صدای اضافی و تق تق گوش و درمان آن

صدای اضافی و تق تق گوش و درمان آن

بروز رسانی : ۱۳ دی ۱۴۰۲

هر فردی ممکن است در طول زندگی به دلایل مختلف تق تق گوش را تجربه نماید و بیماری های مختلفی می توانند عامل تق تق گوش باشند. اگر تق تق در گوش شما خیلی شدید نیست، می توانید داروهای مختلف خانگی را برای کاهش یا رفع آن امتحان کنید. در این مطلب به دلایل ایجاد تق تق در گوش و درمان های مختلف آن می پردازیم.

تق تق گوش، دلایل و درمان آن

همگی ما ممکن است برخی اوقات شنیدن صداهای غیرمعمول را تجربه کنیم. شنوایی گنگ و نامفهوم، وزوز گوش، صدای خش خش، و یا زنگ زدن، از جمله این اصوات محسوب می شوند.

یکی دیگر از اصوات غیر معمول می تواند صدای تق تق باشد. تق تق گوش، اغلب با صدایی که بعد از ریختن شیر روی یک ظرف برنج ایجاد می شود، مقایسه می شود. عوامل و شرایط مختلفی می تواند به تق تق گوش منجر شود.

دلایل تق تق گوش راست و چپ

شرایط مختلفی وجود دارد که ممکن است تق تق گوش راست یا چپ را به تنهایی به دنبال داشته باشد که آن ها را بررسی می کنیم.

اختلال در عملکرد شیپور استاش

شیپور استاش لوله ای کوچک و باریک است. این مجرای باریک، گوش میانی را به قسمت پشت بینی و حلق فوقانی وصل می کند. در هر گوش، شیپور استاش مجزایی وجود دارد. لوله های استاش چند وظیفه اصلی را بر عهده دارند. یکسان نگه داشتن فشار بین گوش میانی و محیط بیرون، تخلیه مایعات از گوش میانی و جلوگیری از ایجاد عفونت در گوش میانی از جمله این وظایف محسوب می شوند.

علت صدای تق تق گوش

لوله های استاش به طور معمول بسته هستند و اعمالی مانند خمیازه، جویدن یا عمل بلع، می تواند باعث باز شدن این مجاری شود. همچنین ممکن است هنگام سفر با هواپیما، باز بودن آنها را احساس کنید. اختلال عملکرد شیپور استاش هنگامی اتفاق می افتد که این لوله ها به درستی باز یا بسته نشوند. این مساله می تواند صدای تق تق گوش را ایجاد نماید. علائم دیگر اختلال عملکرد شیپور استاش احساس پر بودن یا گرفتگی در گوش، درد گوش، کم شنوایی و سرگیجه است.

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09354353539      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

علل اختلال عملکرد شیپور استاش

عوامل متعددی باعث اختلال شیپور استاش می شوند که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

 • عفونت هایی مانند سرماخوردگی یا سینوزیت
 • آلرژی
 • بزرگ شدن لوزه ها یا آدنوئیدها
 • مواد تحریک کننده در هوا، مانند دود سیگار یا آلودگی
 • شکاف کام
 • پولیپ بینی
 • تومورهای بینی

هر یک از این عوامل می تواند با ایجاد التهاب یا انسداد در شیپور استاش، از عملکرد صحیح آن جلوگیری کند.

اوتیت مدیای حاد

اوتیت مدیای حاد نوعی عفونت در گوش میانی است. این بیماری در کودکان شایع تر از بزرگسالان است. اختلال در عملکرد لوله استاش می تواند در ایجاد اوتیت مدیای حاد نقش داشته باشد. در واقع هنگامی که لوله های استاش تنگ یا مسدود می شوند، مایعات می توانند در گوش میانی تجمع یابند. تجمع مایعات در گوش میانی زمینه را برای رشد میکروب ها و سایر عوامل بیماری زا فراهم می کند.

افراد مبتلا به اوتیت مدیای حاد ممکن است تق تق گوش را تجربه نمایند. دلیل این مساله انسداد شیپور استاش و اختلال در باز و بسته شدن آن می باشد. سایر علائم و نشانه های شایع اوتیت مدیای حاد در بزرگسالان، درد گوش، ترشح مایعات از گوش و کاهش شنوایی می باشد. همچنین ممکن است در کودکان، علائم دیگری مانند سردرد، تب، تحریک پذیری یا گریه بیش از حد، کم اشتهایی و مشکلات خواب ایجاد شود.

تق تق و عفونت گوش

تجمع جرم گوش

جرم گوش به روان سازی و محافظت از کانال گوش شما در برابر عفونت کمک می کند. این ترشحات توسط غدد موجود در مجرای شنوایی ساخته می شود.

معمولاً موم گوش به طور طبیعی خارج می شود. با این وجود، بعضی اوقات ممکن است در مجرای گوش گیر کرده و مسیر کانال گوش را مسدود نماید که به دنبال آن صدای تق تق گوش حس می شود. در بسیاری از اوقات دلیل این موضوع استفاده از وسایلی مانند دستمال پنبه ای، برای تمیز کردن مجرای گوش است. پاکسازی خود سرانه موم گوش، می تواند به جرم موجود در کانال فشار وارده کرده و آن را به قسمت های عمیق تر مجرا منتقل کند.

همچنین برخی اوقات، جرم گوش، بیش از حد مجاز تولید می شود. ساخته شدن بیش از حد جرم گوش توسط غدد مربوطه، تجمع این ماده را در کانال گوش در پی خواهد داشت.  تق تق گوش از علائم و نشانه های تجمع جرم محسوب می شود. با این حال افت شنوایی جزئی، ناراحتی و درد گوش، خارش و احساس پر بودن گوش، از علائم دیگر تجمع جرم در مجرای شنوایی خارجی می باشد.

اختلالات مفصل تمپورومندیبولار (TMJ)

مفصل تمپورومندیبولار (TMJ) فک را به جمجمه متصل می کند. در هر طرف سر یکی از این مفاصل وجود دارد. این مفاصل درست در جلوی گوش قرار دارند.

می توان گفت این مفصل به عنوان لولا عمل می کند. مفاصل همچنین می توانند حرکات کشویی انجام دهند. دیسک غضروفی که بین دو استخوان قرار دارد، به صاف نگه داشتن حرکت این مفاصل کمک می کند.

آسیب دیدن مفصل یا فرسایش غضروف، می تواند اختلالات TMJ را به دنبال داشته باشد. یکی از نشانه های اختلال TMJ، تق تق گوش، به ویژه هنگام جویدن و باز کردن دهان می باشد. درد در فک یا گوش، محدود شدن دامنه حرکت فک، سفت شدن عضلات و قفل شدن فک، از دیگر نشانه های اختلال مفصل TMJبه شمار می رود.

اختلال مفصل فک و تق تق گوش

میوکلونوس گوش میانی (MEM)

(MEM) یک نوع نادر از وزوز گوش به شمار می رود. دلیل این اتفاق می تواند اسپاسم عضلات خاص گوش یعنی stapedius  یا tensor tympani باشد.

این ماهیچه ها به انتقال ارتعاشات از پرده گوش و استخوان های گوش میانی به گوش داخلی کمک می کنند. با این حال عامل به وجود آورنده میوکلونوس گوش میانی دقیقا مشخص نیست. ممکن است با یک بیماری مادرزادی، آسیب صوتی و انواع دیگر ارتعاش ها یا اسپاسم هایی مانند اسپاسم های نیم رخhemifacial  همراه باشد.

اسپاسم عضله stapedius می تواند تق تق گوش یا وزوز گوش را به همراه داشته باشد. ایجاد اسپاسم در عضلات تنسور تمپانی نیز ممکن است باعث ایجاد صدای تق تق مانندی شود.  شدت و ضعف این صداها در افراد مختلف متفاوت است. سایر مشخصات این صداها نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است ریتمیک یا نامنظم، مداوم یا منقطع، تک گوشی یا دوگوشی باشند.

تق تق گوش و لزوم مراجعه به پزشک برای بررسی آن

در صورتی که هر یک از موارد زیر را تجربه کردید، به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

 • احساس صدا های تق تق مانندی که شنیدن آن برای شما آزار دهنده بوده و فعالیت های روزمره شما را مختل کرده است.
 • تجربه علائم شدید و پایدار تق تق گوش.
 • تجربه علائم عفونت گوش، درصورتی که بیش از 1 روز طول بکشد.
 • وجود ترشحات گوش، در صورتی که حاوی خون یا چرک است.

پزشک به منظور تشخیص وضعیت شما، تاریخچه ی پزشکی را بررسی کرده و معاینه جسمی را انجام می دهد. این معاینه به احتمال زیاد شامل بررسی کامل گوش، گلو و فک خواهد بود.

در برخی موارد ممکن است آزمایش های تخصصی تر لازم باشد. آزمایش بررسی حرکت پرده گوش، آزمون سنجش شنوایی، تست های تصویربرداری مانند CT یا MRI، از جمله ی این آزمون ها به شمار می روند.

تق تق و وزوز گوش

درمان تق تق گوش

درمان تق تق گوش تا حد زیادی به عامل به وجود آورنده آن بستگی دارد. برخی از روش های درمانی که ممکن است پزشک متخصص برای شما در نظر بگیرد، شامل موارد زیر است:

 • تجویز آنتی بیوتیک برای درمان عفونت گوش.

 • برداشتن موم گوش توسط متخصص، در صورتی که باعث انسداد شده باشد.
 • قرار دادن لوله های مخصوص (VT )، برای کمک به یکسان سازی فشار در گوش میانی و همچنین کمک به تخلیه مایعات از آن.
 • باز کردن مجرای شیپور استاش، با استفاده از یک سوند بالون کوچک.
 • تجویز داروهایی مانند داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای یا شل کننده های عضلانی برای تسکین درد حاصل از اختلالات TMJ
 • جراحی TMJ هنگامی که روش های محافظه کارانه برای رفع علائم کارساز نیستند.

درمان خانگی تق تق گوش

در صورتی که تق تق گوش شدید نبوده و علائم همراه دیگری نداشته باشد، ممکن است برخی از درمان های خانگی در جهت رفع و یا کاهش مشکل مفید واقع شوند. با این حال اگر تق تق بهتر نشده و یا حتی بدتر شود، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. برخی از روش های درمان خانگی تق تق گوش شامل موارد زیر است.

به گوش های خود شوک وارد کنید

 گاهی اوقات با بلعیدن، خمیازه کشیدن یا جویدن می توانید گوش خود را از حالت قفل خارج کرده و به یکسان سازی فشار در گوش میانی کمک کنید.

شستشوی فضای بینی

این روش همچنین به عنوان شستشوی سینوس ها شناخته می شود. شستشوی فضای بینی با آب نمک به کاهش مخاط بیش از حد بینی کمک می کند. این روش همچنین سینوس های شما را تا حدی پاک سازی کرده و تا حد امکان از اختلال شیپور استاش جلوگیری میکند.

برطرف کردن جرم گوش

روغن های معدنی، پراکسید هیدروژن یا قطره های بدون نسخه گوش، روش های خوبی برای نرم کردن و از بین بردن جرم گوش می باشند.

داروهای بدون نسخه (OTC)

 در برخی موارد می توانید از داروهایی مانند NSAIDs برای کاهش التهاب و درد و یا آنتی هیستامین ها استفاده کنید.

تمرینات TMJ

ممکن است با انجام تمرینات خاص و همچنین ماساژ دادن ناحیه یا استفاده از کیسه یخ، بتوانید درد و ناراحتی اختلالات TMJ را کاهش دهید.

درمان تق تق گوش در منزل

پیشگیری از تق تق گوش

رعایت برخی نکات می تواند در پیشگیری از ایجاد تق تق گوش کمک کننده باشد.

 • تا حد امکان از عوامل ایجاد عفونت های تنفسی دوری کنید.
 • بیماری هایی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی در اکثر موارد می توانند منجر به اختلال عملکرد شیپور استاش شوند. برای جلوگیری از مریض شدن، مرتباً دستان خود را بشویید، از به اشتراک گذاشتن وسایل شخصی خود با دیگران خودداری کنید و از کسانی که ممکن است به این بیماری ها دچار شده باشند تا حد امکان دوری کنید.
 • سعی کنید از تحریک کننده های محیطی دور بمانید.
 • آلرژن ها، دود دخانیات و آلودگی ممکن است به اختلال عملکرد لوله استاش منجر شود.
 • از قرار گیری در معرض صداهای بلند خودداری کنید.
 • قرار گرفتن در معرض صداهای بلند باعث آسیب دیدن گوش شما می شود. اصواتی که بیش از حد مجاز بلند باشند، شانس شما را برای ابتلا به وزوز گوش افزایش می دهند. با این حال در محیط های پر سر و صدا از محافظ گوش استفاده کنید.

آیا استفاده از سمعک تق تق گوش را کاهش می دهد؟

بسیاری از کاربران درباره ارتباط سمعک و تق تق گوش سوال می پرسند. در این باره باید به چند نکته دقت شود اگر دلیل تق تق گوش مشکل در فک و یا مفصل فک و دندان ها باشد استفاده از سمعک ممکن است این صدا را تشدید و بدتر کند. اما اگر صدای تق تق ناشی از عملکرد نامتناسب اعصاب و مشابه وزوز باشد استفاده از سمعک با تقویت مناسب و کوپلینگ به جا می تواند این مشکل را برطرف و در موارد زیادی درمان نماید.


این مقاله را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره

email

مطالب مشابه

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک های own اتیکن رده های مختلفی دارند که در این مقاله قصد داریم به ویژگی و انواع مدل های آن‌ها بپردازیم.

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی از شایع ترین عفونت های گوش است.

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

کلینیک تخصصی حس دوم امکان خرید سمعک اقساطی را برای کاربران دارای کم شنوایی فراهم کرده است. با استفاده از این شرایط ویژه، امکان استفاده از بهترین سمعک ها برای تمام اقشار جامعه فراهم شده است.

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

سمعک های داخل گوشی همواره مورد نظر افراد دارای افت شنوایی بوده و هست. کمپانی های مختلف در زمینه تولید این مدل رقابت سنگینی دارند. به همین دلیل در این مقاله سه مورد از بهترین سمعک های داخل گوشی در سال 2022 را به شما معرفی می کنیم

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

بسیاری از افراد دارای افت شنوایی برای انتخاب بین سمعک داخل گوشی و پشت گوشی تنها به فاکتور ظاهر و نامرئی بودن سمعک توجه می کنند اما بهتر است برای انتخاب بهتر با مزایا و معایب هر کدام بیشتر آشنا شویم

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

کم شنوایی یک طرفه یکی از معضلات بزرگ برای فرد و ادیولوژیست است زیرا سمعکی که بتواند افت شنوایی عمیق در یک گوش را جبران کند معمولا با نتیجه مناسبی همراه نیست. اما سمعک های جدید کراس برای درمان کم شنوایی یک گوش بسیار جوابگو هستند

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

سمعک های جدید زیمنس یعنی نسل AX نسخه ارتقا یافته و بهبود یافته نسل قبلی یعنی Xperience است و تفاوت های زیادی را برای کاربران به ارمغان آورده است. در این مطلب بیشتر با این نسل سمعک آشنا می شویم

نکات طلایی برای خرید سمعک

نکات طلایی برای خرید سمعک

انتخاب و خرید سمعک مناسب از مواردی است که اکثر افراد اطلاعات زیادی درباره آن ندارند و معمولا در این پروسه دچار سر درگمی می شوند. با ما همراه باشید تا نکات مهم حین خرید و انتخاب مدل مناسب سمعک را برایتان بازگو کنیم

 عفونت گوش + درمان، عوارض، علائم و انواع آن

عفونت گوش + درمان، عوارض، علائم و انواع آن

عفونت گوش واژه کلی است که به انواع التهاب در قسمت های مختلف گوش و سیستم شنوایی مربوط می شود. آگاهی از علائم و نشانه ای این عفونت ها به ما کمک می کند تا به موقع برای درمان آن اقدام کنیم

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 • سما

  سلام وقت بخیر من هنگام غذا خوردن فکم صدا میده و الان یه مدتیه ک هنگام خمیازه گوشم ب همراه فکم درد میگیره گوشمم تغییر شکل داده چیکار کنم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز.و باید از نظر سلامت مفصل فک یا TMJ مورد بررسی قرار بگیرید

 • محمد

  سلام من وقتی اب دهنم را قورت میدم بعضی وقتا گوشم درد میگیره و یه صدایی میده. ریه هام عفونت کرده بودن رفتم دکتر و چرک خشکن نوشت و الان خلطام باعث میشن که گوشم خیلی درد بگیره. مشکل از چیه؟

  مدیر سایت

  سلام دسوت عزیز. برای بررسی سلامت سیستم گوش میانی باید مورد معاینه قرار بگیرید تا بررسی بشه که آیا عفونت سیستم مخاطی شما به گوش منتقل شده یا خیر

 • هانا

  سلام من ۱۷سالمه و ۲سالی میشه که وقتی فکمو تکون میدم یا دهنمو باز وبسته میکنم صدای تق تق تو گوشم میاد حالا از ایرپاد هم زیاد استفاده میکنم احساس میکنم تو گوشم یه استخوان خورد شده که وقتی فکمو تکون میدم تق تق میکنه به نظر شما مشکل چیه ؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لازمه از نظر مفصل فک یا TMJ مورد بررسی قرار بگیرید

 • احمد پورمحسن

  سلام، من ۲۰ سال سن دارم و حدودا دو ماهی میشه مشکل تق تق گوش پیدا کردم. به طوری که بعد از ده دقیقه دویدن، صدای تق تق از گوش چپم می شنوم. اوایل به همین خلاصه می شد. اما در طی یک ماه گذشته، زمانی که به صورت ایستاده یا نشسته صحبت می کنم، این تق تق گوش شنیده میشه. حتی افراد در فاصله نیم متری توانایی شنیدن صدای تق تق گوش چپم رو دارن. اگه راه بینی رو ببندم، موقع صحبت صدای تق تق شنیده نمیشه. اگه درازکشیده هم باشم صدای تق تق ایجاد نمیشه یا اگه بشه خیلی کم هست. متاسفانه دکتر عمومی با همین توضیحات چیزی رو تشخیص نداد. لطفا بهم بگید مشکلم چیه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. اگر صدای تق تق توسط اطرافیان قابل شنیدن هست احتمال زیادی داره که مشکل از مفصل فک شما باشه. به پزشک متخصص فک و صورت مراجعه کنید تا بررسی بیشتر انجام بشه

 • ادریس

  سلام گوش من پرده صماخ سوارخ شده بود پلمپ شد ولی وقتی یکم عضلات گوشم را سفت میکنم تق تق صدا میدع مشکل از چیه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. این مشکل تا مدتی بعد از عمل میتونه وجود داشته باشه. برای بررسی و معاینه بعد از جراحی به متخصص خودتون مراجعه کنید

 • کافی

  سلام ،من شش سال پیش گوش راستم دچار کری ناگهانی شد،چند سالیه که گوش چپم هم به بعضی صداها خیلی حساسه ،مثل هر صدایی که از گوشی موبایل پخش میشه،و با ارتعاش صداش ،هماهنگ تق تق میکنه،خیلی میترسم مشکل چی میتونه باشه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. فشار گوش، مشکلات عصب شنوایی و مشکلات فک میتونن باعث ایجاد مشکل شما باشند و باید مورد معاینه و بررسی قرار بگیرید تا تشخیص قطعی داده بشه

 • زهرا

  سلام.من چند روزی است موقع غذاخوردن هربار که دندونم روی غذا میخوره گوشم صدایی مانند زنگ میزنه.لطف میکنید راه حلش چیه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. شما باید از نظر مفصل فک و عصب های دندانی مورد بررسی قرار بگیرید تا مشخص بشه وزوز گوش ناشی از اعصاب شنوایی هست یا مفصل فک و دندان

 • .

  سلام من 13 سالمه یه مدت آنفولانزا گرفته بودم بعد از اون موقع هر وقت دهنمو باز میکنم، آب دهنمو قورت میدم و.. هردو گوشم یه صدای باد و تق تق مانندی میداد و بعضی وقتا هم کمی احساس خارش، پُری گوش و درد کمی داشت از چند روز پیش تق تق نمیکرد اما گوش راستم کیپ شده بود و از دیروز دوباره صدا دادن گوشام شروع شده ، میشه بگید مشکل از کجاست؟؟نگرانم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای بررسی و معاینه و بررسی وضعیت فشار گوش باید به پزشک گوش و حلق و بینی و ادیولوژیست مراجعه کنید. احتمال وجود عفونت در گوش میانی وجود داره اما تشخیص نهایی به عهده پزشک متخصص هست که شما رو معاینه کردن

 • ملیسا مقدم

  سلام من ۱۷ سالمه و حدود یکسال هست که دچار چفت گوش میشم ولی بعد ۱ الی ۲ هفته خوب میشدم اما دوباره چند روز گوش سمت چپم چفت شد و گوش سمت راستم کمی چفت شد رفتم دکتر که گفتن باید چند روز قطره بریزی و بیای واسه شستشو، چند شب پیش صدای تق تق از گوش سمت راستم شنیدم و حالا در طول روز این صدا به گوشم میخوره ممکنه در اثر جرم گوش و عفونت باشه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. احتمال وجود عفونت و جرم وجود گوش وجود داره. پیشنهاد میشه مجددا به پزشکتون مراجعه و معاینه بشین

 • امینه تقیان

  سلام و عرض ادب ببخشید من دو سه روزی میشه وقتی سرم رو به سمت راست خم میکنم یه صدای طبل مانند تو گوشم میشنوم و وقتی سرم رو به حالت عادی برمیگردونم همین صدا ولی با شدت کمتر رو حس میکنم شب ها هم توی این چند روز ضربان قلبم رو توی گوشم دارم و سه روز قبل از عید (۱۴۰۳)شست و شوی گوش انجام دادم..این صداها دلیلش چی میتونه باشه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای تشخیص دقیق تر باید توسط پزشک معاینه بشین. احتمال وجود عفونت در گوش میانی وجود داره ولی تشخیص دقیق تر به عهده پزشکتون هست

 • فرهاد شکوری

  باعرض سلام بنده پارسال بانشانه های حالت تهوع سرگیجه وسوت گوش درگوش راستم به متخصص مراجعه کردم ونوارگوش گرفتم که هیچ کاهش شنوایی به دنبال نداشت ولی صدای گوش راست ماندگار شد ولی باشدت کمتر .واماامسال ابتداباعلایم سرماخوردگی احساس تق تق وگرفتگی درگوش راست وبعدباعلایم شبیه پارسال که همان سرگیجه وتهوع واضافه شدن صدای سوت به همراه تق تق اینباردرگوش چپم به پزشک مراجعه کردم که ایشان هم انسدادشیپور را تشخیص دادند ولی شنوایی گوش چپم هم دچارسی درصدافت شده.ایابه خاطرهمان انسدادمیباشد یااعصاب گوش چپم ضعیف شده درعرصه سه ماه.؟؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای بررسی دقیق تر در مورد ماهیت افت شنوایی باید نتیجه ادیومتری شما رو ببینیم. لطفا به واتساپ حس دوم ارسال بفرمایید

 • امیدنظری

  سلام من دوماهه صدای سوت تو گوشمه دائمی مخصوصا شب موقع خوابیدن و بیدار شدن صدای تق تق هم موقع قورت دادن اب دهانم دارم بعضی موقع ها دو گوش بعضی موقع ولی اکثر مواقع گوش راستمه شنوایی سنجی رفتم بعد رفتم پیش متخصص گوش و حلق و بینی گفت گوش راستت آسیب دیده سه تا قرص داد که یکیش برا افسردگی یکیش قرص خواب یکیشم برا سرگیجه است میخوام ده روزه دارم استفاده میکنم هیچ فرقی نکرده گوشام مخصوصا گوش راستم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. آسیب دیدگی گوش بسیار جمله مبهمی هست و باید اطلاعات دقیق تری از وضعیت شما داشته باشیم. لطفا نتیجه آزمایشات خودتون رو برای متخصصین ما ارسال کنید

 • نیما غفاری

  سلام من ۱۲ سالمه موقع قورت دادن آب دهن توی گوش چپم صدای تق تق می شنوم خیلی هم اذیت کننده است لطفا کمک کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. لازم هست از نظر وضعیت مفصل فک و وضعیت گوش میانی معاینه بشید تا علت مشکل مشخص بشه

 • حسین مقامی

  با سلام. حالت حباب داخل گوش و سرگیجه به مشکلات شیپور استاش ربط داره یا نه؟ حدود دو ساله این مشکلات پیش اومده برام. فوق تخصص برای این مشکل هست؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. مورد شما نیاز به معاینه و بررسی داره. باید به متخصص گوش و حلق و بینی و فوق تخصص اتولوژی مراجعه بفرمایید

 • Ahmad Khalid azizi

  سلام گوش من سمت راست تق تق میکونه نمیزاره شب ها خواب کنم

 • ز.جهانی

  سلام ببخشید طی یک حادثه ای به گوش من مُشت کوبیده شد بعدازاون حس میکنم شنوایی گوش سمت چپم کمترازسمت راستیه واینکه وقتی عطسه میکنم ازگوشی ک ضربه خورده صدا میاد یاوقتی بینی م میگیرم نفسم حبس میکنم ازگوشم صدای سوت که احساس میکنم همراه بابخارگرمه حس میکنم علتش چی میتونه باشه

  مدیر سایت

  سلام باید گوش شما از نظر سلامت گوش میانی، پرده گوش و شیپور استاش بررسی بشه

 • شهرزاد اکبری

  من گوشم بعد یه دمل چرکی که خارج شد از گوشم دچار اختلال شیپور استاش شده مدام باید خمیازه بکشم تا باز بشه الان سه هفته هست هنوز همونجوری هست کلی هم اسپری و داروی ضد احتقان استفاده کردم فکر می‌کنید عفونت جوش روی پرده گوشم اومده باشه و با ساکشن بهتر بشه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. باید آزمایشات کامل براتون انجام شه تا بشه نظر داد. به متخصص مراجعه کنید

 • آرش رئیسی

  سلام پدرم ۵۹ سالشه میگه از وقتی گوششو با تیزبر تمیز کرده داخل گوشش صدای وز وز میاد خیلی اذیت میشه راه درمانش چیه ممنون میشم کمک کنید

  مدیر سایت

  سلام. برای معاینه به متخصص مراجعه بفرمایید

 • پرنیان.پرنیان

  سلام.من۱۲سالمه حدود۵ساله تق تق هردوگوشودارم وقتی آب دهان قورت میدم تق تق میکنه چنددکترمراجعه کردم ولی نتیجه ای نگرفتم ورفتم جرمگیری گوش کنم گفتن گوشت تمبزتمیزه نیازنیست کلا کلافه شدم ...نظرشماچیه ممنون میشم راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. احتمالا عفونت گوش میانی وجود داره. برای معاینه به متخصص مراجعه کنید

  سانیا

  سلام منم اونجوریم شما راهکاری یافتید

 • شهرزاد اکبری

  با سلام مدتی عفونت گوش خارجی داشتم با چرک خشک کن برطرف شد ولی شیپور استاش همون گوش دچار اختلال شده و گوشم کیپ میشه صدای تق تق هم میده صبح کاملا کیپ همچنان چرک خشک کن میخورم و داروی ضداحتقان

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. وزوز و صدای اضافی بعد از عفونت گوش تا حد زیادی شایع هست. اگر با گذشت زمان برطرف نشد به متخصص مراجعه بفرمایید

 • نرگس

  سلام من یه دختر 14 سالم. توی خانوادمون کلا مشکل گوش زیاده مثلا پدرم مینیر داره و عمم هم شنواییش خیلی سنگینه من از بچگی فکم حس میکردم سنگینه یا گرفته بعد با یه حالی مثل کشیدن فکم به استخوان جمجم این تق تق با یک تق بلند درست میشد بعد مثلا فرداش دوباره بود. این مشکل از بچگی بوده کلا زیاد اذیتم نمیکرد الان هم نمیکنه ولی الان چند ساله گوشم صدای تق تق میداد بعضی وقتا مثلا کیپ که میشد یه حالتی میکرد که تقی میکرد و باز میشد اب دهنم رو قورت میدادم هر دو تق میکرد. گوش راستم الان تقریبا یک ساله که مداوم سوت میکشه و کم و زیاد میشه به قدری که دیگه تقریبا عادت کردم. صدا ها بعضی وقتا تو سرم میپیچه وقتی سرما میخورم گوشم اولین جاییه که عفونت میگیره و با انتی بیوتیک خوب میشه. پیش دو تا متخصص خوب گوش و حلق و بینی هم رفتیم و کامل تست شنوایی و تعادل دادم و هیچ مشکلی نداشتم و هر دو دکتر گفتن به خاطر اظطرابه. الان بیشتر نگران فکمم. به نظرتون چیز مهمیه؟ یا کلا باید با فک و گوشم کنار بیام؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. مشکل فک با مواردی که ذکر کردید متفاوت هست و باید توسط متخصص فک و صورت بررسی بشه. اما از لحاظ شنوایی احتمال وجود مشکل پایینه. با این حال نتایج آزمایشاتتون رو برای ما ارسال کنید

 • زهرا

  سلام وقتتون بخیر من نمیدونم منظورتون دقیقا از این صدای تق تق و ترکیدن حباب چیه اما من گاهی وقتا گوش چپم به صورت پشت سرهم میگیره و باز میشه و همین باعث ایجاد یه صدا در گوشم میشه ک واقعا اذیت کنندس هر ازگاهی اینطوری میشم و نمیدونم دلیلش چیه ممنون میشم راهنمایی کنین..

  فرهاد پایدار

  سلام خواهر ببخشید من هم گوش چپم یک ماه است که در طول چند با ‌کیپ و سریع باز میشه می خواستم ببینم شما راه درمانی برایش پیدا کردی ، ممنون از شما

 • Sabah.a

  سلام خسته نباشید دختر ۸ساله دارم چند وقته پیش متوجه شدم گوش چپش خیلی ضعیف شده متخصص بعد از تست شنوایی گفت احتمالل عصبهای گوش ازبین رفته کاریش نمیشه کرد یه سری دارو وقطره بینی براش تجویز کرد بعد مصرف دوباره تست گرفتیم گوشش کاملا سالم شده بود تامدتی الان دوباره گوشش ضعیف خیلی ضعیف شده تا حالا چندتا متخصص بردم هرکدوم چیزی میگن نمیدونم چیکار کنم خواهشن راهنماییم کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر لطفا نتایج کامل آزمایشاتشون رو برای بررسی به واتساپ ما ارسال کنید

  مهدی عزیزی

  سلام پسر برادرم هم این طوری بود بعد معلوم شد الرژی داره تست الرژی دادن مواد الرژی را یه مدت نخورد ویکی دیگم دکتر بهش کورتن هم داده بود شنوایش بهتر شده

 • ساره شهیدی

  سلام وقت بخیر . من ۱۲ سالم هست امروز وقتی داشتم غذا می خوردم صدای تق تق از گوش راستم احساس کردم .وفتی اب دهنمو قورت میدم هم اینطوریه .بعضی وقتا هم احساس درد در هر دو گوش رو دارم ولی زود رفع میشه. تا ظهر چیزیش نبود ولی الان صدای تق تق احساس میکنم. ولی وقتی با دندان های جلوییم میجوم صدا قطع میشه مشکل از کجاس ؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر باید از نظر عملکرد مفصل فک و گوش میانی بررسی بشین

 • سجاد

  با سلام خسته نباشید. من وقتی فک پاینمو می کشم جلو عقب یا گوشام تیر می گشم گوش سمت چپ صدای تق تق یا نوی صدایی مثل ترکید حباب میده مشگل چیه؟ به دکتر مراجعه کنم؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر لطفا برای معاینه به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • ....

  سلام وقت بخیر من از صبح صدای تق تق مثل ترکیدن حباب رو در گوشم به طور مداوم میشنوم مثلا گاهی که خمیازه میکشم یا وقتی که به لاله ی گوشم دست میزنم این صدارو میشنوم چند باری هم از طریق حبس کردن نفسم و بیرون دادن هوا از گوشام امتحان کردم ولی هنوزم صدای تق تق ترکیدن حبابو میشنوم شما علتشو میدونین؟

  مدیر سایت

  سلام برای بررسی وضعیت گوش میانی به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید

 • دانیال هاشم زاده

  سلام ✨. من موقع جویدن و بلع غذا ؛احساس سنگینی فک و گوش رو با هم دارم.انگار با تکان خوردن فکم گوشم و سرم سنگین میشه نمیدونم چرا ولی این اتفاق می افته.بعدش هم صدای تق تق از گوش شنیدم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  مدیر سایت

  سلام باید از نظر وضعیت گوش میانی و مفصل فک بررسی و معاینه بشین دوست عزیز

 • محبوبه عسکری

  سلام من سه روزه سرما خوردم امروز صبح بیدار شدم گوش سمت راستم درد می‌کنه و مدام صدای تق تق میاد میشه راهنماییم کنید

  مدیر سایت

  سلام احتمال شروع عفونت در گوشتون زیاد هست . برای بررسی به پزشک مراجعه کنید

 • مهیار ولی

  سلام خسته نباشید من دیشب توی دسته عزاداری سنج زدم الان گوشم یه ضرب داره سوت میکشه ولی واضح صداها رو می‌شنوم مشکل چیه

  مدیر سایت

  سلام دچار ضربه صوتی شدید. اگر با گذر زمان بهتر نشد به متخصص گوش مراجعه کنید

 • کیان مهر علی آبادی

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من گوشم یه حالتی داره مثلا وقتی که لاله ی گوش رو یکم میکشم یا تکون میدم یه صداهایی میده مثل تورکوندن نایلون هایی که مثل نان لواش هستن. میشه راهنمایی کنین خیلی ترسیدم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. برای معاینه حضوری به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • sima

  باسلام من اسفند پرده گوشم بدلیل عفونت پاره شد و دکترم دو بار داروهای خشک کننده رو برام عوض کرد اما تغییر ایجاد نشد عفونت کمتر شد اما صدای باد و آب تق تق هنگام پایین دادن آب دهانم حس میکنم بمن گفتن بعد از سه ماه پرده ترمیم میشه تو ۵۰ درصد موارد. الان صدای باد و تق تق رو گوشم داره ضمن اینکه مراقبت کردم که آب به داخل گوشم نره میخواستم ببینم گوشم عفونت داره؟ علت این صداها چیه؟ و عمل گوش چند ساعت طول میکشه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت شما بخیر برای اظهار نظر درباره وضعیت شما نیاز به معاینه حضوری توسط پزشک گوش و حلق و بینی هست و ما نمیتونیم اظهار نظر کنیم

 • سیما سلامی

  سلام. من اومد اسفند بدلیل عفونت و خونی که از گوشم می آمد به دکتر مراجعه کردم که مشخص شد به دلیل عفونت پرده گوشم پاره شده و کلی دارویی خشک کننده دکتر برام نوشت اما بعد از پانزده روز که دکتر خواسته بود مجدد مراجعه کنم متاسفانه عفونت پست پرده گوش غلیظ شده بود و دارویی خشک کننده من رو دکتر مجدد عوض کرد و گفتن بعد از سه ماه اگه پرده گوش ترمیم نشه باید جراحی کنم و عفونت هم باید بررسی بشه. الان مجدد باید به دکتر مراجعه کنم گاهی احساس پری میکنم اگر به نخود داخل گوشم باشه اما این حالت گاهی هست و همینطور گاهی آب دهنمو که فرو میدم صدایی می‌کنه همین نگرانم کرده که نکنه عفونت مونده سال باید جراحی بشم. ممنون میشم راهنماییم کنین. مرسی

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیرپیشنهاد میشه پزشکتون رو عوض کیند تا توسط شخص دیگه ای هم معاینه بشین 

 • ارمین

  سلام من بعد پرواز گوشم گرفتم باز شد. ولی الان آب دهنم رو قورت میدم صدا میده. دکتر رفتم دارو داد اما خوب نشد. گفتن برو خود به خود خوب میشه ولی الان چند ماه هست خوب نشده. راه حلی وجود داره؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر احتمالا مشکل شما از اختلال شیپور استاش سرچشمه میگیره و بهتریه به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • شیوا*

  سلام وقتتون بخیر من چند سال پیش یک بار که آب دهانمو قورت دادم احساس کردم بعد از بلع گلوم درست برنگشت سرجاش یکم بعد صدای کلیک و تق تق از گوش و دهانم میومد که انگار کمک میکرد حلقم به حالت عادی برگرده هنوز هم اون حالت ها هست و وقتی بینیم گرفته میشه خیلی تشدید میشه و از دهان که نفس میکشم انگار توی گوش و حلقم هوا حبس میشه و احساس تورم و گرفتگی بهم میده که خیلی ترسناکه در حالت عادی هم معمولا احساس گرفتگی رو دارم به هر پزشکی میگم میگن حساس شدی ولی مطمئنم این حالت یک دفعه پیش اومد و قبلا اصلا چنین مشکلی نداشتم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. احتمالا مشکل از شیپور استاش شما هست اما برای تشخیص دقیق به آزمون های تخصصی نیاز هست

 • غزل رادمنش

  سلام وقتتون بخیر من ۱۲ سالم هست از ایرپاد استفاده میکنم الان چند وقتا در گوش سمت راستم تق تق میکنه و همیشه هم ایرپاد رو تو گوش سمت راستم میزاشتم راه درمان داره؟؟

  مدیر سایت

  سلام بعید به نظر میرسه کشگل از ایرپاد باشه و احتمالا از مشکل فک ناشی میشه. به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • مهرداد

  سلام من برج 11 سال 1401 عفونت قارچی گرفت کوشم دکتر رفتم تو 1 ماه ساکشن انجام داد دارو قرص داد بهم عفونت خوب شد کیپی گوش برطرف شد ولی از اون روز تا الان وقتی دهنم باز میکنم یا نفیس عمیق میکشم صدا عجیبی گوشم میده انکار هوا چیزی می‌ره توش مثل وقتی که چسب راضی میزنی دستت خشک بشه بعد چسب خشک شده رو بکشی اون صدا رو میده گوشم با وقتی آب دهنم قورت میدم مثل این میمونه دستت می‌کنی تو عسل در میاری اونجوری میشه احساس میکنم با نفس کشیدم پرده گوشم تکون میخوره و این تکون خوردن باعث صدا میده مثل حباب مثل چسب مثل ساییدن آدامس تست شنوایی همه چیز دادم خوبم سوال اینجاست مشکل از کجاست ؟ آیا خوب میشه ؟ آیا ممکنه باعث کری گوش بشه ؟ ممنون میشم جواب بدین خیلی نگرانم

  مدیر سایت

  سلام وقت بیخر باید توسط متخصص گوش و حلق و وبینی معاینه بشین تا تشخیص دقیق داده بشه

 • ف-ح

  سلام خسته نباشید من از دیروز گوش چپم صدای تق تق یا شاید پت پت میشنوم هر چند ساعت چند دقیقه طول میکشه وقتی گوشم روی متکا میزارم شبیه صدای ضربان قلب میشنوم پزشک عمومی رفتم گفت چیز مهمی نیست هیج دارویی به من ندادن ممنون میشم راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر باید شنوایی سنجی و تمپانومتری انجام بدین تا وضعیت گوش میانی و پرده گوشتون مشخص بشه

 • M.b

  سلام بعد از عفونت گوش و درمان آن گوش چپم موقع بلع یا نفس عمیق صدای تق میداد و یکم گوشم احساس پری دارم رفتم دکتر با تست گفتن اختلال هواگیری گوش دارم . قرص ضد حساسیت. اسپری بینی مصرف کردم هنوز خوب نشده چاره چیه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. اختلال هواگیری به معنای اختلال در عملکرد شیپور استاش هست و ممکن هست از اختلالات بیشتر مثل انحراف تیغه بینی هم نشات بگیره

 • محمدرضا روگری

  سلام من پنج ساله گوشم سوت میکشه و بعد صداها یک صدای وزوز میشنوم دکتر رفتم میگن التهاب و ویروس عصبیه ایا بعد پنج سال دوباره برم دکتر و پیگیری کنم برای گوشم سوت کشیدن گوشم از بین میره

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. تاوضیحات شما ناکافی هست. در هر صورت برای بررسی حتما تحت نظر پزشک باشید

 • علی

  سلام خسته نباشید من مشکل ورم بینی داشتم لوله استاش گرفته بود گوشم صدای آب میومد توش و سرگیجه و عدم تعادل هم داشتم به دکتر مراجعه کردم نیوتادین و اسپری بینی داد گفت گوشم ۳۰ درصد به خاطر لوله استاش ضعیف شده اما بازم سرگیجه دارم ولی کمتر شده اما بازم هست و گوشم صدا میده ممنون می شم راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز احتمالا با ادامه درمان و بهتر شدن وضعیت گوش میانی و شیپور استاش بهبود در شرایط رو مشاهده می کنید

 • سجادمرادزاده

  باسلام بنده حدود پنج ماه قبل دچار یه عفونت که زبون کوچیکه تو دهنمم خیلی ورم کرد شدم وبعد از استفاده دارو وآمپول اینا خوب شدم و از اون روز به بعد سرم منگ میشه و گوشامم اب دهنمو قورت میدم صدا میده متخصص رفتم ساکشن انجام دادم قطره استفاده کردم ولی هیچ اثر مثبتی ندیدم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر قربان. احتمالا شیپور استاش شما دچار مشکل عملکردی شده. برای بررسی بیشتر به متخصص مراجعه کنید

 • حسین نادر خانی

  سلام من همیشه با کوش پاکن گوشامو تمیز میکنم و وقتی خمیازه میکشم یا سکسکه دارم گوش سمت چپم تق تق می‌کنه انگار مثلاً پنبه می‌کشی روهم ی همچین صدایی داره

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر ممکن هست مشکل از مفصل فک شما نشآت بگیره

 • فاضل

  سلام خداقوت من یه مدت درگوش سمت چپم تق تق می شنوم رفتم دکتر گفت مایع پشت پرده گوشت جمع شده دارو دادبهم ولی یه روز خوبم باز دوباره شروع می شه تق تق گوشم وخیلی کلافم می کنه باید چیکار کنم؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر باید مراحل درمان رو کامل طی کنید تا عفونت کاملا ریشه کن بشه و به احتمال زیاد تق تق هم برطرف میشه

 • محمد وح

  سلام خسته نباشید من دوماه پیش تو سرما رفتم کوه وقتی برگشتم، شب گوشم راستم احساس کیپی کردم و بعد صدای جریان خون و ضربان توی گوشم میاد یه هفته قطع میشه بعد دو یا سه روز دوباره صداش میاد علتش چیه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر احتمالا فشار منفی گوش شما در اثر صعود و انسداد شیپور استاش افزایش یافته که نیاز به معاینه حضوری داره

 • مرتضی مهمان نواز

  سلام من سه روز پشت سر هم حمام رفتم بعدش سب وقتی میخواستم بخوابم گوشم صدا میده و بعدش خوب شد ولی فرداش ساعت 1ظهر وقتی داشتم ادامس می جویدم گوش باز صدا داد و از اون با بعد وقتی دهنم رو باز بسته میکنم گوشم صدا میده حدود دو روز شده ولی اولین روز زیاد صدا نداد لطفا کمکم کنید خیلی اذیتم میکنه

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. احتمالا مسئله از شیپور استاش شماست و باید پزشک گوش و حلق و بینی معاینه تون کنن

 • محمد پوراحمد

  سلام من توی یه مسافرت چند ساعته یهو یه گوش درد شدید گرفتم و بعد گوشمم کیپ شد الانم تقریبا یک روزیه که خمیازه میکشم یا چیزی میخورم و قورت میدم از گوش راستم یه صدای تق تق مهیبی میاد که تقریبا منو ترسونده و ازاردهنده است اطرافیان گفتن مراجعه به دکتر لازم نیست و خودش خوب میشه اما بازم گفتم از شما مشورت بگیرم

  مدیر سایت

  سلاتم وقت بخیر دوست عزیز. این مرد ناشی از اعمال فشار به شیپور استاش هست که به طور معمول خود به خود برطرف میشه. اگر ادامه دار بود به پزشک مراجعه کنید تا بررسی بشه

 • احد بابایی

  سلام بنده الان سه ماهه سرگیجه دارم البته اوایل خیلی شدید بود بعد از امرای سر و تست سرگیجه دکتر گوش حلق بینی تخیص دادن عفونته گوشه میانی دارم ولی الان وقتی دراز میکشم انگار رو قایقم یا مثلا زندگی روز مره گیج میزنم هیچی نمیچسبه بهم بنده انحراف بنی هم دارم درمانش چیه چرک خشکن و بتاهستین و سنارزین هم مقرف کردم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا نتیجه آزمایشات شنوایی خودتون رو برای ما ارسال بفرمایید

 • محمد

  با سلام،پدر من 62سال داره ،نزدیک به سه ساله که قبل از شیوع کرونا ،به چیزی شبیه کرونا یا آنفولانزا مبتلا شد ،البته کل اعضای خانواده گرفتیم و بعد از بهبودی چیزی شبیه صدای خش خش و سوت توی گوش من و پدرم شنیده میشد ولی من بعد از یک هفته خوب شدم ولی پدرم هنوز هم صدای صوت و وزوز میشنوه و شبها خوابش نمیبره ،تست شنوایی سنجی هم گرفته و پیش چندین متخصص گوش و مغز و اعصاب هم رفته متاسفانه فایده‌ای نداره ،لطفا یک راهنمایی یا کمک بفرمایید.

  مدیر سایت

  با سلام لطفا نتیجه آزمایشات ایشون رو برای ما بفرستید تا بررسی بشه

 • روزیتا

  با سلام وخسته نباشید. من حدود دوسال پیش شنوایی سنجی انجام دادم .گفتن گوش هات چپ خیلی کم شنوا وراست شنواییش کم شده.سمعک تجویز کردن .همیشه احساس سر وصدا و تق تق در گوش هام دارم .وموقع پرواز و وقتی با ماشین میریم جایی واختلاف سطح وجود دارد گوش درد دارم و گوشهام کیپ میگیرن در حدی که صدایی نمیشنوم .آیا ممکن است گوشم داری جرم باشد .و با شستشو درمان شود .با تشکر از شما.

  مدیر سایت

  سلام . احساس پری و کیپی در حین مسافرت ناشی از عملکرد شیپور استاش هست و طبیعی محسوب میشه. برای اظهار نظر دقیق تر نتایج شنوایی سنجی خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • سجاد نظری

  سلام من بعد از یه سفر ۸ ساعته که توی اتوبوس بود اولا که داخل اوتوبس کنار صندلی راننده نشسته بودم گوشم کیپ میشد بعد از چند ثانیه باز می‌شد این تا چند ساعت ادامه داشت تا اینکه به مقصد رسیدیمو بعد از استراحت هر چیزی قورت میدم گوش چپم صدای خرچ خرچ میده

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. به علت تغییرات فشار این حالت ایجاد شده و بعد از چندبار خمیازه درست میشه. اگر ادامه دار بود برای بررسی به پزشک مراجعه کنید

 • عبدالهی

  سلام من ی حشره رفته بود تو گوشم و دکتر با ساکشن دراورد اللن حرف میزنم صدام میپیچه دکتر گفت خوب میشه و سرمو تکون میدم تق تق میکنه خوب میشه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر.باید گوشتون معاینه بشه دوست عزیز

 • صادق

  سلام وقت بخیر بنده مدت یک ماهی هست گوش سمت چپم حالت تق میکنه مثل این که ی بطری پلاستیکی رو که خالی هست فشار بدیم این مشکل در حالت عادی نیست و فقط مواقعی هست که آب دهانم رو قورت میدم این مشکل قبلا برای همین گوشم پیش آمد اما خود به خود رفع شد اما الان بعد از چند ماه برگشته .البته لازم بگم قبل از شروع این علائم سرما خوردم و بعد از سرما خوردگی الان حدودا یکماهی هست که این مشکل رو دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. احتمالا علائم سرماخوردگی و عملکرد نامناسب گوش میانی باعث این موضوع شده و برای بررسی بهتر باید معاینه بشید

 • رقیه علیزاده

  سلام. سینوس‌هایم عفونت کرده با آب نمک شستشو میدادم. گوش راست بسته شد هیچ صدایی رو نمیشنیدم، بعد از چند روز تق‌تق صدا میداد و بوق میزد. نفس میکشیدم، غذا میخورم و حرف میزنم، همه تو گوشم میره، هنگام حرف زدن بدتر میشه. گوشم خفه هست به پزشک متخصص گوش حدق بینی مراجعه کردم نئوتادین، لوپراکس و ۳ آمپول دگزامتازون تجویز کردن، اونها رو مصرف کردم که هیچ تاثیری نداشت. به پزشک متخصص گوش حلق بینی دیگه ای مراجعه کردم، کوآموکسی‌کلاو ، هیوسین و آمپول شیری رنگ تجویز کردن و بعد گفتن تا ۱۲ روز مصرف کن و بعد از یکماه بیا تا وضعییت رو ببینم. داروها رو مصرف کردم و باز هم تاثبری در بهبودیم نداشتن. لطفا مرا راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. احتمالا مشکل شما ناشی از انسداد شیپور استاش و شروع التهاب و عفونت گوش باشه و بهتره درمان های دکتر رو کامل کنید 

 • محمد خوش چهره

  سلام ببخشید من مدت 6ماه هست که هردو گوش هام تیک تیک می‌کنند و بیشتر موقع خواب عزیت میشم میشه راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. در قدم اول باید سنجش شنوایی کامل انجام بدین تا بشه نظر داد

 • حسینی

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من چند وقته احساس میکنم شنوایی ام کاهش یافته واحساس سنگینی در گوشهام دارم لطفا راهنمایی میکنید

  مدیر سایت

  سلام باید تست شنوایی انجام بدین تا شدت کم شنوایی و دلیل اون مشخص بشه

 • کیانی

  سلام وقت شما بخیر باشه. من به مدت دو هفته گوشام کیپ شده بود وقتی از خواب بیدار میشدم کیپ بود اما بعد ی مدت باز میشد. رفتم دکتر قطره گلیسیرین فنیکه نوستن استفاده کردم. گوشام کمی خارش هم داشت. برای اینکه گوشامو باز کنم گوشمو تکون میدادم و گاهی اوقات باز میشد. پس از دو روز گوش سمت راستم وزوز گرفت. رفتم دکتر جرم های گوش رو تخلیه کردن. گوش سمت چپم کامل باز شد اما گوش راستم هنوز احساس کیپ بودن و وزوز داره. گوشمو‌کامل تخلیه کردن و جرمی داخلش نیست اما احساس کیپ بودن گوش سمت راست و وزوز دارم. ممنون میشم جواب بدین.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. ممکن هست گوش راست در آستانه عفونت باشه و بهتره برای بررسی به پزشک مراجعه کنید

 • پوریا اس

  سلام من سرما خوردگی شدید گرفتم الان یهو از دیشب گوش سمت راستم داره میکوبه چشمامو که می‌بندم بدتر و تندر میشه کلا روی حرکت چشمام صدا میاد تق تق می‌کنه یهو تند میشه یهو کند یذره هنوز سرفه دارم ولی خوب شدم تقریبا این صدا از چیه لطفاً پاسخ بدین دیونم کرد ممنون

  مدیر سایت

  سلام احتمالا گوشتون در معرض عفونته. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • فرهاد مولایی

  سلام داداشم ۱ ماه پیش عمل خونریزی مغزی داشت الان گوششو با چراغ قوه نگاه کردیم انگار خونه خشک شده دست میزنه درد میکنه

  مدیر سایت

  سلام لطفا از دستکاری کردن خودداری کنید و سریعا به پزشک مراجعه کنید

 • شهاب

  سلام خسته نباشین ببخشین من چند روزی هست گوش چپم موقع خمیازه کشیدن یا قورت دادن آب دهنم صدایی مثل حباب مانند میده امکان داره راهنمایی بفرمایین

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. احتمالا مشکل از فشار منفی گوش یا مشکل شیپور استاش هست به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید

 • پرهام نیکرو

  سلام خسته نباشید من یه خیلی وقته که هردو گوشم صدای تق تق میده و هیچ کدوم از اینا چیز های که گفتید رو ندارم و وقتی اینجوری شد که تو کوه بودیم و یهو گوش درد شدید گرفتم و بعد 1 یا 2 دقیقه اب دهن یا خمیازه یا غذا میخورم صدا میده چیکار کنم؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. مشکل از شیپور استاش شما هست که نمیتونه فشار گوش رو متعادل کنه و باید به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • آتنا

  سلام من مدت طولانی هست که احساس گیجی دارم وقتی ثابت وایمیستم یا دراز میکشم احساس میکنم تو قایقم و سرم تلو تلو میخوره یا دارم از ارتفاعی میفتم الان چند وقتی هم هست که گوش راستم اکثر مواقع انگار صدای باد میاد و با تکون دادن سرم این صدا زیاد و کم میشه به نظرتون مشکل از چیه ممنون میشم پاسخ بدین و ایا این صدا ربطی به گیجی سرم داره؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عیز. شما باید تست های سرگیجه و تعادل رو انجام بدین تا دلیل این مشکل مشخص بشه و به دنبال اون علت وزوز هم مشخص میشه

 • مجتبی

  سلام وقتتون بخیر من گوش سمت چپم دو روزی از جرم کیپ شده بود بعد زدن قطره رفتم پیش دکتر شستشو برام انجام داد بعد چن ساعت وقتی سرم تکون میدم یا تکون میخورم انگار یه چیزی داخل گوشم تکون میخوره از چی میتونه باشه ؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. احتمالا مقداری آب یا جرم نرم باقی مونده که خارج میشه

 • حامد طرحی

  با عرض سلام وخسته نباشید ببخشید مادرم بعد از مصرف داروی روتیو < فکسو فنادین دچار تنگی نفس و گوش درد همراه با تق تق کردن صدا شده که مصرف دارو را متوقف کردن . برای درمان چه پیشنهادی دارین

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر باید به پزشک خودتون مراجعه کنید برای روند درمانی و بفرمایید که دارو این عوارض رو داده

 • شیرین اسکندری

  سلام وقتتون بخیر من احساس سرگیجه و عدم تعادل داشتم و احساس می کردم آب تو گوشم تکون می خوره به دکتر که مراجعه کردم گفتن رینیت الرژی یا ورم مخاط بینی گرفتی و انتی هیستامین نئوتادین و ایروکاست و اسپری بینی داد استفاده کردم علائم کمتر شد ولی کامل از بین نرفته و گوشم هنوز صدای آب می ده و با شروع فصل بهار خارش گوش و ترشحات سفیدرنگ دارم من باید چی کار کنم درمان نداره ممنون می شم راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سصلام وقت بخیر. به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا از نظر عفونت گوش بررسی بشین و برای درمان آلرژی هم به کلینیک های آلرژی مراجعه بفرمایید

 • مهرداد

  سلام خسته نباشید من به شب خواب بودم تو خواب بیدار بودم دیدم گوشم خیسه رفتم دکتر ساکشن کرد گفت عفونت قارچی کرد به مدت نزدیک ۵۰ روز تو ۵ یا ۶ جلسه ساکشن عفنونت خارج شد نوار گوش گرفتم گفت عفونت پشت پرده نداری عفونت گوش میانی نداری سی تی اسکن گرفتم گفت همه چیز حله و دیگه دارو دارد مصرف نمیکنم ولی الان بعد از ۲ هفته از آخرین جلسه با دکتر گوشیم صدای ترکیدن حباب میده وقتی با بینی نفس عمیق میکشم صدای ترکیدن حباب میده خیلی خیلی نگرانم البته تو شنوایی مشکل ندارم لطفا بگید چیکار کنم خیلی نگرانم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. مجددا برای معاینه مراجعه کنید تا در صورت عود مجدد عفونت ازش جلوگیری بشه

  مهرداد

  سلام دکتر رفتم میگه چیزی نیست ولی من صدای ترکیدن حباب دارم الان جدیدا گوشم زنگ میزنه ولی مشکلی نو شنوایی ندارم

 • فاطمه سلگی

  سلام من ۱۹ سالمه حدود یه هفتس گوش چپم همش بوم بوم میکنه و انگار گنگم قبلنم بخاطر عفونت گوشم رفتم دکتر چرک خشک کن بهم دادن ولی تاثیری نکرده اینم بگم من اختلال صداازاری یا همون میسوفونیا دارم و صدای قلبمو میشنوم و نمیزاره بخوابم الان بااین بوم بومه چیکار کنم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. احتمال عود مجدد عفونت هست. به متخصص دیگه ای مراجعه کنید تا بررسی&nbsp;کامل انجام بشه

 • ahmad

  سلام من چن روز پیش برای عمل میکروساکشن رفتم و انجام دادمش منتهی موقع انجام عمل توی گوش راستم یک مقدار از یک مایعی رو توش ریخت از اون شب به بعد گوشم صدای تق تق میکنه بعد اون شب تق تق رفته و حالا هروقت اب دهانم رو قورت میدم این صدا رو میشنوم یا گوش هام رو برای خمیازه منبسط می کنم احتمال می دهید از چه چیزی باشد . من در هردو گوش انجامش دادم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. ممکن هست از عوارض شستشو باشه و به مرور برطرف بشه. اگر ادامه دار بود به پزشکتون مراجعه کنید

 • روح اله صالحی

  سلام مریض شدم بعد دوروز یکباره گوش درد وصدای خش خش و تق تق ممنون میشم راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای معاینه کامل به متخصص مراجعه کنید

 • leyla

  سلام و خدا قوت من در کل احساس میکنم گوش راستم شنواییش ب اندازه گوش چپم واضح نیست اما 3 4 ماه پیش که ب علت گرفتگی گوش راستم رفتم دکتر برام شستشو داد خیلی پر بود در صورتی که اون گوشم تمیز بود قبلش اینطور بود که صدای خودمو حتی غذا خوردنم رو توی گوشم میشنیدم و این اتفاق تا جایی که یادم میاد بعد از حمام به وجود اومده یا شاید تشدید شده بود اما ب هر حال بعد از کار دکتر تمیز شد ولی از اون موقع تا الان وقتی آب دهان قورت میدم صدای تیک تیک از گوش راست میشنوم نمیدونم قبلشم اینطوری بودم یا نه شایدم گاهی پیش میومده ولی دقت نداشتم ولی اگرم بوده اذیت نمیشدم ولی بعد از باز شدن و خلاص شدن از اون گرفتگی نمیدونم چرا حس میکنم هنوز کامل رها نشده و وقتی هم که روش تمرکز میکنم بیشتر صدا با بلع آب دهان اذیتم میکنه ضمن اینکه قبل از اینکه برم دکتر بخاطر رهایی از پری گوش از گوش پاککن سیر و یا روغن زیتون استفاده کرده بودم ممنون میشم کمکم کنید ارسال دیدگاهسلام و خدا قوت من در کل احساس میکنم گوش راستم شنواییش ب اندازه گوش چپم واضح نیست اما 3 4 ماه پیش که ب علت گرفتگی گوش راستم رفتم دکتر برام شستشو داد خیلی پر بود در صورتی که اون گوشم تمیز بود قبلش اینطور بود که صدای خودمو حتی غذا خوردنم رو توی گوشم میشنیدم و این اتفاق تا جایی که یادم میاد بعد از حمام به وجود اومده یا شاید تشدید شده بود اما ب هر حال بعد از کار دکتر تمیز شد ولی از اون موقع تا الان وقتی آب دهان قورت میدم صدای تیک تیک از گوش راست میشنوم نمیدونم قبلشم اینطوری بودم یا نه شایدم گاهی پیش میومده ولی دقت نداشتم ولی اگرم بوده اذیت نمیشدم ولی بعد از باز شدن و خلاص شدن از اون گرفتگی نمیدونم چرا حس میکنم هنوز کامل رها نشده و وقتی هم که روش تمرکز میکنم بیشتر صدا با بلع آب دهان اذیتم میکنه ضمن اینکه قبل از اینکه برم دکتر بخاطر رهایی از پری گوش از گوش پاککن سیر و یا روغن زیتون استفاده کرده بودم ممنون میشم کمکم کنید ارسال دیدگاه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. مشکل شما نیاز به بررسی و معاینه داره اما استفاده از درمان های جانبی و خانگی مانند سیر و . میتونه اثرات بدی روی وضعیت گوشتون داشته باشه

 • ناشناس

  سلام ممکنه تق‌تق گوش از رفتن آب توی گوش باشه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. بله امکانش هست

 • Ghazal Yousefzadeh

  سلام من چند وقته موقع جويدن توي گوش چپم صداي تكون خوردن موهاي داخل گوشم رو ميشمنوم -يا يه صداي شبيه صداي ملچ ملچ مي تونيد كمكم كنيد علت رو پيدا كنم؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. احتمالا جرم داخل گوشتون وجود داره

 • DA

  سلام من ۲۱ سالمه از وقتی بچه بودم مشکل شنوایی داشتم ولی ن خیلی هرکس که باهام حرف میزنه دوباره میگم تکرار کنه یا صداهای ارومو نمیتونم بشنوم در حالی که بقیه راحت میشنون دوسالی میشه احساس سرگیجه دارم و تازه متوجه شدم موقع باز و بسته کردن دهنم گوشام صدا میده میشه بگین مشکل چیه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. نیاز هست که سنجش شنوایی انجام بدین تا بشه نظر کامل درباره وضعییتون داد

 • مریم صدرزاده

  سلام من ۲۱ سالمه از وقتی بچه بودم مشکل شنوایی داشتم ولی ن خیلی هرکس که باهام حرف میزنه دوباره میگم تکرار کنه یا صداهای ارومو نمیتونم بشنوم در حالی که بقیه راحت میشنون دوسالی میشه احساس سرگیجه دارم و تازه متوجه شدم موقع باز و بسته کردن دهنم گوشام صدا میده میشه بگین مشکل چیه؟

 • ناشناس

  سلام وقت بخیر خواهر بنده شب پیش هنگام بازی گوله کاموا به گوشش برخورد کرد و میگه صدا تق تق میده؛ آیا پرده گوشش آسیب دیده؟

  مدیر سایت

  سلام . نیاز به بررسی هست دوست عزیز

 • عذرا

  سلام ، من الان دو هفتست ، صدایی که از ضرب گرفتن روی میز یا صدای ریتم دار روی وسایل با دست انجام میدم با هر ضرب گرفتن انگار میخوره به پرده ی گوشم انگار طبل میشه .... ضربه ی طبل انگار تو گوش چپمه ..

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لازم هست فشار گوش میانی شما بررسی بشه

  حامد

  منم همین مشکلو دارم شما تونستین درمان کنین؟

 • صادقی

  سلام من موقع شنیدن صداهای بلند حس میکنم پرده گوشم تکون میخوره این چه‌مشکلیه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. حس کردن یک مورد با وجود مشکل متفاوته و ممکن است مورد خاصی نباشه. برای اطمبنان بیشتر به متخصص مراجعه بفرمایید

 • علی

  سلام خسته نباشید من هرقت آب دهانم رو قورت میدم به شدت جفت گوش هام صدا میده خیلی خیلی خیلی رو اعصاب هست ی گم مریض حال هم هستم خواستم بدونم بخاطر مریضی هست ؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. این صدا میتونه از مفصل فک شما نشات بگیره و اگر مشکل اسنداد در گوش خارجی یا میانی داشته باشید این صدا از حالت عادی بلندتر و آزاردهنده تر خواهد بود

 • Amir

  سلام وقت بخیر من تازه یک ماه شده وارد ۱۶ سالگی شدم از تقریبا یک سال و نیم پیش تا الان هنگام خوردن غذا و باز کردن فک به هر دلیلی توی گوش سمت چپم صدا تقه میشنوم و حس میکنم قسمت سمت چپ فکم اویزونه و به چیزی وصل نیست اما در سمت راست همیچین احساسی ندارم به جراح فک و صورت مراجعه کردم گفت از فک عکس کامل بگیر عکس را دید و به دو طرف فک دست گذاشت و گفت فکت و باز و بسته کن گفت مشکل از فک نیست و از دندون عقله تو عکس هم دندون های عقل معلوم بودن فقط هنوز در نیومده بود دندون عقل بالا سمت چپ رو درآوردم و دندون پایین هنوز مونده و تقه هنوز هست . قبلش پیش یه متخصص گوش و حلق و بینی رفته بودم گفت ممکنه پرده گوشت پاره شده و نوار گوش خواست که دیگه نرفتم. و قبلاً هم یکی از دندون های آخری بالا سمت راست رو پر کردم که فک سمت راست دندون ها به هم بچسبند اما سمت راست نمی‌چسبند . علت تقه چیست؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. با توضیحات شما نمیشه کاملا در مورد علت نظر داد. پیشنهاد مشه آزمون شنوایی هم انجام بدین تا متخصص بهتر بتونه به جمع بندی برسه برای وضعیت شما

 • ناشناس

  سلام روزتون بخیر من امروز رفتم استخر و کمی آب وارد گوشم شد که مشکلی ایجاد نکرد. چند ساعتی میشه که موقع تکون دادن سرم داخل گوش راستم صدای تق می‌شنوم. انگار که یک قسمت لق وجود داشته باشد که تو جای خودش تکون میخوره. چه اقدامی باید انجام بدم؟

  مدیر سایت

  سلام . احتمالا آب داخل مجرای گوشتون مونده و هنگام خواب خارج میشه. در صورت ادامه دار بودن به متخصص مراجعه کنید

 • ناشناس

  سلام وقت بخیر بنده چند وقت پیش که رفته بودم در حیاط قدم بزنم، باد وزید و حس کیپی در گوش چپم داشتم! چند شب پیش هم صدای باد شنیدم و باد به سرعت از گوشم خارج شد! برای شنیدن صدا مشکلی ندارم، ولی همش احساس می‌کنم گوشم کیپ هست، گاهی هم می‌خاره و گاهی گوشم درد می‌گیره...در کل وقتی گوشم رو به سمت پایین می‌کشم کیپی که احساس می‌کنم برطرف میشه، فقط موقع پایین کشیدن گوشم صدای تق‌تق می‌شنوم..! مشکل چیه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز وقت بخیر. باید گوشتون معاینه بشه و احتمال پارگی پرده گوش، عفونت و انسداد شیپور استاش بررسی بشه

 • علیرضا

  سلام خسته نباشید من یک ماه پیش توپ محکم خورد به گوشم ولی اون موقع مشکلی پیش نیومد ولی یه چند مدت پیش احساس میکردم هوا داخل گوشام جریان داره که بعد چن لحظه خوب میشد الان یه یک هفته شده که جریان هوا رو احساس نمیکنم ولی وقتی بزاق دهنم رو قورت میدم صدایی مثل صدای برخورد آب به یه محفظه رو میشنوم ولی نمیدونم قبلا هم این صدا بوده یا الان چون به گوشم ضربه خورده حساس شدم و وقتی هم هوای معده ام از گلوم بالا میاد پرده گوشم که ضربه خورده به بیرون هل داده میشه و بعد دوباره به حالت عادی برمیگرده و اینکه اختلال در شنیدن هم ندارم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. برای بررسی وضعیت پرده گوش به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • س یاری

  سلام من 14 سالمه و حدودا یک ماه پیش آنفولانزا گرفتم و آبریزش بینی شدید داشتم یه بار وقتی بینیم رو تمیز میکردم صدای کیپ شدن گوش چپم رو شنیدم و از اون به بعد هرکاری میکنم درست نمیشه وقتی دهانم رو باز و بسته میکنم صدای حباب مانندی میشنوم و وقتی گوشم رو به سمت بالا میکشم یا دستم رو داخلش میکنم صدا قطع میشه،دردی نداره اما خیلی آزار دهندست میشه کمکم کنید

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای بررسی وضعیت گوش میانی و شیپور استاش به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید

 • Kossr

  سلام من احساس میکنم بعضی موقع ها یک چیز دایره ای داخل گوشم میره و یک صدای پارگی مکث پاره شدن کاغذ ایجاد میشه. واقعا آذار دهنده هست لطفا کمکم کنه کنید..

 • سروش

  سلام وقت بخیر من چند وقت پیش هوا خیلی سرد شد و مجبور شدم جهت رسیدن به قرار ملاقات موتور سوار شدم بعد از اون گوش سمت چپم هر وقت چیزی میخورم و یا حرف میزنم تق تق می‌کنه انگار یکی داره کاغذ ورق میزنه و اذیت کننده هست وقتی گوشمو بالا میکشم با دستم صدا قطع میشه . راهنمایی کنید ممنون میشم????

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. گوش شما نیاز به معاینه داره ولی میشه حدس زد در آسانه شروع عفونت گوش میانی قرار دارید

 • انسیه دولت خواه

  سلام من یک هفته ای هست که وقتی آب دهانم رو قورت میدم صدایی مثل قلنچ دست از گوشم میشنوم وهمینطور در وقت خمیازه کشیدن این صدا در فک هم هست .چی کار کنم خوب بشه؟؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. حدس زده میشه مشکل اصلی از مفصل فک شما باشه. برای معاینه به پزشک گوش و حلق و بینی و یا متخصص فک و صورت مراجعه کنید

 • علی

  سلام من ۱۳ سالمه من یه ۴ سال هست موقع قورت دادن بزاق دهانم صدای تق تق میاد و احساس پر بودن و احساس باد توی گوشم میکنم ۲ بارم شستم فایده ای نداره الان ۴ سال گذشته یه ۱ ماهی هست که احساس میکنم گوشام گرفته و صدا خودم تو گوشم میپیچه شنوایی ام کم شده صدا نفسم تو گوشمه

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. میشه حدس زد ریشه مشکلات شما مربوط به شیپور استاش گوشتون هست. باید احتمالات دیگه مانند سینوزیت و انحراف تیغه بینی رو هم به عنوان عامل محرک در نظر داشته باشید

 • امین موسوی

  سلام خسته نباشید من یه مدته صدای تق تق درون گوش راستم ایجاد شده و علتش را نمیدانم و صداش آزارم میده برای همین از هندزفری استفاده میکنم تا صداش را متوجه نشوم

 • مهدیه محمدیان

  سلام من تقریبا ۲۵ روز پیش سرما خوردم گوشام گرفتن ۷ تا دکتر رفتم گفتن گوشات سالمه شنوایی سنجم رفتم سالمه دیگه نمیدونم چیکار کنم کلافه شدم اصلا از اولشم درد نداشتم فقط کیپه از عفونت دندون میتونه باشه؟در ضمن قبلا عفونت داشت انتی بیوتیک خوردم الان اصلا عفونت نداره دکتر سرم شست و شو اسپری هم داد استفاده کردم ولی فرق نکرده

 • اعظم فریس ابادی

  سلام من چند وقت تو ی گوشم احساس میکنم صدای ماشین افتاده شبها زیاد اذیت می‌کنه لطفاً راه کار یا دارویی برام تجویز کنید که از سر این صدا راحت شم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. برای وضعیت شما نیاز به تست های شنوایی هست تا مشخص شه دلیل وزوز چه موردی هست و بعد میشه برای راهکارهای درمانی اقدام کرد

 • shabnam nasrri

  سلام من تقریبا ۸ ماهه که فکم وقتی باز می کنم یا غذا می خورم در سمت راستم شروع به تق تق می کنه درد ندارم ولی یهو وقتی می خوام دهانمو باز کنم سفت شده باید یه صدای تق بده تا باز بشه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. مشخصا مشکل شما از مفصل فک هست و برای درمان بهتره به متخصص فک و صورت یا گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • امیرمحمد خانی

  سلام.من سرماخوردم گوشم 10 روز بد میشنیدم.بعد سریع تق تق کرد و تو آن گوشم درست شد.بیشتر مال سرماخوردگی است

 • کاربر

  سلام بنده کشتی گیر هستم چندماه پیش گوش سمت راست ضربه خورد و یهو انگار از داخل ، گوشم کمی کیپ شد اوایل خوب بود هی کیپ میشد دوباره ول آزاد میشد بعدش و رفته رفته این کیپی بیشتر شد و موندگار شد الان وزوز و تق تق گوش دارم و احساس پُری گوش میکنم و فشار زیادی همراه درد پشت پرده گوشم حس میکنم . وقتی بینی رو میگیرم فوت میکنم هوا پشت پرده گوش متوقف میشه و بیرون نمیاد که گوش باز بشه و در همین حالت بینی رو که ول میکنم همان هوایی که فوت کردم دوباره از پشت پرده گوش برمیگرده به داخل ... به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم تست شنوایی سنجی و تست حرکت پرده انجام دادم دکتر میگه مشکلی نداری ، کورتون و آنتی بیوتیک مصرف کردم فایده نداشته و همچنان وزوز گوش و کیپی گوش و کاهش شنوایی رو دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید ..تشکر

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. نشانه هایی که ذکر میکنید از علائم انسداد شیپور استاش هست اما میگید که پزشک تشخیص خاصی نداده. لطفا نتیجه ازمون شنوایی و تمپانومتری خودتون رو برای مااراسال کنید

 • سمیه بهاری

  سلام اردیبهشت همین امسال دخترم با وارد کردن شی تو گوشم پرده گوش چپمو سوراخ کرد.بلافاصله شنواییم کم شد شاید به ده درصد رسید خیلی گوشم سنگین شد.بعد درد خفیفی شروع شد کم کم درد بیشتر شد ولی نه در حدی که قابل تحمل نباشه کلا سه یا چهار ساعت درد داشتم بعد درد از بین رفت .با از بین رفتن درد سمت چپ زبونم حس چشایی رو از دست داد.همون روز رفتم دکتر عمومی که گفتن مشکلی نیست و دو تا امپول چرک خشک کن تجویز کردن و گفتن مراقب باشمو اب تو گوشم نره‌.مرداد ماه دوباره رفتم دکتر در حالی که شنواییم خیلی برگشته بودفقط میخواستم مطمئن شم که پرده ترمیم شده البته زبونم همچنان بیحس بود. بعد معاینه گفتن هنوز کامل ترمیم نشده و توصیه های دکتر قبلی.از همون موقع به بعد صدای تیک تیک تو گوشم شروع شد البته اوایل کم بود به مرور زمان بیشتر شد و الان تقریبا چهار ماهه با تیک تیک گوشم زندگی میکنم خیلی آزار دهنده نیست در طی روز و بیشتر شبا که سرمو رو بالشت میذارم میشنوم.میترسم که اگه بخوام باردار شم نتونم تحمل کنم و صداش بره رو اعصابم .شما بگین چیکار کنم.اگه دکتر خوب گوش مشهد میشناسین معرفی کنید.زبونمم همچنان حس نداره. ممنون

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا نتیجه ارزیابی شنوایی و تمپانومتری خودتون رو برای ما ارسال کنید. در مراحل ترمیم پرده گوش ممکن هست صدای اصافی داخل گوش شنیده بشه که بستگی به عفونت گوش یا وجود مایع در گوش میانی داره

  سمیه بهاری

  به دکتر محمد باقر علیزاده منخصص گوش و حلق وبینی مراجعه کردم .که گفتن احتمالا عصب چشاییم قطع شده و برنمیگرده.صدای تق تق هم گفتن زمان میبره تا خوب بشه.کلا گفتن مشکل خاصی ندارم نوار گوشم گرفتم.

 • دانیال اویسی

  سلام من ۱۴ سالمه و هر وقت آب دهانم رو قورت میدم گوشام صدای تق تق میدن دلیلش چیه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. باید وضعیت گوش میانی و شیپور استاش خودتون رو با مراجعه به پزشک گوش و حلق و بینی بررسی کیند

 • رضا آهنگران

  سلام من مریض شدم و ببخشید موقعی که آب بینیم رو تمیز کردم یک دفعه یک صدای تق تق اومد و من از اون موقع تا حالا همش گوش هام کیپ میشه چه کاری باید انجام بدم تا خوب بشم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. بهتره برای بررسی وضعیت شیپور استاش و گوش میانی به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • مرضیه رحیمی

  سلام وقتتون بخیر.. من 41 سال دارم و حدود دوسال و نیم پیش سرگیجه ناشی از تکان خوردن کریستال گوش میانی داشتم و درمان کردم ولی متاسفانه دوباره دچار سرگیجه شدم بتاهیستین 16 روزی سه بار مصرف میکنم الان چهار روز هست ولی هنوز علائم گیجی کامل برطرف نشده و اینکه هنگام قورت دادن آب دهان دوتا گوشام تق تق صدا میدن چجوری درمان کنم؟ و اینکه غذاهای چرب سرگیجه رو تشدید میکنه یا فقط لبنیات و کافئین دار مصرف نکنم... سپاس از پاسخگوییتون

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز.مصرف دارو رو ادامه بدین و با پزشکتون در تماس باشید. از مصرف هرگونه ماده غذایی محرک از جمله چربی و شوری خودداری کنید

 • نگین تکلو

  سلام هردو گوش هام کف شده دیشب هم صدای تق تق میشنیدم اعصابم خورد شده قطره بادام دستمال گرم قطرگوش ریختم بازم خوب نشده چه کنم دوروز درگیر گوش هم شدم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. از درمان های جانبی پرهیز کنید و برای معاینه به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • سلمان شکری

  سلام من حدود ۱۳ سال پیش یهو و بدون دلیل ( منظورم اینه که بدون ضربه یا هر چیز دیگه) تو گوش راستم وز وز شروع شد بعد مصرف یه سری دارو ( بتاسرک، پردنیزولون، زاناکس و...) مصرف کردم ولی متاسفانه خوب نشدم و طی پروسه حدود ۲ ساله ۶۰ درصد شنوایی گوش راستم کم شد ولی بعدش ثابت موند ( بررسی های mri و... هیچ چیزی پیدا نشد و چندین بررسی mri انجام دادم). یه مشکل حدودا ۷ سال پیدا کردم تو گوش چپم، ترشحات گوش چپم زیاد شد و تق تق شروع شد، بطوری که ۶ ماه تا یکسال یکبار باید ساکشن میکردم ولی این ۲ سال میشه که دیگه مشکل ترشح حل شده و ترشحات عادی شده و نیاز به ساکشن نداره ولی همچنان تق تق داره. الان چند روزه موقعه ای حرف میزنم احساس میکنم صحبتم تو گوش چپم گیر میکنه و یه حس خیلی بدی داره بطوری که اصلا دوس ندارم صحبت کنم، البته یه درد مبهم هم تو این چند روز قسمت لاله گوش چیم حس میکنم. تو این مدت بیش از ۲۰ پزشک بنام ایران رفتم ولی متاسفانه اصلا مشکلم حل نشده. من خودم پزشکم ولی متاسفانه تا امروز به نتایجی نرسیدم که مشکلمو حل کنه. ببخشید یه کم طولانی شد.

 • محمد

  سلام .من یه مدت کوتاه هست گوش چپم. احساس صدای لق لق میده. درک درستی ازش ندارم. احساس جابجایی چیزی رو حس میکنم مثل هوا ولی دقیقا آیا هواست یا نه نمیدونم. در یک دقیقه ممکنه چند دفه تکرار . میتونید راهنمایی کنید چیکار کنم؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. توضیحات شما بسیار محدود هست. لطفا شرح حال و اقدامات درمانی که تا حالا انجام دادین رو برای ما اراسال کنید

 • آقامیری

  سلام خسته نباشید من سه ماه پیش احساس گرفتگی گوش داشتم کهرفتم دکتر گفتن شیپور استاش بسته شده و الان درد گوش و احساس پری گوشم بیشتر شده چیکار باید بکنم و ایا جراحی سختی داره؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. در حال حاضر جراحی برای باز کردن شپور استاش توسط جراحان محدودی انجام میشه و بیشتر درمان ها با هدف از بین بردن التهاب در مخاط بینی و گلو هست تا شیپور استاش کم کم عملکرد طبیعی خودشو پیدا کنه

 • صفری

  سلام وقت بخیر،مادرم هر دوتا گوشش وزوز صدا میده دکتر هم بردیم گفت پرده گوشش آسیب دیده و باید عمل بشه،ولی از عمل می‌ترسه به نظر شما چکار کنیم واقعا خیلی اذیت میشه و شنواییش خیلی خیلی کم شده،

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. اظهار نظر درباره وضعیت مادر منوط به معاینه کامل هست و بهتره نظر پزشک در مورد جراحی رو انجام بدین یا متخصصین دیگه هم ایشون رو معاینه کنند

 • رزیتا

  سلام -وزوز گوش دارم دو ماه قبل سنگینی گوش و کم شنوایی با پری در گوش داشتم که خوب شد ولی هنوز وزوز دارم و گاهی اوقات نه همیشه هنگامی که قدم می زنم گوشم درد خفیفی داره.آیا مشکل وزوز از گوش است یا عوامل دیگر ربط داره؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. حدس زده میشه که مشکل شما مربوط به عملکرد شیپور استاش باشه که منجر به عفونت و پری گوش شده و ممکن هست مجددا این وضعیت عود کرده باشه

 • س.تهرانی

  سلام وقت بخیر مدت پنج ساله وزو گوش گرفته بودم که گوش راست ثابت و گوش چپ گاهی قطع میشد در نهایت چند ماهه که هر دو گوش و سر صدا میدهند دکتر گفت پرده ی گوشت داره غضروفی میشه کاری نمیشه کرد علت این اتفاق چیه من مشکل هورمونی هم ندارم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. احتمالا منظور پزشکتون چسبندگی استخوانچه های پشت گوش یا اتوسکلروز هست. این مشکل در برخی موارد قابل جراحی هست و کم شنوایی و وزوز ناشی از اون در برخی موارد برطرف میشه

 • لعیا سیدی

  سلام من چند ماه پیش متوجه شدم از گوش چپم صدا میاد رفتم دکتر گف درمان نداره ا بیخیال باش ولی بعد از ۵ ماه باز متوجه شدم ک صدای گوشام بلند تر شده از تو گوشم صدای باد میاد گاهی وقت ها صدای تق تق گاهی وقتا ک بقیه حرف میزنن احساس میکنم صداشون ب پرده گوشم فشار وارد میکنه آین صدا تو کل سرم میپیچه .....لطفا کمک کنید ????

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای تشخیص مشکل شما نیاز به آزمایشات شنوایی و معاینه توسط پزشک هست

 • artin

  سلام من الان یک روز میشه که گوش چپم گرفته و ۱۰ درصد شنوایی داره و یک ساعت قبل اون سرگیجه موقع راه رفتن داشتم و قبل این که گوش چپم اینطوری بشه خارش گرفته بود و اومدم با دست خارش رو برطرف کنم دیگه نمیشنوم انگار گوشم گرفته و درد داره وقتی بهش فکر میکنم یا وقتی خمیازه میکشم درد میگیره و از دیروز تا الان خوب نشده

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. درد گوش میتونه یکی از نشانه های عفونت گوش میانی باشه. به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا معاینه تون کنند

 • ناصر کم

  با سلام من برای شنیدن آهنگ از هندز فری استفاده میکردم ولی دیگه استفاده نمیکنم از اون به بعد گوش سمت راست توش احساس پری میکنم و مثل اینکه داخل گوش به هم چسبیده باشد ولی دستم توش می زارم و می کشم پایین باز میشه اینطور هانی وقت میشه و برطرف میشه ولی حدود یک ماه برطرف نشده آیا داخل آسیب دیده

  مدیر سایت

  سلام به کلینیک شنوایی مراجعه کنید تا وضعیت گوش میانی و قدرت شنواییتون بررسی بشه

 • سارینا کریمی

  سلام- به دلیل انحراف تیغه بینی عفونت سینوسی دارم و بینی ام بوی بدی میده که گوشم و زیر گوشم درد می کنه همراه با وزوز گوش اگر انحراف تیغه بینی عمل کنم مشکل عفونت سینوس با وزوز گوشم از بین میره؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. کلیه این موارد در نهایت به ایجاد فشار منفی در گوش و وزوز و مقداری کم شنوایی و درد منجر میشه. معمولا انحراف تیغه بینی دلیل این موارد میتونه باشه و در صورت صلاحدید پزشکتون جراحی نتیجه مثبتی برای شما به همراه داره

 • نوشین

  سلام اگر وزوز گوش به دلیل التهاب یا عفونت گوش باشد وقتی مشکل برطرف شد وزوز گوش از بین می رود؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز . بله در اکثر موارد اگر عفونت سریعا و بدون تبدیل شدن به حالت مزمن برطرف بشه وزوز گوش هم از بین میره

 • آناهید همتی

  سلام و درود من مدتیه که آموزش شنا میرم و از وقتی که شیرجه میزنم بعدش تا دو سه ساعت وقتی سرم بالا پایین میکنم گوشم پر پر میکنه دلیلش چیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. باید وضعیت فشار گوش میانی بررسی بشه. ممکن هم هست به علت جمع شدن آب داخل مجرای گوش این حالت رو تجربه میکنید

 • سمیه بادجار

  سلام من چندین سال پیش وقتی ده یازده ساله بودم گوشام عفونت کرد شست و شوی گوش انجام دادم از اون موقع به بعد تا همین الان ک ۱۹ سالم هست گوشام موقعی که آب دهان رو قورت میدم یا خمیازه میکشم صدایی مثل صدای شکستن استخوان یا مفاصل رو میده اما تو شنوایی‌ هیچ مشکلی ندارم و گوشام سالمه فقط این صدا تو مواقعی که گفتم میاد.. علت چیه؟ میشه برطرفش کرد؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز احتمالش هست که مشکل از مفصل TMJ شما باشه. بهتره به پزشک گوش و حلق و بینی حاذق یا متخصصین فک و صورت مراجعه کنید

 • محمدرضا

  سلام من یه آهنگی رو باصدای بلند با هندزفری گوش کردم و الان گوشم وقتی که دهنم رو با میکنه صدا میده و گوششمم درست نمیشنوه و ۳ روزه که اینجوری لطفا بگید چیکار کنم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. هر چه سریع تر به پزشک گوش و حلق و بینی و شنوایی شناس مراجعه کن تا شدت مشکل و منشا اون مشخص بشه

 • محمد علی نقی پور

  سلام صدای اطرافم هردوگوش قطع است هرازگاهی میشنوموقتی دست روی هر دوگوشم می گذارم شخصی که باتلفن حرف میزند میشنوم گوش راست ۷۰درصدناشنوایی وگوش چپ احتمال ۲۰ درصد شنوایی دارم وهردوگوشم احساس پری وصداهای مختلف درگوشم غوغاست میکندحتی درسرم هم صدااست انگارتعادل صداازدست رفته یابهتر بگم ارتعاش صدا یابهترمیدان مغناطیسی اصراف گوشم وجود ندارد علت چیست دکترعصب گوش چپ ۹۰ درصدقطع کرده ووعصبگوش راست۷۰ درصد قبلا تلفن صحبت میکردم یک دفه صدا قطع شده علت چیست کدام دکتر میتواند مرا درمان کند ۵۰سال سن دارمواز۴۰سالگی دچار افت شنوایی شدم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا کلیه مدارک شنوایی خودتون رو برای ما ارسال کنید تا بررسی و بهترن روش به شما معرفی بشه

 • فرزند ایران

  سلام خسته نباشی من گلو درد دارم گوشم گرفته بود دماغم رو گرفتم سعی کردم با هوای درون دهنم گوشم رو باز کنم من بعد از اینکار هربار که آب دهنم رو قورت میدهم گوشم صدای تقتق میدهد

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. کاری که کردید باعث اعمال فشار اضافه به گوش میانی و پرده گوش شده. به پزشک مراجعه کنید تا بررسی انجام بشه

 • سیده سمیرا حسینی

  سلام من تقریبا ۱۵ سال هست که وقتی اب ذهنم قورت میدم گوشان تق صدا میده و یه شب گوش چپم درد میکرد ومن کمی روغن زیتون تو گوشم ریختم و دردش کمتر شد ولی از اون روز به بعد صدای گوش چپم خیلی بیشتر آزاردهنده تر شد

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. درمان های جانبی و هالستیک میتونه وضعیت رو بدتر کنه. برای معاینه و بررسی بیشتر به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • Roya

  سلام من دو هفته است دندون عقلم رو جراحی کردم و حس درد شدید در فک پایین دارم جوری که نمیتونم غذا و نوشیدنی بخورم و گوشامم کیپ شده پروکسن و کوبیکس هم خوردم ولی تاثیر نداشته چیکار کنم زیر گوشم و گلوم درد دارم چند بارم به متخصص های مختلف مراجعه کردم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم الان من باید چیکار کنم خیلی نا امید شدم و فکر می کنم این درد همیشه همراهمه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. کشیدن دندان عقل در صورت عدم دقت کافی میتونه همراه با آسیب به فک و یا اعصاب مجاور باشه. برای بررسی بیشتر به متخصص فک و صورت مراجعه بفرمایید

 • ولی ئی

  سلام خسته نباشید من یه شب خواب بودم از خواب بلند شدم دراز کشیده بودم.یهو توی گوشم صدای بوم بوم انگار یکی داره طبل میزنه.یا نصف شبه احساس میکنم یکی داره توی خونه راه میره علتش چیه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. توضیجاتتون کافی نیست و نیاز به معاینه هست. چند وقته این مشکل ایجاد شده و آیا پایدار بوده؟

 • کیوان رضوانی

  سلام -صدای وزوز گوش در سمت چپ دارم که هنوز پس از دو ماه متوقف نمیشه .انحراف سپتوم دارم و عفونت سینوس دارم در سمت چپ بینی ام بوی بدی میده وقتی آب دهانم قورت میدم و خمیازه گوشم صدا میده و در ابتدای مشکل احساس پری در گوش داشتم و گوشم بسته شد ولی مشکل بسته شدن گوش و پری در گوش حل شد اما بزرگترین مشکلم وزوز گوش است آیا با عمل انحراف تیغه بینی برطرف میشه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. مشکل شما ناشی از سینوزیت مزمن، انحراف تیغه بینی و همینطور مشکل شیپور استاش هست. با عمل سپتوم مشکلات سینوزیت از بین رفته و صدای گوش برطرف و قطع خواهد شد به شرط اینکه مجددا عفونت و سینوزیت برگشت نداشته باشه

 • Roys

  سلام نزدیک دو ماهه داخل گوشام احساس کیپی می کنم به دکنر گوش مراجعه کردم و گفته مشکلی نیست و مربوط به دندان های عقلت هست بعد از کشیدن دندان عقل آب دهنم رو نمیتونم قورت بدم و گلوم درد میگیره من چیکار کنم به چه متخصصی مراجعه کنم؟؟؟؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر.&nbsp;لطفا توضیحات بیشتر رو به شماره ما ارسال کنید

 • سارا اصفهانی

  سلام وقت بخیر حدود سه هفته است با هر دم و بازدم صدای تق تق توی گوش راستم میاد و کلافه‌ام کرده، شبها بعد از چند دقیقه که به سمت گوش راستم میخوابم صدا می‌افته، ولی صبح با اولین شستشوی بینی و فین مجددا تق تق شروع میشه، میشه من رو راهنمایی کنید؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. لازم هست از ناحیه حلق و بینی، گوش میانی و شیپور استاش بررسی کامل انجام بشه تا بشه اظهار نظر دقیق تری داشت دوست عزیز

 • احسان دهقانی

  سلام وقت بخیر من به مدت چهار ماهه که احساس عدم تعادل دارم و سرگیجه که صدای تق تق تو گوشم هم بهش اضافه شد . پس از مصرف داروهای ضد اسید معده و اظطراب و استرس فراوان دچار این حالت ها شدم دکتر گوارش . متخصص مغز واعصاب و گوش و حلق و بینی رفتم جوابی نگرفتم میخواستم ببینم علتش چیه ممنون از لطف شما

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. باید تاریخچه سرگیجه، کیفیت اون و نوعش، صدای تق تق و کیفیتش و وضعیت شنواییتون به دقت مورد بررسی قرار بگیره تا بشه اظهار نظر کرد دوست عزیز

 • آرین ز

  سلام من الان حدود ی5 روزه گوش چپم یهو شروع کرد حالت ضربان زدن یهو بدون هیچ دلیلی الان بعد این این چند روز صدای ضربان ب صدای حالتی مثل باد تو گوش تبدیل شده و وقتی یجا ساکنم کمتر میشه این حالت ولی وقتی راه میرم یا مخصوصا یهو بلند میشم این صدا بشدت داخل گوش چپم میپیچه، انگار گوشم نبض داره

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. آیا تحت اثر استرس یا فشار شدید این حالت رخ داده؟ کم شنوایی هم در کنارش دارید؟ پیشنهاد میشه برای بررسی به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا احتمال سکته پگوش براتون رد بشه

 • سهندی

  سلام گاهی اوقات گوش سمت راستم رو روبالشی میزارم صدای تق تق شدید میاد واذیت میشم از حدود سن ۱۰یا۱۲سالگی اینطوری هستم مشکل از چیه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. این صدی تق تق به احتمال زیاد ناشی از یک ساختار درونی هست که با گذاشتن سر روی بالش و تقویت بیشتر اصوات درونی میتونید متوجه این صدا بشید

 • ایمانقلیلو

  سلام علت انعکاس صدای محیط ب بیرون از گوش سمت چپ چیست؟

  مدیر سایت

  سلام لطفا بیشتر در مورد مشکلتون توضیح بدین

 • Majid

  سلام من دریه حادثهی چهارشنبه سوری داخل خونه موادمنفجره منفجرشدو من یه روزکامل گوشه سمت چپم سوت میکشید والان حرف میزنم یاصدات میادوقتی که صداقطع میشه صدایی خش خش میده و خارشش داخلی میگیره

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. باید معاینه بشی و تست های ادیومتری انجام بشه تا ببینیم آسیبی به گوش وارد شده یا خیر

 • مينو

  سلام وقت بخير ببخشيد من يه دختر ٦ ساله دارم كه چند روزي هست كه موقع خواب وقتي سرش را روي بالش ميذاره توي گوش چپش صداي ضربان ميشنوه والبته گوش راست هم هست ولي كمتره و فقط در سكوت شب اين صدا را ميشنوه علتش چي ميتونه باشه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. صدای ضربان مانند احتمالا همون صدای فشار خون هست که میشنون. این مسئله میتونه بیانگر شروع انسداد در شیپور استاش و یا فشار منفی در گوش میانی هم باشه

 • Korosh

  سلام من ۱۵ سالمه و تقریبا یه روز گوشم چپم وقتی غورت میدم صدا تق تق میده دو سه روز پیش سرما خودم نیاز به دکتر رفتن داره؟

  مدیر سایت

  سلام احتمالا از اثرات سرماخوردگی و التهاب حلق باشه. اگر ادامه دار بود به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • عباس فارسب

  جفنگ بود

 • ژیلا

  سلام خسته نباشید پرده گوش چپم خیلی میزند به دکتر داخلی رفتم گوشم را معانیه کردن وگفتن که التهاب دارد ودارو نوشتن ولی گوشم خوب نشده است .وباز هم پرده گوش چپم میزند چند وقت بود خوب شده بود ولی بازم شروع کرده به زدن اگه میشه مرا راهنمای کنید علت چی میتونه باشه ممنون میشم

  مدیر سایت

  سلام لطفا به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا با توجه به&nbsp;شدت التهاب از دارودرمانی مناسب براتون استفاده کنند

 • نصیری

  سلام وقتون بخیر ببخشید من الان یک هفته اس پایین گوشم وفکمو دست میزنم درد میکنه ووقتی آب دهنمو قودت میدم گوشم تق تق صدا میده و احساس میکنم یک طرف گلوم هم متورم شده وقتی دندونامو هم فشار میدم روی هم گاهی اوقات درد میگیره علت چیست

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. علائمی که عنوان میکنید میتونه نشان دهنده عفونت سینوس ها و یا عفونت گوش میانی باشه و نیاز به معاینه گوش و حلق و بینی هست تا علت اصلی مشخص بشه

 • امیر محمد مصطفی‌ دور

  سلام من داشتم فین میکردم یک دفعه مثل اینکه از گوشم هوا رفت داخل بعدم هر بار آب دهان خودم رو قورت میدم هر دو گوشم تق صدا میده بعد هم بی نی خودم رو گفتم از بینی نفس دادم بیرون گوش راستم از داخل سوت کشید الان نمی‌دونم باید چیکار کنم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لازمه گوش شما معاینه و تست های تشخیصی گوش میانی براتون انجام بشه. ممکن هست این موارد نشانگر عفونت گوش میانی و یا اختلال شیپور استاش باشه

 • علیرضا شیری

  سلام من حدودا دو سال پیش بعد از واکسن کرونا و رفتن به دندانپزشکی حالت تنگی نفس و تپش و بی تعادلی برام اتفاق افتاد . از اون موقع به بعد هر از گاهی عدم تعادل میگرفتم مخصوصا تو با راه رفتن بیشتر میشه الان چند وقته که مداوم حال بد تو خودم دارم عدم تعادل سر درد و سرگیجه دکتر گوش هم رفتم معاینه کرد و یه نوار گوش برام نوشت من هنوز وقت نکردم برم انجام بدم بهم آمپول پرومتازین دو تا داده بود قرص بتاهیستین ۸ هم داده صبح و شب ولی هنوزم خوب نشدم معمولا هر روز یا بعضی وقتا چند روز یه بار دچار حمله ی عدم تعادل میشم و چون فشار خونی هم هستم فشارم هم میزنه بالا حالت ترس هم میگیرم . الان موندم این حالت مربوط به گوشه یا از جای دیگه س

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. اظهار نظر درباره منشا سرگیجه و عدم تعادل شما نیازمند تست های شنوایی پایه و تکمیلی مثل EchocG هست. هر چه زودتر این تست ها رو انجام بدین تا علت مشکل مشخص بشه و درمان رو شروع کنید

 • رضا بخشی

  با سلام فردی ۶۴ ساله هستم عمل استاپدکتومی ۱۵ سال پیش انجام دادم و حدود هفتاد درصد شنوایی برگشت صداهای اضافی همیشه داشتم قبل و بعد از عمل . در معاینه پزشکان می گفتند که گوش شما خیلی عالی عمل شده حالا پس از این سالها کم شنوایی دارم و مجبور شدم سمعک استفاده کنم انواع صداها مثل دیگ زودپز و دریا و حتی صداهای ایستگاههای رادیویی که انگار همه با هم دارن پخش میشن و خودم رو عادت دادم به این صداها سوال اینست که آیا با جراحی مجدد احتمال صحیح شدن شنوایی ممکن است با تشکر

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. اظهار نظر درباره جراحی به عهده متخصصین گوش و حلق و بینی هست اما در مورد شما با جراحی مجدد حتی ممکن هست شرایط بدتر بشه و تا و وقتی که مشکل استخوانچه ها مجددا عود نکرده نباید به جراحی مجدد فکر کرد. بهتره برای نظیم و تجویز سمعک مناسب که ویژگی های آزاردهنده ای که گفتید رو نداشته باشه با ما تماس بگیرید

 • امیر محمد شادبهر

  سلام خسته نباشید صبح که بلند شدم ۱دقیقه بعد گوش به صدا های ناشنخاته صورت گرفت گوش سمت راست یه صدا هایی مثل چرخنده یعنی یه چند تیکه از گوش همینجورر میچرخیدن بعد یه دفعه موتقف میشدند بعد دوباره میچرخیدن صدای تق تق ابنجور چزا میدادن

 • نیما

  سلام من یادمه یه روز تو زمستون از استخر بیرون اومدم کلاهم تو خونه جامونده بود همینجوری تا خونه اومدم اوایل یکم گوشم درد کرد ولی بعد خوب شد این مال سه سال پیشه حالا وقتی یکم سرما میخورم و گلوم درد میگیره گوشام بیشتر راست هنگام قورت دادن اب دهن تق تق میکنه لطفا بگین عفونت هست یا آسیب خورده گوشام

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. تق تق گوش شما میتونه ناشی از عملکرد بد شیپور استاش و یا عفونت مزمن حلق و گوش باشه و نیازه برای اظهار نظر بهتر معاینه بشید

 • ملیکا محمدی

  سلام وقت بخیر من از صدا گیر استفاده میکنم هنگام مطاله امروز که استفاده کردم یکی از گوشی ها نمناک و خیس بوده کمی و من نیم ساعت از اون استفاده کردم و یک ساعت که صدای ضربان دار از گوش چپم میاد و هی خودش قطع و وصل میشه چیکار کنم ؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. باید معاینه بشید تا مشخص بشه به پرده گوش آسیب رسیده یا خیر

 • عزیزالله سیمین زاده

  سلام جناب دکتر مدت طولانی می‌شود که هردو گوش من به از قورت دادن مایعات و یا غذا صدای تق تق می‌دهد که برای من آزار دهنده است و گاهی اوقات منجر به درد در قسمت نیم سری سر گلو وگردن می‌شود چندین بار دکتر متخصص گوش مراجعه کردم گفتن همه چیز خوب است اما من این مشکل دارم

 • سمیه بهاری

  سلام اردیبهشت ماه با فرو رفتن جسم خارجی تو گوش چپم پرده گوشم سوراخ شد.سه چهار ساعت درد خفیفی داشتم بعد درد کم شد و از بین رفت همزمان همون روز همون سمت زبونم حس چشایی رواز دست دادگوشم سنگین شده بود رفتم دکتر که گفتن سوراخه و خودش به مرور خوب میشه تا الان که حدودا چهار ماه میگذره درد یا مشکلی ندارم فقط چشایی نصف زبونمو ندارم و دکتر رفتم که گفتن هنوز پرده کامل ترمیم نشده .شنواییم تا حد خیلی زیادی برگشته.حدودا دو الی سه هفته ای میشه که داخل گوشم مخصوصا وقت خواب تق تق مثه ترکیدن پلاستیکایی هستن که فشار میدیم تق تق میکنن اونجوری صدا میده.البته خیلی آزار دهنده نیست ولی بازم یه مشکله دیگه.ممنون میشم جواب بدین که چیکار کنم و آیا نگران کننده است یا نه؟

 • زینب اکبری

  سلام من وقتی به طرف چپ می‌خوابم صدایی مثل قدم زدن میده

 • Nemat alimohammadi

  درود بر شما من پیام ها و راهکار های شما را خواندم عالی بود ضمن تشکر خدمتتان گوش سمت راست من شنوایی حدود ۳۵درصد کم شده است تست گرفتم واینکه گوشم صدایی شبیه نویز ومثل جوشیدن کتری مدام در گوشم دارم لطفاً میشه راهنمایی بفرمایید

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. به صداهایی که در گوشتون وجود داره اصطلاحا وزوز گفته میشه و و قتی ایجاد میشه که عملکرد اعصاب گوش در اثر افت شنوایی کمتر شده باشه. اگر عامل دیگه ای مانند عفونت در کم شنوایی شما نقش نداشته باشه، با استفاده از سمعک مناسب این صداها بسیار بهتر شده و از بین میره

 • محمدنوید

  سلام خوبید گوش من صدای زنگ میده و یهو کیپ میشه و امروز صدای تق تق سریع یعنی مدام نیست درحد 2ثانیه میده

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا به کلینیک شنوایی مراجعه کنید و آزمون بررسی گوش میانی رو انجام بدین و نتیجه رو برای ما ارسال بفرمایید

 • زهرا

  سلام خسته نباشید من یک چند ماهی میشه وقتی آب دهنم قورت میدم گوشم صدای برفک میده

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. نیاز به بررسی از ناحیه مفصل فک و همینطور حلق دارید. به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید

 • همایون

  سلام خسته نباشید یک روزه ک داخل گوشم صدایی مثه وز وز یا یچیزی مثه نویز نمیدونم چجور وصفش کنم ی همچین چیزی داخل گوشم پخش میشه ی ضربه ب گوشم خورد ازون موقس یه صدای ویززز میاد داخل گوشم اما مشکل شنوایی ندارم خاستم ببینم جدیه یا ن چیکار باید کنم؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. ضربه میتونه باعث ایجاد وزوز به صورت موقت یا دائم بشه. برای بررسی بیشتر باید سنجش شنوایی انجام بشه براتون

 • سینا باقری

  با سلام من مدتی خوارش گوش و درد گوش داشتم و احساس گرفتگی گوش داشتم ک جرمگیری انجام دادم ولی الان مدتی هست ک اب دهنمو ک قورت میدم مدام صدای تق تق میدن گوشام کمی هم ز نظر شنوایی مشکل پیدا کردم خصوصا گوش چپم مشکل از کجاست و درمانش چیه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. مواردی که ذکر کردید به عفونت گوش میانی نزدیک تر هست. برای درمان به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید

 • افسانه نجفی

  سلام من ۵۰ سال دارم و تقریبا یکی دو هفته است که در گوش چپم احساس می کنم انگار حباب های ریزی میترکن و از امروز هم کمی احساس درد دارم لطفا راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. علائم شما میتونه ناشی از فشار منفی در گوش میانی باشه اما برای اظهار نظر دقیق نیاز به تست های شنوایی و معاینه حضوری هست

 • مصطفی

  من با این تق تق گوش مشکل داشتم به خصوص در گوش چپ وقتی از این هنس فری هایی که داخل گوش قرار می گیرن می زارم فکرکنم چون مجرای گوشم رو باز تر می کنه دیگه گوشم تق تق نمی کنه

 • فاضلی

  سلام من باردار هستم الان چهار ماهه هست.از چند روز پیش گوشم کیپ میشد و وقتی خمیازه می‌کشیدم یا آب دهنم رو قورت میدادم باز میشد و فقط موقع خواب اونجوری میشد . از دیروز به کلی کیپ شده و شنواییم پایین اومده صدای ضربان قلبم تو گوش چپم هست.مسافرت به جای مرطوب و گرما یا بارداریم می‌تونه علتش باشه ؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. علائمی که گفتید نشان دهنده اختلال در عملکرد شیپور استاش هست و مسافرت به نواحی با ارتفاع بالا میتونه باعث این مشکل بشه. به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید

 • نیوشا دادگری راد

  سلام من چند روزه وقتی اب دهنم رو قورت میدم گوش سمت چپم صدای تق تق میده. چطور میتونم درمانش کنم؟

 • سهیل دژبند

  سلام گوش سمت راستم حالت ضربه و ارتعاش داره و دایم نیست قطع و وصل میشه و همچنین سرم تکان میدم ارتعاش قطع میشه انگار یه جسم خارجی داره به پرده گوشم ضربه میزند کلافه کرده لطفا راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. برای تشخیص علت مشکل نیاز به بررسی های دقیق شنوایی هست. اگر انجام دادین لطفا نتایج رو برای ما ارسال کنید

 • طاها کریم خانی

  سلام من چند وقته وقتی شب میشه و همه سکوت می کنن گوش سمت راستم سوت میکشه به خصوص در موقعی که گوشم رو بالشت می زارم میشه حداقل بگید مشکل از چیه ؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. نیاز به بررسی های شنوایی و فیزیکی کامل هست تا بشه منشاء مشکل جنابعالی رو حدس زد

 • علی اکبر مرقاتی خویی

  سلام من 10ساله صدای خودم درگوشم اکو میشه و باتکان دادن فک.بازکردن دهان.کشیدن بینی تا دقایقی عادی میشه و باز شروع میشه.متخصص گوش چندبار شستشو واخرهردکتردرشهرهای مختلف میرم سنجش هم رفتم درد ندارم شنوایی هم کاملا عالیه.ولی این علامت ها را که درتق تق نوشتید همه را دارم و واقع اعصاب اما نمیکنم خیلی بشدت ناراحتم می‌کنه بطوری که سر نماز فقط فکم وکشیدن ببینیم نمازراهم نمیتوانم مثل آدم به پایان برسانم.اززحماتتان قدردانی میکنم 58ساله.هستم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر قربان. نیاز به بررسی های دقیق هست اما میشه گفت مشکل از شیپور استاش و عملکرد غیر طبیعی اون ریشه میگیره. در صورت انجام معاینات بیشتر روش های خاصی برای بهبود عملکرد شیپور استاش وجود داره

 • علی اکبر مرقاتی خویی

  سلام دکترگرامی.بنده58ساله 7ساله بامشکلات وزوز وتقتق.وقتی می‌خوام دهانمو باز وبلعیدن صدای صحبت خودم درگوشم هم میافته.دکترگوش شهرهای مختلف رفتم فقط با کلمه عصبی خلاصه میکنم از دیروز.که فرمایشات مرقوم شده شما را مطالعه کردم دقیقا تمام مواردی که در تق تق گوش مرقوم فرمودید.شامل حالم میشه.وبشدت اعصاب را بهم میریزه .حتی سرنماز آنقدر دهانم را باز وکج وابسته میکنم تا صدای خودم از گوشم قطع بشه.با کشیدن بینی دقیقه ای آرام وباز شروع میشه.لطفا راهنمایی فرمایید

 • سیدعلی اکبر مرقاتی خویی

  سلام شش ساله به علاعم که مرقوم فرمودید دارم فقط درد و شنوایی مشکل ندارم.سنجش رفتم.هرسال دوباردکترگوش در شهرهای مختلف رفتم.ولی همه میگن عصبی.حالاکه فرمایشات شما را درموردقفل وباز کردن دهان برطرف میشود تق تق وقفل عظله با بازوبسته کردن دهان مدتی عادی شده دوباره شروع میشه.خیلی عذاب روحی. میکشم.لطفا راهنمایی فرمایید ممنون از زحمات بینظیرتان

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر قربان. لازم هست تا نتایج آزمایشات شمار و ببینیم تا بهتر بشه اظهار نظر کرد

  توحید

  سلام وقتتون بخیر ما هم به همچین مشکلی برخوردیم و شاید شدید ترش و تق تق گوش و درد در ناحیه کام و گوش می باشد و دو سال هست که زندگی ما رو بر هم زده همه نو آزمایش و سی تی اسکنی دادیم ولی جواب نگرفتیم یه روز میگن میو کلونوس ،یه روز میگن مربوط به اعصاب هستش و.... خواهشا وگر کسی همچین مشکلی داشته و در مان شده با این شماره تماس بگیره ۰۹۳۳۴۷۷۵۳۲۲ به خدا ثواب داره

 • غزل

  سلام وقت بخیر من حدود سه هفته هست گوش سمت راستم صدایی مثل باد یا سونوگرافی جنین میده . پزشک متخصص گوش و حلق و بینی هم مراجعه کردم و گفتن نوار گوش بگیر و نوار گرفتم و گفتن شنواییت طبیعی هست و این صدا مربوط به عروق میشه و کلا یکسری آدم ها صدا جریان خون و ضربان قلبشون رو می‌شنون و درمان خاصی نداره و قرص سینازین دادن ولی تاثیری نگرفتم. باید چیکار منم؟ به کدوم متخصص مراجعه کنم؟

  مدیر سایت

  سلام وقت شما هم بخیر. در درجه اول باید نتیجه آزمون شما رو بیینم اما اگر ریشه مشکل از عروق باشه مراجعه به پزشک قلب و عروق و بررسی بشتر میتونه نتیجه بخش باشه

 • رجب رحیمی

  بنده ۵۲سال دارم و تاکنون مشکلی نداشتم ولی اکنون چند ماهی هست که هم تق تق گوش دارم و هم گرفتگی گوش و هم شنیدن صداهای مثل درجا کارکردن ماشین یا موتور نوار گوش هم دوبار گرفتم یکبار گفتند مبتلا به پیرگوشی شده اید و بار دوم که نوار گرفتم گفتند خیر گوش شما مشکلی ندارد و فاقد جرم و ..... هست ولی آنتی بیوتیک برایم تجویز کردند که آنها را مصرف کردم ولی هیچ بهبودی حاصل نگردیده است.

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر قربان. لطفا نتیجه هر دو سنجش شنوایی خودتون رو برای ما ارسال بفرمایید تا بررسی بشه

 • زهرا دهقان

  سلام ببخشید من بعضی وقت ها گوشم تق تق میکنه بهد چند وقت هم خوب میشه به پرده ی گوشم آسیبی میزنه. لطفا برام بگید ممنون

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. نیاز به معاینه و بررسی هست اما بعید به نظر میرسه مشکل شما اسیبی به پرده گوش وارد بکنه

 • فاطمه

  سلام حس مبکنم غضروف کوچیکه سمت جلوی گوشم باعث تق تق میشه یادمم نمیاد آسیبی دیده باشه الان چیکار کنم؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای اظهار نظر نیاز به معاینه کامل هست

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. برای اظهار نظر درباره علت تق تق گوشتون باید معاینه کامل انجام بشه

 • عشقعلی

  سلام خسته نباشید من لپ هام باد میکنم بغل فکم و ‌زیر لاله جفت گوشام یهو باد میشه خش خش میکنه ودرد میگیره آیا طبیعیه …!؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. باید گوش میانی و شیپور استاش شما از نظر اختلال عملکرد و همینطور عفونت و التهاب به صورت کامل بررسی بشه

 • مصطفی کولیوند

  سلام وقت بخیرببخشیدمن الان چهارروزه پرده گوش چپم صدای بادمیده ویه کم هم ازشنواییم کم شده رفتم پیش دکترقطره سیپلکس وبتامتازون دادوگفت عفونت کرده دارومصرف کردم ولی متاسفانه تاثیری نداشته لطفی کنین راهنمایبم کنین ممنون.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای نتیجه بخش بودن هر درمان باید دوره درمان کاملا طی بشه. داروها رو به طور کامل مصرف کنید و در صورت نتیجه نگرفتن مجددا به پزشک خودتون مراجعه کنید

 • محسن

  سه روز پیش زنبور قسمت داخلی ساعد دست راستم را نیش زد از فردای اون روز هر وقت ساعد دست راستم را کوچکترین لمسی کنم گوش سمت چپم تق تق میکند شبیه زمان گرفتگی گوش. چه ارتباطی بین این دو وجود دارد

  مدیر سایت

  سلام قربان. ارتباط معناداری بین این دو مورد وجود نداه و باید بررسی کامل انجام بشه

 • دریا

  سلام ۲،۳ ساعت پیش جرم گوشم زیاد بود با دستمال کاغذی تمیز کردم. دچار گرفتگی و کیپ شد. الان گرفتگی و کیپی خیلی کمی داره ولی با تکون دادن فک جویدن و .. صدای تق تق میده الان صدای تق تقش ریز تر شده نمیدونم چطور بگم.. حس میکنم شنواییش هم کم شده. درد هم اصلا ندارم. چی کار کنم؟ مشکل جدیه؟ نیاز به پزشک هست؟ میترسم آسیب جدی دیده باشه لطف میکنین جواب بدین????

  مدیر سایت

  با سلام دوست عزیز. بدون بررسی و معاینه گوشتون نمیشه به قطعیت نظر داد. به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا به طور کامل معاینه بشید

 • مومنی

  سلام وقت به خیر من یکساله که گوشم را جراحی کردم، پروتز داخلش گذاشتند. سر و صدای گوشم کم که نشد هیچ، یه صدای تق تق هم بهش اضافه شد. صدایی مثل زدن چکش روی سندان به طور مداوم خیلی دکتر رفتم ولی جواب نگرفتم لطفا راهنمایی فرمایید

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. منظورتون این هست که تحت عمل استاپدکتومی قرار گرفتید؟ نوار گوش جدید بگیرید و برای ما ارسال بفرمایید

 • ساناز

  سلام من ۱۹ سالمه و چند ساله فقط گوش راستم صدای تق تق میده، الان احساس میکنم شنوایی گوش راستم کمتر از گوش چپمه، آیا این مشکل باعث کم شنوایی میشه ؟ لطفا راهنمایی کنید ????????

  مدیر سایت

  با سلام. در موارد تق تق گوش باید علت دقیق مشخص بشه و برای تشخیص افت شنوایی در یک گوش باید آزمون های شنوایی رو انجام بدین

 • مولایی

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من 27سالمه چند سال پیش که خدمت سربازی انجام دادم و میدون تیر رفتم دو گوشم شروع به وزوز کردن کرد الان گوش سمت راستم کامل خوب شده ولی گوش سمت چپم همچنان وزوز داره،وقتی دست به لاله ی گوش سمت چپ میزنم یه حالت خشک مانند و صدای ریز تق داره خس میکنم یکمم گوشمم گرفته شده چون وقتی هندزفری میذارم نمیمونه تو گوش سمت چپم خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید ????

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. وزوز گوش ناشی از ضربه صوتی برای شما محتمل هست اما باید از نظر ساختارهای میانی گوش هم بررسی بشید

  مولایی

  دکتر ببخشید این بیناری قابل درمان هست یا خیر؟ چن ساله این وزوز یا سوت همراهمه اگه قابل درمانه چه داروهایی باید مصرف کنم؟

 • علی عبدی

  سلام من چند وقت پیش دندونم و کشیدم موقع راه رفتن گوش سمت راستم تق تق میکنه باید چی کار کنم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لازم هست از نظر سلامت فک و مفصل TMJ مورد بررسی قرار بگیرید

 • ناشناس

  سلام دکتر من امروز صبح که بلند شدم هنگام قورت دادن آب دهن صداش خیلی بلند توی گوشم میاد اولش که صدای شکستن یه چیزی میومد انگار ، ولی یکم گذشت فقط صدای آب دهنم خیلی بلند تر شده . ممکنه بخاطر حمام کردن زیاد باشه؟؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. نیاز به معاینه بیشتر هست تا بشه اظهار نظر دقیق کرد

 • الهه قاسمی

  سلام اقای دکتر من از 15 سالگی گوش هام موقع خمیازه تق تق میکرد اختیاری ندارم انگار یه بادی تو گوشمه همش دهنمو باز و بسته میکردم که خارج بشه ولی فقط صدا، الان 30 سالمه هنوز درمان نشدم انگار عادت شده برام، اخرین بار یه دکتر گوشمو شستشو داد دید خوب نشدم گفت برو رادیو گوش کن که از سرت بیوفته، یجورایی منو فرستاد دنبال نخود سیا

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. نیاز به آزمون های بررسی شبپور استاش هست تا اگر اختلالی در این ناحیه وجود داره تحت درمان قرار بگیرید

 • sara azarmanesh

  ممکنه سر با گوش تق تق کنه

 • Mhy

  سلام من ۱۹سالمه چن ساله گوشم موقع بازشدن دهنم تق تق میکردجوری که مامانم صداشومیشنوه الان دوماهه صداش بیشترشده توگوشم احساس فشاروگرفتگی دارم بعضی اوقاتم دردمیگیره

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. نیاز به معاینه کامل هست ولی ممکنه مشکل از مفصل فک یا TMJ شما نشات گرفته باشه

 • N.s

  سلام من ۴ ماه هر صدایی رو با حالت اکو از گوش چپ می‌شنیدم یه چند بار هم از گوشم صدای سوت میومد دو سه بار گوش راستم این مشکلو داشت ولی این مشکل طی ۴ ماه مداوم نبود یعنی مثلا ۲ روز اکو میشد ۴ روز مشکلی نبود الان یک ماهه این مشکل برطرف شده ولی موقع طناب زدن یا دویدن گوشم صدای تق تق میکنه یعنی مواقع ورزش های شدیدتر اینجوری میشه گوشم درد هم نمیکنه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. مشکل شما میتونه نشات گرفته از اختلال شیپور استاش باشه و عواملی که باعث تشدید میشه شامل سینوزیت، عفونت گوش و آلرژی هست&nbsp;

 • نوید

  سلام من مدت زیادیه که از هنزفری استفاده میکنم اخیرا گوش راستم خیلی اذیتم میکنه سر و صدا های محیط مثل خش خش نایلون خوردن ظرف و وسایل به هم دیگه حتی ورق زدن کاغذ باعث میشه گوشم تق تق و پرت پرت کنه خیلی آزارم میده وقتی هم که هنزفری میزارم گوش چپم این صداهای تق تق وحشتناک توی گوش راستم باز حس میشه بنظرتون درمان داره؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز باید آزمون های تخصصی شنوایی انجام بشه تا بشه با قطعیت نظر داد

 • غزال

  سلام من به مدت ده الی دوازده سال پیش گوش چپم صدای ویژ ویژ مثل وزش باد یا مثل صدای سونوگرافی جنین میده. زیر گوش سمت چپم فقط هست با گذاشتن انگشت و فشار صدا قطع میشه. دیگه نمیتونم تحول کنم مخصوصا شبها که ساکت میشه اینقدر اذیتم میکنه که نمیتونم بخوابم. همیشه یک تکه پارچه لای گردنم فشار میدم تا خواب برم. چه کنم دارم دیوانه میشم؟ متخصص گوش هم رفتم هیچ مشکلی در سونوگرافی گوش و گردن و شنوایی نداشتم. مثلا در طول روز برای شنیدن صداهای ضعیف باید انگشتم را زیر گوشم فشار بدم تا مزاحم شنوایی ام نباشد

  مدیر سایت

  سلام دویت عزیز. ممکن هست مشکل شما ناشی از مشکلات عروقی باشه و باید توسط پزشک متخصص معاینه بشید

 • نرگس میرسیدی

  سلام من نوعی لیزر درمانی انجام دادم برای تومور و الان نزدیک دو ماهه سرم صداهای عجیب میده و شنواییم کم شده و گوشام کیپن تو رو خدا بگید چیکار کنم دارم دیوونه میشم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. لطفا برای دریافت وقت معاینه با مطب تماس بگیرید

 • میثم سعادتمند

  سلام .من موقع سکسکه .خمیازه و مثلا از حالت درازکشیده به حالت سرپایی گوش سمت راستم صدایی کلیک میده چند تا ضربه میزنه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. محتمل ترین دلیل برای مشکل شما می تونه اختلال در عملکرد شیپور استاش باشه

 • کاربر سایت

  سلام من چندروزه احساس گلو درد دارم و هنگامی که سکسه یا خمیازه می کشم و یا حتی انگشتم را داخل گوشم فرو می کنم و درمیارم و حتی گوشم رو به پایین و بالا می کشم صدای یک تق احساس می کنم مشکل از چیست؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. التهاب و عفونت در گوش میانی میتونه علائمی که گفتید رو ایجاد کنه. به پزشک گوش و حلق و بینی و شنوایی شناس مراجعه کنید تا معاینه و تست های تکمیلی انجام بشه

 • رامین

  سلام دکتر من یکساله که هر وقت آب دهنمو قورت میدم گوشم تق تق صدا میده

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. ممکن هست مشکل شما از اختلال عملکرد شیپور استاش ایجاد شده باشه و نیاز به آزمون های تخصصی هست

 • ناشناس

  سلام آقای دکتر من 13سالمه و 3سال و نیم هست که گوشم موقع آب دهان قورت دادن صدا میده . علائم چیه باید چه کار کنم خوب بشه ؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز . نیاز به انجام آزمون های تکمیلی هست اما ممکن هست از شیپور استاش یا مفصل فکتون این مشکل نشآت گرفته باشه

 • ناشناس

  سلام آقای دکتر من 13سالمه و 3سال و نیم هست که گوشم موقع آب دهان قورت دادن صدا میده . علائم چیه باید چه کار کنم خوب بشه ؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. باید از نظر اختلال عملکرد شیپور استاش و مفصل فک معاینه بشید

 • سمیرانورالهی

  سلام.من از اسفند سال ۱۴۰۰ تا به امروز یهو با ضربانم صدای زنگ خیلی بدی میده مثل صدای کوبیدن یه قاشق به سینی استیل و با هر ضربان این صدای زنگ رو میشنوم صداشم خیلی بلنده جوری که سرمو روی بالش بزارم برای خوابیدن از روی این صدا نمیتونم بخوابم در مواقع عادی که دراز هم نکشیدم باز هم صدا میده.مشکل از چی میتونه باشه؟قرص الپروزلام و سیتولاپرامم که هفت ساله هم مصرف میکنم .و اینکه سزنوزیت هم دارم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز .با توجه به ضربانی بودن این وزوز میشه یکی از علت های اون رو مشکلات قلبی عروقی در نظر گرفت که نیاز به بررسی داره. از طرفی سینوزیت هم یکی دیگه از دلایل اختلال در عملکرد تهویه گوش و وزوز هست و باید در هر دو زمینه ارزیابی های تخصصی روی شما صورت بگیره

 • باران

  با سلام 43 سال سن دارم پرده گوش چپم شش ماه پیش پاره شد و الان که ترمیم شده صدایی شبیه صدای چکش زدن تو گوش چپم وجود داره خیلی آزارم میده لطفا راهنمایی ام کنید. با سپاس فراوان

  مدیر سایت

  سلام وقت شما بخیر. دلیل پارگی پرده گوشتون ضربه، عفونت گوش، ترومای صوتی و چی بوده؟ و اگر برگه سنجش شنوایی دارین لطفا برای ما ارسال کنید

 • باران

  با سلام 43 سال سن دارم پرده گوش چپم شش ماه پیش پاره شد و الان که ترمیم شده صدایی شبیه صدای چکش زدن تو گوش چپم وجود داره خیلی آزارم میده لطفا راهنمایی ام کنید. با سپاس فراوان

  مدیر سایت

  سلام و وقت بخیر. پارگی پرده گوش علائم زیادی رو به دنبال داره و تا مدت ها بعد از ترمیم ممکن هست این نشانه ها تکرار بشه. با گذشت زمان اگر این علائم برطرف نشد برای بررسی به مطب مراجعه کنید

 • Nima

  سلام آقای دکتر من وقتی خمیازه میکشم و یا چیزی میجوم گوشم تق تق و خش خش میکنه احساس میکنم تعادل ندارم و جلوی گوش راستم را یک چیزی گرفته است علت این مشکل چیه و راه درمانش چی میتونه باشه؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. شما باید هم از نظر عملکرد مفصل فک و هم از نظر وضعیت گوش میانی و شیپور استاش بررسی بشین

 • Kiana

  سلام من ۱۸ سالمه . دو سه سال پیش پزشک تشخیص ارتروز فک دادن و یه کم بهتر شده اما مدتیه سمت گوش چپم احساس درد میکنم و اگر صدا رو فقط از گوش راست بشنوم گوش چپم تق تق میکنه . یعنی مثلا اگر هندزفری رو فقط تو گوش راستم بزارم و با گوش چپ گوش ندم گوش چپم تق تق میکنه یا اگر سرمو از سمت چپ روی بالش بزارم و صدایی اطرافم بیاد گوش چپم تق تق میکنه …. کنکوری هم هستم مراجعه به پزشک واجبه الان ؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. نیاز به بررسی بیشتر هست اما با توجه به کنکوری بودنتون اگر این مشکل خیلی اذیتتون میکنه به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • سارا

  سلام من ۱۸ سالمه الان ۵سال هست که وقتی میخوام آب دهنمو قورت بدم یا دهنمو باز کنم گوش هام صدا میده یه جورایی صدای باده خیلی دکتر رفتم و دکتر ها فقط کپسول چرک یا سیفکسیم دادن ولی باز خوب نشده

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. اختلال مزمن عملکرد شیپور استاش میتونه دلیل مشکل ایجاد شده برای شما باشه که باعث عفونت های مکرر در گوش میشه

 • محمد

  آقا دکتر من هنگام دویدن گوشم تق تق میکند نشانه چیست

  مدیر سایت

  با سام خدمت شما. این صدای تق تق میتونه از مفصل فک شما نشات بگیره اما نیاز به بررسی بیشتر داره

 • مهدی تاجیک

  سلام من کاهش وزن شدید داشتم پارسال،الان چندین ماهه ک وزنم اضافه شده و ثابته.موقع قورت دادن گوشم انگار هوا میگیره،کاهش شنوایی و‌ درد و چرک و‌جرم ندارم‌.متخصص گوش و حلقم چندتا رفتم گفتن خودش کم کم خوب میشه.میگن از کم شدن وزن هست و باید ماهیچه ها مجدد ساخته شن.نظر شما چیه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز .کاهش وزن میتونه به طور موقت در عملکرد شیپور استاش اختلال ایجاد کنه و احتمال میره که مشکل شما هم به این علت باشه

 • ارشیا

  سلام من یه مدتی هست دو هفته اینا که سردرد تنشی دارم و هنوز علائم ریزی از اون مونده و در گوشم و پشت سرم دو بار تا حالا صدای تیک تاک یه چی تو این مایه ها برام پیش اومده غلیظ خون و چربی خون هم دارم بنظرتون از آینه ؟ گلو درد و گردن درد هم دارم

  مدیر سایت

  با سلام. احتمال ایجاد عفونت شدید در گوش میانی و قسمت ماستوئید گوشتون وجود داره و لازمه سریعا به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • امیر

  سلام من در گوش چپم همراه با شنیدن صدا دقیقا تک تک هایی به تعداد تن صدا میکنه که بعد از قطع صدا صدای تک تک ها هم قطع میشه. مثلا اگه یکی بگه لآی یه تک صدا میده واگه بگه آی آی آی داخل گوشم سه صدای تک تک تک رو میشنوم که بسیار ازار دهنده هست .علت چیست؟

  مدیر سایت

  سلام نیاز هست تا ارزیابی های کامل ادیولوژیک برای شما انجام بشه. با تماس با مطب می تونید وقت معاینه بگیرید

 • سهیل قنبزی

  سلام من گوشم وقتی آب دهنمو قورت میکنم تق تق میکنه بیشتر از یک سال است این مشکلو دارم بعد از اینکه چن سال پیش سرماخوردگی شدید گرفتم یکی از گوشام گرفته شد و بعد چن ماه درست شد اما به این روز افتاد آیا تو سربازی بهم معافیت دائم یا معاف از رزم میدن ؟ باید برم دکتر بگن مشکلش چیع ؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. مشکل شما اختلال مزمن شیپور استاش هست که میتونه با مواردی مثل سینوزیت و انحراف بینی تشدید بشه. باید علت اصلی مشکل برطرف بشه و صدای تق تق برطرف میشه. این مورد برای معافیت شما کافی نیست

 • امیر مرادی

  سلام ببخشید من گوشم در حالت عادی صدای خش خش مثل اسپیکر که صدای خش خش بده نمیده ولی وقتی صداهای زیر یا بلند بشنوم صدای خش خش میده و گوش راستم هست که عفونتم کرده دکتر رفتم سفکسیم نوشته و بتاهیتسین نوشته و گفت به سرما حساس شده و صدای بلند نباید بشنوی من یه بچه دارم دائم جیغ میکشه صداش گوشمو خش خش میندازه توش البته دو بار هم گوشیو قبلش با صدای بلند گذاشتم که ۳۰ دقیقه بازی کردم با گوشیا بعد گوشم یکم کیپ شد هی دس دسش کردم انگشت کردم توش تا التهاب پیدا کرد بعد یدفه صدای بلندی شنیدم و خش خش گوشم شروع شد الان دو روزه اینطوریه

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. مشکل اصلی شما عفونت گوش میانی و اختلال شیپور استاش هست و بعد از ارزیبایی های تمپانومتری با دارودرمانی برطرف میبشه

 • امیر رضایی

  سلام وقت شما بخیر ،من چند وقته که وقتی صدایی بلند میشنوم تق تق میکنه در حالت عادی صدا نداره گوش بیشتر گوش چپ بعضی موقعه گوش راست ،درمان میشه ؟

  مدیر سایت

  سلام. لطفا بیشتر توضیح بدین و اینکه بیماری زمینه ای خاصی دارید یا خیر

 • شیبانی

  سلام صدای تق تق گوش در گوش سمت چپ مدتیه زیاد شده و اذیتم میکنه گاهی با گوش پاک کن دلم میخاد محکم ببرم داخل گوشم تا شاید باز بشه و تمام بشه

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. برای بررسی کاما علت تق تق گوشتون باید ارزیابی های ادیولوژیک انجام بشه. ممکن هست این تق تق در اثر اختلال عملکرد شیپور استاش و فشار نامناسب گوش ایجاد شده باشه

 • فاطمه زارع

  سلام وقتتون بخیر 19سالمه شبا موقع خواب هردو گوشم به مدت طولانی صدای تق تق میده علتش چی میتونه باشه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. آیا صدای تق تق در اثر حرکت خاصی هست یا به طور دائم وجود داره؟ این امکان هم هست که صدای وزوز رو با صدای تق تق اشتباه گرفته باشید

 • خسروشاهی

  سلام وقت بخیر من آقایی 36 ساله هستم حدود 20 روز پیش گلودرد بدون علائم سرماخوردگی داشتم که بعد از قرص های اموکسیسیلین و شربت دیفین هیدرامین و قرص اموکسی کلاو625 درد گلویم خوب شد ولی 8 روز است که هنگام قورت بزاق یا خوردن آب یا غذا گوشم صدای تق تق میده یعنی صدا مثل ساییدگی گلو که گاها از سمت راست و گاهی از بالا و گاهی از پایین گلوم صدای تق یا ساییدگی میاد البته از اول سرماخوردگی گلو درد خلط به رنگ سفید بیشتر بود ولی الان خلط کمتر شده و بیشتر صبح ها و طی روز کم میاد صدای گوشم هم گاها به ندرت صدا نمیده ولی اکثرا هنگام قورت دادن بزاق یا غذا میده لطفا راهنمایی بفرمائید چیکار کنم و این صدا از چیست و درمان دارد

 • حسن سرورضای

  سلام، جناب خسته نباشید، ببخشید من چند روزی بود گلوم درد می کرد اما بعد از ۱ روز خوب شد و بعد یک هفته سرفه میکروم و گوش هم در قورت دادن آب دهانم تق تق میکنه، و بعضی وقت هاهم خیلی خیلی تق تق میکنه. علت چیه؟و راه درمان آن چیست؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. احتمال اختلال شیپور استاش و همینطور عفونت گوش میانی از سایر موارد بیشتره و باید به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • خسروشاهی

  سلام وقت بخیر من آقایی 36 ساله هستم حدود 20 روز پیش گلودرد بدون علائم سرماخوردگی داشتم که بعد از قرص های اموکسیسیلین و شربت دیفین هیدرامین و قرص اموکسی کلاو625 درد گلویم خوب شد ولی 5 روز است که هنگام قورت براق یا خوردن آب یا غذا گوشم صدای تق تق میده یعنی صدا مثل ساییدگی گلو که گاها از سمت راست و گاهی از بالا و گاهی از پایین گلوم صدای تق یا ساییدگی میاد البته از اول گلو درد خلط به رنگ سفید بیشتر بود ولی الان خلط کمتر شده و بیشتر صبح ها و طی روز کم میاد صدای گوشم هم گاها به ندرت صدا نمیده ولی اکثرا هنگام قورت دادن بزاق یا غذا میده لطفا راهنمایی بفرمائید چیکار کنم و این صدا از چیست و درمان دارد

 • خسروشاهی

  سلام وقت بخیر من آقایی 36 ساله هستم حدود 20 روز پیش گلودرد بدون علائم سرماخوردگی داشتم که بعد از قرص های اموکسیسیلین و شربت دیفین هیدرامین و قرص اموکسی کلاو625 درد گلویم خوب شد ولی 5 روز است که هنگام قورت براق یا خوردن آب یا غذا گوشم صدای تق تق میده یعنی صدا مثل ساییدگی گلو که گاها از سمت راست و گاهی از بالا و گاهی از پایین گلوم صدای تق یا ساییدگی میاد البته از اول گلو درد خلط به رنگ سفید بیشتر بود ولی الان خلط کمتر شده و بیشتر صبح ها و طی روز کم میاد صدای گوشم هم گاها به ندرت صدا نمیده ولی اکثرا هنگام قورت دادن بزاق یا غذا میده لطفا راهنمایی بفرمائید چیکار کنم و این صدا از چیست و درمان دارد

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. با توجه به توضیحات شما احتمال اختلال عملکرد شیپور استاش و عفونت گوش میانی بیشتر از سایر موارد هست. بهتره به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 • محمدامین شکوهی

  سلام ۱۸ ساله هستم مرد ‌گوش چپم موقع حرف زدن یا خمیازه کشیدن صدای تق تق میاد حتی بعضی موقع ها هم موقع نفس کشیدن صدای تق تق میاد در گوش سمت چپم یکمی احساس سنگینی میکنم . ۱۰ روزی میشه. باتشکر.

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. برای اظهار نظر بهتر نیاز به معاینه حضوری و ارزیابی تمپانومتری هست که با تماس با کلینیک می تونید وقت معاینه بگیرید

 • محمد شیخی

  سلام ببخشید من الان ی چند روز هست گوش سمت چپم تق تق میکنه توی وبسایت خوندم ب دلیل شیپور استاش هست گوش سمت چپم سنگین شده یکم وقتی ب گوشام شوک وارد میکنم گوش راستم مشکلی نداره گوش سمت چپم ی تقه ای میکنه نمیدونم چیکار کنم نیاز هست ب دکتر مراجعه کنم چون من اصلا بیماری نداشتم و خیلی وقته ب دکتر مراجعه نکردم و گوشم هم مشکلی نداشته تا ب حال من ۱۷ سالم هست خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین❤????

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. با توجه به مواردی که ذکر کردید احتمالا دچار عفونت گوش میانی شدید که با یک دوره مصرف دارو و ملاحظات ساده قابل برطرف شدن هست

 • نیوشا

  سلام من بعضی اوقات موقع راه رفتن یا غذا خوردن گوش سمت راستم تق تق میکنه باهاش مشکلی ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. به نظر میرسه مشکل اصلی شما در مفصل فک یا TMJ باشه

 • علی اصغر

  سلام این تق تق گوش با وزوز گوش فرق میکنه؟

  مدیر سایت

  سلام. بله تق تق گوش بیشتر به علت مشکلات شیپور استاش ایجاد میشه. مشکلات مفصل فک هم میتونه باعث تق تق کردن گوش بشه.

 • فریبرز غفاری نژاد

  سلام وقت بخیر ۵۸ سالمه حدود یک ماه هست که در زمان باز و بسته شدن فک صدای ترق در گوش راست می شنوم مداوم نیست ولی کمی زیاد شده ممنون از راهنمایی

  مدیر سایت

  سلام. شما باید تست etf برای بررسی شیپور استاش انجام بدین. درصورتیکه نتیجه این تست نرمال باشه باید توسط متخصص فک و صورت معاینه بشید.

 • زینب باقری

  سلام روز بخیر بنده ۴۴ سال دارم وماه پیش به دلیل وجود توده در سینوسهام مورد عمل جراحی قرار گرفتم الان تقریبا ده روز ی میشه که صدای تق تق از گوشم میاد و میترسم که بازهم مشکلاتی برام داشته باشه لطفا راهنمایی بفرمائید

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. سینوس ها از طریق حفره بینی و شیپور استاش با گوش در ارتباط هستند و جراحی سینوس می تونه برای مدت محدودی باعث شنیدن این صداها بشه. بعد از گذروندن دوره نقاهت برای بررسی بیشتر و سی تی اسکن به پزشک خود مراجعه کنید

 • هلیا

  سلام ببخشید من گوشم در حالت عادی صدای تق تق نمیده ولی هر وقت چیزی میخورم صدا میده. حالا این به چه علت ؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. شایع ترین علت برای تق تق گوش شما میتونه اختلال مفصل TMj که درست زیر گوش قرار گرفته باشه. برای بررسی بیشتر به درمانگاه گوش حلق و بینی مراجعه کنید

 • مرضیه محمدی

  سلام مدت سه ماه است خواهرم پیوندپرده گوش انجام داده امامتاسفانه بعدازپیوندمیگه گوشم صدای تق تق میده سرم سنگین شده چندین باربه دکترش مراجعه کرده میگه پیوندت موفق امیزبودمشکلی نداری اماخوب نمیشه کارش شده گریه میگه این صداروانیم کرده توروخداعلتش چیه قابل درمان هست/

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. برای بررسی موفقیت آمیز بودن عمل پیوند پرده گوش یا تمپانوپلاستی نیاز به آزمون های تمپانومتری است. ورود آب به گوش در این دوره میتونه منجر به عفونت و صداهای اضافی در گوش بشه که برای بررسی این موارد باید آزمون های تکمیلی انجام بشه. برای بررسی بیشتر و گرفتن نوبت با ما تماس&nbsp;بگیرید

 • سلام روزتون بخیر

  سلام بنده یه مدت درگیر عفونت گوش هستم و دارو هم مصرف میکنم اما تاثیری نمیبینم مشکل بنده اینکه هنگامی که چیزی قورت میدم احساس میکنم از داخل گوشم صدا میده نمیدونم چطور توصیف کنم امیدوارم متوجه بشید گفتن عفونت داخلی هست و پشت پرده گوش همراه با التهاب هست و این صدا دیگه داره آزار دهنده میشه ممنون میشم کمک کنید

  مدیر سایت

  سلام وقت شما بخیر. از نشانه های بارز عفونت پشت پرده گوش یا عفونت گوش میانی همین صدایی هست که موقع قورت دادن می شنوید. مصرف داروهای خودتون رو ادامه بدین تا التهاب کمتر بشه و این صدا هم قطع میشه

 • حنانه نصرالهی

  سلام خسته نباشید. راستش حدود چن ماه پیش بعد از عروسی گوشام یه چن روزی وز وز کردن ‌. بعد از چن روز بهتر شدن و گوش راستم کامل خوب شد . اما گوش چپم هنوز کمی وز وز داره و حدود ۲ ۳ ماه پیش فهمیدم که وقتی فکم رو جلو عقب میکنم صدای تق تق کمی رو می‌شنیدم . ولی چون کم بود و وز وز هم کم بود کاری نکردم ‌. حالا اون صدای تق تق که انگار چن تا استخون کوچیک به هم میخورن بیشتر شده و وقتی غذا میخورم خمیازه میکشم یا فکم رو جلو عقب میکنم صدا ی تق تق رو میشنوم . یکم که با فکم بازی کنم کمتر میشه ولی فایده نداره و هنوز هست . میشه بگین علتش چی میتونه باشع ؟ باید چیکار کنم ؟ و اینکه من هر روز با هدفون اهنگ گوش میدم یعنی بخاطر اونه ؟ چجوری درمانش کنم ؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. هم صدای وزوز و هم مشکل تق تق به نظر می رسه از مشکل فک و مفصل TMJ نشات بگیره. برای بررسی بیشتر باید به پزشک گوش و حلق و بین مراجعه کنید

 • رزا

  سلام وقتتون ب خیر من خواهرم نزدیک به یک ساله ک گوشش اذیته و صدای تق تق میده جوریکه قابل شنیدنه یعنی من هم میشنوم هرکار هم ک کردیم سی تی اسکن ام ار ای اسکن گوش شنوایی سنجی گفتن ک مشکلی نیس اما خوب نمیشه خیلی اذیته ممنون میشم راهنمایی کنید????

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. منظور از اینکه میگین قابل شنیدن هست یعنی چی، یعنی شما هم صدای تق تق رو میشنوید؟ مورد دوم اینکه در چه مواقعی بیشتر این مشکل بروز پیدا میکنه؟ حس میکنم صدای وزوز گوش رو با صدای تق تق اشتباه گرفتین. وزوز مقوله گسترده تری هست و نیاز به بررسی های تکمیلی داره

 • رزا

  سلام وقتتون ب خیر من خواهرم تزدیک به یک ساله ک گوشش اذیت بود و گوشش صدای تق تق میده هرکار ام که کردیم سی تی اسکن و ام آر ای و جرم گیری گفتن گوشش سالمه اما خوب نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 • زینب

  سلام خسته نباشید من ۲۱سالمه و مدتیه که بعضی اوقات مواقع جوییدن غذایا هرچیز دیگه توی گوش راستم صدایی میشنوم صداش مثل وقتیه که شن یا سنگ مثلا زیر دندون میاد و توی کل گوشم میپیچه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. با توجه به بروز مشکل در حین جویدن پیش بینی میشه مشکل از فک و مفصل تمپورومندیبولار شما باشه. برای بررسی و درمان بهتره به متخصص گوش و حلق و بینی مراجه کنید

 • امیر

  من چند روزه که موقع راه رفتن صدای تق تق تو سرم میشنوم (وقتی که نشستم یا حرکت نمیکنم این صدا رو نمیشنوم فقط موقع راه رفتن، گاهی اوقات هم موقع حرکت دادن سرم این صدا رو میشنوم) به یه پزشک عمومی هم مراجعه کردم و قرص cinazin 25 رو تجویز کرد چند روزه که دارم مصرف میکنم و تغییری هم ایجاد نکرده ممنون میشم راهنماییم کنید مشکلم از کجاست و راه درمانش چی میتونه باشه

  مدیر سایت

  سلام امیر عزیز. همونطور که تو مقاله نوشته شده تق تق&nbsp; گوش میتونه دلایل زیادی داشته باشه که از اختلال ستون مهره ها تا اختلال مفصل TMJ رو شامل میشه. برای بررسی دقیق تر بهتره به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه و در صورت نیاز تصویربرداری های سر و گردن رو انجام بدین

 • پریساکمانی

  سلام ببخشید من دوسه ماهی میشه موقع غذاخوردن یا خمیازه کشیدن گوشم درد میگیره دکتر متخصص هم رفتم گوشم رو معاینه کرده میگه گوشت مشکلی نداره از فکتونه قرص درد دادن ولی خوب نشدم به نظرتون چیکار کنم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای اتوسکوپی و بررسی مجرای گوش و در صورت نیاز آزمون های تکمیلی با حس دوم تماس بگیرید

 • علیرضا

  سلام من الان چندهفته ای میشه که صدای طبل مانندی در گوش چپم میشنوم فقط هم شب ها که میخوام بخوابم اینطوری میشه وقتی دراز میکشم مشکل چیه؟؟؟؟؟

  مدیر سایت

  سلام شما باید تست تمپانومتری انجام بدین.. ممکنه دچار اختلال شیپور استاش شده باشین.

 • نارین احمدزاده

  سلام خسته نباشید. من 18 سالمه و چند ماهی میشه گوش چپم نبض داره ولی هم ریتم با ضربان قلب نیست. شبیه اینکه یکی هر چند دقیقه یک بار پشت سر هم کلیک کنه و بعد صدا متوقف میشه و چند دقیقه بعد(مدت زمان ها نامنظمه) دوباره شروع میشه. متاسفانه تو شهر ما متخصص گوش و حلق و بینی موجود نیست و ناچار رفتم شنوایی سنجی و گفتن چون هم ریتم با ضربان قلبت نیست مشکلی نداری و فقط به خاطر استرسه که حساس شدی.

  مدیر سایت

  سلام. دلیل 80 درصد از صداهای گوش و وزوز گوش مشخص نیست. ایا افت شنوایی یا مشکل دیگه ای براتون پیش اومده یا خیر؟

  نارین احمدزاده

  در پاسخ به سوال شما که فرمودید مشکل دیگه ای برام پیش اومده یا نه؛ خیر هیچ عارضه دیگه رو تجربه نکردم فقط صداهای کلیک پشت سر هم رو تقریبا هر یک ساعت چندین بار احساس میکنم.

 • هدیه

  سلام. حدود 2 سال هست که صدای تق تق در گوشم دارم به طوری که این صدا توسط هرکسی که کنارم باشه شنیده می شه. البته باید با دقت گوش کنه ولی توسط افراده دیگه بدون گوشی قابل شنیدن هست. از طرفی بیماری ام اس هم دارم. برای این صدای آزاد دهنده دکتر گوش و حلق و بینی رفتم و تست شنوایی دادم که خوب بود اما بهم گفتن مشکلetf هست و هوا به درستی تخلیه نمی شه در گوشت و علتشانقباض شیپور استاش هست. این صدای آزاد دهنده در هر دو گوشم هست و هر ثانیه یک صدای کلیک می دهد به طوری که زندگیم مختل شده. دکترهایی هم که رفتم بهم یه اسپری بینی دادن و هیچ تاثیر نداشت. از طرفی سی تی اسکن هم دادم تادکتر ببیند عفونتی در شیپور استاش هست یا نه که خوشبختانه نبود اما من شبها خلط ته گلو دارم و همچنین سرفه. خواستم ببینم برای این صدای آزاد دهنده چیکار کنم؟ هر عمله جراحی هم که باشه انجام می دم تا از این صدا راحت بشم. تا الان دکترها هیچ کاری نکردن برام و فقط یه تشخیص بدون درمان دادن. می شه راهنمایی کنین چیکارکنم،زندگیم مختل شده و یه صدا هر ثانیه توی سرم تکرار می شه و الان دو ساله. دیگه خسته شدم. ممنون می شم راهنمایی کنین

  مدیر سایت

  سلام. به دکتر صالح محبی مراجعه کنید شاید بتونن کمکتون کنن.

 • صبا هدایتی

  سلام من یه خانم ۴۹ ساله هستم الان دو ماه هست توی گوش چپم صدای تق تق و ضربان میاد به طوریکه عصبیم میکنه امکان داره مربوط به فشار خون باشه؟ یا امکان داره مال ضربان قلبم باشه؟

  مدیر سایت

  سلام. صدای ضربان در گوش از علایمی هست که باید سریعا به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. صدای ضربان احتمال اینکه از فشار خون باشه زیاده. اما صدای تق تق بیشتر بخاطر اختلال شیپور استاش هست که میتونه حتی بعد از یک سرماخوردگی اتفاق بیفته. حتما به پزشک مراجعه کنید. وزوز ضربانی خیلی مهم هست.

 • جمشید

  از موقعی که تو دریا شنا کردم گوشم بعضی وقتها تق تق میکنه.

  مدیر سایت

  سلام. برای انجام تست های شیپور استاش و گوش میانی به مطب مراجعه کنید.

 • امیر

  سلام من وقتی با دماغ دم انجام میدم گوشم کیپ میشه فکمم باز و بسته کنم گوشام صدا میده چیکار کنم؟

  مدیر سایت

  سلام. احتمالا مشکلی در مسیر تنفسی خصوصا قسمت گلو و زبان کوچک دارید. تق تق گوش بخاطر عملکرد ضعیف شیپور استاش هست که وظیفش تهویه گوش میانی است. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

  دنیز یاری

  سلام آقای دکتر من یه دو سه هفته پیش مریض شدم تا الان آنتی بیوتیک خارجی می‌خوردم اما دیگه پیدا نشود ایرانی شو خریدیم باعث وزوز گوشم شد وقتی خمیازه می کشند گوشم صدای جز جز میده درد هم می گیره وقتی دستم رو رو گوشم می دارم صدای هوهو میده دکتر و نوار هم رفتم چیکار کنم دیوانه‌ام کرد

  جیران

  سلام وقت بخیر من گاهی وقتا بعد از غذا خوردن صدا ضربان از گوشم میشنوم نشانه چیه؟

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس