سمعک intent و معرفی تکنولوژی، قابلیت، قیمت و لوازم جانبی آن

سمعک intent و معرفی تکنولوژی، قابلیت، قیمت و لوازم جانبی آن

بروز رسانی : ۱۱ تیر ۱۴۰۳

"

سمعک intent جدیدترین محصول کمپانی اتیکن است. این سمعک در فوریه سال 2024 به بازار عرضه شد. اتیکن طراحی ظاهری سمعک اینتنت را نسبت به سری قبلی یعنی real کاملاً تغییر داده است. همچنین برای ارائه تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر، تراشه جدیدی را ارائه کرده است. در این مقاله سمعک اینتنت را همراه با قابلیت‌های جدید و تکنولوژی‌های پیشرفته آن معرفی می‌کنیم. 

تکنولوژی های کاربردی در سمعک intent 

شرکت اتیکن ادعا دارد که با پلتفرم جدید Sirius  توانسته تکنولوژی BrainHearing که فلسفه اصلی در ساخت محصولات این برند از سال 2014 است را به مرحله بالاتری ارتقاء دهد. این پلتفرم قابلیت‌های تکنولوژی MoreSound را در سمعک اینتنت گسترش داده است. همچنین در سمعک Intent سنسورهای جدید پیشرفته‌ای همراه با فناوری هوش مصنوعی به کار گرفته شده است که می‌تواند به هر کاربر با توجه به موقعیت و نیازش به صورت منحصر به فردی کمک کند. در ادامه با جزئیات بیشتری به هر یک از تکنولوژی‌های به کار رفته در سمعک Intent می‌پردازیم.

تکنولوژی و قابلیت های سمعک intent

تکنولوژی life‑changing اتیکن

Life-changing technology شعار شرکت اتیکن است. در واقع هدف اتیکن این است که با پیشرفت و به روزرسانی تکنولوژی‌های خود بتواند محدودیت‌های موجود را کنار زده و زندگی افراد کم‌شنوا را تغییر دهد. اتیکن برای رسیدن به این هدف همواره در حال یادگیری و جستجو در مورد افت شنوایی است.

همچنین این کمپانی برای راحت‌تر کردن زندگی افراد کم‌شنوا به طور مداوم در حال تلاش است و بر همین اساس فلسفه تکنولوژی BrainHearing™ خود را ایجاد کرده است. می‌توان گفت تکنولوژی life‑changing اتیکن در تمام محصولات سمعک اتیکن که در چند سال اخیر عرضه شده‌اند از جمله سمعک intent به کار گرفته شده است.

پلتفرم sirius اتیکن چیست؟

پلتفرم Sirius یک تکنولوژی پیشرفته است که به صورت اختصاصی برای سمعک‌ها ساخته شده است. ظرفیت بالای پردازشگر Sirius در واقع زیربنای تکنولوژی‌های نوآورانه‌ی سمعک Intent اتیکن است. این پلتفرم قابلیت دریافت آپدیت‌های وایرلسی را دارد که در آینده برای بهبود عملکرد سمعک اینتنت ارائه می‌شوند.

پلتفرم sirius سمعک اینتنت و قابلیت های آن

در واقع پلتفرم Sirius  فلسفه BrainHearing را ارتقا داده است و تمامی قابلیت‌های جدید ارائه شده در سمعک intent را شامل می‌شود، از جمله؛ فناوری سنسور 4 بعدی، بلوتوث LE، افزایش پهنای باند فرکانسی، بلندگوی هوشمند جدیدDetect  miniFit، فناوری DNN ورژن 2.0 و MoreSound Amplifier 3.0 . 

فناوری Sensor 4D (سنسور های 4 بعدی)

اتیکن در به روز رسانی فلسفه BrainHearing به این نتیجه رسیده است که برخی رفتارهای افراد در زمان برقراری ارتباط مانند حرکات سر و بدن انعکاس دهنده قصد و نیازهای شنوایی آن‌ها است. به همین دلیل کمپانی اتیکن در اولین تکنولوژی Sensor 4D در دنیا اطلاعات حرکتی فرد کم‌شنوا و محیط شنیداری را همراه با فعالیت‌ در مکالمه جمع‌آوری کرده است.  

فناوری Sensor 4D (سنسور های 4 بعدی)

در واقع تکنولوژی سنسورهای 4 بعدی از سنسورهای حرکتی برای انطباق تنظیمات صدا و بهبود درک مکالمه استفاده می‌کنند. این تکنولوژی می‌تواند حتی در محیط‌های چالش برانگیز پر سر و صدا برای شنیدن واضح‌تر صدا و مشارکت در فعالیت‌ها، پشتیبانی شخصی‌سازی شده ارائه کند. اتیکن ادعا کرده است که استفاده از فناوری Sensor 4D می‌تواند درک مکالمه را تا 15 درصد در محیط‌های پویا مانند رستوران بهبود دهد. در ادامه به نحوه عملکرد هر کدام از این سنسورها می‌پردازیم.

بررسی قابلیت سنسور 4 بعدی intent

 سنسورهای محیط آکوستیک (شنیداری)

این سنسورها جزئیات محیط شنیداری اطراف کاربر را به صورت 360 درجه جمع آوری می‌کنند. این اطلاعات به این دلیل اهمیت دارند که ممکن است در هر محیطی متفاوت باشند و در درک مکالمه و صداهای مهم کاربر تأثیر گذارند. 

سنسورهای حرکات سر

این سنسورها در واقع چگونگی حرکات سر کاربر را بررسی می‌کنند تا بتوانند نوع موقعیت ارتباطی را درک کنند. 

سنسورهای حرکات بدن

سنسورهای حرکات فیزیکی می‌توانند به پیش‌بینی نیاز به پشتیبانی بیشتر برای آگاهی کاربر از فضای محیطی کمک کنند. 

سنسورهای تشخیص فعالیت در مکالمه

این سنسورها در سمعک Intent فعالیت کاربر در مکالمه را تشخیص می‌دهند تا در چنین مواقعی بر روی گفتار تمرکز کنند.

بررسی افزایش شاخص درک گفتار در سمعک اینتنت

فناوری ACT اتیکن چیست و چه کاربردی دارد؟

آستانه کنتراست شنیداری (ACT- Audible Contrast Threshold) استانداردی جدید برای بهینه کردن گفتار در نویز است. ACT در واقع یک ابزار تشخیصی راحت و سریع برای کمک به کم‌شنوایان است تا بیشترین میزان استفاده و بهرمندی را از سمعک خود داشته باشند.

فناوری ACT سمعک intent اتیکن

در واقع این تکنولوژی برای حل مشکل اصلی افراد کم‌شنوا یعنی شنیدن در محیط پر سر و صدا طراحی شده است. 86 درصد از کاربران سمعک برای مکالمه در محیط‌های پر سر و صدا دچار مشکل می‌شوند. این مشکل به این دلیل است که نمودار ادیوگرام شاید نتواند به تنهایی همه جنبه‌های مشکل شنوایی فرد را نشان دهد.

استاندارد مراقبت از شنوایی با شخصی سازی منحصر به فرد

ACT بر اساس نتایج تست‌های شنوایی هر کاربر میزان کمک بهینه را در محیط‌های پر سر و صدا تجویز می‌کند. این فناوری باعث ایجاد استاندارد جدیدی در مراقبت شخصی‌سازی شده از شنوایی شده است؛ ابتدا نسبت به توانایی شنوایی در نویز کاربر دید پیدا می‌کند و سپس با توجه به آن میزان کمکی که فرد برای شنوایی بهتر در نویز دارد را می‌سنجد. 

قابلیت و  عملکرد  تست و فناوری ACT

فناوری Deep Neural Network (DNN) ورژن 2.0

سمعک Intent اتیکن از ورژن جدید فناوری هوش مصنوعی شبکه عصبی عمیق یعنی DNN 2.0 برای افزایش کیفیت صدا، وضوح گفتار و کاهش نویز استفاده کرده است. این تکنولوژی به گونه‌ای طراحی شده است که از تجربه‌های واقعی کاربر یاد می‌گیرد؛ در نتیجه عملکرد سمعک اینتنت بیشتر شبیه مغز انسان می‌شود. در واقع DNN 2.0 باعث ارائه دقیق‌تر صدا به مغز و دسترسی بهتر به کل صداهای محیط کاربر می‌شود.

فناوری DNN در سمعک intent

به طور کلی DNN 2.0 داررای ویژگی‌های زیر است:

  • بر اساس نمونه صداهای گسترده‌تری آموزش دیده است که اکثر آن‌ها برای افراد کم‌شنوا پیچیده و چالش‌برانگیزند.
  • کارایی بالاتر در مرحله آموزش 
  • بهبود در حفظ صدای اصلی که باعث کاهش میزان از دست رفتن نشانه‌ها برای تفکیک صدای گفتار و نویز می‌شود.
  • سرکوب صدای ناخواسته تا 12 دسیبل در محیط‌های پیچیده صوتی (افزایش 2 دسیبل نسبت به نسخه قبلی)

فناوری  MoreSound Amplifier 3.0

تکنولوژی جدید MoreSound Amplifier 3.0 در سمعک Intent به کاربران صدای تقویت شده دقیق در محدوده فرکانس 80 تا 10000 هرتز را ارائه کرده است. در واقع فرد کم‌شنوا صحنه صوتی کامل‌تری را با صداهای غنی‌تر تجربه می‌کند. 

فناوری  MoreSound Amplifier 3.0

البته این قدرت بالا برای تقویت صدا از ورودی صدایی که MoreSound Intelligence 3.0 فراهم کرده است حاصل می‌شود. MoreSound Intelligence 3.0 با ارائه صدای شفاف و دقیق نقطه شروع تقویت طیف گسترده‌ای از صداها بر اساس نیاز کاربر را ایجاد می‌کند. با این پایه‌‎ی ایجاد شده اطمینان حاصل می‌شود کهMoreSound Amplifier 3.0 می‌تواند تمام صداهای معنی‌دار را در گستره فرکانسی کامل تقویت و ارائه کند.

نمودار تکاملی پیشرفت تکنولوژی های سمعک intent

قابلیت های سمعک Intent

علاوه بر تکنولوژی‌های جدیدی که به آن پرداختیم، سمعک اتیکن دارای قابلیت‌های مهم دیگری نیز هست که می‌تواند در تجربه استفاده از سمعک افراد کم‌شنوا نقش مهمی داشته باشد. ویژگی های سمعک intent اتیکن شامل موارد زیر هستند:

قابلیت و تکنولوژی های سمعک اینتنت

ظاهر نسبتاً مخفی و نامحسوس: طراحی جدیدی که در سمعک intent پیاده سازی شده است، این محصول را به کوچک‌ترین سمعک شارژی استایل miniRITE اتیکن تبدیل کرده است که در پشت گوش تقریباً مخفی می‌شود.  

قابلیت شارژ: با 15 دقیقه می‌توان 4 ساعت و با 1 ساعت شارژ می‌توان یک روز کامل از سمعک استفاده کرد.

دکمه فشاری: گزینه‌های مختلف برای تنظیم این دکمه شامل؛ کنترل برنامه‌ها، کنترل صدا، Mute کردن صدا، خاموش و روشن کردن، قبول یا رد تماس، ولوم برنامه وزوز گوش و حالت هواپیما است.  

اتصال وایرلس با فناوری بلوتوث و تماس هندزفری

لندگوی miniFit Detect با قابلیت کالیبراسیون خودکار: این سیستم اسپیکر 57 درصد دقت بیشتر نسبت به سری قبل سمعک‌های اتیکن دارد و با ارائه آن در 4 سطح 60، 85، 100 و 105 به کاربران گزینه‌های بیشتری را می‌دهد تا تطبیق بیشتری با نیازهای آن‌ها داشته باشد.

پشتیبانی از فرکانس‌های پایین‌تر سمعک با پهنای باند 80 تا 10000 هرتز که صحنه صوتی کامل‌تر را با ارائه غنی‌تر صداهای محیط فراهم می‌کند. همچنین کاربر سمعک Intent تجربه بهتری را در هنگام گوش دادن به موسیقی خواهد داشت.

فراهم کردن تجربه گوش دادن به موزیک با کیفیت بالا در حالت موسیقی زنده یا پخش وایرلس با برنامه Oticon MyMusic

سرکوب صداهای ناگهانی (مانند صدای ناگهانی بسته شدن در): این تکنولوژی تلاش برای شنیدن را تا 22 درصد کاهش داده است که باعث محافظت از درک گفتار و افزایش مشارکت فرد کم‌شنوا در مکالمه می‌شود. 

سرکوب صدای باد و برخورد با سمعک: این فناوری نویزهای مربوط به صدای باد و هر گونه صدای ناشی از لمس و برخورد با سمعک را 500 بار در دقیقه تشخیص می‌دهد و فیلتر می‌‌کند.

قابلیت تله‌کویل

مقاوم در برابر آب و گرد و غبار با استاندارد IP68

تفاوت بلوتوث سری اینتنت با نسل قبلی

سمعک intent دارای قابلیت بلوتوث (LE Bluetooth® Low Energy) و Auracast™ است. تکنولوژی بلوتوث LE در واقع دارای استاندارد جدیدی برای اتصال وایرلس قوی‌تر و مصرف انرژی کم‌تر است. Auracast™ نیز قابلیتی از بلوتوث است که در آینده در مکان‌های عمومی و اجراها می‌توان از آن برای پخش مستقیم صداها در سمعک استفاده کرد.

در نسل قبلی سمعک اینتنت یعنی سمعک Real اتیکن از تکنولوژی جدید بلوتوث LE و Auracast™ استفاده نشده است. همچنین برای تماس مستقیم با سمعک (هندزفری) در سیستم‌های اندروید نیاز به لوازم جانبی بود در حالی که در سمعک intent برای تماس هندزفری می‌توان به صورت مستقیم به برخی گوشی‌های اندرویدی وصل شد. پخش مستقیم و تماس هندزفری در iPhone، iPad و Mac با سمعک intent اتیکن امکان‌پذیر است.

مزایا و معایب سمعک Intent

مزایای سمعک Intent نسبت به سری‌های قبلی سمعک اتیکن شامل موارد زیر هستند:

تکنولوژی هوش مصنوعی پیشرفته‌تر: استفاده از DNN 2 منجر به شناسایی بیشتر صداهای محیطی و گفتار واضح‌تر در نویز شده است.

استفاده از تکنولوژی سنسورهای 4 بعدی

بهبود اتصال: با بهرمندی از بلوتوث LE و Auracast اتصال وایرلس در سمعک اینتنت بهبود یافته است.

شارژ سریع‌تر: کاهش زمان مورد نیاز برای شارژ با ارائه قابلیت شارژ سریع در سمعک اینتنت برای راحتی بیشتر کاربر.

مناسب برای انواع کم‌شنوایی با قابلیت تعویض رسیور برای سفارشی‌سازی مطابق با نیاز کاربرهای متفاوت

معایب سمعک intent:

طراحی حجیم‌تر: با این که در طراحی جدید، این سمعک کوچک‌تر شده است اما حالت حجیمی در پشت گوش ایجاد می‌کند که ممکن است افراد عینکی با آن احساس راحتی نکنند.

حذف کلید راکر: برخی از کاربران ممکن است با تک دکمه‌ای که جایگزین راکر سوئیچ در مدل real شده است، احساس راحتی نداشته باشند.

محدودیت در استفاده از بلوتوث LE: استفاده از تکنولوژی بلوتوث پیشرفته LE بستگی به تجهیز دستگا‌ه‌ها و مکان‌ها به این فناوری دارد. به همین دلیل در حال حاضر نمی‌توان از تمامی مزایای این فناوری استفاده کرد.

تعویض باتری: باتری سمعک اینتنت شارژی است و بعد از تمام شدن طول عمر آن نیاز به تعویض دارد. تعویض باتری باید در نمایندگی انجام شود و ممکن است بعضی از کاربران با سمعک‌های باتری خوری که تعویض باتری آن‌ها راحت‌تر و در دسترس‌تر است احساس راحتی بیشتری داشته باشند. البته تعویض باتری در سمعک‌های شارژی مانند گوشی‌های هوشمند در بازه‌های زمانی طولانی‌تر و با ضعیف شدن عملکرد آن انجام می‌شود. 

قیمت بالاتر: سمعک Intent به علت داشتن تکنولوژی‌های پیشرفته و قابلیت‌های بیشتر قیمت بالاتری نیز دارد که این موضوع می‌تواند برای برخی افراد محدودیت دسترسی به آن را ایجاد کند.

سمعک INTENT اتیکن چه مدلهایی دارد؟

اتیکن سمعک intent را تنها در یک مدل miniRITE ارائه کرده است. مدل miniRITE در واقع استایل پشت گوشی گیرنده داخل کانال با ابعاد کوچک است. این سمعک در 4 رده تکنولوژی موجود است. سطح 1 دارای بیشترین امکانات و پیشرفته‌ترین تکنولوژی است و سطح 4 در پایین‌ترین جایگاه از لحاظ کیفیت عملکردی قرار می‌گیرد. در ادامه به صورت خلاصه به تفاوت برخی از ویژگی‌های سطوح تکنولوژی سمعک اینتنت می‌پردازیم:

بررسی تفاوت سطوح تکنولوژی سری سمعک های intent

Oticon Intent 1: دارای 64 کانال پردازشی، 24 باند، پهنای باند kHz 10، سرکوب نویز از فرکانس 6 تا 12 dB

Oticon Intent 2: دارای 48 کانال پردازشی، 20 باند، پهنای باند kHz 8، سرکوب نویز از فرکانس 4 تا 10 dB

Oticon Intent 3: دارای 48 کانال پردازشی، 18 باند، پهنای باند kHz 8، سرکوب نویز از فرکانس 2 تا 8 dB

Oticon Intent 4: دارای 48 کانال پردازشی، 14 باند، پهنای باند kHz 8، سرکوب نویز از فرکانس 0 تا 6 dB

سمعک اینتنت اتیکن برای چه افراد و کم شنوایی هایی مناسب است؟

سمعک intent اتیکن برای درجه کم‌شنوایی خفیف تا عمیق مناسب است. در واقع این سمعک همه انواع درجات کم‌شنوایی را پوشش می‌دهد. افرادی که به دنبال تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر و صدای واضح و شفاف هستند، این سمعک انتخاب بسیار مناسبی برای آن‌ها است. همچنین این سمعک برای افرادی طراحی شده است که حضور بیشتری در محیط‌های اجتماعی دارند یا شغلشان به گونه‌ای است که دائماً در حال مکالمه با افراد مختلف و تعامل با جامعه هستند.

رنگبندی سمعک Intent اتیکن

سمعک Oticon Intent در 9 رنگ برای تطبیق دادن با رنگ مو، رنگ پوست و سلایق مختلف ارائه شده‌اند. این رنگ‌ها شامل نقره‌ای، خاکستری نقره‌ای، خاکستری استیل، مشکی الماسی، قهوه‌ای شاه‌بلوطی، قرمز مایل به قهوه‌ای، بژ عسلی، بژ کروم و آبی آسمانی هستند.

رنگبندی و طیف رنگی سمعک های intent

لوازم جانبی سمعک Intent

برای استفاده راحت‌تر از سمعک Intent لوازم جانبی‌هایی ارائه شده‌اند که در ادامه به توضیح هر یک می‌پردازیم.

 ConnectClip

با استفاده از ConnectClip می‌توان صدا را از راه دور به سمعک intent انتقال داد. در واقع از این وسیله می‌توان به عنوان ریموت کنترل، میکروفون ریموت و استریمر بلوتوثی استفاده کرد.

ConnectClip

 آداپتور تلویزیون 3 (TV Adapter 3.0)

پخش صدای تلویزیون به صورت مسقیم با ولوم دلخواه کاربر در سمعک اینتنت با استفاده از TV Adapter 3.0 امکان پذیر است.

 آداپتور تلویزیون 3 (TV Adapter 3.0)

ریموت کنترل 3 (Remote Control 3.0)

برای کنترل سمعک و تغییر تنظیمات و ولوم می‌توان از Remote Control 3.0 استفاده کرد. 

ریموت کنترل 3 (Remote Control 3.0)

 EduMic

میکروفون ریموت EduMic برای پخش وایرلس صدا استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند به دستگاه‌هایی با جک هدفون استاندارد 3.5 میلی‌متر وصل شود و از این طریق صدا را در سمعک Intent پخش کند.

میکروفون ریموت EduMic

آداپتور تلفن 2 (Phone Adapter 2.0)

این آداپتور با استفاده از ConnectClip سمعک intent را به تلفن ثابت وصل می‌کند. کاربر با قرار دادن ConnectClip بر روی این آرداپتور امکان تماس هندزفری و وایرلس را از طریق سمعک خود را دارد. 

آداپتور تلفن 2 (Phone Adapter 2.0)

شارژر رومیزی سمعک Intent

شارژر رومیزی برای استفاده روزانه و شارژ سمعک intent  اتیکن در کوتاه‌ترین زمان ممکن (1 ساعت)

شارژر رومیزی سمعک Intent

دستگاه های هوشمند

سمعک Intent  اتیکن با PC، تبلت، iOS 15.3 و اندروید 13 به بالا سازگار است. 

 اپلیکیشن Oticon Companion

کنترل سمعک Intent به راحتی با استفاده از اپلیکیشن Companion در گوشی هوشمند و Apple Watch امکان پذیر است. 

قیمت سمعک INTENT اتیکن

قیمت سمعک INTENT بر اساس سطوح تکنولوژی و نوسانات ارز می‌تواند متغیر باشد. به طور کلی قیمت این سمعک با توجه به امکانات و تکنولوژی‌های جدیدتر نسبت به سر‌های قبلی سمعک اتیکن کمی بیشتر است. با توجه به این که هنوز سمعک intent وارد ایران نشده است قیمت دقیق آن نیز مشخص نیست. در حال حاضر قیمت این سمعک در کشورهای دیگر حدود 2,515 تا 3885 دلار است.
 


این مقاله را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره

email

مطالب مشابه

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک own اتیکن چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد؟ + رده های مختلف آن

سمعک های own اتیکن رده های مختلفی دارند که در این مقاله قصد داریم به ویژگی و انواع مدل های آن‌ها بپردازیم.

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی ( انواع اوتیت مدیا) + پیشگیری، درمان و عوارض آن

عفونت گوش میانی از شایع ترین عفونت های گوش است.

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

سمعک اقساطی | وام برای خرید سمعک

کلینیک تخصصی حس دوم امکان خرید سمعک اقساطی را برای کاربران دارای کم شنوایی فراهم کرده است. با استفاده از این شرایط ویژه، امکان استفاده از بهترین سمعک ها برای تمام اقشار جامعه فراهم شده است.

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

بهترین سمعک داخل گوشی سال کدام است؟

سمعک های داخل گوشی همواره مورد نظر افراد دارای افت شنوایی بوده و هست. کمپانی های مختلف در زمینه تولید این مدل رقابت سنگینی دارند. به همین دلیل در این مقاله سه مورد از بهترین سمعک های داخل گوشی در سال 2022 را به شما معرفی می کنیم

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

بسیاری از افراد دارای افت شنوایی برای انتخاب بین سمعک داخل گوشی و پشت گوشی تنها به فاکتور ظاهر و نامرئی بودن سمعک توجه می کنند اما بهتر است برای انتخاب بهتر با مزایا و معایب هر کدام بیشتر آشنا شویم

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

جدیدترین راه درمان کم شنوایی یک طرفه چیست؟

کم شنوایی یک طرفه یکی از معضلات بزرگ برای فرد و ادیولوژیست است زیرا سمعکی که بتواند افت شنوایی عمیق در یک گوش را جبران کند معمولا با نتیجه مناسبی همراه نیست. اما سمعک های جدید کراس برای درمان کم شنوایی یک گوش بسیار جوابگو هستند

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

جدیدترین سمعک های زیمنس چه ویژگی هایی دارند؟

سمعک های جدید زیمنس یعنی نسل AX نسخه ارتقا یافته و بهبود یافته نسل قبلی یعنی Xperience است و تفاوت های زیادی را برای کاربران به ارمغان آورده است. در این مطلب بیشتر با این نسل سمعک آشنا می شویم

نکات طلایی برای خرید سمعک

نکات طلایی برای خرید سمعک

انتخاب و خرید سمعک مناسب از مواردی است که اکثر افراد اطلاعات زیادی درباره آن ندارند و معمولا در این پروسه دچار سر درگمی می شوند. با ما همراه باشید تا نکات مهم حین خرید و انتخاب مدل مناسب سمعک را برایتان بازگو کنیم

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

کلینیک شنوایی و سمعک حس دوم
شماره تماس