قیمت خرید سمعک ارزان در تهران و ایران

قیمت خرید سمعک ارزان در تهران و ایران

قیمت سمعک ارزان چقدر است؟

قیمت سمعک ارزان در سال 1401 (2022) از حدود یک میلیون تومان شروع می شود. این محصولات ابتدایی ترین سطح فناوری پردازشی را دارند. در سال های گذشته سمعک آنالوگ ارزانترین محصول کمپانی ها به شمار می رفت. با پیشرفت تکنولوژی محصولات آنالوگ از رده خارج شده است و به جای آن از سمعک های دیجیتال ساده استفاده می گردد. مزیت محصولات دیجیتال قابل تنظیم بودن آن است. همچنین پردازنده دیجیتالی بین صداهای مختلف تفاوت قائل می شود و هر کدام را متناسب با کم شنوایی کاربر تقویت می کند. ارزان بودن این محصولات به معنی ضعیف بودن و یا بد بودن آن نیست. محصولات دارای قیمت کم همانند سایر تولیدات دارای گارانتی معتبر هستند. همچنین بسیاری از این دستگاه ها همانند مدلهای پیشرفته دارای پوشش نانو ضدآب هستند.

قیمت سمعک ارزان

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09120245946      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

ویژگی های سمعک ارزان

سمعک های ارزان هر کمپانی و برند از ویژگی های مشابه برخوردار هستند. معمولا علاوه بر طبقه بندی سمعک ها به سه رده پایه، متوسط و پیشرفته، اغلب برندها سمعک های اقتصادی با ویژگی هایی پایین تر از این موارد را نیز تولید می کنند. سمعک های ارزان امروزی از تکنولوژی آنالوگ استفاده نمی کنند و پردازش دیجیتال با تنظیم تریمری جای آن را گرفته است. سمعک های دیجیتال ارزان با تریمر دستی قابل تنظیم بوده و با کامپیوتر و نرم افزار مخصوص نمی توان آن را تنظیم کرد. این محصولات به طور پیش فرض به سه برنامه شنیداری مجهز بوده و با ولوم کنترل سمعک هم می توان صدای آن را تغییر داد. قابلیت های ساده مانند سیستم سرکوب فیدبک و در مواردی سیستم کاهش نویز محیطی هم در این مدل ها دیده می شود. ارزان ترین سمعک های داخل گوشی معمولا قابل اتصال به نرم افزار هستند و حداقل 4 کانال پردازشی دارند. سمعک های ارزان از تکنولوژی های وایرلس و اتصال بلوتوث استفاده نمی کنند اما ممکن است در برخی برندها مانند ریساند و بلتون پوشش ضدآب برای سمعک ارزان استفاده شود. سمعک های ارزان معمولا بین 4 تا 8 کانال پردازشی را برای تنظیم و پردازش ورودی سمعک به کار می گیرند که این تعداد در سمعک های رده بالا به 64 کانال هم می رسد.

معرفی ارزانترین سمعک های دنیا

کمپانی های زیادی در زمینه تولید سمعک فعالیت اختصاصی انجام می دهند. طبیعتا هر کدام از برندها دارای قیمت های مختلفی هستند که از پایین به بالا رده بندی می شود. در ادامه به معرفی و بررسی قیمت ارزانترین سمعکهای برخی کمپانی ها می پردازیم.

بهترین مارک سمعک

سمعک STF برند A&M

سمعک STF ساده ترین محصول کمپانی A&M است. این محصول در دو گروه T1 و T3 تولید می شود. گروه T1 فقط شامل یک سمعک پشت گوشی پاور است و قابلیت پوشش دهی کم شنوایی شدید را دارد. سمعک T1 دارای مدار کاهش دهنده نویز و سروصدای محیطی است و 2 کانال پردازشی دارد. قیمت سمعک T1 حدودا 1.200.000 تومان است. این سمعک در رده دیجیتال پایه قرار دارد.

گروه T3 دارای دو مدل سمعک پشت گوشی است که از نظر قدرت پاور (P) و سوپر پاور (XP) به شمار می رود و امکان پوشش کم شنوایی شدید تا عمیق را دارد. سمعک T3 دارای 4 کانال پردازشی، مدار کاهش دهنده نویز محیط و سیستم حذف فیدبک (سوت سمعک) است. قیمت سمعک T3 حدودا 1.400.000 تومان است.

سمعک stf از ارزانترین سمعک ها

سمعک ARENA برند رکستون آلمان

سمعک ARENA3 رکستون فقط در دو مدل پشت گوشی تولید می شود که از نظر قدرت شامل سمعک پاور (P) و سوپرپاور (HP) است. این سمعک کم شنوایی های شدید تا عمیق را پوشش می دهد. ARENA3 دارای 6 کانال پردازشی است و مجهز به سیستم کاهش دهنده نویز محیط و سیستم حذف فیدبک (سوت سمعک) است. با وجود قیمت پایین این محصول، مقاومت آن در برابر آب بسیار بالاست و تقریبا یک سمعک ضدآب به شمار می رود. قیمت ارزانترین سمعک رکستون آلمان حدودا 1.500.000 تومان است.

سمعک arena رکستون ارزانترین سمعک رکستون آلمان

قیمت سمعک ارزان زیمنس

ارزانترین سمعک زیمنس در حال حاضر مدل 2PX از خانواده پرایمکس است و قیمت آن حدود 3.5 میلیون تومان است. این سمعک در سه استایل پشت گوشی، داخل گوشی و رسیور داخل مجرا قابل خریداری است. ممکن است علاوه بر این مدل، سمعک زیمنس ارزان دیگری هم به شما پیشنهاد شود که از محصولات قدیمی و تولید قبل است. سمعک های زیمنس Micon، Binax و.. هم نسبت به سایر مدل ها ارزان تر هستند. اگر قصد خرید سمعک زیمنس با ارزان ترین قیمت را دارید می توانید به هم خانواده های زیمنس مانند رکستون یا ادیو سرویس اکتفا کنید و کیفیتی تقریبا مشابه را با قیمت کمتر استفاده کنید.

قیمت سمعک ارزان اتیکن

ارزان ترین سمعک اتیکن که در حال حاضر توسط کمپانی تولید می شود مدل Ria2 است که در استایل های مختلف از پشت گوشی تا داخل گوشی قابل خریداری است. قیمت این مدل در ایران حدود 3 میلیون تومان است. ممکن است مدل های تولید قدیم مانند Hit و Get و مدل های مشابه آن در ایران به شما پیشنهاد شود که قیمت کمتری خواهند داشت. بالاتر از این مدل هم سمعک اتیکن Nera2 است که قیمتی حدود 5 میلیون دارد.

قیمت سمعک ارزان فوناک

قیمت ارزان ترین سمعک فوناک حدود 3 میلیون تومان است. سمعک های رده پایه فوناک با کد 30 شناخته شده و از خانواده سمعک های  Quest و Venture محسوب می شود که می توان آن را در استایل های مختلف داخل گوشی و پشت گوشی و همینطور RIC خریداری کرد. مدل های قدیمی تر مانند Naida سوپر پاور و برخی سمعک های داخل گوشی ارزان فوناک ممکن است به شما پیشنهاد شود که تفاوت قیمتی آن ناچیز است.

قیمت سمعک ارزان ریساند

قیمت ارزان ترین سمعک ریساند در ایران در صورت موجود بودن در حد 2.5 میلیون تومان است. خانواده سمعک های ریساند VEA از مدل های پایه این برند محسوب شده و در استایل های مختلف قابل خریداری است. مدل ارزان تر دیجیتال تریمری ریساند به نام MATCH هم قیمت کمتری خواهد داشت و قابل تنظیم با نرم افزار نیست.

قیمت سمعک ارزان ویدکس

قیمت سمعک ارزان ویدکس از 2 میلیون تومان شروع می شود. ارزان ترین سمعک های ویدکس در صورت موجودی مدل های Mind، Passion و MENU هستند. سایر مدل های قدیمی که قبل تر خریداری شده هم ممکن است با قیمتی مشابه به شما پیشنهاد شود. سمعک ویدکس به تولید سمعک های پیشرفته با قیمت مناسب و ارزان شهرت دارد.

قیمت ارزان ترین سمعک پشت گوشی

قیمت ارزان ترین سمعک های پشت گوشی حدود 2 میلیون تومان است. سمعک های پشت گوشی دیجیتال تریمری مانند MATCH ریساند و ARENA رکستون دو انتخاب مناسب برای ارزان ترین سمعک پشت گوشی هستند که در دو محدوده قدرتی پاور و سوپر پاور قابل خریداری هستند. سمعک دیجیتال ارزان ریساند از پوشش نانو ضدآب هم بهره می برد که می تواند گزینه بسیار کاربردی برای کاربر سمعک باشد.

قیمت سمعک پشت گوشی ارزان

قیمت ارزان ترین سمعک داخل گوشی نامرئی

قیمت ارزان ترین سمعک های داخل گوشی از 3 میلیون تومان آغاز می شود اما برای خرید سمعک نامرئی ارزان باید هزینه بیشتری در نظر گرفت. سمعک های نامرئی از قطعات مخصوص و تکنولوژی ساخت و پردازش قوی استفاده می کنند. بنابراین قیمت ارزان ترین سمعک نامرئی از 4 میلیون تومان کمتر نخواهد بود. قیمت سمعک ارزان داخل گوشی یا CIC بستگی به برند و تکنولوژی های به کار رفته آن دارد. از بین برندهای مختلف می توان ارزان ترین سمعک داخل گوشی را از شرکت فوناک یا ویدکس خریداری کرد.

عوامل موثر در قیمت سمعک ارزان

قیمت سمعک ارزان به عوامل مختلفی از جمله برند سمعک، تکنولوژی های به کار رفته، کشور سازنده، خدمات پس از فروش و کیفیت ساخت بستگی دارد که در ادامه نقش هر یک از موارد را جداگانه بررسی می کنیم.

نقش برند سمعک در تعیین قیمت سمعک ارزان

سمعک توسط کشورها و برند های متعددی تولید می شود. هر تولید کننده تلاش می کند تا سمعک هایی با تکنولوژی و کیفیت مخصوص خود به بازار عرضه کند. هر برند علاوه بر محصولات هوشمند خود، محصولات به صرفه تری را نیز برای کاربران معمولی تولید می کند. ارزان قیمت ترین سمعک های هر کمپانی با دیگری متفاوت است، برای مثال هزینه سمعک ارزان کمپانی های دانمارکی و آلمانی نسبت به بقیه صرفه اقتصادی بیشتری دارد چرا که کیفیت ساخت آنها بالاتر است.

انواع سمعک ارزان

کیفیت ساخت و قیمت سمعک ارزان

وقتی کاربر به دنبال پرداخت هزینه کمتر است ناچار است از کیفیت بالای سمعک و قابلیت های آن تا حدودی چشم پوشی کند. برخی تولیدکنندگان در محصولات پایه و اقتصادی خود تلاش کرده اند علاوه بر قیمت کمتر، کیفیت قابل قبولی را نیز عرضه کنند. در این شرایط بهترین کار مشاوره با متخصص شنوایی شناسی برای تهیه به صرفه ترین سمعک است. مثلا سمعک های آلمانی یا دانمارکی علاوه بر قیمت پایین از کیفیت ساخت قابل قبول نیز بهره می برند.

تاثیر خدمات پس از فروش بر قیمت سمعک ارزان

اگر برای خرید سمعک به مغازه های تجهیزات پزشکی مراجعه کرده باشید می بینید که هزینه ها معمولا پایین تر است. دقت کنید که هیچ ارزانی بی دلیل نبوده و معمولا محصولات از رده خارج و قدیمی کمپانی های غیر معتبر در این مغازه ها دیده می شود. همچنین با خرید از این مراکز یکی از اصلی ترین مراحل تجویز سمعک یعنی فالوآپ و خدمات پس از فروش را از دست خواهید داد. سمعک یک اورتز پزشکی است که با توجه به فرد استفاده کننده و پروسه عادت پذیری نیاز به تنظیمات دوره ای و سرویس خواهد داشت. پس اگر سمعک شما دارای گارانتی معتبر نباشد، هزینه های آتی آن بسیار بیشتر از قیمت اولیه سمعک خواهد بود. دقت داشته باشید که سمعک ارزان و به صرفه در کلینیک های شنوایی شناسی نیز قابل تهیه بوده و با خرید این محصولات می توانید از پشتیبانی ادیولوژیست بهره مند شوید.

قیمت سمعک ارزان

تکنولوژی به کار رفته چه تاثیری بر قیمت سمعک ارزان دارد؟

سمعک های ارزان جزو مدل های پایه محصولات هستند و حداقل تکنولوژی های روز در آنها تعبیه می شود. در واقع سمعک ارزان تنها تقویت کننده صوتی ساده ای است و قابلیت شبیه سازی عملکرد طبیعی شنوایی را نخواهد داشت. تعداد کانال های تراکمی که نقش مهمی در شفافیت و قابلیت درک گفتار دارد، در این محصولات کم است. سایر تکنولوژی ها مثل حذف فیدبک، حذف نویز های زمینه ای، قابلیت وایرلس و ... در ارزان قیمت ترین سمعک های کمپانی ها وجود ندارد.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

  1. Reza

    با سلام ۱- یک سمعک جراحان هم در کرج هست آیا از شماست ؟ ۲- ادیومتری متری در شنوائی سنجی شهرستان اخیرا انجام دادم برایم سمعک استاندارد تجویز کرده اند چون ساکن کرج هستم بهتر دانستم اینجا سمعک مناسب تهیه کنم .

    1. مدیر سایت

      سلام دوست عزیز. نمایندگی ما در کرج کلینیک پارس به آدرس زیر هستند که برای دریافت سمعک خودتون میتونید به این مرکز مراجعه کنید کرج، خیابان شهید بهشتی، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، برج قائم، طبقه 9 واحد 31

  2. جواد مسچی

    سلام وقت بخیر سمعکهای ارزان قیمت نیاز به شنوایی سنجی دارد یا خیر کدامشان از همه بهتر است

    1. مدیر سایت

      سلام دوست عزیز. هر نوع تجویز سمعک نیاز به شنوایی سنجی دارد. برای مشخص شدن بهترین مدل نیاز به ادیومتری و سنجش شنوایی است. با حس دوم تماس بگیرید

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس