بهترین سمعک مخصوص وزوز گوش 2024

بهترین سمعک مخصوص وزوز گوش 2024

بروز رسانی : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

انتخاب بهترین سمعک برای وزوز گوش در سال 1403 بستگی به نوع سوت گوش فرد دارد. راه های متنوعی برای توانبخشی و درمان وزوز گوش وجود دارد که استفاده از سمعک یکی از شاخص ترین آنها است. در این مقاله به اطلاعاتی در زمینه بهترین سمعک مخصوص وزوز گوش دست می یابید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و پاسخ به سوالات می توانید با کارشناسان شنوایی شناس مجموعه جراحان تماس حاصل فرمایید.

سمعک مخصوص وزوز گوش چیست؟

سمعک وزوز گوش را با استفاده از تکنولوژی های مخصوصی کنترل می کند. سوت گوش در بسیاری از موارد به دلیل ایجاد کم شنوایی پدید می آید.  بسیاری از افراد دارای وزوز با سمعک های معمولی هم نتایج مثبت خواهند دید. در این افراد کافی است کم شنوایی را با استفاده از سمعک برطرف کرد تا زنگ گوش هم قطع شود. اما کار برای برخی از افراد بسیار سخت تر است، خصوصا هنگامی که کم شنوایی وجود نداشته باشد. سمعک ضد وزوز گوش دارای امکاناتی است که می تواند زندگی افراد دارای این مشکل را بهبود دهد. بسیاری از سمعک ها مدار تولید کننده نویز مخصوص برای پوشاندن وزوز گوش دارند. پردازنده صدای مورد نظر را پخش می کند و توجه فرد را از روی صدای سوت گوش برمی دارد.

وزوز گوش چیست؟

وزوز گوش اگرچه به طور مستقیم به عنوان یک بیماری پزشکی شناخته نمی شود ولی می تواند تأثیر عمیقی بر زندگی روزمره فرد مبتلا بگذارد. وزوز گوش به عنوان علامت کم شنوایی شناخته می شود. علت آن می تواند ناشی از آسیب شنوایی طولانی مدت یا در اثر افزایش سن باشد. اگر بیمار متوجه شود که اختلال شنوایی دارد باید به متخصص شنوایی مراجعه کند تا ارزیابی شنوایی هر چه سریعتر انجام شود. متخصص ممکن است به عنوان بخشی از درمان، سمعک مناسب وزوز را برای او تجویز کند.

سمعک وزوز گوش

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09354353539       09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

سمعک مخصوص وزوز برندهای مختلف

بهترین مارک سمعک برای وزوز گوش را می توان از بین برندهای زیمنس، ویدکس، فوناک، اتیکن، استارکی و ریساند پیدا کرد. در ادامه به بررسی هر کدام از این برندها می پردازیم.

سمعک مخصوص وزوز اتیکن

سمعک اتیکن از تکنولوژی مخصوص SoundSupport برای درمان وزوز گوش استفاده می کنند. این برنامه یک متد بسیار اثرگذار برای مدیریت وزوز است و اصوات پوششی را به اصواتی که به طور عادی می شنویم، اضافه می کند. از سمعک های پایه اتیکن که دارای برنامه مدیریت وزوز هستند می توان به Alta 2, Nera 2, Ria 2 و در مدل های جدید به More و opn اشاره کرد. برنامه مدیریت و درمان وزوز در این سمعک ها تعبیه شده و گزینه های فراوانی دارد. اصوات پوششی با پهنای باند زیاد مانند نویز سفید، صورتی و قرمز به همراه اصوات آرامش بخش با تم صدای اقیانوس در این برنامه قابل دسترسی هستند. برنامه موبایل مخصوص وزوز ON برای سمعک های اتیکن قابلیت اتصال به اینترنت و دانلود انواع صدای پوششی مانند کتاب های صوتی، پادکست، موزیک آرام و.. را دارا هستند.

سمعک مخصوص وزوز استارکی

برنامه جدید مدیریت وزوز استارکی به نام Multiflex در سه سمعک جدید Halo 2، Muse و SoundLens تعبیه شده است. سمعک های مخصوص وزوز استارکی صداهای آرامش بخش قابل تغییر و تنظیم را برای پوشش سوت گوش در اختیار کاربر قرار می دهد. این برنامه قابلیت تغییر ولوم، ثبت در حافظه سمعک و استفاده طولانی مدت دارد. تغییرات صدا در این سمعک ها به کمک برنامه مخصوص SoundPoint انجام می شود. همچنین برنامه وزوز استارکی به نام Relax علاوه بر صدا و نویزهای مختلف از تحریک های بصری هم برای کاهش اثرات منفی وزوز استفاده می کند. استفاده از این برنامه نیاز به سمعک ندارد.

سمعک مخصوص وزوز ریساند

سمعک ریساند رده بالا مانند LiNX2 که قابل اتصال مستقیم به آیفون هستند از برنامه مدیریت وزوز به نام Relief برای کاهش آزاردهندگی صدای گوش استفاده می کنند. ترکیب صدا درمانی و تمرینات آرامش بخش باعث می شود تا تمرکز فرد بر صدای تینیتوس آزاردهنده کمتر شود. اپلیکیشن موبایل Relief که ترکیبی از صدادرمانی، مدیتیشن، تمرینات آرامش بخش و مشاوره است، با انتقال مستقیم اصوات به سمعک، تمرینات صوتی مخصوصی را برای ایجاد تعادل بین دو گوش اعمال می کند. این برنامه همینطور قابلیت صدا درمانی برای خواب و قطع آن را با زمانبندی مخصوص دارد. قابلیت شخصی سازی و تنظیم نویز پوششی در این سمعک ها بسیار گسترده است و کاربر می تواند دقیقا نویزی که بیشترین تاثیر بر کاهش وزوز را دارد، انتخاب و ذخیره کند.

بهترین سمعک وزوز برندهای مختلف

سمعک مخصوص وزوز زیمنس یا سیگنیا

سمعک های وزوز گوش زیمنس از قابلیت پوشش صوتی به نام Notch Therapy استفاده می کنند. مدلهای مخصوص وزوز سمعک زیمنس به قابلیت تولید چند نویز مختلف و همینطور اصوات ساختگی مانند نویز سفید، صورتی، نویز گفتاری و نویز فرکانس بالا مجهز هستند. اکثر سمعک های رده میانی به بالای زیمنس از برنامه های پوشش وزوز بهره می برند و معمولا سه متد درمانی نویز استاتیک، نویز امواج اقیانوسی و ناچ تراپی در این سمعک ها قابل انتخاب هستند. متد ناچ تراپی برای درمان وزوز های تونال بسیار موثر است و طبق ادعای سازنده حتی ممکن است به پایان علائم منجر شود.

سمعک های مخصوص وزوز فوناک

برنامه مدیریت وزوز در سمعک فوناک بر این اصل استوار است که مغز باید یاد بگیرد که صدای وزوز یک صوت ناخواسته است و باید جزوی از اصوات زمینه ای و محیطی شناخته شود. سمعک های مخصوص تینیتوس فوناک به کاربر کمک می کند تا تا کمتر روی صدای آزاردهنده تمرکز کند. سمعک های جدید فوناک مانند Audeo، Bolero و Lyric به برنامه های مدیدریت و درمان وزوز مجهز هستند.

تکنولوژی های جدید سمعک ها برای رفع وزوز گوش

جدید ترین تکنولوژی های سمعک برای رفع و درمان وزوز گوش به طور روزانه در حال گسترش و پیشرفت هستند. امروزه اصل برنامه های مدیریت وزوز در سمعک ها بر اساس صدا درمانی و پوشش صوتی وزوز است و تلاش اصلی بر نزدیک کردن این صدا به صدای وزوز و قابلیت شخصی سازی و تنظیم آن توسط کاربر است. کاربر در جدیدترین راههای مدیریت وزوز باید بتواند آزادی کامل در شبیه سازی و تولید صدای مشابه وزوز توسط برنامه ها و اپلیکیشن موبایل داشته باشد. در این زمینه سمعک استارکی با برنامه مخصوص وزوز خود به نام Multiflex به خوبی عمل کرده است. از دیگر متدهای درمانی وزوز در سمعک ها می توان به قابلیت ناچ تراپی زیمنس اشاره کرد. در این روش درمان صوتی وزوز، صدای قابل شنیدن برای پوشش وزوز وجود ندارد و متوجه تولید صدای با فرکانس و شدت خاص توسط سمعک خود نمی شود. این روش درمانی برای وزوزهای تونال که رایج ترین نوع وزوز هستند بسیار موثر است.

سمعک چگونه به فرد دارای کم شنوایی و وزوز کمک می کند؟

اگر دچار کم شنوایی و وزوز گوش هستید، سمعک ها با تقویت صداهای اطرافتان می توانند در به حداقل رساندن علائم کمک کنند.

وزوز و کم شنوایی می تواند ناشی از مواردی مانند در معرض نویز بودن، پیری و افزایش سن باشد و ممکن است شما را از  شنیدن فرکانس های خاصی محروم کند.

اما وقتی شروع به استفاده از سمعک می کنید، می توانید دوباره این صدا ها را بشنوید. در نتیجه افرادی که از سمعک برای درمان کم شنوایی خود استفاده می کنند، علائم مربوط به کاهش شنوایی در آن ها کمتر می شود. از آنجا که مغز بیشتر از محیط اطراف خود تحریک طبیعی دریافت می کند، به احتمال زیاد فرد سر و صداهای اضافی را از محیط اطراف خود دریافت کرده و از این طریق وزوز گوش را می پوشاند. از آنجا که فرد مبتلا به وزوز گوش می تواند طیف گسترده ای از علائم را تجربه کند و اینکه  سمعک تقویت صداهای خارجی را نیز انجام می دهد، بنابراین شنیدن و احساس وزوز یا زنگ زدن در گوش برای فرد تا حدود زیادی کاهش می یابد.

سمعک مخصوص وزوز گوش کمک می کند تا توجه فرد به صدای سوت مزاحم کم شده و فعالیت عصب های شنوایی جبران شود.

سمعک و وزوز گوش

بهترین سمعک وزوز گوش چه نوعی است؟

تنوع سمعک ها از هر زمان دیگری گسترده تر است و این بدان معنی است که فردی که از وزوز گوش رنج می برد می تواند از سمعک مناسب برای به حداقل رساندن مشکلات ناشی از وزوز استفاده کند.

انتخاب سمعک مناسب به عوامل مختلفی از جمله سبک زندگی و همچنین بودجه شما بستگی دارد. از آنجا که وزوز ممکن است فقط در یک گوش تأثیر بگذارد در این صورت فقط یک سمعک لازم است، اما اگر وزوز گوش دو طرفه باشد، سمعک های دو طرفه می تواند سودمندتر باشد. سمعک های معمولی می توانند به وزوز گوش کمک کنند اما چند گزینه دیگر نیز وجود دارد که تاثیر را چند برابر می کند. مدل هایی که دارای تیوب و لوله کوچکی بوده که همراه با یک رسیور (بلندگوی کوچک) در مجرای گوش قرار میگیرند (سمعک RIC) و همچنین سمعک پشت گوشی استاندارد، از بهترین سمعک ها برای وزوز گوش شناخته می شود. 

برخی از سمعک ها به وسیله مولد نویز، صدای نسبتا آرامی را برای کمک به فرد مبتلا به وزوز گوش فراهم می کنند. این صدای ضعیف باعث پوشش صدای وزوز شده و از آزاردهندگی آن می کاهد. سمعک مناسب برای وزوز گوش دارای قابلیت تنظیم صدای تولیدی بوده و باعث آزار فرد نمی شود.

سایر تولید کنندگان مجموعه ای کامل تر را با سمعک های مخصوص وزوز خود ارائه می دهند و دستگاه هایی که دارای فن آوری نویز سفید، نویز صورتی، تکنیک های ماسکینگ و حتی رویکردهای کاهش استرس می باشند را برای مبتلایان وزوز طراحی و عرضه کرده اند. دستگاه های شنوایی مدرن و هوشمند کارهای بیشتری از تولید نویز انجام می دهند تا مشکلات ناشی از وزوز برای فرد به حداقل برسد. اصطلاحا به این سمعک ها تینیتوس مسکر گفته می شود.

بهترین سمعک برای وزوز

سمعک و سایر روش های درمانی وزوز گوش

سمعک تنها وسیله برای درمان وزوز گوش نیست. سمعک های مخصوص وزوز به همراه سایر روش درمانی مانند صدا درمانی، مشاوره، درمان شناختی رفتاری (CBT) و همچنین تغییر شیوه زندگی برای به حداقل رساندن علائم مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی موارد، دارو درمانی نیز برای کاهش علائم قابل استفاده است. درمان علت اصلی بروز این اختلال می تواند به فرد کمک کند تا با وزوز گوش خود کنار بیاید.

 به عنوان مثال ایجاد جرم گوش (ماده قهوه ای رنگ موجود در مجرای گوش) می تواند علائم وزوز گوش را افزایش دهد و برداشتن آن می تواند باعث رفع این اختلال شود. بیماری های عروقی می تواند یکی دیگر از دلایل اصلی بیماری باشد که می تواند با دارو یا روش های دیگر بهبود یابد.

از آنجا که وزوز گوش می تواند یک مشکل نا امید کننده باشد، سعی کنید هر چه سریع تر به متخصص شنوایی مراجعه کنید. ادیولوژیست فقط شنوایی شما را آزمایش نمی کند، بلکه می تواند بهترین راه پیشرفت را در هنگام تشخیص مشکل شنوایی فراهم کند. در بعضی مواقع علت اصلی ممکن است آشکار باشد و متخصص می تواند یک روش خاص برای کمک به شما ارائه دهد. اما اگر به شما توصیه می شود که از سمعک مجهز به ویژگی های ماسک وپوشش وزوز استفاده کنید، این می تواند سرآغاز زندگی بهتر حتی با حضور وزوز گوش باشد.

درمان وزوز گوش

بهترین برند سمعک برای وزوز گوش

امروزه برند های مختلف تولید کننده سمعک از فناوری ها و تکنولوژی های مختلف برای توانبخشی وزوز گوش استفاده می کنند. سمعک زیمنس و اتیکن در این زمینه فعال بوده و راه حل های کاربردی برای کاهش آزاردهندگی وزوز گوش کاربر طراحی کرده اند. بهترین سمعک های هوشمند دارای برنامه وزوز قابلیت کنترل از طریق تلفن همراه داشته و کاربر می تواند شدت نویز پوششی را به دلخواه تغییر دهد. در بسیاری از موارد که وزوز همراه با کم شنوایی ایجاد می شود با استفاده از سمعک می توان کاهش محسوس در شدت وزوز مشاهده کرد. در موارد دیگر می توان از طیف های صوتی که توسط ماسکر سمعک تولید می شود، استفاده کرد.

قیمت سمعک برای وزوز گوش

قیمت سمعک های مخصوص وزوز گوش در برندهای مختلف متفاوت است. قابلیت های درمان تینیتوس و صدا درمانی در سمعک های رده بالای کمپانی ها مشاهده می شود. البته برخی کمپانی ها محصولات رده میانی به بالای خود را هم به این قابلیت مجهز کرده اند. در حال حاضر قیمت سمعک های مناسب برای درمان وزوز از حدود 5 میلیون تومان آغاز می شود و در تولیدات رده بالا به 15 میلیون تومان هم می رسد.


این مقاله را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره

email

مطالب مشابه

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک های own اتیکن رده های مختلفی دارند که در این مقاله قصد داریم به ویژگی و انواع مدل های آن‌ها بپردازیم.

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی از شایع ترین عفونت های گوش است.

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

کلینیک تخصصی حس دوم امکان خرید سمعک اقساطی را برای کاربران دارای کم شنوایی فراهم کرده است. با استفاده از این شرایط ویژه، امکان استفاده از بهترین سمعک ها برای تمام اقشار جامعه فراهم شده است.

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

سمعک های داخل گوشی همواره مورد نظر افراد دارای افت شنوایی بوده و هست. کمپانی های مختلف در زمینه تولید این مدل رقابت سنگینی دارند. به همین دلیل در این مقاله سه مورد از بهترین سمعک های داخل گوشی در سال 2022 را به شما معرفی می کنیم

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

بسیاری از افراد دارای افت شنوایی برای انتخاب بین سمعک داخل گوشی و پشت گوشی تنها به فاکتور ظاهر و نامرئی بودن سمعک توجه می کنند اما بهتر است برای انتخاب بهتر با مزایا و معایب هر کدام بیشتر آشنا شویم

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

کم شنوایی یک طرفه یکی از معضلات بزرگ برای فرد و ادیولوژیست است زیرا سمعکی که بتواند افت شنوایی عمیق در یک گوش را جبران کند معمولا با نتیجه مناسبی همراه نیست. اما سمعک های جدید کراس برای درمان کم شنوایی یک گوش بسیار جوابگو هستند

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

سمعک های جدید زیمنس یعنی نسل AX نسخه ارتقا یافته و بهبود یافته نسل قبلی یعنی Xperience است و تفاوت های زیادی را برای کاربران به ارمغان آورده است. در این مطلب بیشتر با این نسل سمعک آشنا می شویم

نکات طلایی برای خرید سمعک

نکات طلایی برای خرید سمعک

انتخاب و خرید سمعک مناسب از مواردی است که اکثر افراد اطلاعات زیادی درباره آن ندارند و معمولا در این پروسه دچار سر درگمی می شوند. با ما همراه باشید تا نکات مهم حین خرید و انتخاب مدل مناسب سمعک را برایتان بازگو کنیم

 عفونت گوش + درمان، عوارض، علائم و انواع آن

عفونت گوش + درمان، عوارض، علائم و انواع آن

عفونت گوش واژه کلی است که به انواع التهاب در قسمت های مختلف گوش و سیستم شنوایی مربوط می شود. آگاهی از علائم و نشانه ای این عفونت ها به ما کمک می کند تا به موقع برای درمان آن اقدام کنیم

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 • احد راضی

  سلام.کدام سمعک برای وزوز گوش خوب هست،هر دو گوش وزوز داره ،برای آدم 80 ساله ،بیسواد هست ،سطح شنوایی خیلی پایینی نداره ،فقط وزوز گوش خیلی اذیت میکنه،ممنون

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. سمعک برای هر فرد با توجه به وضعیت شنوایی و سایر پارامترها انتخاب و تجویز میشه. لطفا نتیجه شنوایی سنجی ایشون رو برای ما ارسال کنید تا راهنمایی های لازم خدمتتون داده بشه

 • رضا کریمی

  سلام بنده نتیجه تست شنوایی سنجی خود را به دایرکت اینستاگرام ارسال کردم لطف کنید ارزانترین سمعک وزوز گوش که بتونه مشکل بنده رو حل کنه بهم معرفی کنید بسیار سپاسگزارم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. ممن.نیم قربان . نتیجه تست بررسی و بهترین مدل های سمعک برای وزوز گوش خدمتتون معرفی میشه

 • سحر فیضی

  سلام خسته نباشید سمعک های وز وز گوش برای کسانی که عمل ترمیم پرده ی گوش انجام دادن و بعد دچار وز وز گوش شدن هم مناسبه؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. بله به شرط وجود کم شنوایی

 • محمد کریمی

  سلام من ۳۸ سالمه دو هفته پیش به دنبال یک مسئله شخصی دچار فشار عصبی بسیار زیادی شدم که تا چند روز ذهنم را به شدت درگیر کرده بود از ۱۱ روز پیش دچار وزوز گوش راست شدم صدای سوت از گوشم می شنیدم در روزهای نخست صدا بلندتر بود اما الان به میزان چشم گیری صدای سوت ضعیف تر شده و فقط در محیط ساکت مثل اتاق خواب قادر به شنیدن آن هستم از دیروز هم از گوش چپم صدای سوت می شنوم که اونم ضعیفه دو روز دیگه میرم دکتر اگر مشکل مغزی قلبی شنوایی و... نداشته باشم آیا با سمعک مخصوص وزوز برای همیشه از شر این صدا رها خواهم شد؟چون در سایت ها خوندم هر چه زودتر برای درمان اقدام کنیم و صدای وزوز هم کمتر باشه شانس موفقیت از طریق سمعک و ماسکر بیشتره

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. لطفا شنوایی سنجی انجام بدین و سمعک مخصوص وزوز رو امتخان کنید. اگر موثر باشه در همون اولین لحظات استفاده متوجه اون خواهید شد

 • مهدی

  باسلام و خسته نباشید مدت ۷ساله که گوش راستم دچار سوت و وزوز شده دکتر هم گفت باید سمعک بزنم می خواستم بدونم برای گوشم چه سمعکی مناسبه و هزینه سمعک چقدره؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر باید لطف کنید نتیجه شنوایی سنجی خودتون رو برای ما ارسال کنید تا متخصصین ما بهترین مورد رو برای گوش شما معرفی کنن خدمتتون

 • مریم صباحی

  سلام منم وزوز گوش دارم دیگه خسته شدم چندبار رفتم دکتر گفتن سمعک بزارم ولی پول شو ندارم با تشکر

  مدیر سایت

  سلام لطفا نتیجه شنوایی سنجی خودتون رو ارسال کنید تا مناسب ترین قیمت سمعک خدمتتون معرفی بشه

 • Shekib Alizada

  سلام من مدت پنج سال میشود وزوز در گوش چپ خود دارم داکتر رفتم نتیجه نداد قبلا خوب بودم بعداز کله چرک یک دفعه یی شد شنوایی گوش چپ من خیلی ضعیف شده .آیا قابل درمان است یا نه ۱۷ ساله هستم

 • امیر عثمانی

  سلام،من گوش راستم وزوز می‌کنه رفتم دکتر نوار گرفت،گفت کم شنوایی هم داری باید سمعک بزنی،سمعک هست نامرئی باشه دید ه نشه،چون دوست ندارم سمعک تو گوشم دیده بشه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. سمعک های نامرئی داخل گوشی باعث میشه صدای وزوز برای شما بیشتر بشه و عملا فایده ای نداره. سمعک های ریک یا نامرئی پشت گوشی بهترین انتخاب برای شما هستند

 • Sara.shams

  باسلام.لطف میکنید زودتر جواب منو بدید مادرم خیلی اذیت میشه

 • Sara.shams

  باسلام.مادرمن حدود۵ماهه به وزوز و صدای شدیدسرمبتلا شده داروی اعصابم خورده تاثیر نداشته گفتن عصب سرش ضعیف شده حالا باسمعک میتونه صداروکمترکنه چه مارکی پیشنهادمیکنید.ممنونم

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. لطفا نتیجه سنجش شنوایی ایشون رو برای ما بفرستید تا موارد لازم خدمتتون گفته بشه

 • زهرا علی‌زاده

  سلام من وز وز گوش دارم وقتی آب دهم رو قورت میدم و وقتی غذا میخورم صدا میده یه صدای تق وقتی خمیازه میکشم هم صدا میده وقتی مسافرت های نیم ساعته و خیلی طولایی میرم یهو همینجوری شروع به وز میکنه هر دو دقیقه یک بار صدا میده و بعد صدای بقیه رو میشنوم و وقتی خودم حرف میزنم انگار گوشو نگه داشتم صدامو یجور دیگه میشنوم میشه بگید باید چیکار کنم پیش دکتر رفتم گفت پرده گوشت به داخل کانال کشیده شده‌لطفا‌بهم‌بگید‌باید‌چیکار‌کنم؟؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. علت اصلی مشکل شما میتونه اختلال در عملکرد شیپور استاش باشه که دلایل مختلفی مثل عفونت مزمن، سینوزیت و انحراف بنی داره. برای بررسی بیشتر به پزشک گوش و حلق و بینی حاذق مراجعه کنید

 • محمد رضا وادی پور

  سلام نظامی هستم، مدت ۷ سال است بعد از تیراندازی آموزشی دچار وزوز گوش شدم صدا همراه با نبض است ، این صدا را پشت سرم احساس می‌کنم، به درمان‌ داروئی پاسخ نداده،تحقیقات زیادی در مورد دستگاه زیمنس و دیگر دستگاه‌های مشابه انجام دادم، آیا میتوان به این درمان اعتماد کرد، سپاسگزارم

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیی وقت بخیر. لطفا برگه سنجش شنوایی خودتون رو ارسال بفرماییید تا در مورد اثربخشی سمعک برای شما توضیح بدیم

 • vahid siavashi

  سلام من مادرم بردم مطب گفت که وزوز گوش داره و توی نوار گوش کم شنوایی زده به نظرتون چه سمعکی استفاده کنیم که خود سمعک هم صدا نده چون میگن بعضی از سمعک ها خودش صدا داره

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. لطفا برگه سنجش شنوایی مادر رو برای ما ارسل کنید. میشه گفت تمامی مشکلات سمعک های قدیمی در مدل های جدید به طور کامل برطرف شده و این موارد دیگه مشاهده نمیشه

 • بهرام دهقان

  با درود . آیا بعد گذشت چند وقت نیاز به سمعک وزوز گوش برطرف میشه یا باید همیشه همراه باشه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. پاسخ وزوز به سمعک در هر فرد با توجه به شدت و علت وزوز متفاوت هست و در برخی موارد فرد با چد مدت استفاده دیگه نیازی به مسکر و سمعک نداشته

 • سجاد نورانی

  درود. بنده وز وز گوش مضمن دارم و از هر دو گوشم هست. بالای ده سال همراهمه. با سمعک این مشکل حل میشه و آیا برای هر دو گوشم باید دو تا تهییه کنم؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. این مورد بستگی به میزان افت شنوایی و منشا وزوز داره که با بررسی مشخص میشه. لطفا تمام مدارک شنوایی خودتون رو ارسال کنید

 • هدیه گلشن

  سلام وقت بخیر از بهمن ۱۴۰۰ که امیکردن گرفتم یه ماه بعدش وزوز گوشم شروع شد کم کم شنوایی گوشم مخصوصا گوش راستم کم شد چندین بار نوار گوش گرفتم و بعداز تعطیلات عید کورتون تزریق کردم ولی حتی بهترم نشد که داره کم کم بدترم میشه صدای وزوز گوشم واقعا روانم رو خسته کرده کم شنوایی گوش راستم هم اذیتم میکنه بیشتر صداهای ریز رو نامفهوم متوجه میشم واقعا نمیتونم خودمو راضی کنم سمعک استفاده کنم اصن سمعک نامرئی به درد وزوز و کم شنوایی میخوره و اثرقابل توجه داره یا نه؟ واقعا علم اینقدر پیشرفت نکرده که عصب آسیب دیده گوش درمان بشه! یه مدت واقعا افسردگی گرفته بودم ولی خودمو سرگرم کارو کلاس کردم که تونستم این چندماه رو بگذرونم.اما الان انگارداره صداها بیشترمیشه واقعا اذیت میشم چه کاری میشه کرد؟چه برندی از سمعک خوبه برام؟

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر دوست عزیز. لطفا عکس نوار گوش خودتون رو برای ما بفرستید تا بهترین راه و بهترین سمعک برای شما پیشنهاد بشه

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز لطفا عکس برگه سنجش شنوایی خودتون رو برای ما ارسال کنید تا بهترین رویکرد وبهترین مدل برای شما اعلام بشه

  عادل عباس زاده

  منم همین مشکلو دارم و بهترین راه حل خریدن سمعک هندزفدی بی سیم هستش تو اینترنت سرچ کن بهت معرفی می کنی مثلا اکتیو پرو زیمنس کلاس 7 یا لایو پرو یا شیامومی مدل zeedr

 • صونا

  با سلام و خسته نباشید من سال ۹۷ عمل نورینوم شدم گوش سمت چپم بود بعد از عمل کلا شنوایی ام از بین رفته گوشم از اونموقع گوش چپم فقط صدا میده اصلا قطع نمیشه تقریبا دو ماه میشه که گوش سمت راستم صدای باد میده رفتم پزشک گوش و حلق گفتن باید ساکشن بشه پر شده ساکشن هم کردن بعد تست شنوایی انجام دادم شنوایی سمت راستم صد در صد هست ولی صدا میده خیلی اذیت میشم میخواستم راهنمایی ام کنید که آیا میتونم برای صدای گوش چپم از همین سمعک ها استفاده کنم یا جواب نمیده

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. لطفا برگه سنجش شنوایی خودتون رو برای ما ارسال کنید. شما نیاز به آزمون های مرکزی شنوایی دارید تا وضعیت و عملکرد عصب بهتر بررسی بشه و بر اون اساس برای توانبخشی اقدام بشه

 • حمید حاج قلی

  عرض سلام وخسته نباشیدمن چندسالی هست ک گوش راستم سوت میکشه وشنواییم 70درصد کاهش پیداکرده حتی یک ثانیه ام قطع نمیشه گوش چپم هم داشت اونجوری میشد رفتم پیش متخصص ب گوش چپم کورتون تزریق کرد خیلی بهتر شد اما گوش راستمو گفت باسمعک مشکلت حل میشه میخوایتم ببینم برای وزوز سمعک نامرئی وجود داره.وقیمت ارزان ترین و گران ترین سمعک وزوز چقدره تقریبا ممنون از اطلاعات صحیح ک میدین

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. ممنون که مشکلتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.برای گوش شما میشه از انواع سمعک ها استفاده کرد اما اظهار نظر قطعی منوط به دیدن نتیجه شنوایی سنجی شما هست. لطفا برگه سنجش شنوایی خودتون رو برای ما ارسال کنید

 • نیما محمدی

  سلام وقتتون بخیر ،ببخشین من حدودا یک سالی هست که دچار وزوز گوش چپ هستم ،اوایل زیاد نبود الان خیلی اذیت کننده شده ،نوار شنوایی هم دارم که محدوده 8 کیلوهرتز طبق گفته کارشناستون 10 درصد کم شنوایی نشون میده ،راه حل سمعک هست یا تحریک الکتریکی ؟ ی بار کارشناستون گفتن سمعک جواب نمیده و تحریک جواب میده .

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز .برای شما ابتدا باید علت وزوز مشخص بشه و بعدا روش درمانی مناسب انتخاب بشه. لطفا شرح حال مختصر از وضعیتتون برای ما ارسال کنید

 • مجید براری

  با سلام من حدود ۲۸ سال پیش در گوش سمت راستم بعلت پارگی پرده و عفونت که بعدا جراحی کردم وپرده جوش خورده ولی وزوز گوش از آن زمان تا بحال باقی مانده آیا این وزوز درمان شدنی میباشد.وگوش سمت چپم نیز کمبود شنوایی دارم بعلت پارگی پرده گوش که بعد از ۲ بار جراحی پیوند پرده نخورده آیا ان هم با سمعک درمان میشود.باتشکر. براری

  مدیر سایت

  سلام وقت بخیر. باید دلیل پارگی های پرده گوش در هر دو سمت بررسی بشه و اگر مشکل اناتومیکال وجود داره رفع بشه. در صورت ترمیم پرده گوش و رفع علت ایجاد این مشکل اگر همچنان وزوز وجود داشته باشه باید برای صدا درمانی وزوز اقدام کرد. لطفا برگه ارزیابی شنواییتون رو هم برای ما ارسال کنید تا بررسی بشه

 • رضایی

  سلام خسته نباشید من سه ماهه به وزوز گوش مبتلا شدم و‌ گوش راستم شنوایی کاملشو از دست داد و چپ هم 70درصد شنوایی داره اما چون صداهای تو سرم زیاده خیلی در شنیدن مشکل دارم آیا میشه فقط برای یک گوش از سمعک استفاده کرد و اینکه واقعا سمعک مشکل وزوز را برطرف میکنه چون من سه ماهه غز تزریق داخل گوش گرفته تا انوادت داروها استفاده کردم وکوچکترین بهبودی برای برطرف شدن یا کم شدن وزوز نشده ممنونم راهنمایی کنید وبفرمایید چه مارک سمعکی برای من مناسب هست

  مدیر سایت

  سلام جناب رضایی. برای بررسی وضعیت شما به تاریخچه دقیق تر از شروع مشکل نیاز هست. لطفا با متخصصین حس دوم تماس گرفته و مشکل خودتون رو با ما درمیون بگذارید. مسلما برای مشکل شما راه حلی در مرکز حس دوم پیدا میشه

 • مهدی

  سلام. واقعا سمعک برای وزوز جوابگو هست؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. بله سمعک یکی از راههای قطعی مهار وزوز گوش هست. افرادی که علاوه بر وزوز کم شنوایی هم دارن قطعا درمان میشن. افرادی که فقط وزوز دارند سمعک تا 50 درصد براشون مفیده.

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. بله سمعک یکی از راههای قطعی مهار وزوز گوش هست. افرادی که علاوه بر وزوز کم شنوایی هم دارن قطعا درمان میشن. افرادی که فقط وزوز دارند سمعک تا 50 درصد براشون مفیده.

 • MERSAD

  سلام. الان من نفهمیدم بهترین سمعک برای وزوز گوش کدومه؟

  مدیر سایت

  سلام. اینکه بهترین سمعک کدومه دقیقا بستگی به نوع وزوز گوش و کم شنوایی داره. برای یک فرد ممکنه زیمنس بهتر از اتیکن جواب بده و برای یک نفر دیگه برعکس باشه.

 • شادی اصغری

  سلام. پدر من بخاطر سنش کم شنوایی و وزوز گوش داره. ایا سمعک صدای سوت گوشش رو هم درمان می کنه؟

  مدیر سایت

  سلام. بله. با توجه به اینکه ایشون کم شنوایی دارن دلیل وزوز گوششون نشنیدن صداهاست. معمولا بلافاصله بعد از گذاشتن سمعک صدای وزوز قطع میشه.

 • تزار

  سلام. من کم شنوایی ندارم. اما شیش ماهه یکی از گوشهام صدای وزوز شدیدی گرفته. برای درمان چیکار کنم؟

  مدیر سایت

  سلام. لطفا برای بررسی وزوز گوش و انجام تست های تخصصی به مطب مراجعه کنید. راههای مختلفی برای شما وجود داره. از جمله سمعک و تحریک الکتریکی.

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس