بهترین مرکز شنوایی سنجی در شمال تهران کجاست؟

بهترین مرکز شنوایی سنجی در شمال تهران کجاست؟

بهترین مرکز شنوایی سنجی در شمال تهران کدام است؟

شنوایی در زندگی ما نقش مهمی داشته و بدون آن مشکلات بسیار عمیقی احساس می شود. این مشکلات زمانی  که فرد دچار کم شنوایی شده باشد هم به درجات مختلف به وجود می آید. کم شنوایی ها بر اساس شدت آن ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. مشکلات کم شنوایی باعث می‌ شوند فرد به خوبی صدا ها را نشنود و به گونه ای ارتباط او با دیگران قطع شود. افرادی که دارای ناشنوایی کامل هستند بیش تر از این مشکلات رنج می بردند. زمانی که فرد متوجه می شود که شنوایی او دچار مشکل شده است باید به یک متخصص برای تشخیص و درمان بیماری خود مراجعه کند. مرکز حس دوم در ونک در این زمینه آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان می باشد. در این مجموعه تست های لازم از فرد گرفته شده و بر اساس آن روش درمانی برای فرد انتخاب می شود. افراد در همه رده های سنی می ‌توانند از خدمات این مجموعه استفاده کنند. این مرکز در زمینه های دیگری هم خدمات خود را ارائه می دهد که در بخش‌های بعد به آن‌ ها می پردازیم.

آدرس: میدان ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول واحد 104 مرکز شنوایی حس دوم

نوبت دهی حضوری و آنلاین:

02188871085       02188871589

09120245946      09129358402

نظر یا سوال داری؟ اینجا کلیک کن و برو پایین همین صفحه سوالتو بپرس

بهترین مرکز شنوایی سنجی در شمال تهران

شنوایی سنجی بزرگسالان در شمال تهران

مرکز حس دوم تمامی تست های مربوط به شنوایی بزرگسالان را انجام می دهد. مشکلات شنوایی ممکن است در سنین مختلف و به دلایل مختلف به وجود آیند. البته آمار بروز مشکلات شنوایی معمولا در افراد مسن بیش تر است. شنوایی این افراد به دلیل کهولت سن ضعیف می شود. افرادی هم که در سنین کم تر هستند به دلایل مختلفی همچون کار در اماکن پر سر و صدا، بیماری و... ممکن است بخشی از شنوایی خود را از دست بدهند. زمانی که شنوایی دچار اختلال شود فرد از همان اول متوجه افت شنوایی خود می ‌شود. در چنین مواردی توصیه می شود که برای انجام تست های مختلف به مرکز حس دوم در میدان ونک مراجعه شود. هر چه زودتر برای انجام تست های مختلف و درمان مراجعه شود بهتر است. متخصص ادیولوژی تست هایی را بر روی افراد انجام داده و خیلی سریع علت بروز مشکلات او را مشخص می کند. کارفرما های کارخانه های شلوغ و پر سروصدا موظف هستند تست ‌های مختلف شنوایی یا همان غربالگری را هر چند وقت یکبار برای کارکنان خود انجام دهند. افراد شاغل در این مکان ها بیش تر در معرض آسیب های شنوایی قرار دارند. عزیزان ساکن مناطق شمال تهران مانند تجریش، دربند، ازگل، اقدسیه، زعفرانیه، اوین، شهرک نفت، چیذر، دارآباد، ولنجک، جوزستان، امام زاده قاسم، شهرک محلاتی، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کاشانک، دزاشیب، محمودیه، سوهانک، آجودانیه، جماران، الهیه، نیاوران، کاشانک، باغ فردوس و کامرانیه می توانند برای دریافت خدمات شنوایی شناسی در منزل و مطب با ما تماس بگیرند.

شنوایی سنجی نوزادان در شمال تهران

شنوایی سنجی نوزادان در شمال تهران دارای مراحل مختلفی است. در واقع آزمایش های مختلفی برای بررسی شنوایی کودکان انجام می شوند. انجام شنوایی سنجی کودکان در شمال تهران بسیار ضروری است. در سنین اولیه عمر کودک گفتار را یاد می گیرد. در صورتی که شنوایی مشکل داشته باشد در گفتار هم به مشکل می ‌خورد. این موضوع باعث می ‌شود کودک از نظر ارتباط اجتماعی، آموزشی و... به مشکل بخورد. به همین دلیل لازم است قبل از هر چیزی پس از تولد تست های شنوایی بر روی او انجام شوند. درمان کودکانی که مشکلات شنوایی آن ها از همان اول تشخیص داده شده ‌اند بسیار راحت تر است. انجام تست های شنوایی از همان روز های اول زندگی انجام می شوند. اگر کودک از همان اول درمان نشود ممکن است مشکلات جبران ناپذیری برای او به وجود آیند. اولین تستی که بر روی نوزاد انجام می ‌شود غربالگری شنوایی نوزاد است. پس از انجام این تست اگر مشکلاتی وجود داشته باشند کار هایی برای درمان او انجام می ‌شوند. برای اینکه به نتایج بهتری دست یابیم تست هایی همچون OAE، ABR و تست گفتاری بر روی او انجام می ‌شوند.

مرکز ارائه سمعک در شمال تهران

مرکز حس دوم علاوه بر اینکه در زمینه انجام آزمایش های شنوایی فعالیت داشته باشد در صورت لزوم به افراد سمعک هم ارائه می دهد. به ‌گونه‌ ای که متخصص شنوایی فرد را بررسی کرده و در صورتی که متوجه وجود کم شنوایی شود برای او سمعک تجویز می ‌کند. سمعک ها بر اساس سطح شنوایی برای افراد انتخاب می شوند. پس از انجام این کار لازم است تنظیماتی بر روی سمعک انجام شوند. این تنظیمات در چند جلسه انجام می شوند؛ زیرا مقداری زمان لازم است تا فرد از مرحله عادت پذیری عبور کند. پس از ارائه بهترین سمعک به بیمار این خدمات هم به او ارائه می شوند. ما در مرکز حس دوم سعی داریم بهترین سمعک ها را در اختیار مراجعه‌ کنندگان قرار دهیم. همچنین سعی ما این است برند های مختلف را پوشش دهیم تا افراد با سلایق مختلف هم بتوانند از آن ها استفاده کنند. در این مرکز برای همه افراد با همه سنین سمعک تجویز می شود. این محصولات با گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می شوند.

سنجش شنوایی در منزل در شمال تهران

شنوایی سنجی چیست؟

شنوایی یکی از احساسات پنج گانه است که در بخش‌ های مختلفی به ما کمک می کند. شنوایی باعث می ‌شود فرد بتواند صدا های مختلف اطراف خود را شنیده و آن‌ ها را از هم تفکیک کند. این احساس ارتباط مستقیمی بر روی گفتار داشته و تاثیر زیادی بر روی آن می گذارد. کودکانی که از همان اول در این زمینه مشکل دارند در یادگیری گفتار هم با مشکل رو به رو می شوند. به همین دلیل بررسی شنوایی کودکان دارای اهمیت بالایی است. افرادی که در شنوایی مشکلاتی دارند برای رفع آن‌ ها می توانند به مرکز حس دوم مراجعه کنند. در این مجموعه تمام امور مربوط به شنوایی سنجی انجام می شوند. شنوایی سنجی شامل مجموعه تست هایی می شود که انجام آنها باعث می شود این حس به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. متخصص با بررسی وضعیت فرد می تواند تشخیص دهد که چه آزمایشاتی برای او مناسب است.

مراحل شنوایی سنجی کدامند؟

سنجش شنوایی دارای مراحل مختلفی است. برای این که بتوانیم شنوایی افراد را به صورت کامل بررسی کنیم باید همه این مراحل را انجام دهیم. اگر بخواهیم به صورت مرحله ای پیش برویم ابتدا باید مجرای گوش بیمار را بررسی کنیم. با این کار می ‌توان مجرای گوش و گوش خارجی را بررسی کرد. پس از آن لازم است آستانه شنوایی فرد مشخص شود. به این منظور تست PTA بر روی فرد انجام می شود. در مرحله بعد برای این که از تاثیر کم شنوایی بر روی گفتار مطلع شویم تست گفتاری را انجام می دهیم. هر کدام از این تست ها دارای جزئیات مربوط به خود بوده و هر کدام به گونه ای انجام می شوند. روند انجام هر تست را در ‌بخش های بعدی بیان می ‌کنیم.

انواع روش های شنوایی سنجی

برای این که شنوایی به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد لازم است چندین آزمایش انجام شود. در زمینه سنجش شنوایی چندین تست وجود دارد که هر کدام برای بررسی قسمتی از شنوایی انجام می ‌شوند. این تست ها برای افراد در سنین مختلف قابل انجام هستند. با انجام این آزمایش ها می توان خیلی زود از مشکلات فرد و دلیل بروز آن ها مطلع شد. متخصص ابتدا با فرد صحبت کرده و از وضعیت او مطلع می شود. پس از آن بر این اساس تعیین می کند که چه تست هایی باید بر روی فرد انجام شوند. برای انجام روش های مختلف سنجش شنوایی به تبحر بالایی لازم است. به همین علت توصیه می شود این تست ها توسط فرد متخصص انجام شوند. این تست ها در مرکز حس دوم به بهترین شکل انجام شده و پس از آن بهترین روش درمان به کار گرفته می شود.

تست شنوایی تن خالص

قبل از انجام این تست لازم است روند انجام آن به بیمار آموزش داده شود و از او خواسته می شود که در حین آزمایش کار هایی را انجام دهد. پس از این کار فرد در اتاقک آکوستیک قرار می گیرد و یک هدفون در گوش او قرار داده می شود. در حین آزمایش صدا هایی با فرکانس های مختلف در گوش بیمار پخش می‌ شود و از او خواسته می شود با شنیدن هر صدا دکمه مقابل خود را فشار دهد. برای اینکه آزمایش دقیق انجام شود هر گوش به صورت جداگانه تست می شود. این آزمایش به منظور بررسی آستانه شنوایی انجام می ‌شود.

تست تمپانومتری

 تمپانومتری یک آزمایش است که از آن برای بررسی گوش میانی استفاده می ‌شود. این آزمایش باعث می شود که از بیماری هایی که در ناحیه گوش میانی به وجود آمده ‌اند اطلاع پیدا کنیم. تمپانومتری بدون ایجاد هر گونه دردی به وجود می آید. قبل از هر چیزی برای انجام این تست مجرای گوش با استفاده از اتوسکوپ مشاهده می شود. پس از آن دستگاه مخصوص در داخل گوش قرار داده می شود که باعث ایجاد فشار هوا در گوش می شود. در واقع این دستگاه باعث می شود فشار هوا در گوش متغیر باشد. در آخر تغییرات پرده گوش بر اثر این فشار ثبت می شوند.

شنوایی سنجی گفتاری

 این تست به منظور بررسی گفتار فرد انجام می‌ شود. در واقع در این تست میزان تاثیر کم شنوایی بر روی گفتار بررسی می ‌شود. شنوایی می تواند تاثیر بسزایی بر روی گفتار بگذارد. در این آزمایش یک هدفون در گوش بیمار قرار داده می شود و از او می‌ خواهند که صدا هایی که می ‌شنود را تکرار کند. در واقع در این تست کلماتی در گوش پخش می‌ شوند. فرکانس این کلمات دارای مقدار مشخصی نمی باشد. این تست در بررسی اثر پذیری سمعک و یا انتخاب آن تاثیر زیادی دارد.

غربالگری شنوایی نوزاد

 همان گونه که در ابتدا توضیح دادیم برای اینکه شنوایی کودک بررسی شود باید تست های شنوایی را انجام دهد. غربالگری شنوایی در روز اول زندگی انجام می‌ شود. این تست زمانی انجام می ‌شود که کودک خوابیده باشد. این آزمایش سطح شنوایی کودک را مورد بررسی قرار می‌ دهد. انجام این تست در روز های اول زندگی الزامی است. این موضوع باعث شده است کودکان زیادی به موقع شناسایی و درمان شوند. در سن سه سالگی تست گفتار از کودک گرفته می ‌شود.

چه زمانی باید برای سنجش شنوایی کودکان و بزرگسالان به مرکز حس دوم مراجعه شود؟

انجام تست های شنوایی در نوزادان و کودکان الزامی است. به همین دلیل والدین کودک باید برای انجام این آزمایش ها در همان روز های اول اقدام کنند. این تست ها در مراحل و سنین مختلف برای کودکان انجام می شوند. علاوه بر این اگر والدین متوجه شوند که کودک دچار مشکل شنوایی شده و نسبت به صدا های اطراف واکنش نشان نمی دهد باید به متخصص ادیولوژی مراجعه کند. بزرگسالان هم می بایست با بروز مشکلات شنوایی به مرکز شنوایی مراجعه کنند. در اکثر موارد مشکلات شنوایی با علائمی بروز پیدا می کنند. بنابراین با بروز این مشکل ها فرد خیلی زود متوجه آن ها شده و می تواند به مرکز حس دوم مراجعه کند. این علائم شامل درد در گوش، وزوز گوش، افت شنوایی و... هستند.

روش های درمانی کم شنوایی

کم شنوایی علاوه بر این که در شنیدن صدا مشکل ایجاد می کند ارتباط و گفتار را هم تحت تاثیر خود قرار می دهد. بنابراین جلوگیری از پیشرفت و درمان این عارضه از اهمیت بالایی برخوردار است. روش های درمانی مختلفی برای رفع این عارضه وجود دارد. یکی از بهترین روش ها برای درمان افت شنوایی استفاده از سمعک است. سمعک با استفاده از یک میکروفون صدا ها را دریافت  کرده و آنها را با استفاده از یک بلندگو در گوش تقویت می کند. استفاده از این روش در حیطه کاری ادیولوژیست می ‌باشد. اما در مواردی هم لازم است برای رفع این مشکلات عمل هایی بر روی بیمار انجام شوند. این عمل ها توسط متخصص گوش و حلق و بینی انجام می ‌شوند. به غیر از متخصص ENT کسی نمی تواند این عمل ها را انجام دهد. در برخی از موارد مشکلات شنوایی به دلیل وجود یک بیماری رخ می ‌دهند که با درمان آن شنوایی بهبود می یابد.

مرکز شنوایی سنجی حس دوم در شمال تهران چه فعالیتی دارد؟

این مرکز به طور کامل در زمینه شنوایی فعالیت دارد. در این مجموعه متخصصین تست های لازم را بر روی افراد انجام داده و مشکلات آن ها را مشخص می‌ کنند. پس از آن روند درمان را آغاز می کنند. این مرکز در زمینه درمان وزوز گوش، رفع سرگیجه، عدم تعادل و... هم فعال است. یکی دیگر از زمینه های کاری این مرکز ارائه سمعک است. این سمعک ها بر اساس تست های انجام شده بر روی بیمار برای او انتخاب و تنظیم می شوند. در صورت بروز مشکلات شنوایی و نیاز به سمعک می توانید به این مرکز مراجعه کنید.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

 1. علی عباسلو

  سلام روزهای پنج شنبه مرکز باز است

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر. پنجشنبه ها تا ساعت 1 هستیم و باید قبلش لطف کنید نوبت بگیرید

 2. شهره

  سلام آدرستون رو میفرمایین؟

  1. مدیر سایت

   سلام شهره عزیز. در ابتدای همین صفحه آدرس و کلیه راههای ارتباطی با حس دوم ذکر شده

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس