونوس گوش میانی (MEM)

(MEM) یک نوع نادر از وزوز گوش به شمار می رود. دلیل این اتفاق می تواند اسپاسم عضلات خاص گوش یعنی stapedius  یا tensor tympani باشد.

این ماهیچه ها به انتقال ارتعاشات از پرده گوش و استخوان های گوش میانی به گوش داخلی کمک می کنند. با این حال عامل به وجود آورنده میوکلونوس گوش میانی دقیقا مشخص نیست. ممکن است با یک بیماری مادرزادی، آسیب صوتی و انواع دیگر ارتعاش ها یا اسپاسم هایی مانند اسپاسم های نیم رخhemifacial  همراه باشد.

اسپاسم عضله stapedius می تواند تق تق گوش یا وزوز گوش را به همراه داشته باشد. ایجاد اسپاسم در عضلات تنسور تمپانی نیز ممکن است باعث ایجاد صدای تق تق مانندی شود.  شدت و ضعف این صداها در افراد مختلف متفاوت است. سایر مشخصات این صداها نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است ریتمیک یا نامنظم، مداوم یا منقطع، تک گوشی یا دوگوشی باشند.

تق تق گوش و لزوم مراجعه به پزشک برای بررسی آن

در صورتی که هر یک از موارد زیر را تجربه کردید، به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

 • احساس صدا های تق تق مانندی که شنیدن آن برای شما آزار دهنده بوده و فعالیت های روزمره شما را مختل کرده است.
 • تجربه علائم شدید و پایدار تق تق گوش.
 • تجربه علائم عفونت گوش، درصورتی که بیش از 1 روز طول بکشد.
 • وجود ترشحات گوش، در صورتی که حاوی خون یا چرک است.

پزشک به منظور تشخیص وضعیت شما، تاریخچه ی پزشکی را بررسی کرده و معاینه جسمی را انجام می دهد. این معاینه به احتمال زیاد شامل بررسی کامل گوش، گلو و فک خواهد بود.

در برخی موارد ممکن است آزمایش های تخصصی تر لازم باشد. آزمایش بررسی حرکت پرده گوش، آزمون سنجش شنوایی، تست های تصویربرداری مانند CT یا MRI، از جمله ی این آزمون ها به شمار می روند.

تق تق و وزوز گوش

درمان تق تق گوش

درمان تق تق گوش تا حد زیادی به عامل به وجود آورنده آن بستگی دارد. برخی از روش های درمانی که ممکن است پزشک متخصص برای شما در نظر بگیرد، شامل موارد زیر است:

 • تجویز آنتی بیوتیک برای درمان عفونت گوش.

 • برداشتن موم گوش توسط متخصص، در صورتی که باعث انسداد شده باشد.
 • قرار دادن لوله های مخصوص (VT )، برای کمک به یکسان سازی فشار در گوش میانی و همچنین کمک به تخلیه مایعات از آن.
 • باز کردن مجرای شیپور استاش، با استفاده از یک سوند بالون کوچک.
 • تجویز داروهایی مانند داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای یا شل کننده های عضلانی برای تسکین درد حاصل از اختلالات TMJ
 • جراحی TMJ هنگامی که روش های محافظه کارانه برای رفع علائم کارساز نیستند.

درمان خانگی تق تق گوش

در صورتی که تق تق گوش شدید نبوده و علائم همراه دیگری نداشته باشد، ممکن است برخی از درمان های خانگی در جهت رفع و یا کاهش مشکل مفید واقع شوند. با این حال اگر تق تق بهتر نشده و یا حتی بدتر شود، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. برخی از روش های درمان خانگی تق تق گوش شامل موارد زیر است.

به گوش های خود شوک وارد کنید

 گاهی اوقات با بلعیدن، خمیازه کشیدن یا جویدن می توانید گوش خود را از حالت قفل خارج کرده و به یکسان سازی فشار در گوش میانی کمک کنید.

شستشوی فضای بینی

این روش همچنین به عنوان شستشوی سینوس ها شناخته می شود. شستشوی فضای بینی با آب نمک به کاهش مخاط بیش از حد بینی کمک می کند. این روش همچنین سینوس های شما را تا حدی پاک سازی کرده و تا حد امکان از اختلال شیپور استاش جلوگیری میکند.

برطرف کردن جرم گوش

روغن های معدنی، پراکسید هیدروژن یا قطره های بدون نسخه گوش، روش های خوبی برای نرم کردن و از بین بردن جرم گوش می باشند.

داروهای بدون نسخه (OTC)

 در برخی موارد می توانید از داروهایی مانند NSAIDs برای کاهش التهاب و درد و یا آنتی هیستامین ها استفاده کنید.

تمرینات TMJ

ممکن است با انجام تمرینات خاص و همچنین ماساژ دادن ناحیه یا استفاده از کیسه یخ، بتوانید درد و ناراحتی اختلالات TMJ را کاهش دهید.

درمان تق تق گوش در منزل

پیشگیری از تق تق گوش

رعایت برخی نکات می تواند در پیشگیری از ایجاد تق تق گوش کمک کننده باشد.

 • تا حد امکان از عوامل ایجاد عفونت های تنفسی دوری کنید.
 • بیماری هایی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی در اکثر موارد می توانند منجر به اختلال عملکرد شیپور استاش شوند. برای جلوگیری از مریض شدن، مرتباً دستان خود را بشویید، از به اشتراک گذاشتن وسایل شخصی خود با دیگران خودداری کنید و از کسانی که ممکن است به این بیماری ها دچار شده باشند تا حد امکان دوری کنید.
 • سعی کنید از تحریک کننده های محیطی دور بمانید.
 • آلرژن ها، دود دخانیات و آلودگی ممکن است به اختلال عملکرد لوله استاش منجر شود.
 • از قرار گیری در معرض صداهای بلند خودداری کنید.
 • قرار گرفتن در معرض صداهای بلند باعث آسیب دیدن گوش شما می شود. اصواتی که بیش از حد مجاز بلند باشند، شانس شما را برای ابتلا به وزوز گوش افزایش می دهند. با این حال در محیط های پر سر و صدا از محافظ گوش استفاده کنید.

دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

 1. محمدنوید

  سلام خوبید گوش من صدای زنگ میده و یهو کیپ میشه و امروز صدای تق تق سریع یعنی مدام نیست درحد 2ثانیه میده

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. لطفا به کلینیک شنوایی مراجعه کنید و آزمون بررسی گوش میانی رو انجام بدین و نتیجه رو برای ما ارسال بفرمایید

 2. زهرا

  سلام خسته نباشید من یک چند ماهی میشه وقتی آب دهنم قورت میدم گوشم صدای برفک میده

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. نیاز به بررسی از ناحیه مفصل فک و همینطور حلق دارید. به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید

 3. همایون

  سلام خسته نباشید یک روزه ک داخل گوشم صدایی مثه وز وز یا یچیزی مثه نویز نمیدونم چجور وصفش کنم ی همچین چیزی داخل گوشم پخش میشه ی ضربه ب گوشم خورد ازون موقس یه صدای ویززز میاد داخل گوشم اما مشکل شنوایی ندارم خاستم ببینم جدیه یا ن چیکار باید کنم؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. ضربه میتونه باعث ایجاد وزوز به صورت موقت یا دائم بشه. برای بررسی بیشتر باید سنجش شنوایی انجام بشه براتون

 4. سینا باقری

  با سلام من مدتی خوارش گوش و درد گوش داشتم و احساس گرفتگی گوش داشتم ک جرمگیری انجام دادم ولی الان مدتی هست ک اب دهنمو ک قورت میدم مدام صدای تق تق میدن گوشام کمی هم ز نظر شنوایی مشکل پیدا کردم خصوصا گوش چپم مشکل از کجاست و درمانش چیه؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. مواردی که ذکر کردید به عفونت گوش میانی نزدیک تر هست. برای درمان به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید

 5. افسانه نجفی

  سلام من ۵۰ سال دارم و تقریبا یکی دو هفته است که در گوش چپم احساس می کنم انگار حباب های ریزی میترکن و از امروز هم کمی احساس درد دارم لطفا راهنمایی کنید

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. علائم شما میتونه ناشی از فشار منفی در گوش میانی باشه اما برای اظهار نظر دقیق نیاز به تست های شنوایی و معاینه حضوری هست

 6. مصطفی

  من با این تق تق گوش مشکل داشتم به خصوص در گوش چپ وقتی از این هنس فری هایی که داخل گوش قرار می گیرن می زارم فکرکنم چون مجرای گوشم رو باز تر می کنه دیگه گوشم تق تق نمی کنه

 7. فاضلی

  سلام من باردار هستم الان چهار ماهه هست.از چند روز پیش گوشم کیپ میشد و وقتی خمیازه می‌کشیدم یا آب دهنم رو قورت میدادم باز میشد و فقط موقع خواب اونجوری میشد . از دیروز به کلی کیپ شده و شنواییم پایین اومده صدای ضربان قلبم تو گوش چپم هست.مسافرت به جای مرطوب و گرما یا بارداریم می‌تونه علتش باشه ؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر دوست عزیز. علائمی که گفتید نشان دهنده اختلال در عملکرد شیپور استاش هست و مسافرت به نواحی با ارتفاع بالا میتونه باعث این مشکل بشه. به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید

 8. نیوشا دادگری راد

  سلام من چند روزه وقتی اب دهنم رو قورت میدم گوش سمت چپم صدای تق تق میده. چطور میتونم درمانش کنم؟

 9. سهیل دژبند

  سلام گوش سمت راستم حالت ضربه و ارتعاش داره و دایم نیست قطع و وصل میشه و همچنین سرم تکان میدم ارتعاش قطع میشه انگار یه جسم خارجی داره به پرده گوشم ضربه میزند کلافه کرده لطفا راهنمایی کنید

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر دوست عزیز. برای تشخیص علت مشکل نیاز به بررسی های دقیق شنوایی هست. اگر انجام دادین لطفا نتایج رو برای ما ارسال کنید

 10. طاها کریم خانی

  سلام من چند وقته وقتی شب میشه و همه سکوت می کنن گوش سمت راستم سوت میکشه به خصوص در موقعی که گوشم رو بالشت می زارم میشه حداقل بگید مشکل از چیه ؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. نیاز به بررسی های شنوایی و فیزیکی کامل هست تا بشه منشاء مشکل جنابعالی رو حدس زد

 11. علی اکبر مرقاتی خویی

  سلام من 10ساله صدای خودم درگوشم اکو میشه و باتکان دادن فک.بازکردن دهان.کشیدن بینی تا دقایقی عادی میشه و باز شروع میشه.متخصص گوش چندبار شستشو واخرهردکتردرشهرهای مختلف میرم سنجش هم رفتم درد ندارم شنوایی هم کاملا عالیه.ولی این علامت ها را که درتق تق نوشتید همه را دارم و واقع اعصاب اما نمیکنم خیلی بشدت ناراحتم می‌کنه بطوری که سر نماز فقط فکم وکشیدن ببینیم نمازراهم نمیتوانم مثل آدم به پایان برسانم.اززحماتتان قدردانی میکنم 58ساله.هستم

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر قربان. نیاز به بررسی های دقیق هست اما میشه گفت مشکل از شیپور استاش و عملکرد غیر طبیعی اون ریشه میگیره. در صورت انجام معاینات بیشتر روش های خاصی برای بهبود عملکرد شیپور استاش وجود داره

 12. علی اکبر مرقاتی خویی

  سلام دکترگرامی.بنده58ساله 7ساله بامشکلات وزوز وتقتق.وقتی می‌خوام دهانمو باز وبلعیدن صدای صحبت خودم درگوشم هم میافته.دکترگوش شهرهای مختلف رفتم فقط با کلمه عصبی خلاصه میکنم از دیروز.که فرمایشات مرقوم شده شما را مطالعه کردم دقیقا تمام مواردی که در تق تق گوش مرقوم فرمودید.شامل حالم میشه.وبشدت اعصاب را بهم میریزه .حتی سرنماز آنقدر دهانم را باز وکج وابسته میکنم تا صدای خودم از گوشم قطع بشه.با کشیدن بینی دقیقه ای آرام وباز شروع میشه.لطفا راهنمایی فرمایید

 13. سیدعلی اکبر مرقاتی خویی

  سلام شش ساله به علاعم که مرقوم فرمودید دارم فقط درد و شنوایی مشکل ندارم.سنجش رفتم.هرسال دوباردکترگوش در شهرهای مختلف رفتم.ولی همه میگن عصبی.حالاکه فرمایشات شما را درموردقفل وباز کردن دهان برطرف میشود تق تق وقفل عظله با بازوبسته کردن دهان مدتی عادی شده دوباره شروع میشه.خیلی عذاب روحی. میکشم.لطفا راهنمایی فرمایید ممنون از زحمات بینظیرتان

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر قربان. لازم هست تا نتایج آزمایشات شمار و ببینیم تا بهتر بشه اظهار نظر کرد

 14. غزل

  سلام وقت بخیر من حدود سه هفته هست گوش سمت راستم صدایی مثل باد یا سونوگرافی جنین میده . پزشک متخصص گوش و حلق و بینی هم مراجعه کردم و گفتن نوار گوش بگیر و نوار گرفتم و گفتن شنواییت طبیعی هست و این صدا مربوط به عروق میشه و کلا یکسری آدم ها صدا جریان خون و ضربان قلبشون رو می‌شنون و درمان خاصی نداره و قرص سینازین دادن ولی تاثیری نگرفتم. باید چیکار منم؟ به کدوم متخصص مراجعه کنم؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت شما هم بخیر. در درجه اول باید نتیجه آزمون شما رو بیینم اما اگر ریشه مشکل از عروق باشه مراجعه به پزشک قلب و عروق و بررسی بشتر میتونه نتیجه بخش باشه

 15. رجب رحیمی

  بنده ۵۲سال دارم و تاکنون مشکلی نداشتم ولی اکنون چند ماهی هست که هم تق تق گوش دارم و هم گرفتگی گوش و هم شنیدن صداهای مثل درجا کارکردن ماشین یا موتور نوار گوش هم دوبار گرفتم یکبار گفتند مبتلا به پیرگوشی شده اید و بار دوم که نوار گرفتم گفتند خیر گوش شما مشکلی ندارد و فاقد جرم و ..... هست ولی آنتی بیوتیک برایم تجویز کردند که آنها را مصرف کردم ولی هیچ بهبودی حاصل نگردیده است.

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر قربان. لطفا نتیجه هر دو سنجش شنوایی خودتون رو برای ما ارسال بفرمایید تا بررسی بشه

 16. زهرا دهقان

  سلام ببخشید من بعضی وقت ها گوشم تق تق میکنه بهد چند وقت هم خوب میشه به پرده ی گوشم آسیبی میزنه. لطفا برام بگید ممنون

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. نیاز به معاینه و بررسی هست اما بعید به نظر میرسه مشکل شما اسیبی به پرده گوش وارد بکنه

 17. فاطمه

  سلام حس مبکنم غضروف کوچیکه سمت جلوی گوشم باعث تق تق میشه یادمم نمیاد آسیبی دیده باشه الان چیکار کنم؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. برای اظهار نظر نیاز به معاینه کامل هست

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. برای اظهار نظر درباره علت تق تق گوشتون باید معاینه کامل انجام بشه

 18. عشقعلی

  سلام خسته نباشید من لپ هام باد میکنم بغل فکم و ‌زیر لاله جفت گوشام یهو باد میشه خش خش میکنه ودرد میگیره آیا طبیعیه …!؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. باید گوش میانی و شیپور استاش شما از نظر اختلال عملکرد و همینطور عفونت و التهاب به صورت کامل بررسی بشه

 19. مصطفی کولیوند

  سلام وقت بخیرببخشیدمن الان چهارروزه پرده گوش چپم صدای بادمیده ویه کم هم ازشنواییم کم شده رفتم پیش دکترقطره سیپلکس وبتامتازون دادوگفت عفونت کرده دارومصرف کردم ولی متاسفانه تاثیری نداشته لطفی کنین راهنمایبم کنین ممنون.

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. برای نتیجه بخش بودن هر درمان باید دوره درمان کاملا طی بشه. داروها رو به طور کامل مصرف کنید و در صورت نتیجه نگرفتن مجددا به پزشک خودتون مراجعه کنید

 20. محسن

  سه روز پیش زنبور قسمت داخلی ساعد دست راستم را نیش زد از فردای اون روز هر وقت ساعد دست راستم را کوچکترین لمسی کنم گوش سمت چپم تق تق میکند شبیه زمان گرفتگی گوش. چه ارتباطی بین این دو وجود دارد

  1. مدیر سایت

   سلام قربان. ارتباط معناداری بین این دو مورد وجود نداه و باید بررسی کامل انجام بشه

 21. دریا

  سلام ۲،۳ ساعت پیش جرم گوشم زیاد بود با دستمال کاغذی تمیز کردم. دچار گرفتگی و کیپ شد. الان گرفتگی و کیپی خیلی کمی داره ولی با تکون دادن فک جویدن و .. صدای تق تق میده الان صدای تق تقش ریز تر شده نمیدونم چطور بگم.. حس میکنم شنواییش هم کم شده. درد هم اصلا ندارم. چی کار کنم؟ مشکل جدیه؟ نیاز به پزشک هست؟ میترسم آسیب جدی دیده باشه لطف میکنین جواب بدین????

  1. مدیر سایت

   با سلام دوست عزیز. بدون بررسی و معاینه گوشتون نمیشه به قطعیت نظر داد. به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا به طور کامل معاینه بشید

 22. مومنی

  سلام وقت به خیر من یکساله که گوشم را جراحی کردم، پروتز داخلش گذاشتند. سر و صدای گوشم کم که نشد هیچ، یه صدای تق تق هم بهش اضافه شد. صدایی مثل زدن چکش روی سندان به طور مداوم خیلی دکتر رفتم ولی جواب نگرفتم لطفا راهنمایی فرمایید

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. منظورتون این هست که تحت عمل استاپدکتومی قرار گرفتید؟ نوار گوش جدید بگیرید و برای ما ارسال بفرمایید

 23. ساناز

  سلام من ۱۹ سالمه و چند ساله فقط گوش راستم صدای تق تق میده، الان احساس میکنم شنوایی گوش راستم کمتر از گوش چپمه، آیا این مشکل باعث کم شنوایی میشه ؟ لطفا راهنمایی کنید ????????

  1. مدیر سایت

   با سلام. در موارد تق تق گوش باید علت دقیق مشخص بشه و برای تشخیص افت شنوایی در یک گوش باید آزمون های شنوایی رو انجام بدین

 24. مولایی

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من 27سالمه چند سال پیش که خدمت سربازی انجام دادم و میدون تیر رفتم دو گوشم شروع به وزوز کردن کرد الان گوش سمت راستم کامل خوب شده ولی گوش سمت چپم همچنان وزوز داره،وقتی دست به لاله ی گوش سمت چپ میزنم یه حالت خشک مانند و صدای ریز تق داره خس میکنم یکمم گوشمم گرفته شده چون وقتی هندزفری میذارم نمیمونه تو گوش سمت چپم خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید ????

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. وزوز گوش ناشی از ضربه صوتی برای شما محتمل هست اما باید از نظر ساختارهای میانی گوش هم بررسی بشید

  1. مولایی

   دکتر ببخشید این بیناری قابل درمان هست یا خیر؟ چن ساله این وزوز یا سوت همراهمه اگه قابل درمانه چه داروهایی باید مصرف کنم؟

 25. علی عبدی

  سلام من چند وقت پیش دندونم و کشیدم موقع راه رفتن گوش سمت راستم تق تق میکنه باید چی کار کنم

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. لازم هست از نظر سلامت فک و مفصل TMJ مورد بررسی قرار بگیرید

 26. ناشناس

  سلام دکتر من امروز صبح که بلند شدم هنگام قورت دادن آب دهن صداش خیلی بلند توی گوشم میاد اولش که صدای شکستن یه چیزی میومد انگار ، ولی یکم گذشت فقط صدای آب دهنم خیلی بلند تر شده . ممکنه بخاطر حمام کردن زیاد باشه؟؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. نیاز به معاینه بیشتر هست تا بشه اظهار نظر دقیق کرد

 27. الهه قاسمی

  سلام اقای دکتر من از 15 سالگی گوش هام موقع خمیازه تق تق میکرد اختیاری ندارم انگار یه بادی تو گوشمه همش دهنمو باز و بسته میکردم که خارج بشه ولی فقط صدا، الان 30 سالمه هنوز درمان نشدم انگار عادت شده برام، اخرین بار یه دکتر گوشمو شستشو داد دید خوب نشدم گفت برو رادیو گوش کن که از سرت بیوفته، یجورایی منو فرستاد دنبال نخود سیا

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. نیاز به آزمون های بررسی شبپور استاش هست تا اگر اختلالی در این ناحیه وجود داره تحت درمان قرار بگیرید

 28. sara azarmanesh

  ممکنه سر با گوش تق تق کنه

 29. Mhy

  سلام من ۱۹سالمه چن ساله گوشم موقع بازشدن دهنم تق تق میکردجوری که مامانم صداشومیشنوه الان دوماهه صداش بیشترشده توگوشم احساس فشاروگرفتگی دارم بعضی اوقاتم دردمیگیره

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. نیاز به معاینه کامل هست ولی ممکنه مشکل از مفصل فک یا TMJ شما نشات گرفته باشه

 30. N.s

  سلام من ۴ ماه هر صدایی رو با حالت اکو از گوش چپ می‌شنیدم یه چند بار هم از گوشم صدای سوت میومد دو سه بار گوش راستم این مشکلو داشت ولی این مشکل طی ۴ ماه مداوم نبود یعنی مثلا ۲ روز اکو میشد ۴ روز مشکلی نبود الان یک ماهه این مشکل برطرف شده ولی موقع طناب زدن یا دویدن گوشم صدای تق تق میکنه یعنی مواقع ورزش های شدیدتر اینجوری میشه گوشم درد هم نمیکنه

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. مشکل شما میتونه نشات گرفته از اختلال شیپور استاش باشه و عواملی که باعث تشدید میشه شامل سینوزیت، عفونت گوش و آلرژی هست 

 31. نوید

  سلام من مدت زیادیه که از هنزفری استفاده میکنم اخیرا گوش راستم خیلی اذیتم میکنه سر و صدا های محیط مثل خش خش نایلون خوردن ظرف و وسایل به هم دیگه حتی ورق زدن کاغذ باعث میشه گوشم تق تق و پرت پرت کنه خیلی آزارم میده وقتی هم که هنزفری میزارم گوش چپم این صداهای تق تق وحشتناک توی گوش راستم باز حس میشه بنظرتون درمان داره؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز باید آزمون های تخصصی شنوایی انجام بشه تا بشه با قطعیت نظر داد

 32. غزال

  سلام من به مدت ده الی دوازده سال پیش گوش چپم صدای ویژ ویژ مثل وزش باد یا مثل صدای سونوگرافی جنین میده. زیر گوش سمت چپم فقط هست با گذاشتن انگشت و فشار صدا قطع میشه. دیگه نمیتونم تحول کنم مخصوصا شبها که ساکت میشه اینقدر اذیتم میکنه که نمیتونم بخوابم. همیشه یک تکه پارچه لای گردنم فشار میدم تا خواب برم. چه کنم دارم دیوانه میشم؟ متخصص گوش هم رفتم هیچ مشکلی در سونوگرافی گوش و گردن و شنوایی نداشتم. مثلا در طول روز برای شنیدن صداهای ضعیف باید انگشتم را زیر گوشم فشار بدم تا مزاحم شنوایی ام نباشد

  1. مدیر سایت

   سلام دویت عزیز. ممکن هست مشکل شما ناشی از مشکلات عروقی باشه و باید توسط پزشک متخصص معاینه بشید

 33. نرگس میرسیدی

  سلام من نوعی لیزر درمانی انجام دادم برای تومور و الان نزدیک دو ماهه سرم صداهای عجیب میده و شنواییم کم شده و گوشام کیپن تو رو خدا بگید چیکار کنم دارم دیوونه میشم

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. لطفا برای دریافت وقت معاینه با مطب تماس بگیرید

 34. میثم سعادتمند

  سلام .من موقع سکسکه .خمیازه و مثلا از حالت درازکشیده به حالت سرپایی گوش سمت راستم صدایی کلیک میده چند تا ضربه میزنه

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. محتمل ترین دلیل برای مشکل شما می تونه اختلال در عملکرد شیپور استاش باشه

 35. کاربر سایت

  سلام من چندروزه احساس گلو درد دارم و هنگامی که سکسه یا خمیازه می کشم و یا حتی انگشتم را داخل گوشم فرو می کنم و درمیارم و حتی گوشم رو به پایین و بالا می کشم صدای یک تق احساس می کنم مشکل از چیست؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. التهاب و عفونت در گوش میانی میتونه علائمی که گفتید رو ایجاد کنه. به پزشک گوش و حلق و بینی و شنوایی شناس مراجعه کنید تا معاینه و تست های تکمیلی انجام بشه

 36. رامین

  سلام دکتر من یکساله که هر وقت آب دهنمو قورت میدم گوشم تق تق صدا میده

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. ممکن هست مشکل شما از اختلال عملکرد شیپور استاش ایجاد شده باشه و نیاز به آزمون های تخصصی هست

 37. ناشناس

  سلام آقای دکتر من 13سالمه و 3سال و نیم هست که گوشم موقع آب دهان قورت دادن صدا میده . علائم چیه باید چه کار کنم خوب بشه ؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز . نیاز به انجام آزمون های تکمیلی هست اما ممکن هست از شیپور استاش یا مفصل فکتون این مشکل نشآت گرفته باشه

 38. ناشناس

  سلام آقای دکتر من 13سالمه و 3سال و نیم هست که گوشم موقع آب دهان قورت دادن صدا میده . علائم چیه باید چه کار کنم خوب بشه ؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. باید از نظر اختلال عملکرد شیپور استاش و مفصل فک معاینه بشید

 39. سمیرانورالهی

  سلام.من از اسفند سال ۱۴۰۰ تا به امروز یهو با ضربانم صدای زنگ خیلی بدی میده مثل صدای کوبیدن یه قاشق به سینی استیل و با هر ضربان این صدای زنگ رو میشنوم صداشم خیلی بلنده جوری که سرمو روی بالش بزارم برای خوابیدن از روی این صدا نمیتونم بخوابم در مواقع عادی که دراز هم نکشیدم باز هم صدا میده.مشکل از چی میتونه باشه؟قرص الپروزلام و سیتولاپرامم که هفت ساله هم مصرف میکنم .و اینکه سزنوزیت هم دارم

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز .با توجه به ضربانی بودن این وزوز میشه یکی از علت های اون رو مشکلات قلبی عروقی در نظر گرفت که نیاز به بررسی داره. از طرفی سینوزیت هم یکی دیگه از دلایل اختلال در عملکرد تهویه گوش و وزوز هست و باید در هر دو زمینه ارزیابی های تخصصی روی شما صورت بگیره

 40. باران

  با سلام 43 سال سن دارم پرده گوش چپم شش ماه پیش پاره شد و الان که ترمیم شده صدایی شبیه صدای چکش زدن تو گوش چپم وجود داره خیلی آزارم میده لطفا راهنمایی ام کنید. با سپاس فراوان

  1. مدیر سایت

   سلام وقت شما بخیر. دلیل پارگی پرده گوشتون ضربه، عفونت گوش، ترومای صوتی و چی بوده؟ و اگر برگه سنجش شنوایی دارین لطفا برای ما ارسال کنید

 41. باران

  با سلام 43 سال سن دارم پرده گوش چپم شش ماه پیش پاره شد و الان که ترمیم شده صدایی شبیه صدای چکش زدن تو گوش چپم وجود داره خیلی آزارم میده لطفا راهنمایی ام کنید. با سپاس فراوان

  1. مدیر سایت

   سلام و وقت بخیر. پارگی پرده گوش علائم زیادی رو به دنبال داره و تا مدت ها بعد از ترمیم ممکن هست این نشانه ها تکرار بشه. با گذشت زمان اگر این علائم برطرف نشد برای بررسی به مطب مراجعه کنید

 42. Nima

  سلام آقای دکتر من وقتی خمیازه میکشم و یا چیزی میجوم گوشم تق تق و خش خش میکنه احساس میکنم تعادل ندارم و جلوی گوش راستم را یک چیزی گرفته است علت این مشکل چیه و راه درمانش چی میتونه باشه؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. شما باید هم از نظر عملکرد مفصل فک و هم از نظر وضعیت گوش میانی و شیپور استاش بررسی بشین

 43. Kiana

  سلام من ۱۸ سالمه . دو سه سال پیش پزشک تشخیص ارتروز فک دادن و یه کم بهتر شده اما مدتیه سمت گوش چپم احساس درد میکنم و اگر صدا رو فقط از گوش راست بشنوم گوش چپم تق تق میکنه . یعنی مثلا اگر هندزفری رو فقط تو گوش راستم بزارم و با گوش چپ گوش ندم گوش چپم تق تق میکنه یا اگر سرمو از سمت چپ روی بالش بزارم و صدایی اطرافم بیاد گوش چپم تق تق میکنه …. کنکوری هم هستم مراجعه به پزشک واجبه الان ؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. نیاز به بررسی بیشتر هست اما با توجه به کنکوری بودنتون اگر این مشکل خیلی اذیتتون میکنه به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 44. سارا

  سلام من ۱۸ سالمه الان ۵سال هست که وقتی میخوام آب دهنمو قورت بدم یا دهنمو باز کنم گوش هام صدا میده یه جورایی صدای باده خیلی دکتر رفتم و دکتر ها فقط کپسول چرک یا سیفکسیم دادن ولی باز خوب نشده

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. اختلال مزمن عملکرد شیپور استاش میتونه دلیل مشکل ایجاد شده برای شما باشه که باعث عفونت های مکرر در گوش میشه

 45. محمد

  آقا دکتر من هنگام دویدن گوشم تق تق میکند نشانه چیست

  1. مدیر سایت

   با سام خدمت شما. این صدای تق تق میتونه از مفصل فک شما نشات بگیره اما نیاز به بررسی بیشتر داره

 46. مهدی تاجیک

  سلام من کاهش وزن شدید داشتم پارسال،الان چندین ماهه ک وزنم اضافه شده و ثابته.موقع قورت دادن گوشم انگار هوا میگیره،کاهش شنوایی و‌ درد و چرک و‌جرم ندارم‌.متخصص گوش و حلقم چندتا رفتم گفتن خودش کم کم خوب میشه.میگن از کم شدن وزن هست و باید ماهیچه ها مجدد ساخته شن.نظر شما چیه

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز .کاهش وزن میتونه به طور موقت در عملکرد شیپور استاش اختلال ایجاد کنه و احتمال میره که مشکل شما هم به این علت باشه

 47. ارشیا

  سلام من یه مدتی هست دو هفته اینا که سردرد تنشی دارم و هنوز علائم ریزی از اون مونده و در گوشم و پشت سرم دو بار تا حالا صدای تیک تاک یه چی تو این مایه ها برام پیش اومده غلیظ خون و چربی خون هم دارم بنظرتون از آینه ؟ گلو درد و گردن درد هم دارم

  1. مدیر سایت

   با سلام. احتمال ایجاد عفونت شدید در گوش میانی و قسمت ماستوئید گوشتون وجود داره و لازمه سریعا به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 48. امیر

  سلام من در گوش چپم همراه با شنیدن صدا دقیقا تک تک هایی به تعداد تن صدا میکنه که بعد از قطع صدا صدای تک تک ها هم قطع میشه. مثلا اگه یکی بگه لآی یه تک صدا میده واگه بگه آی آی آی داخل گوشم سه صدای تک تک تک رو میشنوم که بسیار ازار دهنده هست .علت چیست؟

  1. مدیر سایت

   سلام نیاز هست تا ارزیابی های کامل ادیولوژیک برای شما انجام بشه. با تماس با مطب می تونید وقت معاینه بگیرید

 49. سهیل قنبزی

  سلام من گوشم وقتی آب دهنمو قورت میکنم تق تق میکنه بیشتر از یک سال است این مشکلو دارم بعد از اینکه چن سال پیش سرماخوردگی شدید گرفتم یکی از گوشام گرفته شد و بعد چن ماه درست شد اما به این روز افتاد آیا تو سربازی بهم معافیت دائم یا معاف از رزم میدن ؟ باید برم دکتر بگن مشکلش چیع ؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. مشکل شما اختلال مزمن شیپور استاش هست که میتونه با مواردی مثل سینوزیت و انحراف بینی تشدید بشه. باید علت اصلی مشکل برطرف بشه و صدای تق تق برطرف میشه. این مورد برای معافیت شما کافی نیست

 50. امیر مرادی

  سلام ببخشید من گوشم در حالت عادی صدای خش خش مثل اسپیکر که صدای خش خش بده نمیده ولی وقتی صداهای زیر یا بلند بشنوم صدای خش خش میده و گوش راستم هست که عفونتم کرده دکتر رفتم سفکسیم نوشته و بتاهیتسین نوشته و گفت به سرما حساس شده و صدای بلند نباید بشنوی من یه بچه دارم دائم جیغ میکشه صداش گوشمو خش خش میندازه توش البته دو بار هم گوشیو قبلش با صدای بلند گذاشتم که ۳۰ دقیقه بازی کردم با گوشیا بعد گوشم یکم کیپ شد هی دس دسش کردم انگشت کردم توش تا التهاب پیدا کرد بعد یدفه صدای بلندی شنیدم و خش خش گوشم شروع شد الان دو روزه اینطوریه

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. مشکل اصلی شما عفونت گوش میانی و اختلال شیپور استاش هست و بعد از ارزیبایی های تمپانومتری با دارودرمانی برطرف میبشه

 51. امیر رضایی

  سلام وقت شما بخیر ،من چند وقته که وقتی صدایی بلند میشنوم تق تق میکنه در حالت عادی صدا نداره گوش بیشتر گوش چپ بعضی موقعه گوش راست ،درمان میشه ؟

  1. مدیر سایت

   سلام. لطفا بیشتر توضیح بدین و اینکه بیماری زمینه ای خاصی دارید یا خیر

 52. شیبانی

  سلام صدای تق تق گوش در گوش سمت چپ مدتیه زیاد شده و اذیتم میکنه گاهی با گوش پاک کن دلم میخاد محکم ببرم داخل گوشم تا شاید باز بشه و تمام بشه

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. برای بررسی کاما علت تق تق گوشتون باید ارزیابی های ادیولوژیک انجام بشه. ممکن هست این تق تق در اثر اختلال عملکرد شیپور استاش و فشار نامناسب گوش ایجاد شده باشه

 53. فاطمه زارع

  سلام وقتتون بخیر 19سالمه شبا موقع خواب هردو گوشم به مدت طولانی صدای تق تق میده علتش چی میتونه باشه؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. آیا صدای تق تق در اثر حرکت خاصی هست یا به طور دائم وجود داره؟ این امکان هم هست که صدای وزوز رو با صدای تق تق اشتباه گرفته باشید

 54. خسروشاهی

  سلام وقت بخیر من آقایی 36 ساله هستم حدود 20 روز پیش گلودرد بدون علائم سرماخوردگی داشتم که بعد از قرص های اموکسیسیلین و شربت دیفین هیدرامین و قرص اموکسی کلاو625 درد گلویم خوب شد ولی 8 روز است که هنگام قورت بزاق یا خوردن آب یا غذا گوشم صدای تق تق میده یعنی صدا مثل ساییدگی گلو که گاها از سمت راست و گاهی از بالا و گاهی از پایین گلوم صدای تق یا ساییدگی میاد البته از اول سرماخوردگی گلو درد خلط به رنگ سفید بیشتر بود ولی الان خلط کمتر شده و بیشتر صبح ها و طی روز کم میاد صدای گوشم هم گاها به ندرت صدا نمیده ولی اکثرا هنگام قورت دادن بزاق یا غذا میده لطفا راهنمایی بفرمائید چیکار کنم و این صدا از چیست و درمان دارد

 55. حسن سرورضای

  سلام، جناب خسته نباشید، ببخشید من چند روزی بود گلوم درد می کرد اما بعد از ۱ روز خوب شد و بعد یک هفته سرفه میکروم و گوش هم در قورت دادن آب دهانم تق تق میکنه، و بعضی وقت هاهم خیلی خیلی تق تق میکنه. علت چیه؟و راه درمان آن چیست؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. احتمال اختلال شیپور استاش و همینطور عفونت گوش میانی از سایر موارد بیشتره و باید به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 56. خسروشاهی

  سلام وقت بخیر من آقایی 36 ساله هستم حدود 20 روز پیش گلودرد بدون علائم سرماخوردگی داشتم که بعد از قرص های اموکسیسیلین و شربت دیفین هیدرامین و قرص اموکسی کلاو625 درد گلویم خوب شد ولی 5 روز است که هنگام قورت براق یا خوردن آب یا غذا گوشم صدای تق تق میده یعنی صدا مثل ساییدگی گلو که گاها از سمت راست و گاهی از بالا و گاهی از پایین گلوم صدای تق یا ساییدگی میاد البته از اول گلو درد خلط به رنگ سفید بیشتر بود ولی الان خلط کمتر شده و بیشتر صبح ها و طی روز کم میاد صدای گوشم هم گاها به ندرت صدا نمیده ولی اکثرا هنگام قورت دادن بزاق یا غذا میده لطفا راهنمایی بفرمائید چیکار کنم و این صدا از چیست و درمان دارد

 57. خسروشاهی

  سلام وقت بخیر من آقایی 36 ساله هستم حدود 20 روز پیش گلودرد بدون علائم سرماخوردگی داشتم که بعد از قرص های اموکسیسیلین و شربت دیفین هیدرامین و قرص اموکسی کلاو625 درد گلویم خوب شد ولی 5 روز است که هنگام قورت براق یا خوردن آب یا غذا گوشم صدای تق تق میده یعنی صدا مثل ساییدگی گلو که گاها از سمت راست و گاهی از بالا و گاهی از پایین گلوم صدای تق یا ساییدگی میاد البته از اول گلو درد خلط به رنگ سفید بیشتر بود ولی الان خلط کمتر شده و بیشتر صبح ها و طی روز کم میاد صدای گوشم هم گاها به ندرت صدا نمیده ولی اکثرا هنگام قورت دادن بزاق یا غذا میده لطفا راهنمایی بفرمائید چیکار کنم و این صدا از چیست و درمان دارد

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. با توجه به توضیحات شما احتمال اختلال عملکرد شیپور استاش و عفونت گوش میانی بیشتر از سایر موارد هست. بهتره به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 58. محمدامین شکوهی

  سلام ۱۸ ساله هستم مرد ‌گوش چپم موقع حرف زدن یا خمیازه کشیدن صدای تق تق میاد حتی بعضی موقع ها هم موقع نفس کشیدن صدای تق تق میاد در گوش سمت چپم یکمی احساس سنگینی میکنم . ۱۰ روزی میشه. باتشکر.

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر دوست عزیز. برای اظهار نظر بهتر نیاز به معاینه حضوری و ارزیابی تمپانومتری هست که با تماس با کلینیک می تونید وقت معاینه بگیرید

 59. محمد شیخی

  سلام ببخشید من الان ی چند روز هست گوش سمت چپم تق تق میکنه توی وبسایت خوندم ب دلیل شیپور استاش هست گوش سمت چپم سنگین شده یکم وقتی ب گوشام شوک وارد میکنم گوش راستم مشکلی نداره گوش سمت چپم ی تقه ای میکنه نمیدونم چیکار کنم نیاز هست ب دکتر مراجعه کنم چون من اصلا بیماری نداشتم و خیلی وقته ب دکتر مراجعه نکردم و گوشم هم مشکلی نداشته تا ب حال من ۱۷ سالم هست خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین❤????

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. با توجه به مواردی که ذکر کردید احتمالا دچار عفونت گوش میانی شدید که با یک دوره مصرف دارو و ملاحظات ساده قابل برطرف شدن هست

 60. نیوشا

  سلام من بعضی اوقات موقع راه رفتن یا غذا خوردن گوش سمت راستم تق تق میکنه باهاش مشکلی ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. به نظر میرسه مشکل اصلی شما در مفصل فک یا TMJ باشه

 61. علی اصغر

  سلام این تق تق گوش با وزوز گوش فرق میکنه؟

  1. مدیر سایت

   سلام. بله تق تق گوش بیشتر به علت مشکلات شیپور استاش ایجاد میشه. مشکلات مفصل فک هم میتونه باعث تق تق کردن گوش بشه.

 62. فریبرز غفاری نژاد

  سلام وقت بخیر ۵۸ سالمه حدود یک ماه هست که در زمان باز و بسته شدن فک صدای ترق در گوش راست می شنوم مداوم نیست ولی کمی زیاد شده ممنون از راهنمایی

  1. مدیر سایت

   سلام. شما باید تست etf برای بررسی شیپور استاش انجام بدین. درصورتیکه نتیجه این تست نرمال باشه باید توسط متخصص فک و صورت معاینه بشید.

 63. زینب باقری

  سلام روز بخیر بنده ۴۴ سال دارم وماه پیش به دلیل وجود توده در سینوسهام مورد عمل جراحی قرار گرفتم الان تقریبا ده روز ی میشه که صدای تق تق از گوشم میاد و میترسم که بازهم مشکلاتی برام داشته باشه لطفا راهنمایی بفرمائید

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. سینوس ها از طریق حفره بینی و شیپور استاش با گوش در ارتباط هستند و جراحی سینوس می تونه برای مدت محدودی باعث شنیدن این صداها بشه. بعد از گذروندن دوره نقاهت برای بررسی بیشتر و سی تی اسکن به پزشک خود مراجعه کنید

 64. هلیا

  سلام ببخشید من گوشم در حالت عادی صدای تق تق نمیده ولی هر وقت چیزی میخورم صدا میده. حالا این به چه علت ؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. شایع ترین علت برای تق تق گوش شما میتونه اختلال مفصل TMj که درست زیر گوش قرار گرفته باشه. برای بررسی بیشتر به درمانگاه گوش حلق و بینی مراجعه کنید

 65. مرضیه محمدی

  سلام مدت سه ماه است خواهرم پیوندپرده گوش انجام داده امامتاسفانه بعدازپیوندمیگه گوشم صدای تق تق میده سرم سنگین شده چندین باربه دکترش مراجعه کرده میگه پیوندت موفق امیزبودمشکلی نداری اماخوب نمیشه کارش شده گریه میگه این صداروانیم کرده توروخداعلتش چیه قابل درمان هست/

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. برای بررسی موفقیت آمیز بودن عمل پیوند پرده گوش یا تمپانوپلاستی نیاز به آزمون های تمپانومتری است. ورود آب به گوش در این دوره میتونه منجر به عفونت و صداهای اضافی در گوش بشه که برای بررسی این موارد باید آزمون های تکمیلی انجام بشه. برای بررسی بیشتر و گرفتن نوبت با ما تماس بگیرید

 66. سلام روزتون بخیر

  سلام بنده یه مدت درگیر عفونت گوش هستم و دارو هم مصرف میکنم اما تاثیری نمیبینم مشکل بنده اینکه هنگامی که چیزی قورت میدم احساس میکنم از داخل گوشم صدا میده نمیدونم چطور توصیف کنم امیدوارم متوجه بشید گفتن عفونت داخلی هست و پشت پرده گوش همراه با التهاب هست و این صدا دیگه داره آزار دهنده میشه ممنون میشم کمک کنید

  1. مدیر سایت

   سلام وقت شما بخیر. از نشانه های بارز عفونت پشت پرده گوش یا عفونت گوش میانی همین صدایی هست که موقع قورت دادن می شنوید. مصرف داروهای خودتون رو ادامه بدین تا التهاب کمتر بشه و این صدا هم قطع میشه

 67. حنانه نصرالهی

  سلام خسته نباشید. راستش حدود چن ماه پیش بعد از عروسی گوشام یه چن روزی وز وز کردن ‌. بعد از چن روز بهتر شدن و گوش راستم کامل خوب شد . اما گوش چپم هنوز کمی وز وز داره و حدود ۲ ۳ ماه پیش فهمیدم که وقتی فکم رو جلو عقب میکنم صدای تق تق کمی رو می‌شنیدم . ولی چون کم بود و وز وز هم کم بود کاری نکردم ‌. حالا اون صدای تق تق که انگار چن تا استخون کوچیک به هم میخورن بیشتر شده و وقتی غذا میخورم خمیازه میکشم یا فکم رو جلو عقب میکنم صدا ی تق تق رو میشنوم . یکم که با فکم بازی کنم کمتر میشه ولی فایده نداره و هنوز هست . میشه بگین علتش چی میتونه باشع ؟ باید چیکار کنم ؟ و اینکه من هر روز با هدفون اهنگ گوش میدم یعنی بخاطر اونه ؟ چجوری درمانش کنم ؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر دوست عزیز. هم صدای وزوز و هم مشکل تق تق به نظر می رسه از مشکل فک و مفصل TMJ نشات بگیره. برای بررسی بیشتر باید به پزشک گوش و حلق و بین مراجعه کنید

 68. رزا

  سلام وقتتون ب خیر من خواهرم نزدیک به یک ساله ک گوشش اذیته و صدای تق تق میده جوریکه قابل شنیدنه یعنی من هم میشنوم هرکار هم ک کردیم سی تی اسکن ام ار ای اسکن گوش شنوایی سنجی گفتن ک مشکلی نیس اما خوب نمیشه خیلی اذیته ممنون میشم راهنمایی کنید????

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. منظور از اینکه میگین قابل شنیدن هست یعنی چی، یعنی شما هم صدای تق تق رو میشنوید؟ مورد دوم اینکه در چه مواقعی بیشتر این مشکل بروز پیدا میکنه؟ حس میکنم صدای وزوز گوش رو با صدای تق تق اشتباه گرفتین. وزوز مقوله گسترده تری هست و نیاز به بررسی های تکمیلی داره

 69. رزا

  سلام وقتتون ب خیر من خواهرم تزدیک به یک ساله ک گوشش اذیت بود و گوشش صدای تق تق میده هرکار ام که کردیم سی تی اسکن و ام آر ای و جرم گیری گفتن گوشش سالمه اما خوب نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 70. زینب

  سلام خسته نباشید من ۲۱سالمه و مدتیه که بعضی اوقات مواقع جوییدن غذایا هرچیز دیگه توی گوش راستم صدایی میشنوم صداش مثل وقتیه که شن یا سنگ مثلا زیر دندون میاد و توی کل گوشم میپیچه

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. با توجه به بروز مشکل در حین جویدن پیش بینی میشه مشکل از فک و مفصل تمپورومندیبولار شما باشه. برای بررسی و درمان بهتره به متخصص گوش و حلق و بینی مراجه کنید

 71. امیر

  من چند روزه که موقع راه رفتن صدای تق تق تو سرم میشنوم (وقتی که نشستم یا حرکت نمیکنم این صدا رو نمیشنوم فقط موقع راه رفتن، گاهی اوقات هم موقع حرکت دادن سرم این صدا رو میشنوم) به یه پزشک عمومی هم مراجعه کردم و قرص cinazin 25 رو تجویز کرد چند روزه که دارم مصرف میکنم و تغییری هم ایجاد نکرده ممنون میشم راهنماییم کنید مشکلم از کجاست و راه درمانش چی میتونه باشه

  1. مدیر سایت

   سلام امیر عزیز. همونطور که تو مقاله نوشته شده تق تق  گوش میتونه دلایل زیادی داشته باشه که از اختلال ستون مهره ها تا اختلال مفصل TMJ رو شامل میشه. برای بررسی دقیق تر بهتره به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه و در صورت نیاز تصویربرداری های سر و گردن رو انجام بدین

 72. پریساکمانی

  سلام ببخشید من دوسه ماهی میشه موقع غذاخوردن یا خمیازه کشیدن گوشم درد میگیره دکتر متخصص هم رفتم گوشم رو معاینه کرده میگه گوشت مشکلی نداره از فکتونه قرص درد دادن ولی خوب نشدم به نظرتون چیکار کنم

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. برای اتوسکوپی و بررسی مجرای گوش و در صورت نیاز آزمون های تکمیلی با حس دوم تماس بگیرید

 73. علیرضا

  سلام من الان چندهفته ای میشه که صدای طبل مانندی در گوش چپم میشنوم فقط هم شب ها که میخوام بخوابم اینطوری میشه وقتی دراز میکشم مشکل چیه؟؟؟؟؟

  1. مدیر سایت

   سلام شما باید تست تمپانومتری انجام بدین.. ممکنه دچار اختلال شیپور استاش شده باشین.

 74. نارین احمدزاده

  سلام خسته نباشید. من 18 سالمه و چند ماهی میشه گوش چپم نبض داره ولی هم ریتم با ضربان قلب نیست. شبیه اینکه یکی هر چند دقیقه یک بار پشت سر هم کلیک کنه و بعد صدا متوقف میشه و چند دقیقه بعد(مدت زمان ها نامنظمه) دوباره شروع میشه. متاسفانه تو شهر ما متخصص گوش و حلق و بینی موجود نیست و ناچار رفتم شنوایی سنجی و گفتن چون هم ریتم با ضربان قلبت نیست مشکلی نداری و فقط به خاطر استرسه که حساس شدی.

  1. مدیر سایت

   سلام. دلیل 80 درصد از صداهای گوش و وزوز گوش مشخص نیست. ایا افت شنوایی یا مشکل دیگه ای براتون پیش اومده یا خیر؟

  1. نارین احمدزاده

   در پاسخ به سوال شما که فرمودید مشکل دیگه ای برام پیش اومده یا نه؛ خیر هیچ عارضه دیگه رو تجربه نکردم فقط صداهای کلیک پشت سر هم رو تقریبا هر یک ساعت چندین بار احساس میکنم.

 75. هدیه

  سلام. حدود 2 سال هست که صدای تق تق در گوشم دارم به طوری که این صدا توسط هرکسی که کنارم باشه شنیده می شه. البته باید با دقت گوش کنه ولی توسط افراده دیگه بدون گوشی قابل شنیدن هست. از طرفی بیماری ام اس هم دارم. برای این صدای آزاد دهنده دکتر گوش و حلق و بینی رفتم و تست شنوایی دادم که خوب بود اما بهم گفتن مشکلetf هست و هوا به درستی تخلیه نمی شه در گوشت و علتشانقباض شیپور استاش هست. این صدای آزاد دهنده در هر دو گوشم هست و هر ثانیه یک صدای کلیک می دهد به طوری که زندگیم مختل شده. دکترهایی هم که رفتم بهم یه اسپری بینی دادن و هیچ تاثیر نداشت. از طرفی سی تی اسکن هم دادم تادکتر ببیند عفونتی در شیپور استاش هست یا نه که خوشبختانه نبود اما من شبها خلط ته گلو دارم و همچنین سرفه. خواستم ببینم برای این صدای آزاد دهنده چیکار کنم؟ هر عمله جراحی هم که باشه انجام می دم تا از این صدا راحت بشم. تا الان دکترها هیچ کاری نکردن برام و فقط یه تشخیص بدون درمان دادن. می شه راهنمایی کنین چیکارکنم،زندگیم مختل شده و یه صدا هر ثانیه توی سرم تکرار می شه و الان دو ساله. دیگه خسته شدم. ممنون می شم راهنمایی کنین

  1. مدیر سایت

   سلام. به دکتر صالح محبی مراجعه کنید شاید بتونن کمکتون کنن.

 76. صبا هدایتی

  سلام من یه خانم ۴۹ ساله هستم الان دو ماه هست توی گوش چپم صدای تق تق و ضربان میاد به طوریکه عصبیم میکنه امکان داره مربوط به فشار خون باشه؟ یا امکان داره مال ضربان قلبم باشه؟

  1. مدیر سایت

   سلام. صدای ضربان در گوش از علایمی هست که باید سریعا به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. صدای ضربان احتمال اینکه از فشار خون باشه زیاده. اما صدای تق تق بیشتر بخاطر اختلال شیپور استاش هست که میتونه حتی بعد از یک سرماخوردگی اتفاق بیفته. حتما به پزشک مراجعه کنید. وزوز ضربانی خیلی مهم هست.

 77. جمشید

  از موقعی که تو دریا شنا کردم گوشم بعضی وقتها تق تق میکنه.

  1. مدیر سایت

   سلام. برای انجام تست های شیپور استاش و گوش میانی به مطب مراجعه کنید.

 78. امیر

  سلام من وقتی با دماغ دم انجام میدم گوشم کیپ میشه فکمم باز و بسته کنم گوشام صدا میده چیکار کنم؟

  1. مدیر سایت

   سلام. احتمالا مشکلی در مسیر تنفسی خصوصا قسمت گلو و زبان کوچک دارید. تق تق گوش بخاطر عملکرد ضعیف شیپور استاش هست که وظیفش تهویه گوش میانی است. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

  1. دنیز یاری

   سلام آقای دکتر من یه دو سه هفته پیش مریض شدم تا الان آنتی بیوتیک خارجی می‌خوردم اما دیگه پیدا نشود ایرانی شو خریدیم باعث وزوز گوشم شد وقتی خمیازه می کشند گوشم صدای جز جز میده درد هم می گیره وقتی دستم رو رو گوشم می دارم صدای هوهو میده دکتر و نوار هم رفتم چیکار کنم دیوانه‌ام کرد

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس