سمعک opn، جدیدترین سمعک اتیکن

سمعک opn، جدیدترین سمعک اتیکن

بروز رسانی : ۲۲ مهر ۱۴۰۲

سمعک opn جدیدترین سمعک از کمپانی اتیکن است که با پلتفرم جدید پردازشی خود، استاندارد صوتی جدیدی را به دنیای سمعک و وسایل کمک شنوایی وارد کرد. در این مقاله قصد آشنایی بیشتر با مدل او پی ان از سمعک های اتیکن را داریم.

سمعک اتیکن opn

سمعک opn اتیکن در سال 2016 به بازار عرضه شد. این سمعک از جدیدترین پلتفرم پردازشی اتیکن به نام Velox  استفاده می کند که در پردازش اطلاعات صوتی تقریبا 50 برابر سریع تر از نسل قدیمی سمعک ها یعنی Inium Sense است. اتیکن به همین بسنده نکرده و تعداد کانال های پردازشی را به عدد 64 رسانده و با اضافه کردن آنالیزورهای محیطی که در هر ثانیه بیش از صد بار اسکن انجام می دهند، برای کاربران خود سنگ تمام گذاشته. شعار سمعک اتیکن با عرضه او پی ان اعلام این هدف بود که کاربر سمعک بتواند در محیط شلوغ کاملا مشابه یا حتی بهتر از یک فرد با شنوایی نرمال بشنود و درک کند. همچنین سمعک opn اولین محصول اتیکن است که می تواند به طور مستقیم به موبایل آیفون متصل شده و برای دریافت مکالمات تلفنی و موزیک بدون واسطه خیال کاربر را راحت کند. از ویژگی های جالبی که اولین بار توسط سمعک او پی ان اتیکن شناخته شد امکان اتصال سمعک با هر وسیله دارای بلوتوث مانند لوازم برقی، صدای زنگ در، مانیتور اتاق کودک، دوربین و... است که برای فرد دارای کم شنوایی بسیار کاربردی و حتی ضروری است. به این معنا که می توانید صدای زنگ در را در سمعک خود با وضوح بشنوید. طبق تحقیقات و ادعای اتیکن سمعک opn باعث 20 درصد خستگی شنیداری کمتر برای کاربر، 20 درصد ظرفیت بیشتر برای حافظه و به یاد سپردن کلمات شنیده شده و 30 درصد درک گفتار بهتر در محیط های شلوغ و پر سر و صدا می شود.

سمعک opn اتیکن

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09354353539      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

ویژگی های سمعک اتیکن opn

 • پلتفرم پردازشی جدید The Velox™
 • قابلیت اتصال مستقیم به گوشی های آیفون
 • قابل اتصال به گوشی های اندروید
 • مقاومت در برابر آب و گرد و غبار
 • امکان خریداری سمعک قابل شارژ در نسخه Mini RITE
 • 20 درصد خستگی شنیداری کمتر برای کاربر
 • 20 درصد ظرفیت بیشتر برای حافظه شنیداری
 • 30 درصد درک گفتار بهتر در محیط های شلوغ
 • اولین سمعک متصل به اینترنت و منابع دارای بلوتوث
 • سیستم مدیریت و پوشش وزوز پیشرفته

تکنولوژی های سمعک اتیکن opn

اتیکن در مرکز تحقیقات کاربردی خود در دانمارک تحقیقات زیادی را روی چگونگی پردازش اصوات در مغز انجام داده است. نتایج این تحقیقات به شکل تکنولوژی فوق پیشرفته در سمعک های opn  و opn s به کار گرفته شده است. از جمله این تکنولوژی های جدید می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تکنولوژی BrainHearing

این فناوری یک الگوریتم بسیار پیشرفته پردازش صوتی است که منجر به کاهش تقلا و تلاش کاربر برای شنیدن اصوات، درک گفتار بهتر و امکان به خاطر سپردن کلمات شنیده شده بیشتر می شود. اتیکن ادعا می کند با کاهش انرژی پردازش مغزی که برای درک گفتار در نویز لازم است می توان از ظرفیت بیشتر مغز برای درک گفتار و همینطور به حافظه سپردن آن استفاده کرد.

تکنولوژی Speech Rescue LX

این فناوری در سمعک های opn با انتقال دادن فرکانس های صوتی به محدوده ای که شنوایی بهتر است می تواند درک و تمایز فرد از گفتار را بیشتر کند.

تکنولوژی OpenSound Optimizer

این فناوری در سمعک او پی ان اتیکن باعث فراهم کردن تقویت بیشتر با آنالیز محیط صوتی و تغییر اتوماتیک میزان تقویت می شود. طبق گفته اتیکن این فناوری باعث کاهش میزان فیدبک و سوت سمعک شده و همچنین می توان از بروز آن جلوگیری کند.

 • 48 تا 64 کانال پردازشی
 • 12 تا 16 باند فرکانسی
 • جهت داری تطابقی اتوماتیک
 • تطابق سمعک دو گوشی
 • OpenSound Navigator™ و کاهش موثر نویزهای محیطی اطراف
 • Soft Speech Booster LX و تقویت کننده گفتار ضعیف
 • Speech Guard™ LX و حفظ جزئیات گفتار برای درک کلمات بالاتر
 • Speech Rescue™ LX و قابلیت شنیداری بیشتر برای اصوات فرکانس بالا
 • Wind Noise Management و جلوگیری از آزاردهندگی نویز باد
 • Maximum noise removal و از بین بردن نویز محیطی
 • YouMatic™ LX و یادگیری اولویت های شنیداری کاربر با تغییر تقویت و شدت صوتی

قیمت خرید سمعک اتیکن او پی ان

سمعک opn معمولی اتیکن

تکنولوژی به کار رفته در سمعک او پی ان اتیکن بر پایه  BrainHearing مجموعه ای منحصر به فرد از چند تکنولوژی است که با همکاری با یکدیگر در تلاشند تا تقلای شنوایی کاربر را به حداقل رسانده و شرایط پردازش شنیداری را برای مغز بهتر کنند. خانواده سمعک های opn در سه سطح تکنولوژی عرضه می شود که شامل 1، 2 و 3 می باشد. هرکدام از این سطوح تکنولوژی درجه خاصی از فناوری BrainHearing را برای کاربر فراهم می کند. همچنین این تکنولوژی برتر به سرعت برای کم شنوایی های عمیق توسط اتیکن در حال توسعه است. سمعک Oticon opn در قالب مدل های جدید طراحی شده و بسیار ظریف مینی رایت یا رسیور داخل مجرا به دست کاربران می رسد. این سمعک ها از انواع و اقسام تکنولوژی ها در یک سمعک باریک و کوچک با باطری 312 بهره می برند. انواع سمعک های او پی ان اتیکن شامل موارد زیر هستند.

سمعک opn Mini RITE اتیکن

ساده ترین مدل او پی ان اتیکن یک سمعک رسیور داخل مجرای بسیار باریک و ظریف با باطری 312 است که در سه سطح تکنولوژی قابل خریداری و استفاده است. این سمعک از مدل های RIC معمولی حدود 30 درصد کوچکتر و نامرئی تر است.

سمعک opn Mini RITE R اتیکن

مدل opn Mini RITE R سمعک قابل شارژ اتیکن است. این سمعک از باطری نقره روی 312 که قابل شارژ است استفاده می کند. کلیه سمعک های باطری معمولی opn قابلیت تبدیل به این مدل یعنی قابل شارژ را دارند.

سمعک opn Mini RITE-T اتیکن

سمعک opn Mini RITE-T مدل دیگری از خانواده او پی ان است که به تلکویل برای دریافت صوت از طریق میدان مغناطیسی و همینطور دکمه ولوم کنترل مجهز شده است.

سمعک opn BTE13 PP اتیکن

سمعک قدرتمند opn BTE13 PP می تواند با قدرت بالای خود برای کم شنوایی های شدید تا عمیق هم مورد استفاده قرار بگیرد. نوع این سمعک پشت گوشی است تا قدرت بالا، چراغ LED برای آگاهی از سوت سمعک، تلکویل و دکمه ولوم کنترل را درخود جای دهد.

سمعک opn S اتیکن

سمعک opn S اتیکن در سال 2019 با پلتفرم جدید به بازار عرضه شد. این سمعک با چهار مدل و سه سطح تکنولوژی قابل خریداری است. سمعک او پی ان جدید مانند نسل قبلی (opn معمولی) از اتصال بلوتوثی و اتصال به اینترنت بهره می برد. سمعک opn S جدید از نسل قبلی بهتر و با آپگرید های زیادی عرضه شده است. او پی ان اس در 3 مدل رسیور داخل مجرا (RITE) و یک مدل پشت گوشی یا BTE وجود دارد.

opn جدیدترین سمعک اتیکن

سمعک opn S MiniRITE اتیکن

سمعک opn S MiniRITE مدلی بسیار ظرف و کوچک با قابلیت وایرلس است و در دسته سمعک های رسیور داخل مجرای مینی قرار می گیرد که از باطری 312 استفاده می کند.

سمعک opn S MiniRITE-R اتیکن

سمعک opn S MiniRITE-R مدل رسیور داخل مجرای با باطری قابل شارژ است که از باطری لیتیوم یون قابل شارژ که توانایی 16 ساعت استفاده با 5 ساعت شارژ را دارد، استفاده می کند.

سمعک opn S MiniRITE-T اتیکن

سمعک opn S MiniRITE-T مدلی است که از تکنولوژی وایرلس و همینطور تله کویل برای دریافت مغناطیسی مکالمات تلفنی بهره می برد. این مدل برای راحتی استفاده به دکمه ولوم کنترل و تغییر برنامه مجهز شده است.

سمعک opn S BTE13 PP اتیکن

سمعک opn S BTE13 PP مدل پشت گوشی با سایز کوچک است که با قدرت پوششی بالای خود می تواند برای افراد دچار افت شنوایی شدید تا عمیق هم مورد استفاده قرار بگیرد. سمعک پشت گوشی او پی ان اس به چراغ LED برای آگاهی از فیدبک سمعک و همینطور تله کویل و دکمه کنترل شدت صدا نیز مجهز شده است و انتخاب مناسبی برای کاربران مختلف از نوزاد تا بزرگسال است.

سمعک opn داخل گوشی

سمعک او پی ان اتیکن داخل گوشی در 5 مدل مختلف به بازار عرضه شده است. هر مدل در سه سطح تکنولوژی قابل خریداری است. این مدل ها شامل IIC، CIC، ITC، ITE هاف شل و ITE فول شل است که به ترتیب سایز این سمعک ها بزرگ می شود. سه سمعک آخری می توانند به طور مستقیم با قابلیت وایرلس به گوشی موبایل آیفون متصل شود که برای کاربران زیادی بسیار مناسب است.

سمعک opn IIC اتیکن

سمعک نامرئی opn اتیکن مدل مخفی و داخل گوشی است که از بالاترین سطح تکنولوژی در جهان استفاده می کند. این مدل در عمق مجرای گوش فرد مخفی می شود و با کمک یک دستگیره نامرئی و بلند می توان آن را از گوش خارج کرد. همانند دیگر مدل سمعک های او پی ان می تواند به طور اتوماتیک در محیط های مختلف شنیداری تنظیمات خود را تغییر دهد و نیازی به فشار دادن دکمه خاصی وجود ندارد. سمعک opn IIC نامرئی اتیکن به دلیل سایز بسیار کوچک امکان اتصال به موبایل و پشتیبانی از قابلیت وایرلس را ندارد. با طراحی جدید اتیکن، این مدل از سمعک های نامرئی معمولی چند درصد کوچکتر و نامرئی تر است.

بهترین سمعک هوشمند اتیکن opn

سمعک opn CIC اتیکن

سمعک داخل گوشی استاندارد اتیکن به نام opn CIC از مدل های نامرئی مقداری بزرگتر است اما قدرت پوششی بیشتری دارد و از باطری شماره 10 استفاده می کند. سمعک opn CIC اتیکن هم مشابه مدل قبلی قابلیت اتصال مستقیم به آیفون را نداشته اما ممکن است بتوان کویل وایرلس برای ارتباط با اکسسوری های معمولی اتیکن را در آن جای داد. اگر مجرای گوش کاربر از قطر کافی برخوردار باشد می توان از دو ورودی میکروفن برای این سمعک استفاده کرد که امکان برخورداری از تکنولوژی Open Sound و تمرکز صوتی را به کاربر می دهد.

سمعک opn ITC اتیکن

سمعک opn ITC از دسته قبلی مقداری بزرگتر هستند و به دلیل فضای کافی می توانند از تکنولوژی بلوتوث و دریافت و اشتراک اطلاعات صوتی بهره ببرند. سمعک او پی ان اتیکن داخل گوشی از باطری 312 استفاده می کند که باعث عمر بیشتر باطری کاربر می شود. این سمعک قابلیت اتصال به منابع صوتی، موبایل، تلویزیون و اکسسوری های کاربردی مناسب سمعک opn ITC اتیکن را دارد. همچنین قابلیت دریافت مستقیم مکالمات تلفنی و شنیدن آن به صورت دو گوشی با این ویژگی فراهم می شود. بعلاوه فضای بزرگتر را می توان با تعبیه دکمه ولوم کنترل یا تعویض برنامه مورد استفاده قرار داد که برای کاربران با سن بالا جذاب تر و کاربردی تر است.

سمعک opn ITE اتیکن

سمعک opn ITE در دو نوع هاف شل و فول شل ساخته می شود. نوع هاف شل مقدار کمتری از فرورفتگی لاله گوش را پر کرده و درصدی کوچکتر است. این سمعک مطابق دسته قبلی می تواند به ویژگی های وایرلس مجهز شده و به فرد امکان اتصال به منابع صوتی مختلف و موبایل را بدهد. کنترلر های دستی برنامه و ولوم هم روی فیس پلیت بزرگ سمعک قابل جاگذاری است. با استفاده از دو میکروفن روی فضای بیرونی سمعک می توان تکنولوژی Open Sound را نیز در این مدل فعال کرد. ممکن است امکان استفاده از تله کویل و دریافت اصوات سیستم مغناطیسی هم در این نوع فراهم شود.

سطوح مختلف تکنولوژیکی سمعک opn اتیکن

همانند دیگر برندها، اتیکن نیز محصولات هر خانواده خود را با چند سطح تکنولوژی و قیمتی مختلف برای کاربران آماده می کند و هر فرد با توجه به نیاز شنوایی و اولویت های خود می تواند مدل مناسب را خریداری و استفاده کند.

سمعک Oticon opn S 3

سمعک opnS 3 اتیکن پایین ترین سطح تکنولوژی را در بین سه خانواده دارد. این مدل مجهز به 48 کانال پردازشی و 12 باند فرکانسی برای تنظیم و پردازش اصوت ورودی است. سمعک او پی ان سری 3 با توجه به تنظیمات خود سطح خاصی از تکنولوژی را برای کاربر فراهم می کند. برای مثال تکنولوژی Binaural Noise Management که برای مدیریت نویز دو گوشی استفاده می شود و همینطور Clear Dynamics که وظیفه رساندن انواع شدت های صوتی به گوش را بر عهده دارد، در این نسخه قرار داده نشده است.       

سمعک Oticon opn S 2

سمعک opnS 2 سطح میانی اتیکن از لحاظ تکنولوژی است که به 48 کانال و 14 باند فرکانسی مجهز شده است. می توان گفت این مدل تکنولوژی های کامل اتیکن او پی ان را با درصد کمتر در اختیار دارد و در عین حال قیمت کمتری از رده کامل دارد. لذا برای افرادی که نیاز مبرم به برخی تکنولوژی ها ندارند انتخاب بسیار مناسبی است.

سمعک Oticon opn S 1 اتیکن

سمعک opnS 1  کامل ترین مدل اتیکن از لحاظ تکنولوژی است. این مدل برای راحتی هر چه بیشتر و درک گفتار بالا 64 کانال پردازشی و 16 باند فرکانسی دارد. این مدل از لحاظ قیمتی بالاتر از سایر محصولات او پی ان است و در ایران قیمتی در حد 15 میلیون تومان دارد.


این مقاله را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره

email

مطالب مشابه

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک های own اتیکن رده های مختلفی دارند که در این مقاله قصد داریم به ویژگی و انواع مدل های آن‌ها بپردازیم.

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی از شایع ترین عفونت های گوش است.

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

کلینیک تخصصی حس دوم امکان خرید سمعک اقساطی را برای کاربران دارای کم شنوایی فراهم کرده است. با استفاده از این شرایط ویژه، امکان استفاده از بهترین سمعک ها برای تمام اقشار جامعه فراهم شده است.

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

سمعک های داخل گوشی همواره مورد نظر افراد دارای افت شنوایی بوده و هست. کمپانی های مختلف در زمینه تولید این مدل رقابت سنگینی دارند. به همین دلیل در این مقاله سه مورد از بهترین سمعک های داخل گوشی در سال 2022 را به شما معرفی می کنیم

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

بسیاری از افراد دارای افت شنوایی برای انتخاب بین سمعک داخل گوشی و پشت گوشی تنها به فاکتور ظاهر و نامرئی بودن سمعک توجه می کنند اما بهتر است برای انتخاب بهتر با مزایا و معایب هر کدام بیشتر آشنا شویم

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

کم شنوایی یک طرفه یکی از معضلات بزرگ برای فرد و ادیولوژیست است زیرا سمعکی که بتواند افت شنوایی عمیق در یک گوش را جبران کند معمولا با نتیجه مناسبی همراه نیست. اما سمعک های جدید کراس برای درمان کم شنوایی یک گوش بسیار جوابگو هستند

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

سمعک های جدید زیمنس یعنی نسل AX نسخه ارتقا یافته و بهبود یافته نسل قبلی یعنی Xperience است و تفاوت های زیادی را برای کاربران به ارمغان آورده است. در این مطلب بیشتر با این نسل سمعک آشنا می شویم

نکات طلایی برای خرید سمعک

نکات طلایی برای خرید سمعک

انتخاب و خرید سمعک مناسب از مواردی است که اکثر افراد اطلاعات زیادی درباره آن ندارند و معمولا در این پروسه دچار سر درگمی می شوند. با ما همراه باشید تا نکات مهم حین خرید و انتخاب مدل مناسب سمعک را برایتان بازگو کنیم

 عفونت گوش + درمان، عوارض، علائم و انواع آن

عفونت گوش + درمان، عوارض، علائم و انواع آن

عفونت گوش واژه کلی است که به انواع التهاب در قسمت های مختلف گوش و سیستم شنوایی مربوط می شود. آگاهی از علائم و نشانه ای این عفونت ها به ما کمک می کند تا به موقع برای درمان آن اقدام کنیم

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 • علی صدیقی

  سلام وقتتون بخیر الان قیمت open s۱ چنده؟

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. این مدل در حال حاضر موجود نیست. مدل S3موجود هست. برای استعلام قیمت لطفا با مطب تماس بگیرید

 • علیرضا مجسنیان

  سمعک opn Mini RITE R اتیکن سلام وعرض ادب آیا این سمعک همان ریک Ric هست؟؟ بنده سطح 2 برای هر دو گوشم میخواهم تلفنی حدود قیمت را گفتند برای من مناسب هست از مشهد تماس گرفتم محسنیان

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. مدلی که فرمودید سمعک ریک OPN هست اما مدل شارژی. در حال حاضر ما مدل باطری خور سطح 3 رو موجود داریم

 • جمالی

  شما همون opn برای ما سفارش بدید رده بالاتر نخواستیم با تشکر 09016401052

 • مجتبی سعادت

  سلام سمعک اتیکن more موجود دارید ؟ قیمتش چقدر هست ؟ مدل more1 هست دیگه درسته ؟ چون more2 و more3 هم داره که کیفیتشون پایینتره . ممنون

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. بله موجود هست لطفا نتیجه سنجش شنوایی تون رو برای ما ارسال کنید

 • جمالی

  سلام opns1نیاز دارم 09016401052

  مدیر سایت

  سلام دوست عزیز. برای تهیه مدل های بالاتر از opn با ما تماس بگیرید

 • امیر سمنانی

  سلام من یک جفت سمعک اتیکون نوع یک پشت گوشی نیاز دارم 09120403135 سمنانی

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس