سمعک فوناک سوئیس | قیمت سمعک فوناک

سمعک فوناک

سمعک فوناک یکی از بزرگ ترین برند های وسایل کمک شنوایی در جهان است. شرکت فوناک در سال 1947 در زوریخ تاسیس شد و به سرعت به عنوان توسعه دهنده اصلی سمعک های الکترونیکی مطرح شد. در سال 1985، پس از به دست آوردن چندین برند سمعک دیگر، نام هولدینگ فوناک را به خود گرفت و مقر خود را به استفا سوئیس منتقل کرد. در سال 2007، شرکت فوناک نام خود را به هلدینگ سونوا تغییر داد.

سمعک فوناک

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09354353539      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

امروزه فوناک نام تجاری برجسته گروه سونوا است که نه تنها به عنوان شرکت پیشرو بازار سمعک بلکه به عنوان مبتکر در محصولات، فن آوری و تکنولوژی سمعک دیجیتال شناخته می شود. در سال 2017، فوناک اولین سمعک با باتری قابل شارژ یون لیتیوم به نام Audeo B-R را معرفی کرد که می توانست انرژی یک روز کامل سمعک را تأمین کند. در سال 2018، فوناک اولین سمعک بلوتوثی با امکانات کامل با نام Audeo Marvel را معرفی کرد. جدیدترین سمعک فوناک Paradise، با افزودن یک شتاب سنج برای سنجش حرکت کاربر و کنترل ضربه، بر پایه و اساس پلتفرم سمعک مارول بنا شده است.

استایل سمعک

پشت گوشی استاندارد و قدرتمند

رسیور داخل مجرا

 

داخل گوشی

 

سمعک هوشمند وایرلس فوناک

Bolero Marvel 90 / Naida M90

Audeo Marvel 90

Virto M90 (inc Nano & Titanium)

سمعک هوشمند پایه فوناک

Bolero Marvel 70 / Naida M70

Audeo Marvel 70

Virto M70 (inc Nano & Titanium)

سمعک دیجیتالی فوناک

Bolero Marvel 50 / Naida M50

Audeo Marvel 50

Virto M50 (inc Nano)

سمعک های رده پایه فوناک

Bolero Marvel 30 / Naida M30

Audeo Marvel 30

Virto M30

   

انواع سمعک فوناک در چهار سطح تکنولوژی عرضه می شوند. سمعک های رده پایه فوناک یا 30، سمعک های دیجیتال استاندارد یا 50، سمعک های هوشمند پایه یا 70 و سمعک های هوشمند وایرلس با شماره 90 مشخص می شوند. فوناک برای اشاره به استایل های مختلف سمعک هم از اسامی خاصی استفاده می کند. سمعک پشت گوشی استاندارد فوناک با نام Bolero، سمعک های پشت گوشی سوپر پاور با نام Naida، سمعک های داخل گوشی با اسم Virto و در نهایت مدل های رسیور داخل مجرای فوناک با نام Audeo شناخته می شوند. بنابراین در هر جا به این اسم ها برخورد کردید استایل سمعک را شناسایی خواهید کرد. کمپانی فوناک تاکنون از پلتفرم ها و الگوریتم های پردازشی مختلفی برای سمعک های خود استفاده کرده است که در نام گذاری سمعک ممورد استفاده قرار می گیرند. این پلتفرم های پردازشی به ترتیب از قدیم به جدید شامل Quest، Venture، Belong، Marvel وParadise هستند.

تاریخچه سمعک های فوناک

2020: Audeo Paradise, Naida M, Virto M, Brio 4

2019: Bolero M

2018: Audeo Marvel, Naida B

2017: Bolero B, Virto B

2016: Audeo B

2015: Bolero V

2014: Lyric 3, Audeo V

2013: Naida Q

2012: Dalia, Virto Q, Audeo Q, Bolero Q

2009: Milo

انواع سمعک فوناک

تکنولوژی سمعک های فوناک

فوناک در نوامبر 2018 با ارائه سمعک مارول، اولین سمعک با قابلیت دریافت مستقیم صوتی(به صورت دو گوشی) از تمام منابع و دستگاه صوتی دارای بلوتوث، بسیاری را غافلگیر کرد. پیش از این، هیچ سازنده سمعک دیگری چالش های فنی اتصال بلوتوث به تمام منابع صوتی را حل نکرده بود. در آگوست سال 2020، فوناک سمعک Paradise را به عنوان پیشرفته ترین مدل خود معرفی کرد که می تواند همزمان به 8 دستگاه بلوتوثی متصل شود.

قبل از این که فوناک مارول را معرفی کند، فقط کاربران آیفون به جریان مستقیم بلوتوث دسترسی انحصاری داشتند. از طرف دیگر، کاربران اندروید مجبور بودند لوازم جانبی و واسطه جداگانه را برای استفاده از سمعک بلوتوثی خود خریداری و حمل کنند. با توجه به این که گوشی های اندروید 86٪ از بازار جهانی تلفن های هوشمند در دنیا را به خود اختصاص داده است، این یک نیازبود که فوناک با ارائه مدل مارول آن را برآورده کرد.

فوناک برای دریافت بلوتوثی و دو گوشی اصوات و تماس های تلفنی، نسل سوم تراشه وایرلس SWORD خود را تولید کرد. سمعک جدید فوناک تمام پروتکل های ارتباطی را روی یک تراشه واحد ادغام کرده است که باعث کاهش مصرف انرژی و غلبه بر محدودیت های عمر باتری در مدل های قبلی می شود. تراشه جدید فوناک یعنی PRISM با دو برابر کردن حافظه و فعال کردن 8 دستگاه متصل به سمعک و 2 اتصال فعال بلوتوث حتی پا را فراتر هم گذاشته است. فوناک همچنین با Advanced Bionics که برند خواهر در زمینه کاشت حلزون است همکاری می کند تا فناوری اتصال همگانی بلوتوث را در کاشت حلزون هم استفاده کند.

سمعک قابل شارژ فوناک

در حالی که سمعک های قابل شارژ از سال ها قبل در دسترس بوده اند، سمعک های مجهز به یون لیتیوم تنها از سال 2016 بعد از معرفی سمعک های قابل شارژ فوناک یعنی Audeo B-R به بازار معرفی شدند. سمعک های قابل شارژ نسل های قبلی نمی توانستند بیش از چند ساعت نیاز سمعک را فراهم کنند. مصرف کنندگان با کاهش عمر باتری، شارژ ناکافی برای یک روز کامل و نوسان در قدرت خروجی سمعک روبرو می شدند که باعث می شد سمعک به طور متوالی از کار بیفتد.

پیشرفت در فناوری باتری یون لیتیوم قابل شارژ بر این مشکلات فائق آمده است. این شرکت معتقد است که سمعک های قابل شارژ فوناک در نسل جدید به راحتی می توانند یک روز کامل (حداکثر تا 24 ساعت) دوام آورند و نیاز روزمره کاربر را برطرف کنند. به لطف خروجی مداوم فناوری باتری یون لیتیوم، کاربران هیچ یک از سوء عملکردها یا وقفه هایی که مدل های قدیمی را محدود کرده است، تجربه نخواهند کرد.

سمعک شارژی فوناک به نام Paradise R طی 3 ساعت به طور کامل شارژ می شود و برای استفاده 6 ساعته از سمعک به نیم ساعت شارژ نیاز دارند. سمعک قابل شارژ فوناک در صورت کامل بودن شارژ امکان روشن بودن 24 ساعته و تا 80 دقیقه وصل شدن به لوازم جانبی را دارند. همینطور در صورت کامل بودن شارژ قابلیت روشن ماندن 16 ساعته همراه با اتصال 4 ساعته به بلوتوث و همین طور 4 ساعت به تلویزیون را دارند و انتظار می رود باتری ها 6 سال دوام بیاورند.

سمعک قابل شارژ فوناک

سمعک هوشمند فوناک

سمعک هوشمند فوناک از آخرین تکنولوژی های این کمپانی استفاده می کنند. مسئله مهمی که در سمعک هوشمند فوناک مورد توجه قرار گرفته است نه تنها استفاده از برترین تکنولوژی ها است بلکه هماهنگی و ترکیب این فناوری ها در کنار هم است. مدل های هوشمند و فراهوشمند فوناک از قابلیت هوش مصنوعی برای ارزیابی بهتر محیط شنیداری و تنظیم مشخصات سمعک با توجه به آن استفاده می کنند. قابلیت های فراهوشمند سمعک فوناک به نام AutoSense OS 3.0 نه تنها قادر به تفکیک اصوات محیطی است بلکه می تواند اصوات و سیگنال های صوتی که از طریق بلوتوث به سمعک می رسد را نیز تفکیک کرده و به عنوان مثال تقویت جداگانه ای را برای صدای موسیقی و صدای مکالمه تلفنی در نظر بگیرد. تکنولوژی Binaural VoiceStream Technology در مدل های هوشمند و جدید فوناک می تواند با دریافت دامنه کامل سیگنال های صوتی و به اشتراک گذاری بین دو سمعک باعث کاهش خستگی شنیداری کاربر و درک کلام و گفتار بسیار عالی شود. همانطور که در ادامه گفته می شود تکنولوژی هوشمند برای فوناک شامل مجموعه ای از الگوریتم های پردازشی پر قدرت، قابلیت های اتصالی پیشرفته و استفاده از وسایل جانبی و اکسسوری های کمک شنوایی هماهنگ با یکدیگر است. از جمله سمعک های هوشمند فوناک می تون به سمعک های خانواده Marvel  و در مدل های جدیدتری به سمعک های Paradise اشاره داشت.

سمعک هوشمند فوناک

سمعک نامرئی فوناک

سمعک نامرئی فوناک که با همین نام به بازار عرضه شده است مدل Lyric است. سمعک نامرئی فوناک Lyric در ابعاد مینیاتوری و دارای یک پوشش خارجی فوم مانند است که در هفت سایز مختلف عرضه شده و باید توسط ادیولوژیست در انتهایی ترین نقطه مجرای گوش کاربر قرار بگیرد. این مدل در کشور ما عرضه نمی شود و خدمات مربوط به آن در کشور های معدودی قابل دسترسی است. سمعک نامرئی داخل گوشی دیگر فوناک مدل Virto B-Titanium است. این سمعک نامرئی در واقع مدل میکرو CIC  که به لطف پوشش تیتانیوم خود می تواند ابعاد کوچکتر و جاگذاری بهتری در مجرای گوش داشته باشد. مدل داخل گوشی مخفی فوناک در سطوح تکنولوژی 70 و 90 عرضه شده و با بهره گیری از تکنولوژی AutoSense می تواند به صورت اتوماتیک تنظیمات مناسب محیط را بارگذاری کند.

سمعک نامریی فوناک

سمعک ضدآب فوناک

سمعک ضدآب فوناک سالها قبل تحت عنوان H2O به بازار عرضه شد و رقیبی برای سمعک Aquaris زیمنس بود. امروزه اکثر سمعک های فوناک از IP67 و پوشش مقاوم در برابر آب و گرد و غبار بهره می برند اما کاملا ضدآب نیستند و باید نکات احتیاطی لازم در استفاده از آن ها لحاظ شود. سمعک Sky دیگر سمعک ضدآب فوناک است که با توجه به اینکه برای کودکان و اطفال تولید می شود ویژگی بسیار مناسبی محسوب می شود.

سمعک ضدآب فوناک

جدیدترین و پیشرفته ترین سمعک فوناک

جدیدترین سمعک فوناک مدل Paradise  است. در 18 اوت 2020 ، فوناک سمعک جدید پارادایس خود را با ارائه جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های شنوایی عرضه کرد. سمعک Paradise Audeo P90 با کیفیت صدای عالی، قابلیت های کاربردی بیشتر، اتصال بلوتوثی همگانی و توانایی مدیریت و شخصی سازی تنظیمات سمعک بیش از پیش در خدمات نیازهای شنوایی کاربر است. از ویژگی هایی که در جدیدترین سمعک فوناک به کار رفته است می توان به AutoSense 4.0، سنسورهای حرکتی و تکنولوژی هوش مصنوعی فوناک اشاره کرد. سمعک پارادایس فوناک می تواند با اتصال همزمان به چند منبع صوتی کاربران جوان بیشتری را به سمت خود بکشد و سبک زندگی فعال آن ها را حفظ کند.

قیمت جدید ترین سمعک فوناک

قیمت سمعک فوناک

قیمت انواع سمعک فوناک به نسبت تکنولوژی و کاربری آن تعیین می شود. برای خرید سمعک های فوناک رده پایه در ایران باید از 3 میلیون تومان آغاز کرد. قیمت جدیدترین سمعک های فوناک در صورت وارد شدن چیزی بین 10 تا 15 میلیون تومان است و هزینه لوازم جانبی هم جداگانه محاسبه می شود.

سمعک کودکان فوناک

سمعک های فوناک Naida برای مدت طولانی به عنوان سمعک اطفال مورد استفاده قرار می گرفتند. قابلیت های ارتباطی گسترده و قدرت مورد نیاز باعث می شد این سمعک برای نوزادان و اطفال دچار کم شنوایی شدید بسیار مناسب باشد. سمعک مخصوص کودکان که فوناک به صورت انحصاری برای این گروه سنی تولید کرده است مدل Sky Marvel است. سمعک نوزادان Sky از پلتفرم پردازشی قدرتمند فوناک یعنی مارول برای نهایت درک گفتار، قدرت شنیداری و گسترش زبان و گفتار کودکان و نوزادان استفاده می کند. سمعک نوزادان فوناک یا Sky Marvel طبق گفته سازندگان می تواند تا 24 درصد درک گفتار بهتر در محیط شلوغ و نهایت قدرت دریافت صوتی را برای نوزاد و کودک به ارمغان آورد. قدرت پوششی مناسب و باطری قابل شارژ هم باعث کامل شدن لیست مزایای این سمعک برای کودکان می شود. فوناک در این سمعک قابلیت های بی سیم و وبلوتوث سمعک را به کار گرفته تا کودک به آسانی با سیستم FM کلاس درس و میکروفن های از راه دور راجر فوناک متصل شود.

سمعک کودکان فوناک

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09354353539      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

سمعک سوپر پاور و قوی ترین مدل فوناک

قوی ترین سمعک فوناک با نام Naida شناخته می شوند و از سمعک های پشت گوشی با قدرت بالا بوده و از باطری 675 استفاده می کنند. جدیدترین سمعک قوی فوناک با نام Naida Marvel به بازار عرضه شده و توانسته است قدرت را در کنار قابلیت های ارتباطی ممتاز برای کاربران به ارمغان آورد. قوی ترین سمعک فوناک که با پلتفرم پردازشی Marvel ترکیب شده است باعث قدرت شنیداری بیشتر اصوات فرکانس بالا و افزایش قابلیت درک گفتار می شود. دوام و طول عمر این سمعک پشت گوشی قدرتمند به لطف استفاده از مواد اولیه کامپوزیتی به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. قابلیت اتصال وایرلس و بلوتوثی سمعک با موبایل و میکروفن های از راه دور فوناک باعث می شود تا کوچکترین اصوات مد نظر کاربر از نظرش مخفی نماند و در کنار این موارد، قابلیت شارژ سمعک را هم در نظر بگیرید. فوناک در سمعک سوپر پاور جدید خود کلیه نیازهای افراد دارای کم شنوایی عمیق را در نظر گرفته است.

قوی ترین سمعک فوناک

انواع مدل های سمعک فوناک

فوناک سمعک های پرمیوم و هوشمندی را تولید می کند که توسط شنوایی شناس و بر اساس نتایج آزمون شنوایی برنامه ریزی می شوند. فوناک دارای طیف گسترده ای از مدل های سمعک است که تمام سطوح کم شنوایی را پوشش می دهند. مدل های سمعک فوناک دارای فاکتورهای مختلفی مثل بلوتوث پیشرفته، ویژگی های اتصال و لوازم جانبی هستند. در ادامه با مدل های مشهور و پر فروش فوناک آشنا می شویم.

سمعک Audeo Marvel فوناک

سمعک مدل Audeo Marvel فوناک بر اساس فناوری تراشه SWORD پیشرفته سونوا تولید شده و اولین سمعکی است که امکان دریافت بی سیم محتوای صوتی را به صورت دو گوشی از طریق آیفون، تلفن های هوشمند اندرویدی و دستگاه های بی سیم بلوتوثی فراهم می کند.

معرفی پلتفرم پردازشی مارول 2.0 در سال 2019 باعث ارتقاء اتصال وایرلس و بلوتوث، از جمله پخش دو گوشی و جفت شدن همزمان با دو دستگاه بلوتوث شد. فوناک به طور همزمان مجموعه قوی تری از میکروفون های از راه دور و لوازم جانبی تلویزیون را با نسل بعدی لوازم جانبی وایرلس Roger معرفی کرد. بر اساس فناوری اختصاصی وایرلس 2.4 گیگاهرتز فوناک، RogerDirect پیشرفت قابل توجهی در توانایی کاربران پلتفرم مارول در درک گفتار در نویز، به ویژه از فاصله دور ایجاد می کند.

پلتفرم مارول 2.0 متصل شدن سمعک با دو دستگاه بلوتوث را آسان تر می کند. کاربران سمعک های اصلی مارول هنگام متصل شدن به بیش از یک دستگاه بلوتوث به طور همزمان متوجه برخی از مشکلات می شدند. فوناک با مارول 2.0 این مسئله را حل کرد. و بهترین قسمت این است که تمام سمعک های اصلی مارول با یک روش ساده در کلینیک شنوایی شناسی، به مارول 2.0 قابل ارتقا هستند.

سمعک فوناک Audeo Marvel

سمعک شارژی Audeo Marvel RT فوناک، جدیدترین سمعک در خانواده Audeo Marvel است. پیش از این، خانواده Audeo هم یک مدل قابل شارژ و هم یک مدل جداگانه مجهز به تلکویل را شامل می شد، اما برای افرادی که هم قابلیت شارژ مجدد و هم دسترسی به تلکویل را می خواستند، مدلی وجود نداشت.

از دیگر مدل های خانواده Audeo Marvel فوناک می توان به Audeo Marvel R قابل شارژ اشاره کرد. Audeo Marvel312 و Marvel T 312 که با باتری های یکبار مصرف سایز 312 کار می کنند و Audeo Marvel T 13 که با باتری های بزرگ یکبار مصرف سایز 13 کار می کند.

سمعک های Audeo Marvel فوناک نوآوری های قابل توجهی دارد که بهتر است با آن ها آشنا شویم.

 • دریافت اصوات به صورت مستقیم و دو گوشی از دستگاههای اندروید، آیپد، آیفون، ویندوز، مک و هر دستگاه صوتی که دارای قابلیت بلوتوث باشد.
 • برقراری تماس تلفنی به عنوان هنذفری و دریافت مستقیم مکالمات به صورت دو گوشی و با تقویت مورد نیاز از طریق تلفن های دارای بلوتوث و سرویس هایی مانند Skype.
 • سمعک ادئو مارول فوناک می تواند مستقیماً صدای تلویزیون های دارای بلوتوث را دریافت کند و همچنین می تواند این کار را از طریق لوازم جانبی فوناک مثل TV Connector هم انجام دهد.
 • سمعک شارژی فوناک نوید یک روز استفاده کامل از سمعک را از طریق یک بار شارژ باتری های قابل شارژ یون لیتیوم می دهد.
 • سمعک های Audeo Marvel توسط شنوایی شناس و از راه دور با کمک برنامه های مخصوص موبایل فوناک قابل تنظیم هستند.
 • مانند اکثر سمعک های امروزی فوناک، سمعک های مارول دارای درجه IP68 بالا و مقاومت در برابر آب و گرد و غبار هستند.
 • کاربران سمعک جدید فوناک می توانند صدا را از میکروفون قابل حمل Roger فوناک، مستقیماً به سمعک های خود منتقل کنند.
 • فناوری سیستم AutoSense 3.0 فوناک، ساخته شده با هوش مصنوعی(AI) به کاربران کمک می کند تا در نویز پس زمینه بهتر از همیشه بشنوند.

سمعک Audeo Paradise فوناک

Audeo Paradise آخرین و جدیدترین مدل از فوناک است. Paradise که در آگوست سال 2020 معرفی شد و تمام ویژگی های مورد علاقه کاربران که در مارول معرفی شده است را با عملکرد بهتر و بالاتر ارائه می دهد. کاربر با خرید سمعک Audeo Paradise فوناک همچنان از اتصال بلوتوث همگانی، مکالمه تلفنی وایرلس، قابلیت شارژ مجدد یون لیتیوم و دسترسی به مجموعه کاملی از لوازم جانبی بی سیم فوناک برخوردار خواهد شد. اما فرق و بهبود اصلی سمعک پارادایس فوناک به نسبت نسل قبلی چیست؟

 • اتصالات بلوتوثی بیشتر، Paradise فوناک می تواند حداکثر به 8 دستگاه بلوتوث متصل شود و 2 اتصال بلوتوث فعال داشته باشد. این کار جابجایی بین دو منبع صوتی مورد علاقه کاربر را بسیار آسان می کند. سمعک مارول فقط یک اتصال فعال ارائه می داد.
 • کنترل های فشاری، برای پذیرش یا پایان تماس های تلفنی، مکث پخش صوتی و دسترسی به دستیارهای صوتی مانندSiri ، Alexa و Google Assistant می توانید روی سمعک های Paradise فوناک دو بار آرام ضربه بزنید.
 • سنجش حرکت، شتاب سنج کم قدرت جدید در سمعک پارادایس فوناک، حرکت و جابجایی کاربر را تشخیص می دهد و جهت داری میکروفون های سمعک و تنظیمات حذف نویز را به صورت اتوماتیک انجام می کند.
 • گفتار واضح تر در محیط های ساکت، تکنولوژی جدید Speech Enhancer فوناک، قله های گفتار آرام را تقویت می کند تا کاربر هنگام قرار گرفتن در یک محیط ساکت، سیگنال های گفتاری واضح تری را بشنود.
 • بهبود قابلیت حذف نویز، سمعک پارادایس فوناک تکنولوژی جدید Dynamic Noise Cancellation را معرفی می کند که یک سیستم خودکار حذف نویز محیطی است و در ترکیب با یک سری کامل میکروفون جهت دار شعاعی کار می کند.
 • تراشه پردازش صدای PRISM فوناک، تراشه جدید سمعک پارادایس حافظه دو برابری در اختیار سمعک گذاشته و امکان اتصال بهتر بلوتوث را نیز فراهم می کند.

سمعک Audeo Paradise

سمعک Bolero M فوناک

همزمان با معرفی فناوری مارول 2.0، فوناک سمعک پر قدرتی برای افرادی که کم شنوایی متوسط تا شدید دارند و بیشتر خواهان مدل های پشت گوش(BTE) هستند، ارائه کرد. سمعک های جدید Bolero M همان قابلیت دریافت جریان بلوتوث همگانی را با سایر سمعک های خانواده مارول ارائه می دهند، آن هم در استایل سمعک پشت گوشی BTE.

Bolero M PR یک سمعک پشت گوشی است که دارای تلکویل، کنترل ولوم اختصاصی، دکمه فشاری، پوشش مقاوم در برابر آب، IP68 و باتری های قابل شارژ است. شرکت فوناک معتقد است که باتری های قابل شارژ در سمعک Bolero M حداقل شش سال عمر مفید دارند. Bolero M M ویژگی های یکسانی در سایز کوچک تر ارائه می دهد اما فاقد قابلیت شارژ مجدد است و با باتری سایز 312 کار می کند.

Virto M Titanium سمعک نامرئی داخل گوشی فوناک

Virto Titanium فوناک تنها سمعک داخل گوشی جهان است که جنس پوسته آن از تیتانیوم گرید پزشکی است. Virto Titanium کوچک ترین و نامرئی ترین سمعک داخل گوشی است که فوناک تاکنون تولید کرده است. Virto M-Titanium با جدیدترین فناوری چاپ و پرینت سه بعدی ساخته شده است و از قدرت پردازشی برتر و وزن سبک تیتانیوم به همراه جاگیری راحت در کانال گوش استفاده می کند.

Virto M Black قابلیت اتصال وایرلس و بلوتوث، دوام باتری طولانی مدت و برنامه تلفن هوشمند چند منظوره را فراهم می کند که تنظیمات صدا را هنگام استفاده تسهیل می کند. امکانات فراوان این سمعک نامرئی فوناک می تواند هزینه نسبتا بالای خرید را توجیه کند. وجود قابلیت وایرلس در این سمعک باعث شده است تا سایز آن از مدل تیتانیوم مقداری بزرگتر بوده و بین ITC و CIC باشد.

Virto B Titanium سمعک نامریی فوناک

سمعک داخل گوشی فوناک Virto M Black

برای کسانی که به دنبال سمعک داخل گوشی وایرلس با قالب گوش کمی بزرگتر هستند، Virto M Black گزینه مناسبی است. گرچه Virto M Black شباهت زیادی به هدفون های داخل گوشی بلوتوثی دارد ولی در واقع یک سمعک پیشرفته قابل برنامه ریزی و با الگوریتم های پردازشی به روز و مدرن است.

مقایسه سمعک های Virto M Black و M Titanium

Virto M Black و Titanium هر دو مبتنی بر فناوری Marvel هستند، به این معنی که کاربر جدیدترین و بهترین فناوری شنوایی فوناک را دریافت می کند. امتیازات Virto M Black شامل عمر باتری 312 بیشتر، فناوری بی سیم و گزینه کلید چرخشی کنترل صدا است اما قابلیت مقاومت در برابر آب و پوشش IP68 ارائه شده توسط Virto M-Titanium را ارائه نمی دهد.

در مقایسه با پوسته های ساخته شده از اکریلیک سنتی، پوسته های تیتانیوم سمعک نامرئی داخل گوشی فوناک 15 برابر قوی تر و 50 درصد نازک تر هستند. پوسته نازک تر امکان قرارگیری عمیق تر در مجرای گوش را فراهم می کند و در نتیجه بهتر و راحت تر در داخل گوش قرار می گیرد. Virto M-Titanium یک گزینه ایده آل برای افرادی است که می خواهند برای اولین بار از سمعک استفاده کنند که 62٪ از این افراد سمعک نامرئی داخل گوشی را ترجیح می دهند.

در حالی که Virto M-Titanium دید کمتری را ارائه می کند، اما چند ایراد دارد. سمعک ها با داشتن یک باتری کوچک سایز 10 طول عمر کمتری دارند. آن ها همچنین از قابلیت های کاربردی دریافت صوتی وایرلس و تماس تلفنی که در سایر محصولات مارول خواهید یافت، پشتیبانی نمی کنند. کنترل سمعک نامرئی Virto M-Titanium فقط به کمک MiniControl و دکمه فشاری روی سمعک محدود خواهد بود. این سمعک بیشتر برای افرادی مناسب است که مایلند سمعک را داخل گوش گذاشته و وجود آن را فراموش کنند.

سمعک داخل گوشی فوناک

سمعک پر قدرت Naida M فوناک

فوناک اولین سمعک سوپر پاور خود را برای افرادی که کم شنوایی شدید تا عمیق دارند در سال 1978 معرفی کرد. Phonak Naida M ششمین نسل از سمعک های قدرتمند فوناک است.

ویژگی های Naida M فوناک باعث فروش و محبوبیت بسیار بالایی برای این مدل شده است و افراد زیادی در سراسر جهان نام نایدا را شنیده اند.

 • صدایی قدرتمند و شفاف، Naida M از فناوری پردازش صدای AutoSense OS 3.0 استفاده می کند. فوناک معتقد است که این فن آوری باعث کاهش تقلای شنیداری و بهبود حافظه صوتی و دنبال کردن مکالمات در نویز می شود.
 • قابلیت اتصال به بیشتر دستگاه های بلوتوث مدرن از جمله تلفن های هوشمند اندروید و iOS، تلویزیون ها (از طریق رابط تلویزیون TV Connector) و کل میکروفن های بی سیم Roger باعث بهبود درک گفتار در نویز و افزایش نسبت سیگنال به نویز برای کاربر دارای افت شنوایی شدید تا عمیق می شود.
 • eSolutions قابلیت تنظیم از راه دور فوناک است و با برنامه myPhonak می توانید از راه دور با شنوایی شناس خود ارتباط برقرار کنید. این برنامه جدید همچنین به شما امکان می دهد سمعک های خود را کنترل کنید، برنامه ها را تغییر دهید و با دفتر ثبت اطلاعات روزانه سمعک، ارتباط برقرار کنید.

سمعک نامرئی Lyric فوناک

Lyric 3 توسط یک شنوایی شناس ماهر کاملاً در داخل مجرای گوش قرار می گیرد به طوری از بیرون نمی توان آن را دید. این سمعک به مدت چند ماه بصورت شبانه روزی طی فعالیت های روزمره از جمله ورزش و دوش گرفتن استفاده می شود. در حالی که سمعک های سنتی صدا را در خارج از گوش ضبط و پردازش می کنند، Lyric از آناتومی طبیعی گوش برای تقویت و ارائه یک تجربه شنیدن کامل و طبیعی استفاده می کند.

Phonak Sky M سمعک فوناک برای بچه ها

خانواده محصولات Sky Marvel فوناک متناسب با نیازهای ویژه کودکان کم شنوا طراحی شده است. میکروفون های از راه دور راجر با تکنولوژی مارول کمک بزرگی به کودکانی می کند که از دسترسی به میکروفن های از راه دور هم در خانه و هم در کلاس بهره می برند.

شرکت فوناک معتقد است که اولین و تنها سیستم عامل طراحی شده برای کودکان را با محصولات Sky M ارائه می دهد. مجموعه Sky M در طیف گسترده ای از رنگ ها و اندازه ها موجود است، بنابراین بچه ها می توانند رنگ ها را متناسب با تمایلات خود ترکیب و مطابقت دهند. باتری قابل شارژ آن حتی در هنگام دریافت وایرلس تمام روز، دوام می آورد.

سمعک کودکان فوناک Sky M

سمعک CROS B فوناک برای ناشنوایی یک طرفه

سمعک های کراس فوناک برای سالیان متمادی اولین انتخاب برای کم شنوایی های یکطرفه بوده اند. فوناک در سال 2011 اولین سمعک CROS وایرلس را برای ناشنوایی های یک طرفه معرفی کرد. سمعک CROS B امروزی، مجهز به فناوری Belong فوناک، محیط شنیداری فرد را تشخیص داده و بهترین تنظیمات را برای آن محیط انتخاب می کند. سمعک کراس فوناک با فناوری بلوتوث خود صدا را از طرف گوش ناشنوا دریافت کرده و آن را به سمعک گوش با شنوایی بهتر منتقل می کند.

سمعک های فوناک برای وزوز گوش

 فناوری Balance Portfolio وزوز گوش فوناک به فرد کمک می کند تا وزوز و صدای اضافی گوش خود را مدیریت کند و با راه حل های ویژه وجود این صدای آزاردهنده را فراموش کند. سمعک وزوز گوش فوناک شامل یک تولید کننده و مولد نویز است که توجه فرد را از وزوز گوش خود منحرف می کند، یک برنامه تلفن هوشمند که به کاربر امکان می دهد مجموعه از صداها و موسیقی را برای پوشش وزوز انتخاب کند و یک وسیله جانبی جداگانه که مستقیماً صدا ها را به سمعک فرد می رساند.

لوازم جانبی سمعک فوناک

فوناک تعداد زیادی از لوازم جانبی سمعک را تولید کرده است که عملکرد سمعک و در نهایت درک گفتار کاربر را در محیط های چالش برانگیز شنیداری مثل تماشای تلویزیون، صحبت کردن با تلفن و موقعیت های شلوغ بهبود می بخشد. برای یادگیری این که کدام لوازم جانبی را باید با سمعک های فوناک استفاده کرد، با شنوایی شناس خود مشورت کنید. سه وسیله کمک شنوایی که صرفا برای خانواده پارادایس فوناک تولید شده اند شامل برنامه myPhonak که به فرد امکان می دهد به پشتیبانی از راه دور، اطلاعات مربوط به سمعک و دفتر ثبت اطلاعات روزانه سمعک دسترسی داشته باشد و میزان بلندی صدا و پیچ فرکانسی سمعک خود را تنظیم کرده و تنظیمات برنامه را تغییر دهد. PartnerMic میکروفون از راه دور مخفی و بسیار کوچکی که به تقویت صدای مخاطبان در مکالمه های دو نفره در شرایط نویز کمک می کند. RemoteControl هم برای کنترل از راه دور سمعک مورد استفاده قرار می گیرد.

لوازم جانبی سمعک فوناک

ComPilot و ComPilot II

ComPilot II و ComPilot لوازم جانبی چند منظوره هستند که با حلقه دور گردن آویزان می شوند. این وسیله های کمک شنوایی فوناک صدا را مستقیماً از طریق بلوتوث تلفن یا از تلویزیون به کمک رابط تلویزیون فوناک به سمعک منتقل می کنند. آن ها علاوه بر کار با میکروفون های بی سیم از راه دور می توانند با فرکانس 2.4 گیگاهرتز، به سایر دستگاه های دارای بلوتوث متصل هم شوند.

TVLink رابط تلویزیون فوناک

TVLink فوناک به تلویزیون متصل می شود و صدا را به سمعک منتقل می کند و آن ها را به صورت دو گوشی و استریو برای کاربر پخش می کند. اتصال با سمعک و دریافت صوتی به محض روشن شدن TVLink و منبع صوتی شروع می شود و تا 30 متر فاصله را جوابگو است.

RemoteMic

RemoteMic فوناک یک میکروفن حساس است که روی لباس گوینده متصل شده و صدای گوینده را مستقیماً از طریق ComPilot یا ComPilot Air از فاصله 20 متری به هر دو سمعک منتقل می کند.

Roger Pen

Roger میکروفون معروف و بسیار کاربردی فوناک برای موقعیت های مختلف شنیداری است. به لطف طراحی ظریف و کوچک و همینطور قابل حمل، در مواردی که به پشتیبانی بیشتری از راه دور و در نویز نیاز باشد، می توان به راحتی از آن استفاده کرد.


این مقاله را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره

email

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 • الیاس یوس

  سلام.سمعک فوناک دیجیتال هوشمند مدل نایدا sp چه قیمته؟ و اینکه برای کودک استفاده میشه برای بزرگسال هم میشه استفاده کرد؟ بلوتوث هم داره؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. سمعک نایدا دردرده ای تکنولوژی و خانواده های مختلف تولید میشه و قیمت با توجه به تکنولوژی سمعک مشخص میشه

 • حانیه هاشمی

  سلام معذرت میخوام قیمت سمعک audeo marvel t312 یا 13 چقدره؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر متاسفانه این مدل ناموجود هست و قیمت هم نامشخص

 • صدف

  سلام خسته نباشید قیمت سمعک فوناک p70 fit چند؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر در حال حاضر این مدل موجود نیست متاسفانه

 • Abolfazl

  سلام وقت تون بخیر، بهترین سمعک فوناک بلوتوثی هوشمند چی هست؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. در حال حاضر بالاترین رده فوناک نسل پارادایز و رده تکنولوژی 90 هستند

 • داریوش قاسمی

  سلام دوست عزیز ،مادر من کم شنوایی شدید هست بعد از تست سنجش شنوایی پزشک گفت نیاز به سمعک سوپر پاور دارد ،شما این مدل سمعک رو دارید من متن رو کامل خواندم منظورم اینه که موجود دارید؟

  مدیر سایت

  سلام بله موجود هست. لطفا برگه سنجش شنوایی ایشون رو ارسال کنید تا توضیحات لازم خدمتتون داده بشه

 • آرش شاكرزاده

  سلام خسته نباشيد در حال حاضر سمعك فوناك مارول موجود داريد براي خريد؟ با مشورت دكتر بعد از مشاهده نوار گوش به من پيشنهاد دادن و گفتن حتما بايد پشت گوشي استفاده كنم. ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. متاسفانه فوناک در حال حاضر موجود نیست. میتونید برگه سنجش شنوایی خودتون رو بفرستید تا مدل مناسب بهتون معرفی بشه

 • پریا زینلی

  سلام. ممنون از سایت خیلی خوبتون. من سمعک فوناک پشت گوشی bolero m-pr دارم. میخواستم بدونم چطور میتونم ولوم را خودم کم یا زیاد کنم؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. این مدل دارای ولوم کنترل در پشت بدنه سمعک هست و به راحتی کم و زیاد میشه

 • نبی عابد

  سلام من شنیدم سمعک های سوپر پاور فوناک خیلی خوبتر از مارک های دیگس میشه بگین از چه نظر؟

  مدیر سایت

  سلام. اینکه چه سمعکی از بقیه بهتر هست بستگی به میزان و نوع افت شنوایی داره. سمعک فوناک سابقه زیادی در زمینه تولید محصولات سوپرپاور نایدا داره و برای همین خیلیا ازش رضایت دارن. خصوصا برای کودکان.  

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس