جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

سمعک جدید AX زیمنس

سمعک سیگنیا از سمعک های بسیار با کیفیت بازار محسوب می شود که سابقا با برند قبلی به نام زیمنس بیشتر شناخته شده بود. در سال 2015، شرکتی به نام سیوانتوس برند سمعک زیمنس را خریداری کرد و نام آن را سیگنیا تغییر داد. و سپس در سال 2019، سازنده سمعک Widex با Sivantos ادغام شد و WSAudiology را ایجاد کرد. پس از این ادغام سمعک های سیگنیا یا زیمنس به طور قابل توجهی بهبود یافته اند و این روند با نسل جدید سمعک های زیمنس یعنی Augmented Xperience ادامه دارد. خط جدید سمعک Augmented Xperience از سیگنیا با نام اختصاری AX، دارای پیشرفت‌های عمده و تفاوت‌ های کلیدی نسبت به نسل قبلی این سمعک یعنی X است که به یک سمعک جدید بسیار چشمگیر با ویژگی های استثنایی منجر شده است.

سمعک جدید زیمنس ax

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09120245946      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

تکنولوژی های سمعک جدید زیمنس

ویژگی اصلی و نقطه قوت سمعک های  AXزیمنس استفاده از نه تنها یک، بلکه دو پردازنده صدا است که قابلیتی به نام زوم فوق العاده را امکان پذیر می کند که با آن بیشتر آشنا خواهیم شد. سمعک جدید زیمنس یعنی نسل AX از مدل های محبوب این کمپانی یعنی Pure و Styletto و همینطور مدل داخل گوشی شارژی جدید Insio پشتیبانی می کند.

از آنجایی که همه این مدل ها روی پلتفرم ارتقا یافتهAugmented Xperience  تولید شده اند، بسیاری از ویژگی‌هایشان مشابه است. اما یکی از ویژگی‌هایی که قطعاً با نسل قبلی متفاوت است، قابلیت شارژ مجدد است و جنس باطری های قابل شارژ است. زیمنس در جدیدترین سمعک های شارژی خود از شارژ القایی نسل قبل دور شده و از شارژ گالوانیکی برای مدل های Pure  و Styletto شارژی خود استفاده کرده است. همچنین نسل جدی سمعک های زیمنس شاهد اولین سمعک های داخل گوشی قابل شارژ Insio است.

سمعک قابل شارژ سیگنیا با بالاترین عملکرد

استفاده از شارژ گالوانیکی در سمعک های جدید زیمنس اجازه می دهد تا عمر باتری بسیار طولانی داشته باشد و همچنین سایز سمعک را به عنوان یک سمعک شارژی به میزان قابل توجهی کوچکتر می کند. بنابراین سمعک های شارژی جدید زیمنس یعنی AX اکنون برخی از کوچکترین سمعک هایی هستند که می توانید تهیه کنید. این مدل ها در مقایسه با سمعک های شارژی قبلی طولانی ترین عمر باتری را دارند. عمر باتری با یک بار شارژ با این سمعک ها می تواند تا 39 ساعت انرژی تامین کند، البته اگر از قابلیت وایرلس سمعک کمتر استفاده کنید.

تنها نکته منفی درباره سمعک جدید سیگنیا این است که شارژ گالوانیکی از یک کنتاکت شارژ در پایین سمعک استفاده می کند. می توانید آن نقطه طلایی کوچک را در انتهای سمعک مشاهده کنید که برای شارژ شدن با شارژر تماس داشته باشد. این نقطه با استفاده روزمره می تواند در معرض چربی و جرم گوش باشد و باید آن را مرتبا تمیز کرد. تکنولوژی سمعک های شارژی در حال پیشرفت است اما ما در کلینیک خود می بینیم که تعداد تعمیرات برای سمعک های شارژی حدود 30 درصد بیشتر از سمعک های معمولی با باطری معمولی است. در حال حاضر، سیگنیا فقط نسخه قابل شارژ سمعک AX را عرضه کرده است. بنابراین اگر تصمیم دارید که نسخه باتری یکبار مصرف این سمعک تهیه کنید، ممکن است مجبور شوید مدتی صبر کنید.

سمعک شارژی جدید زیمنس

شارژ گالوانیکی همچنین به این معنی است که کیس های شارژی که سمعک های AX استفاده می کنند با نسل های قبلی شارژر های سیگنیا نیز متفاوت خواهد بود. در حال حاضر سه نوع شارژر مختلف برای ای ایکس در دسترس است. یک شارژر استاندارد، یک شارژر قابل حمل و یک مدل شارژر خشک کننده و تمیز کننده موجود است. شارژر استاندارد نیاز دارد که به منبع برق یا درگاه USB وصل شود. در حالی که دو شارژر دیگر منبع شارژ داخلی دارند، بنابراین نیازی به اتصال دائمی به برق ندارند. شارژر Dry and Clean دارای یک سیستم خشک کننده داخلی است که می توانید از آن برای کنترل و کاهش سطح رطوبت سمعک استفاده کرد. این ویژگی برای سمعک شارژی بسیار کارآمد است به خصوص اگر در محیط مرطوب و بارانی زندگی می کنید. شارژر استاندارد در سطح 3 AX و شارژر قابل حمل در سطح تکنولوژی 5 AX پیشرفته و 7 AX ارائه می شود. شارژر  Dry and Cleanسمعک های  AXبه عنوان یک وسیله جانبی و جداگانه موجود است، به این معنی که شما باید آن را جداگانه خریداری کنید. هرچه سطح فناوری سمعک زیمنس بالاتر باشد، ویژگی ‌ها و قابلیت های سفارشی بیشتری برای بهینه‌سازی عملکرد سمعک و تنظیمات پیشرفته فراهم می شود. اگر سطح فناوری سمعک را پایین آورید، ویژگی های تنظیمی و صوتی پیشرفته کاهش یافته، اما هزینه سمعک را نیز کاهش می یابد.

اتصال به برنامه های مختلف و کاربردی با سمعک جدید زیمنس

هنگامی که نوبت به انتخاب سطح فناوری سمعک می رسد، به شدت توصیه می شود که بالاترین سطح فناوری زیمنس که می توانید هزینه کنید را انتخاب کنید. به این ترتیب می توانید از کلیه ویژگی های کاربردی سمعک کاملا استفاده کنید. وظیفه متخصص شنوایی شما این است که هر سطحی از فناوری را که تصمیم به استفاده از آن دارید به بهترین شکل برای شما تنظیم کند. سمعک هایSignia AX  سمعک های متصل به آیفون هستند و می توانید از نسخه بلوتوث کم انرژی برای برقراری ارتباط بین سمعک و موبایل آیفون خود استفاده کنید. سمعک های ای ایکس زیمنس یا سیگنیا از پروتکل بلوتوث ASHA  نیز استفاده می‌کنند که به شما امکان می‌دهد سمعک AX خود را به موبایل های اندروید خاص نیز متصل کنید.

اگر کاربر اندروید هستید، توصیه می شود قبل از خریداری، سازگاری گوشی خود را با سمعک های زیمنس AX بررسی کنید. زیرا اگر با سمعک هایAX سازگار نباشد، باید موبایل جدیدی برای کنترل سمعک خود تهیه کنید. این اتصال بلوتوث به شما امکان دسترسی به برنامه Signia را می‌دهد که قابلیت های پردازشی متعددی را روی صدای سمعک امکان پذیر می کند. این برنامه همچنین به شما امکان می‌دهد به Telecare دسترسی داشته باشید، که به متخصص شنوایی‌ اجازه می‌دهد تا تنظیمات سمعک از راه دور برای شما انجام دهد، بدون اینکه مجبور باشید به مطب بروید. این ویژگی برای کلینیک حس دوم که از سراسر کشور مراجعه کننده دارد بسیار کاربردی است و باعث صرفه جویی در وقت و انرژی می شود.

اکسسوری و برنامه موبایل سمعک AX زیمنس

برای استفاده از  Signia Assistantباید برنامه مخصوص زیمنس را روی موبایل هوشمند خود نصب و باید سمعک خود را از طریق وایرلس به موبایل متصل کنید. هنگامی که دستیار سیگنیا را از طریق اپ Signia در تلفن هوشمند یا تبلت خود فعال کردید، می توانید از بین لیستی از گزینه های مختلف برای رفع نیازهای خود انتخاب کنید و به سؤالات بعدی برنامه برای بهینه سازی تنظیمات سمعک خود پاسخ دهید. این تنظیمات جدید را در برنامه عمومی سمعک اعمال کنید، در صورت تمایل می توانید آنها را حفظ کنید یا به تنظیماتی که متخصص شنوایی به شما داده است، برگردید. سیگنیا گزارش می دهد که 93 درصد از کاربران سمعک که از Signia Assistant استفاده می کنند از عملکرد سمعک و برنامه خود در موقعیت های شنیداری پیچیده راضی هستند. سمعک‌ های AX زیمنس از حسگر حرکتی آکوستیکی استفاده می‌کنند تا به سمعک کمک کند بر اساس حرکات بدن شما در چه تنظیمات محیطی قرار بگیرد و از کدام آرایش میکروفنی برای دریافت بهتری اصوات استفاده کند. یکی از پیشرفت‌های مهم سمعک‌ های AX این است که از دامی کلیک روی رسیور سمعک استفاده نمی کند و کاربران راحت تر می توانند وکس گارد خود را عوض کرده و سمعک را نظافت کنند. این سمعک ها اکنون از یک دامی سیلیکونی استاندارد استفاده می‌کنند که برداشتن آن بسیار آسان است، اما پاره نشده و استحکام مناسبی دارد. بنابراین تعویض دامی یا سری سمعک بسیار آسان تر است. این تغییر به احتمال زیاد به دلیل شراکت با ویدکس صورت گرفته و از تکنولوژی ویدکس در زیمنس استفاده شده است. این شباهت در سیم های به کار رفته برای رسیور هم دیده می شود. رسیور های جدید سیگنیا از ویژگی snap-fit استفاده می کنند که جاگذاری و برداشتن راحت تری برای بیمار دارد.

سمعک زیمنس برای افت شنوایی یکطرفه

یکی از نکات مثبت در سمعک های جدید زیمنس، قابلیت سمعک CROS است. Pure Charge and Go CROS برای کم شنوایی های یکطرفه بسیار کاربردی است و می تواند لذت شنوایی دو گوشی را برای فرد به ارمغان آورد. بنابراین اگر ناشنوایی یک طرفه دارید، می توانید از این فناوری عالی استفاده کنید. این اتصال مستقیم بلوتوث همچنین به شما امکان می دهد صدا را مستقیماً از موبایل به هر دو سمعک خود منتقل کنید. بنابراین اگر می خواهید به پادکست، کتاب های صوتی و موزیک گوش دهید، یا می خواهید تلفنی صحبت کنید می‌توانید همه این کارها را به‌صورت بی ‌سیم و با کمک قابلیت وایرلس سمعک انجام دهید. اما یک نکته منفی در مورد تماس‌های تلفنی این است که هنوز باید از موبایل خود برای پاسخ به تماس تلفنی و از میکروفون تلفن هوشمند خود برای صحبت کردن استفاده کنید. اگرچه می توانید صدای شخص را مستقیماً در داخل سمعک خود به صورت دو گوشی بشنوید.

این ویژگی بسیار شگفت ‌انگیز است. اگر از دامی یا سری های باز یا یک قالب گوش با ونت استفاده می‌کنید، پخش موسیقی مستقیما از موبایل به سمعک واقعاً صاف و با کیفیت به نظر می‌رسد. اگر واقعاً کیفیت صدای خوب و شفافی را هنگام پخش موسیقی می‌خواهید بهتر است قالب شما بدون ونت یا تهویه باشد تا صدای باس را به خوبی احساس کنید و لذت ببرید. اگر می‌خواهید همه آن صداهای باس را بشنوید، باید یک قالب بسته یا یک دامی کلوز تهیه کنید. یکی دیگر از ویژگی هایی که در سری دستگاه های AX وجود دارد دستیار هوشمند سیگنیا یاSignia Assistant  است که از هوش مصنوعی برای کمک به شخصی سازی صدای سمعک در محیط های مختلف استفاده می کند.

جدیدترین فناوری های سمعک زیمنس AX

یکی از ویژگی‌های بسیار پیشرفته که زیمنس از نسل‌های قبلی سمعک های خود در این سری استفاده کرده، پردازش صدای فرد یاOwn Voice Processing  است. مفهوم پشت این تکنولوژی این است که بسیاری از افراد وقتی از سمعک استفاده می کنند، صدای خود را دوست ندارند. بنابراین این ویژگی خاص در واقع میزان تقویت صدای شما را کاهش می‌دهد، اما تقویت اصوات دیگر محیطی و گفتاری را به میزان مورد نیاز انجام می دهد. به این منظور سمعک طیف خاص گفتاری صدای کاربر را شناسایی و در تنظیمات خود اعمال می کند. از دیگر ویژگی های بسیار پیشرفته در سمعک های جدید زیمنس قابلیت زوم فوق العاده یا Augmented Focus است.این ویژگی به لطف پردازنده های دوقلو در سمعک سیگنیا امکان پذیر شده است. استفاده از پردازنده های دوقلو باعث می شود تا پردازش های جداگانه روی اصوات گفتاری و اصوات نویزی و ناخواسته محیطی که از جهات مختلف وارد میکروفن سمعک می شود، صورت بگیرد. سایر سمعک های بازار از پردازنده های واحد استفاده می کنند اما این ویژگی جدید در سمعک زیمنس باعث تمایز و جدا کردن صداهای گفتاری از ناخواسته و نویز شده و کیفیت صدای بسیار شفافی را به ارمغان می آورند. بعلاوه قابلیت جهت داری باریک در این سمعک باعث دریافت جداگانه اصوات روبرو و پشت سر شده و همینطور پردازش اصواتی که از طریق وایرلس به سمعک می رسند هم جداگانه انجام می شود.

جدیدترین تکنولوژی های سمعک زیمنس یا سیگنیا

این قابلیت به سمعک این امکان را می دهد تا مشخص کند که آیا صدای رسیده به سمعک برای کاربر مورد نیاز است یا نویز و صدای ناخواسته و مزاحم است. قابلیت زوم فوق العاده امکان اسکن اصوات محیطی را به سمعک داده و مشخص می کند که کاربر در کدام نوع محیط صوتی قرار دارد، وضعیت حرکت بدن با سنسورهای حرکتی را سنجیده، نسبت سیگنال به نویز در محیط صوتی شما را محاسبه کرده و مشحص میکند که سیگنال های گفتاری مربوط به شماست و یا فرد دیگری در حال صحبت است. تمامی این پردازش ها در کسری از ثانیه صورت گرفته و باعث حذف و کاهش صدای ناخواسته محیطی شده، صدای گفتار کاربر را تسهیل کرده و اصوات گفتاری رسیده به وی را در نهایت شفافیت به وی می رساند. با کمک پردازشگر های دوقلوی سمعک، تغییرات تراکمی و کاهش نویز در پردازشگر های جداگانه صورت گرفته و باعث رسیدن صدای نزدیک به طبیعی و سه بعدی به گوش کاربر می شود. طبق تحقیقاتی که سیگنیا در سال 2021 انجام داد مشخص شد که 85 درصد از کاربران از صدای سمعک AX به نسبت سمعک خود راضی تر هستند و 25 درصد نیز در شرایط نویزی و شلوغ محیطی، درک گفتار بهتری را از خود نشان می دهند.

می توان با اطمینان گفت که قابلیت زوم فوق العاده ایده بسیار جدیدی است که سایر تولیدکنندگان سمعک در آینده به این موضوع توجه خواهند داشت و می‌خواهند استراتژی ‌های پردازش دوگانه خود را در سمعک هایشان به کار بگیرند. این تکنولوژی می‌تواند تغییرات زیادی در صنعت سمعک ایجاد کند. خط تولید سمعک سیگنیا AX بسیار چشمگیر است و ویژگی‌های واقعاً خوب و قابلیت های جدیدی به این سمعک‌ها اضافه شده است که در مدل های قبلی وجود نداشتند.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

 1. بهار احمدی

  سلام وقت بخیر ،پدرم به تازگی سمعک گرفتن حدود یه هفته پیش ولی میگن گوششون رو اذیت میکنه و زخم کرده ممکنه قالبشو اشتباه گرفته باشن یا به مرور زمان خوب میشه و اینکه قیمت سمعک زیمنس چنده

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. باید قالب گوششون برش بخوره. اگر خیلی درد ندارن به مرور زمان مجرای گوش مقداری جا باز میکنه و راحت تر خواهند بود

 2. جلال باقری

  سلام من از اصفهان هست گوش سمت چپ وراست مشکل دارد هرکس که از پشت سر صدا می کند نمی شنوم من می خواهم از سمک نامری استفاده کنم که خودش صدارا تظیم کندآیا نمایندگی دراصفهان ندارد

  1. مدیر سایت

   سلام لطفا نوار گوشتون رو برای ما ارسال کنید

 3. ایزدی فر

  سلام به حس دوم. من بالاترین مدل سمعک رو میخوام. این مدل آخرین سمعک های ایران محسوب میشن؟

  1. مدیر سایت

   سلام دوست عزیز. نسل سمعک های AX زیمنس آخرین مدل های تولید شده این برند مطرح در جهان هستند. برگه سنجش شنوایی خودتون رو بفرستید تا مشاوره دقیق رو دریافت کنید

 4. محمدی

  سمعک هایی که معرفی کردین تو یران هست؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. این سمعک ها در بازار جهانی معرفی شده ولی متاسفانه فعلا به دلیل مسائل تحریمی و ارز دولتی به کشور ما وارد نشدن

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس