بهترین مرکز سنجش شنوایی در غرب تهران کدام است؟

بهترین مرکز سنجش شنوایی در غرب تهران کدام است؟

بروز رسانی : ۱۳ دی ۱۴۰۲

عزیزان ساکن غرب تهران می توانند برای دریافت خدمات سنجش شنوایی و شنوایی شناسی در سریع ترین زمان ممکن با ما تماس حاصل کنند

بهترین مرکز شنوایی سنجی غرب تهران

شنوایی یکی از کاربردی ترین و مهم ترین حس ‌های انسان به حساب می آید. این حس باعث می ‌شود ما بتوانیم صدا های اطراف خود را بشنویم. همچنین باعث می‌ شود که بتوانیم با افراد مختلف ارتباط برقرار کنیم. در واقع ما باید صداهای دیگران را بشنویم تا بتوانیم با آن ها ارتباط برقرار کنیم. همچنین در یادگیری زبان بیش ترین کمک را به ما می‌ کند. به همین دلیل می ‌توان گفت میان گفتار و شنیدار ارتباط مستقیمی وجود دارد. در صورتی که این قابلیت از انسان گرفته شود در یادگیری زبان، شنیدن صدا ها و یادگیری در زمینه های مختلف به مشکل می شود. همچنین ممکن است باعث بروز مشکلات روحی شود. به همین دلیل است که درمان مشکلات شنوایی از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از این که درمان انجام شود لازم است فرد بررسی شود و مشکل او به طور دقیق مشخص شود. برای انجام شنوایی سنجی در غرب تهران می ‌توان به مرکز حس دوم مراجعه کرد. مناطق غرب تهران شامل اباذر، باغ فیض، بلوار فردوس، پونک، تهران ویلا، تهرانسر، جنت آباد، چیتگر، دریان نو، دهکده المپیک، ستارخان، سعادت آباد، شهر آرا، شهر زیبا، شهران، شهرک اکباتان، شهرک غرب، شهرک گلستان، صادقیه، طرشت، گیشا، مرزداران، آیت الله کاشانی، اشرفی اصفهانی، باغ فیض، شهرک آپادانا، حصارک، شهرک نفت، بیمه و فرحزاد بوده و تمامی عزیزان ساکن این منطقه با هماهنگی می توانند از خدمات تخصصی شنوایی سنجی در منزل حس دوم با پیشرفته ترین تجهیزات استفاده کنند.

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09354353539      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

شنوایی سنجی چیست؟

سنجش شنوایی مجموعه تست هایی را شامل می شود که برای بررسی آستانه های شنوایی فرد به کار می رود. برای این که گوش و شنوایی افراد به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد آزمایش های زیادی در این زمینه پدید آمده اند. بنابراین اگر بخواهیم سطح شنوایی فردی را به طور گسترده بررسی کنیم باید آزمایش های مختلفی بر روی او انجام شوند. البته منظور ما این نیست که برای همه مراجعین باید همه تست ها انجام شوند. برای هر کسی بر اساس علائمی که دارد تست یا تست هایی انجام می ‌شوند. بنابراین متخصص باید بتواند تشخیص دهد که برای هر کسی از چه آزمایش هایی استفاده کند.

بهترین مرکز شنوایی سنجی در غرب تهران

مراحل شنوایی سنجی کدامند؟

افرادی که برای بررسی شنوایی مراجعه می ‌کنند باید روندی را پشت سر بگذارند. برای همه افراد لازم است پرده و مجرای گوش مورد بررسی قرار گیرند. به این منظور از دستگاه اتوسکوپ استفاده می شود. اتوسکوپ می ‌تواند مشکلات ناحیه گوش خارجی را برای ما به نمایش بگذارد. همچنین لازم است آستانه شنوایی افراد مورد بررسی قرار گیرد. به این منظور از آزمایش PTA  استفاده می شود. علاوه بر این لازم است گفتار فرد هم بررسی شود. انجام این تست برای همه افراد که دچار کم شنوایی هستند لازم است. در صورتی که متخصص تشخیص دهد تست های دیگری را هم بر روی افراد انجام می دهد. در قسمت های بعد هر کدام از روش های بررسی شنوایی را شرح می دهیم تا افراد درباره آن ها اطلاعاتی را کسب کنند. در واقع افراد بهتر است قبل از انجام چنین آزمایش هایی اطلاعاتی را درباره آن ها داشته باشند.

شنوایی سنجی بزرگسالان در غرب تهران

سنجش شنوایی بزرگسالان در تهران در مجموعه حس دوم انجام می شود. این مرکز در منطقه ونک قرار دارد و آماده است خدمات خود را به افرادی که در شنوایی با مشکل رو به رو شده اند ارائه دهد. افراد بزرگسال به علت های متفاوتی می توانند دچار این گونه مشکلات شوند. نمی ‌توان گفت بروز مشکل در شنوایی تنها برای افراد خاصی با سن مشخصی به وجود می آیند. گرچه بزرگسالان بیش تر با این مشکلات مواجه می شوند اما امکان بروز کم شنوایی در افراد جوان تر هم وجود دارد. در اکثر موارد افراد جوان به علت سر و صدای زیاد دچار این عارضه می شوند. در شنوایی سنجی بزرگسالان بخش های مختلف شنوایی آن ها مورد بررسی قرار گرفته و آزمایشات مختلفی بر روی آن ها انجام می ‌شود. این آزمایشات قسمت هایی همچون پرده گوش، مجرای گوش، سطح شنوایی، گوش میانی و... را مورد بررسی قرار می ‌دهند. لازم است برای کسانی که در جاهای پر سر و صدا فعالیت دارند این آزمایش ها به طور سالیانه انجام شوند.

شنوایی سنجی نوزادان در غرب تهران

در اکثر موارد زمانی از بزرگسالان خواسته می شود تست های شنوایی را انجام دهند یا به مطب ادیولوژی مراجعه کنند که مشکلی برای آن ها به وجود آمده باشد. اما برای کودکان این موضوع کاملاً برعکس است. کودکان هیچ درکی از شنوایی ندارند. بنابراین پس از تولد در صورت مشکل در شنوایی هیچ واکنشی نشان نمی دهند. مگر زمانی که در گوش های خود احساس درد یا گرفتگی داشته باشند. بنابراین قبل از هر چیزی لازم است شنوایی کودک در همان روز های اول زندگی بررسی شود. به این آزمایش غربالگری شنوایی نوزادان گفته می ‌شود. این تست باعث می ‌شود مشکلات شنیداری نوزاد در همان روز های اول  تشخیص داده شوند و برای رفع آن ها چاره شود. رفع مشکلات شنیداری باعث می‌ شود بعد ها کودک در یادگیری زبان و برقراری ارتباط با مشکل روبرو نشود. شنوایی، بینایی و دیگر احساسات کودک هر چند وقت یکبار مورد بررسی قرار خواهد گرفت. با رسیدن کودک به 3 سالگی لازم است تست گفتاری هم از او گرفته شود. برای سنجش شنوایی کودک در غرب تهران تست های OAE و ABR از او گرفته می‌ شوند. این تست ها باعث می ‌شوند شنوایی کودک به طور کامل بررسی شود.

مرکز ارائه سمعک در غرب تهران

در مرکز حس دوم  علاوه بر خدماتی که در قسمت های قبل به آن اشاره کردیم سمعک هم ارائه می شود. سمعک ها دارای برند های مختلفی هستند و در زمینه های مختلفی با هم متفاوت هستند. سمعک باعث می شود که افراد کم شنوا بتوانند همانند افراد عادی صدا ها را بشنوند و با محیط اطراف ارتباط برقرار کنند. در واقع این سمعک ها صدا ها را با صدای بالاتری به گوش بیمار می رسانند. برخی از این سمعک ها این قابلیت را دارند که صدا ها را در گوش بیمار تفکیک کنند. با این شرایط افراد می ‌توانند در مکان ‌های شلوغ هم صدای دیگران را شنیده و بر روی آن ها تمرکز کنند. در مرکز ارائه سمعک حس دوم مدل های مختلفی از سمعک ها با کیفیت های مختلف در اختیار بیماران قرار می گیرند. این کار به این منظور انجام می شود که همه افراد با همه سطوح شنوایی بتوانند از این سمعک ها استفاده کنند. همچنین محصولات مختلفی از نظر داخل گوشی، پشت گوشی، نامرئی و... در این مرکز ارائه شده و خدمات پس از فروش آن ها هم در اختیار بیماران قرار می‌ گیرد.

انواع روش های شنوایی سنجی

در زمینه سنجش شنوایی چندین روش وجود دارد. هر کدام از این روش ها کارایی و خاصیتی داشته و برای بررسی بخشی از شنوایی انجام می ‌شود. انجام این آزمایشات با هم باعث می شود شنوایی به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. برای هر کسی بر اساس علائم و اختلالاتی که دارد تست هایی تعیین شده و برای انجام آن ها اقدام می شود. انجام این تست ها برای همه سنین قابل انجام هستند. برای اینکه این تست ها به درستی و به طور دقیق انجام شوند لازم است توسط یک فرد متبحر انجام شوند. در مجموعه شنوایی سنجی حس دوم بهترین متخصصین ادیولوژی آماده ارائه خدمات خود به افراد مختلف هستند. تمامی تست هایی که در بخش قبل به آن ها اشاره کردیم در این مرکز انجام می ‌شوند.

بهترین مرکز سمعک و شنوایی سنجی در غرب تهران

تست شنوایی سنجی تن خالص

تن خالص یکی از تست های مهم شنوایی است که در مرکز حس دوم انجام می شود. متخصصین ما قبل از انجام این آزمایش توضیحاتی را به بیمار می ‌دهند. بیمار باید به این توضیحات توجه داشته باشد و در حین انجام آزمایش آن ها را با دقت انجام دهد. پس از آن فرد به اتاق آکوستیک راهنمایی شده و یک هدفون به او داده می ‌شود. در حین انجام آزمایش صدا هایی همانند بوق در گوش فرد پخش می‌ شوند. فرد پس از هر بار شدیدن این صدا ها باید دکمه ی مقابل خود را فشار دهد. برای بالا رفتن دقت آزمایش هر گوش به طور جداگانه تست می شود.

تست تمپانومتری

 از دیگر آزمایش های شنوایی می‌ توان به تمپانومتری اشاره کرد. این آزمایش قسمت گوش میانی را مورد بررسی قرار می‌ دهد. این آزمایش بدون درد انجام می ‌شود. پس از بررسی ظاهری مجرای گوش، پروب دستگاه تمپانومتری در گوش قرار داده می ‌شود و باعث ایجاد تغییر در فشار هوا در گوش می ‌شود. این کار باعث می شود پرده گوش در اثر تغییر فشار عملکرد متفاوتی را نشان دهد. تغییرات پرده گوش در حین تمپانومتری ثبت شده و از نتایج حاصل از آن برای بررسی وضعیت گوش میانی استفاده می شود. بیمار باید سعی داشته باشد در حین انجام این تست بدون حرکت بوده و حرف نزند.

شنوایی سنجی گفتاری

این آزمایش به منظور بررسی گفتار بیمار استفاده می ‌شود. کم شنوایی بر روی گفتار افراد هم تاثیر می گذارد. بنابراین در حین انجام سنجش شنوایی لازم است گفتار آنها هم مورد بررسی قرار گیرد. این تست برای بررسی میزان و کارایی سمعک هم انجام می ‌شود. در این تست کلماتی به بیمار گفته می ‌شود و از او خواسته می شود این کلمات را تکرار کند. فرکانس هر کلمه با کلمه ی دیگر متفاوت است. این تست برای کودکان در سن 3 سالگی باید انجام شود.

غربالگری شنوایی نوزادان در مرکز حس دوم

غربالگری شنوایی نوزادان در روز های اول تولد انجام می‌ شود. با این تست می توان کودکانی که دچار مشکل هستند را از بقیه جدا کرد. انجام این کار باعث می شود کودکان زیادی در سنین پایین از لحاظ کم شنوایی تشخیص داده شده و اقدامات درمانی و توانبخشی برای آن ها انجام شود. در دوران کودکی تست های مختلفی باید از کودک گرفته شوند. این تست ها در سنین مختلف کودکی باید انجام شوند. از جمله مهم ترین این تست ها می توان به OAE ، ABR، تست سنجش گفتار و... اشاره کرد.

چه زمانی باید برای سنجش شنوایی به مجموعه حس دوم مراجعه شود؟

در بخش قبل درباره کودکان توضیحات لازم را دادیم. انجام این تست ها از روز اول زندگی شروع شده و باید به صورت مرتب انجام شوند. علاوه بر این اگر والدین احساس کنند فرد دچار مشکل شنوایی یا موارد مربوط به گوش شده است باید برای اطلاع از وضعیت او مراجعه کنند. بزرگسالان هم باید زمانی که احساس می ‌کنند دچار این مشکل هستند به فرد متخصص مراجعه کنند. مشکلات شنوایی علائمی را با خود به همراه دارند و فرد می ‌تواند سریع متوجه شود که دچار اختلال شده است. این علائم می توانند شامل کم شنوایی، گوش درد و احساس وجود فشار در گوش باشند.

روش های درمان کم شنوایی

بهترین روش برای رفع کم شنوایی استفاده از سمعک است. سمعک با تقویت صدا های مختلف در گوش باعث می‌ شود کم شنوایی از بین برود. البته این مهم زمانی میسر ‌شود که از بهترین سمعک برای فرد استفاده شده باشد و فرد متخصص سمعک را برای بیمار به درستی تنظیم کرده باشد. سمعک اما در مواردی که فرد ناشنوا باشد به کار نمی آید. در چنین مواردی از روش های دیگری همچون عمل های جراحی استفاده می ‌شود.  متخصص ENT این عمل ها را انجام می دهد.

مرکز شنوایی سنجی حس دوم کجاست و چه خدماتی ارائه می دهد؟

مجموعه سنجش شنوایی سنجی حس دوم در محله ونک تهران قرار دارد. این مرکز فعالیت گسترده در زمینه های مختلف شنوایی، سمعک و تعادل دارد. تمامی آزمایش ها و تست هایی که در قبل به آن‌ ها پرداخته شده در این مجموعه انجام می شوند. همچنین در این مرکز به افراد کم شنوا سمعک ارائه می شود. عزیزان ساکن غرب تهرانی می توانند با ارائه درخواست، خدمات تیم مجهز برای انواع آزمون های شنوایی را به صورت ویزیت در منزل دریافت کنند.


این مقاله را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره

email

مطالب مشابه

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک های own اتیکن رده های مختلفی دارند که در این مقاله قصد داریم به ویژگی و انواع مدل های آن‌ها بپردازیم.

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی از شایع ترین عفونت های گوش است.

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

کلینیک تخصصی حس دوم امکان خرید سمعک اقساطی را برای کاربران دارای کم شنوایی فراهم کرده است. با استفاده از این شرایط ویژه، امکان استفاده از بهترین سمعک ها برای تمام اقشار جامعه فراهم شده است.

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

سمعک های داخل گوشی همواره مورد نظر افراد دارای افت شنوایی بوده و هست. کمپانی های مختلف در زمینه تولید این مدل رقابت سنگینی دارند. به همین دلیل در این مقاله سه مورد از بهترین سمعک های داخل گوشی در سال 2022 را به شما معرفی می کنیم

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

بسیاری از افراد دارای افت شنوایی برای انتخاب بین سمعک داخل گوشی و پشت گوشی تنها به فاکتور ظاهر و نامرئی بودن سمعک توجه می کنند اما بهتر است برای انتخاب بهتر با مزایا و معایب هر کدام بیشتر آشنا شویم

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

کم شنوایی یک طرفه یکی از معضلات بزرگ برای فرد و ادیولوژیست است زیرا سمعکی که بتواند افت شنوایی عمیق در یک گوش را جبران کند معمولا با نتیجه مناسبی همراه نیست. اما سمعک های جدید کراس برای درمان کم شنوایی یک گوش بسیار جوابگو هستند

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

سمعک های جدید زیمنس یعنی نسل AX نسخه ارتقا یافته و بهبود یافته نسل قبلی یعنی Xperience است و تفاوت های زیادی را برای کاربران به ارمغان آورده است. در این مطلب بیشتر با این نسل سمعک آشنا می شویم

نکات طلایی برای خرید سمعک

نکات طلایی برای خرید سمعک

انتخاب و خرید سمعک مناسب از مواردی است که اکثر افراد اطلاعات زیادی درباره آن ندارند و معمولا در این پروسه دچار سر درگمی می شوند. با ما همراه باشید تا نکات مهم حین خرید و انتخاب مدل مناسب سمعک را برایتان بازگو کنیم

 عفونت گوش + درمان، عوارض، علائم و انواع آن

عفونت گوش + درمان، عوارض، علائم و انواع آن

عفونت گوش واژه کلی است که به انواع التهاب در قسمت های مختلف گوش و سیستم شنوایی مربوط می شود. آگاهی از علائم و نشانه ای این عفونت ها به ما کمک می کند تا به موقع برای درمان آن اقدام کنیم

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

  • علیرضاصریحی

    خسته نباشید. هزینه انجام شنوایی سنجی نوزاد در منزل چقدر است ؟؟

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس